Pomoè pogostih vprašanjPomoè pogostih vprašanj   IšèiIšèi   Seznam èlanovSeznam èlanov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporoèilPrijava za pregled zasebnih sporoèil   PrijavaPrijava 

Stereo Hi-fi Galerija
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, sreèanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporoèilo
Stefi



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 17:58
Prispevkov: 116
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 24, 2010 00:13    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Žal še vedno nisem dobil praktièno nobenega konkretnega odgovora na moje vprašanje in ga po dosedaj zapisanem tudi ne prièakujem veè.

Iz veèine opažanj in razstavljalèevih razlag ugotavljam, da je praktièno vseeno, v kakšen prostor in kako postavimo sistem, da je vseeno, èe je pozicija za poslušanje sredi zakonske postelje (se pa nanjo uležemo, manjka le še kaka prijetna ženska družba Cool) ali tik ob zadnji steni ali pred (zaprtimi) vrati, ipd.

Ali ni to rahlo prepoceni filozofija, ob vseh silnih razpredanjih o vplivu posameznih komponent, kablov, stojal, nogic itd., ki dramatièno vplivajo na zvok sistema.

Oèitno živim (sem živel?) v zmotnem preprièanju, da smo avdiofili (da o trgovcih niti ne govorim) glede osnovnih pogojev pravilne postavitve sistema bistveno bolj zahtevni in tudi bolj dosledni kot povpreèen (ne)poznavalec. In da na takšnih predstavitvah obiskovalci takšen pristop tudi prièakujemo (upam, da ne govorim le v svojem imenu). In da sem bil nad videnim in slišanim milo reèeno preseneèen, saj sem prièakoval ravno prej opisan pristop in princip.

To je torej bistvo moje "kritike" in nikakor ne provociranje niti ne metanje kamenèkov na kogarkoli (èe sem malce zloben, si jih je ajka nekaj posipal kar sam). Cenim trud razstavljalcev in iskanje novih lokacij, tudi nimam niè proti koristnim inovacijam, zdi pa se mi škoda, da sicer resda ne najbolj idealni prostori (tu mislim predvsem na višino stropa in nestabilna tla) niso bili bolje izkorišèeni.

Kdor hoèe naj me paè razume, kdor ne, pa tudi v redu.
_________________
Lp, Stefi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 24, 2010 00:59    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

LP

"Ja, saj bi lahko vse obiskovalce povabili še na brezplaèno kosilo pri "Vitezu" , poravnali stroške za bencin in parkirnino pa morda še kakšen zvoènik zavili za domov" Idea Exclamation
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Telefon: -
ProJet



Pridružen/-a: Sre Feb 2009 17:54
Prispevkov: 1241
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 24, 2010 01:04    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Stefi je napisal/a:
Žal še vedno nisem dobil praktièno nobenega konkretnega odgovora na moje vprašanje in ga po dosedaj zapisanem tudi ne prièakujem veè.

V zastavljenem vprašanju si si delno odgovoril že sam, zato tudi ni nihèe polemiziral v tej smeri. Jasno je, da doma nihèe od pravih poznavalcev ne bi postavil srednje velikih do velikih zvoènikov sredi velike dnevne sobe in poslušal close-range. Prviè je to èisto nerealna, neprièakovana postavitev tudi za razvijalce takšnih modelov, drugiè ti tak sistem unièi funkcionalnost vsake sobe, tudi specialno-namenske in posledièno tretjiè zadeva v celoti rezultira v neko sprevrženo ezoteriko. Shocked

Bolje bi bilo povprašati tu navzoèo publiko, ali bi kdo od njih v danih okolišèinah iz nabora predstavljenih komponent in njih drugaène postavitve "iztržil" veè oz. ali je Ajka po domaèe zaj...? Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 24, 2010 01:36    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

LP

"Drugaèe pa "audiofilija" ni tako popularna kot bi si nasplošno mislili ?" (Citat iz prejšnjega posta)
To velja že kar povsod, še celo pri audiofilih, ki bi radi skrili aparature in tudi zvoènike kar za in v omare pri tem pa bi radi, da jim vrhunsko igra ... Velja za arhitekte, notranje dekoraterje, ki skoraj nikdar ne vkljuèijo "audia" v notranji "dekor" oziroma zakljuèeno estetsko celoto ... Potem pa je "audio" samo nebodigatreba v "prostoru" ... Za te zadeve pa je naslov drugje in ne pri nas ... ...
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Telefon: -
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 24, 2010 08:39    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP

"Drugaèe pa "audiofilija" ni tako popularna kot bi si nasplošno mislili ?" (Citat iz prejšnjega posta)
To velja že kar povsod, še celo pri audiofilih, ki bi radi skrili aparature in tudi zvoènike kar za in v omare pri tem pa bi radi, da jim vrhunsko igra ... Velja za arhitekte, notranje dekoraterje, ki skoraj nikdar ne vkljuèijo "audia" v notranji "dekor" oziroma zakljuèeno estetsko celoto ... Potem pa je "audio" samo nebodigatreba v "prostoru" ... Za te zadeve pa je naslov drugje in ne pri nas ... ...


Se popolnoma strinjam!
Pravi audiofil si želi ravno nasprotno, in sicer, da audionaprave dominirajo v prostoru, da so (vizuelno) izpostavljene in takoj padejo v oèi. Pohištvo in ostala notranja oprema je sekundarnega pomena! Vsakršno naèrtovanje v smeri skladnosti z ambientom, pomeni nedopustne kompromise na raèun kvalitete zvoka, predvsem zvoènikov.
In èe iz tega potegnem analogijo: kdo pa si želi, da bi njegov avtomobil ostal neopažen na cesti, ...da bi se lepo zlival z okolico ?!
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 24, 2010 10:52    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Citiram:
In èe iz tega potegnem analogijo: kdo pa si želi, da bi njegov avtomobil ostal neopažen na cesti, ...da bi se lepo zlival z okolico ?!


Jaz - zmeraj ko vozim nabasan.
_________________
Usoda se igra s èlovekom, èlovek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 24, 2010 11:05    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

pasuljaris je napisal/a:
Citiram:
In èe iz tega potegnem analogijo: kdo pa si želi, da bi njegov avtomobil ostal neopažen na cesti, ...da bi se lepo zlival z okolico ?!


Jaz - zmeraj ko vozim nabasan.


Laughing ...a veš, da sem se hotel sprva malo pošaliti prav na to temo, a nisem želel preveè bluziti, da se ne izgubi bistvo tega, kar sem hotel povedati.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 24, 2010 17:24    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Pogrešal sem biwiring, pa tudi biamping, mislim, da bi veèina zvoènikov pokazala veè.
Sam se držim maksime.
Za manjše do srednje driverje(do 16cm) lampa in srebrno ožièenje, za veèje, primeren tranzistorski backup, vsaj 2X-3X, raje veè, moènejši od nazivne moèi driverjev(ne nujno srebrna žica), ker je to edini naèin kontroliranega driva.
V tem primeru bi zvoèniki po globini in razmaku morda "zahtevali" malce drugaèno postavitev in bi pokazali veè(ne vsi), saj bi tranzijenti "tekli"..

K sreèi sem bil zraven, ko je Ajka Mitji zaupal, zakaj je del postavitve tak kot je in kolikor razberem tule, so se malenkosti nato še malce korigirale.

Male Opere, ki so bile v spalnici so mi všeè že od prej, žal so bile ravno glede tranzijentov malce podhranjene, ker so teksturo odlièno razgrinjale le pri umirjeni glasbi, sklepam, ker sem jih slišal že bolje "podprte".

Seveda so se mi sline pocedile ob flagship modelu zvoènikov, za kanèek veè lucidnosti bi kazalo v lampašu zamenjat ECC82, saj so sodeè po èlankih ECC82 splošno nagnjene k "faziranju", za dosti dražjo Philips NOS industrijsko verzijo iste lampe, ki naj bi teh artefaktov ne proizvajala.

Tudi meni so bili najlepše preseneèenje Super Pavarottiji z svojo hitrostjo, edgejem in preprostim, lepim zvokom, do te mere všeè, da mi sposobnosti malih driverjev niso dale miru in sem doma poiskal podobne driverje in jih èez vikend uspešno integriral v sistem, da delujejo monopolno v navezi z veèjimi driverji, na podoben naèin kot je to naredil Oscar Heil.

Naprej tule..

http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?p=34017#34017
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Stefi



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 17:58
Prispevkov: 116
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 24, 2010 19:52    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

ProJet je napisal/a:
Bolje bi bilo povprašati tu navzoèo publiko, ali bi kdo od njih v danih okolišèinah iz nabora predstavljenih komponent in njih drugaène postavitve "iztržil" veè oz. ali je Ajka po domaèe zaj...? Rolling Eyes


ProJet, s tem citatom si zgošèeno povzel in popolnoma zadel bistvo moje skepse glede ustrezne postavitve predstavljenih sistemov. Moje skromno mnenje je, da bi Ajka lahko iztržil veè.

Kaj in zakaj je zaj.... pa najbolj ve on sam!
_________________
Lp, Stefi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Njegoš



Pridružen/-a: Pet Feb 2010 16:31
Prispevkov: 331
Kraj: LUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 24, 2010 23:18    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

V M-HOTELU toliko dima in ognja-panike ni bilo, èe tudi skoraj podobno postavljeno. Se mogoèe nahaja razlog, da po tleh ali tlom ni bil položen tapison in ni bilo prisotnih velikih "gurujev"v velikih konferenènih dvoranah, ostali smrtniki pa v malih sobicah se samo nekaj igrajo.....boleèina pa tako neizmerna! Še pomnite kulture bivanja v sedemdesetih bazirane na kotni sedežni v kuhinji, kako je bilo lepo, mešèanstvo v posmeh, da o bauhausu , art decoju sploh ne razpravljamo.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 24, 2010 23:47    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

ProJet je napisal/a:
Stefi je napisal/a:
Žal še vedno nisem dobil praktièno nobenega konkretnega odgovora na moje vprašanje in ga po dosedaj zapisanem tudi ne prièakujem veè.

V zastavljenem vprašanju si si delno odgovoril že sam, zato tudi ni nihèe polemiziral v tej smeri. Jasno je, da doma nihèe od pravih poznavalcev ne bi postavil srednje velikih do velikih zvoènikov sredi velike dnevne sobe in poslušal close-range. Prviè je to èisto nerealna, neprièakovana postavitev tudi za razvijalce takšnih modelov, drugiè ti tak sistem unièi funkcionalnost vsake sobe, tudi specialno-namenske in posledièno tretjiè zadeva v celoti rezultira v neko sprevrženo ezoteriko. Shocked

Bolje bi bilo povprašati tu navzoèo publiko, ali bi kdo od njih v danih okolišèinah iz nabora predstavljenih komponent in njih drugaène postavitve "iztržil" veè oz. ali je Ajka po domaèe zaj...? Rolling Eyes


LP

Ja pravi "poznavalci" postavijo veè parov zvoènikov v vrsto, enega zraven drugega v prazno dvorano ali morda v prazno sobo z zvoèniki ob zidu ,tesno ob HI Fi regal , da ne govorimo o prazni sobi cca 30-40m2 in v njej zvoèniki s posebaj bas enotami, kateri sistem v tlorisi in narisu zavzema ne vem koliko m2; glej slike Multimedia ... ...
In to je HI END Question , funkcionalnost praviš ali tako kot navajaš sprevržena ezoterika Question Exclamation
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo Telefon: -
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Èet Nov 25, 2010 10:51    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Njegoš je napisal/a:
V M-HOTELU toliko dima in ognja-panike ni bilo, èe tudi skoraj podobno postavljeno. Se mogoèe nahaja razlog, da po tleh ali tlom ni bil položen tapison in ni bilo prisotnih velikih "gurujev"v velikih konferenènih dvoranah, ostali smrtniki pa v malih sobicah se samo nekaj igrajo.....boleèina pa tako neizmerna! Še pomnite kulture bivanja v sedemdesetih bazirane na kotni sedežni v kuhinji, kako je bilo lepo, mešèanstvo v posmeh, da o bauhausu , art decoju sploh ne razpravljamo.

Lp
Kotna garnitura in mono radio na elektronke v kotu in prepovedani radio Svobodna Evropa in od èasa do èasa je zadišalo še po ruskih tankih in bombnikih, mešèanski milleu pa nekje za mejno linijo na kateri so streljali na tuje begunce, èeprav je znanec, sin takratne plutokracije imel razkošno, ne art deco, stanovanje ob Ljubljanici in ohoho sistem v njem. Wink
Kolikor sem razbral iz pogovora med Mitjem in Ajko zakaj taka postavitev, se je Ajka zavestno odloèil, da bo tokrat raznos zvoka po prostorih bolj podoben mono reprodukciji, kar bi lahko vsak obiskovalec opazil glede na oster kot postavitve zvoènikov navznoter in èe bi, potem te debate ne bi bilo. Laughing
Zagotovo gre taka postavitev na raèun slabšega stereo efekta, s tem pa je Ajka pridobil enakomernejši raznos zvoka po celotni sobi, kar bolje služi predstavitvi splošnih soniènih karakteristik zvoènikov in impakta na audio sejmih vsem prisotnim v sobi.
Èe se prav spomnim, je bil kot pri veèjih zvoènikih nekoliko manjši, zaradi njihovih gabaritov, ki že v defaultu omogoèajo bolj homogen raznos zvoka.

Nekateri vrhunski audiofili poslušajo samo mono, torej je okrnjen stereo tudi s te plati sprejemljiv.

Pred leti sem o tem debatiral z Bojanom Hajdinjakom in ravno on je rekel, da je sreèal veliko audio puristov, ki poslušajo mono iz vzrokov, ki ne spadajo v tole temo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Njegoš



Pridružen/-a: Pet Feb 2010 16:31
Prispevkov: 331
Kraj: LUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Èet Nov 25, 2010 11:07    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Bravo.Èestitam.


LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Èet Nov 25, 2010 11:07    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Ma dajte no, to je res brez veze.

Postavitve so paè vedno v danih pogojih. Glede na Multimedia "smen" in ostale podobne "galofax" sejme, je bilov Antik palacu vsaj kretivno, izvirno in domiselno. Kreativnost spoštujem!! Pa tudi prijetno intimno, z atmosfero, za razliko od izplakni-izpljuni sejmov.

Vložen je bil vsaj trud, osebni pristop in kreacija za vsak sistem posebej. Zvokovno pa so bile postavitve mnogo boljše kot na Multimediji.

Kaj pa èeš naredit?
ZA Tebaldije z kaskado boènih basov so bile vse sobe po defaultu premale , ok v predverju pri receptorju bi to pokazalo kaj zmore.
Opera sp. je ratalo v polno, Mezze tudi èisto ok, Qunta zvoèno ne ravno posreèeno -je bila pa zofa na drugi strani absolutni užitek-za se res sprošèeno zleknit in mal "uživat". Pa znotraj danega je bil trud optimalizirat in "stjunat".

Sve u svemu zgledno, prijetni in luštno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Èet Nov 25, 2010 11:46    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Takšne predstavitve je treba samo pozdraviti in si želeti , da bi jih bilo še veè.
Inovativen pristop je vedno dobrodošel in zaželjen, itak pa ni "sejem" kraj , kjer se sistemi 110% analizirajo. Da je pa pri nas veè nerganja kot hvale, smo pa že vsi navajeni.
Vse pohvale @ajki za ta event . Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Pokaži sporoèila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, sreèanja Èasovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni èas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 5 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe