Pomoè pogostih vprašanjPomoè pogostih vprašanj   IšèiIšèi   Seznam èlanovSeznam èlanov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporoèilPrijava za pregled zasebnih sporoèil   PrijavaPrijava 

Meritve v HiFi
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporoèilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Èet Mar 02, 2023 15:21    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
"magic" je uporabil poslušalec, "broken" pa merilec.

... ? Meniš da se je eden uštel? Ne, ni nujno da se je kdo uštel.

Merilec je ocenjeval nevtralnost in natanènost reprodukcije naprave. Poslušalec je ocenjeval obèutke ob poslušanju in ga ni zanimalo ali je nevtralno in pravilno (pravzaprav je celo sumil da ni).

Lahko bi tudi rekel da je vino samo pokvarjen grozdni sok. Kava pa umazana voda (èe meriš kakovost vode). Stvar perspektive.

Èe bi se meni recimo raèunalniška miška zaèela magièno sama od sebe premikati, bi tudi rekel da je pokvarjena. To gre èisto lepo skupaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Right-Fi



Pridružen/-a: Pet Avg 2019 15:32
Prispevkov: 135
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Èet Mar 02, 2023 16:50    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Zelo zanimiv primer. Pri Stereophilu niso neumni in dobro vedo za kaj gre. Verjamem, da je A. Dudley iskren in mu zveni magièno, kar je tudi napisal, hkrati se zaveda zakaj. J. Atkinson ki je meril, se ni mogel izogniti besedi »broken«, dal jo je v navednice. Morda je še izpustil kakšno meritev, ki bi še bolj razkrila, koliko popaèenja je po vsem slišnem spektru (dejansko v konkretnem primeru popaèenja prekrivajo tisto, kar je od 13 bita naprej, èe ne še nižje!). Razumljivo je, da mora Stereophile iz poslovnih interesov ugajati predvsem njihovim plaènikom – naroènikom oglasov in seveda bralcem, ki imajo svoja prièakovanja.

Po drugi strani delajo meritve, kjer pa zopet ne morejo mimo tehniènih kriterijev, ki doloèajo kaj je bolj in kaj manj HiFi. V tem èlanku sta oba spretno demonstrirala, kako zadovoljiti èim širšemu krogu zainteresiranih, hkrati pa ne izpasti nekompetenten za nobeno od strani. Na obe strani sta v reviewu "vgrajeni varovalki".

Stvar je precej preprosta, oba tabora morata najprej sebi priznati, kaj v resnici išèeta in kakšni so cilji vsakega zase. Nato pa drug drugemu izkazati spoštovanje in dopustiti, da ima vsak pravico do tega in da se pri tem nihèe ne moti. Tako kot sta to pokazala A.D. in J.A. v omenjenem èlanku.

In ko smo že pri Stereophilu, Kalman Rubinson je njihov reviewer. Je tudi aktivni èlan ASR (preko 4.700 postov), njegova stališèa se v nièemer ne razlikujejo od objektivistiène linije, ki jo fura ASR. Med drugim se je tudi sporekel z urednikom v eni od debat:

https://www.stereophile.com/content/primare-a358-8-channel-power-amplifier

Kar jaz vidim pri tem je, da K.R. jasno zagovarja enakovrednost veljave objektivistiènega in subjektivistiènega pristopa, zavraèa pa, ko se kdorkoli iz obeh taborov postavlja nad drugega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Èet Mar 02, 2023 18:30    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

That's Right (Fi) Laughing
Tudi jaz to tako doživljam.
Pa bi rekel - ali se odloèiš iti po 'ortodoksni' poti - tehnièno podprti ali umetniško/spiritualno eksperimentalni poti. Z vsako lahko uživaš na svoj naèin.
Dobro je o tem spregovoriti, ker povpreèen avdiofil sam si še dolgo ne pride na jasno. Je prisotne velike zmede in tudi napaènih odloèitev/mešanja tehnike in alkimije kar pa ne prinaša rezultatov.
-----------------------------------------------------
V bistvu so te dileme v preteklosti bile precej spucane. O temu sem pisal nedolgo tega, kako je prihod CD formata konèal to ero in vnesel zmedo.
Tehnièno kao napreden medij je imel neposlušljive zvoène pomanjkljivosti. Ker se tega ni znalo tehnièno pojasniti, so nastopili alkimisti in kot rešitelja postavili lampe. No tudi solid state j-fet harmonizerje. Avdiofili so slišali da to deluje, tehniki so obmolknili brez teksta (zgodil se je povratek popaèenj in oni niso imeli kontra argumentov), nastopila je faza mistifikacije. Ta še danes traja in se je pomalem razpasla povsod kjer lahko. Tudi med kable, ki z resonancami oèarajo tu pa tam kakega pacienta. Mistifikacija se izkazuje v trditvah kot je ta - eno so meritve, drugo je zvok. Tega je veliko v tem stilu.
Sedaj se digitalno konèno postavlja na noge in lab. meritve dobivajo na veljavi, èeprav bo potrebnega veliko èasa da se zakoreninjeno odstrani, tudi zato ker (pre)veè njih ribari v kalnem, jim ustreza mistifikacija.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Èet Mar 02, 2023 21:48    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:

Pa bi rekel - ali se odloèiš iti po 'ortodoksni' poti - tehnièno podprti ali umetniško/spiritualno eksperimentalni poti. Z vsako lahko uživaš na svoj naèin.

ambasador je napisal/a:

Mistifikacija se izkazuje v trditvah kot je ta - eno so meritve, drugo je zvok. Tega je veliko v tem stilu.
Sedaj se digitalno konèno postavlja na noge in lab. meritve dobivajo na veljavi, èeprav bo potrebnega veliko èasa da se zakoreninjeno odstrani, tudi zato ker (pre)veè njih ribari v kalnem, jim ustreza mistifikacija.

Glede na tvoje izjave si v nasprotju sam s seboj.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Èet Mar 02, 2023 22:40    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
ambasador je napisal/a:

Pa bi rekel - ali se odloèiš iti po 'ortodoksni' poti - tehnièno podprti ali umetniško/spiritualno eksperimentalni poti. Z vsako lahko uživaš na svoj naèin.

ambasador je napisal/a:

Mistifikacija se izkazuje v trditvah kot je ta - eno so meritve, drugo je zvok. Tega je veliko v tem stilu.
Sedaj se digitalno konèno postavlja na noge in lab. meritve dobivajo na veljavi, èeprav bo potrebnega veliko èasa da se zakoreninjeno odstrani, tudi zato ker (pre)veè njih ribari v kalnem, jim ustreza mistifikacija.

Glede na tvoje izjave si v nasprotju sam s seboj.


Na zapadu ništa novo, ali tak je tale naš Amby in ko se enkrat s tem sprijazniš, ugotoviš, da je vèasih to branje lahko celo zabavno. Very Happy
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Èet Mar 02, 2023 22:46    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

ck je napisal/a:
benma je napisal/a:
ambasador je napisal/a:

Pa bi rekel - ali se odloèiš iti po 'ortodoksni' poti - tehnièno podprti ali umetniško/spiritualno eksperimentalni poti. Z vsako lahko uživaš na svoj naèin.

ambasador je napisal/a:

Mistifikacija se izkazuje v trditvah kot je ta - eno so meritve, drugo je zvok. Tega je veliko v tem stilu.
Sedaj se digitalno konèno postavlja na noge in lab. meritve dobivajo na veljavi, èeprav bo potrebnega veliko èasa da se zakoreninjeno odstrani, tudi zato ker (pre)veè njih ribari v kalnem, jim ustreza mistifikacija.

Glede na tvoje izjave si v nasprotju sam s seboj.


Na zapadu ništa novo, ali tak je tale naš Amby in ko se enkrat s tem sprijazniš, ugotoviš, da je vèasih to branje lahko celo zabavno. Very Happy


Samo èe si na forumu 1x meseèno, najveè 5 minut. Sicer pa je skrajno nadležno.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 03, 2023 00:45    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Right-Fi je napisal/a:

Verjamem, da je A. Dudley iskren in mu zveni magièno, kar je tudi napisal, hkrati se zaveda zakaj. J. Atkinson ki je meril, se ni mogel izogniti besedi »broken«, dal jo je v navednice.

Poslušalec je slišal "magic", merilec pa je izmeril "broken". To je dejstvo, ki ga ne želim niti komentirati niti komurkoli vsiljevati.

Right-Fi je napisal/a:

Razumljivo je, da mora Stereophile iz poslovnih interesov ugajati predvsem njihovim plaènikom – naroènikom oglasov in seveda bralcem, ki imajo svoja prièakovanja.

Po drugi strani delajo meritve, kjer pa zopet ne morejo mimo tehniènih kriterijev, ki doloèajo kaj je bolj in kaj manj HiFi. V tem èlanku sta oba spretno demonstrirala, kako zadovoljiti èim širšemu krogu zainteresiranih, hkrati pa ne izpasti nekompetenten za nobeno od strani. Na obe strani sta v reviewu "vgrajeni varovalki".

Tega ne vemo zagotovo. To so hipoteze, ki zgornjega dejstva ne morejo kompetentno negirati. Z vsaj enako mero gotovosti bi lahko trdili, da ta razliènost izraženih mnenj prièa o resnicoljubnosti/nepristranskosti revije in o tem, da test ni bil plaèan pod doloèenimi pogoji.

Mnenja o objektivnosti/interesih raznih spletnih platform so deljena.

Se pa povsem strinjam z enakopravno pravico vsake strani do svojega mnenja in s tem povezanega zadovoljstva.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 03, 2023 08:51    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

@benma
Si opazil, da se zgoraj pojavlja podobno protislovje kot pri enem uporabniku malo višje? Rolling Eyes V isti sapi je recenzor stereophilea legitimno iskren in plaèan hipokrit obenem.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Right-Fi



Pridružen/-a: Pet Avg 2019 15:32
Prispevkov: 135
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 03, 2023 09:16    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Kot kaže »en uporabnik« tik nad tem ne razume, kaj sem napisal in si to interpretira na naèin, kot si ga – èrno/belo, prav/narobe, jaz imam prav – ti nimaš, protislovje … pri tem pa popolnoma zgreši bistvo sporoèila. Ni pripravljenosti na razumevanje in sodelovanje, temveè se energija usmerja v nasprotovanje – dober recept za slab izplen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Right-Fi



Pridružen/-a: Pet Avg 2019 15:32
Prispevkov: 135
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 03, 2023 09:38    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Right-Fi je napisal/a:


Right-Fi je napisal/a:

Razumljivo je, da mora Stereophile iz poslovnih interesov ugajati predvsem njihovim plaènikom – naroènikom oglasov in seveda bralcem, ki imajo svoja prièakovanja.

Po drugi strani delajo meritve, kjer pa zopet ne morejo mimo tehniènih kriterijev, ki doloèajo kaj je bolj in kaj manj HiFi. V tem èlanku sta oba spretno demonstrirala, kako zadovoljiti èim širšemu krogu zainteresiranih, hkrati pa ne izpasti nekompetenten za nobeno od strani. Na obe strani sta v reviewu "vgrajeni varovalki".

Tega ne vemo zagotovo. To so hipoteze, ki zgornjega dejstva ne morejo kompetentno negirati. Z vsaj enako mero gotovosti bi lahko trdili, da ta razliènost izraženih mnenj prièa o resnicoljubnosti/nepristranskosti revije in o tem, da test ni bil plaèan pod doloèenimi pogoji.

Mnenja o objektivnosti/interesih raznih spletnih platform so deljena.

Se pa povsem strinjam z enakopravno pravico vsake strani do svojega mnenja in s tem povezanega zadovoljstva.



Ja, seveda ne vemo zagotovo, kaj je imel nekdo v mislih, ali je bil iskren ali ne. Jaz sem napisal, da verjamem da je bil. Nimam nobenega razloga trditi nasprotno. Zakaj mu ne bi verjel? In nimam pojma, kako bi zvenela meni, saj je nisem slišal. Morda bi njen zvok ocenil enako. Ne vem. Poudaril sem, da je po mojem razumevanju recenzije bilo pokazano, da lahko dva razlièna pristopa dobro sobivata.

Naivno pa bi bilo prièakovati, da bo nek poslovni subjekt deloval v nasprotju z njegovimi poslovnimi interesi, zato se lahko kakšno dejstvo zapiše tudi na naèin, da si ga lahko razlaga vsak po svoje, skladno s svojimi preprièanji in je zadovoljen s prebranim, pa pri tem piscu ni potrebno lagati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
dabiblo



Pridružen/-a: Pon Mar 2017 14:27
Prispevkov: 154
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 03, 2023 10:00    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

V sedanjem èasu booma socialnih medijev in teh online recenzij na vsakem koraku se lahko enostavno opazi "previdnost" recenzistov. Tudi èe pograjajo nekaj, na koncu najveèkrat negirajo taisto zadevo, ravno iz razloga, da ne izgubijo: Naroènikov/Like-ov/Klikov, itn. vse to, od èesar so plaèani, da opravljajo svoje delo. Ali je tak recenzist sploh še kredibilen? Moje mnenje je, da je sigurno lahko, saj èe nisi res èisto One way street zagledan in ne poslušaš zgolj samo to in kar se pove, ter malo vidiš med vrstice, si ustvariš svoje mnenje, ki je na koncu najbolj pomembno. Seveda tudi vsak opisuje zgolj lahko le svoje obèutke, kaj bo nekdo drug èutil ob isti zadevi, se lahko zgolj ugiba. Koliko je pa kakšna recenzija zadaj "podmazana", no tega podatka pa nihèe ne izve.
Da bi nek medij lahko bil tako neodvisen, da mu bilo vseeno za vse oglaševalce, tega pa enostavno ni v današnjem svetu, je na koncu vse le biznis in kjer je biznis, je denar.


Nazadnje urejal/a dabiblo Pet Mar 03, 2023 10:37; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 03, 2023 10:36    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Saj ni potrebno 'obesiti' se samo na en test. Svet je velik, internet tudi. Poèakaš še druga mnenja.
-----------------------------
Pri testih je potrebno paziti kaj je zamolèano oziroma se ne omenja. Posebej za karakteristike ki te zanimajo. Pa tudi èe iskane karakteristike niso pohvaljene, potem to ni tisto kar išèeš.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 03, 2023 10:40    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

ck je napisal/a:
benma je napisal/a:
ambasador je napisal/a:

Pa bi rekel - ali se odloèiš iti po 'ortodoksni' poti - tehnièno podprti ali umetniško/spiritualno eksperimentalni poti. Z vsako lahko uživaš na svoj naèin.

ambasador je napisal/a:

Mistifikacija se izkazuje v trditvah kot je ta - eno so meritve, drugo je zvok. Tega je veliko v tem stilu.
Sedaj se digitalno konèno postavlja na noge in lab. meritve dobivajo na veljavi, èeprav bo potrebnega veliko èasa da se zakoreninjeno odstrani, tudi zato ker (pre)veè njih ribari v kalnem, jim ustreza mistifikacija.

Glede na tvoje izjave si v nasprotju sam s seboj.


Na zapadu ništa novo, ali tak je tale naš Amby in ko se enkrat s tem sprijazniš, ugotoviš, da je vèasih to branje lahko celo zabavno. Very Happy

Važno da se zabavate. Ni moj namen preprièati že preprièane.
Lahko avdiofil uživa v testiranju in neskonènih kombinacijah kablov, lahko uživa v zbiranju plošè brez gramofona. Vsak na svoj naèin uživa. Ni kontradikcije.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 03, 2023 11:01    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

Right-Fi je napisal/a:
Kot kaže »en uporabnik« tik nad tem ne razume, kaj sem napisal in si to interpretira na naèin, kot si ga – èrno/belo, prav/narobe, jaz imam prav – ti nimaš, protislovje … pri tem pa popolnoma zgreši bistvo sporoèila. Ni pripravljenosti na razumevanje in sodelovanje, temveè se energija usmerja v nasprotovanje – dober recept za slab izplen.


To je forum. Kjer še lažje prihaja do misinterpretacij kot pri prebiranju recenzij. Važno je le, da smo po veèini vsi zadovoljni, ko prižgemo amplifikacijo. Nekateri celo skupaj z vsemi alter egi. Very Happy
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 03, 2023 11:04    Naslov sporoèila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
@benma
Si opazil, da se zgoraj pojavlja podobno protislovje kot pri enem uporabniku malo višje? Rolling Eyes V isti sapi je recenzor stereophilea legitimno iskren in plaèan hipokrit obenem.

Tako paè je, vsak si vzame to, kar mu ustreza. To in pa relativiziranje dejstev, ki nam niso všeè, z nekimi hipotetiènimi predpostavkami je v tovrstnih debatah pogost pojav. Zato je potrebna sposobnost presojanja kaj je za nas sprejemljivo in kaj ne.

No, vsako mnenje je kredibilno, tudi, èe se z njim ne strinjamo.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporoèilo
Pokaži sporoèila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Èasovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni èas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
Stran 5 od 9

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe