Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Dalquist DQ-10
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> VINTAGE
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 08, 2021 14:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sullly je napisal/a:
Serijska kretnica mislim da ni preprosta zadeva niti z današnjimi raèunalniki.

Ne, meni se ne zdi preprosta. Razen za prvi red (kjer se tudi najbolj splaèa). Je pa sedaj vseeno lažje, ker jo lahko hitreje preveriš v simulaciji. Zato sem rekel relativno enostavna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 08, 2021 20:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LightBit je napisal/a:
sullly je napisal/a:
Serijska kretnica mislim da ni preprosta zadeva niti z današnjimi raèunalniki.

Ne, meni se ne zdi preprosta. Razen za prvi red (kjer se tudi najbolj splaèa). Je pa sedaj vseeno lažje, ker jo lahko hitreje preveriš v simulaciji. Zato sem rekel relativno enostavna.

..na liniji ..
Zdi se mi primerno izpostaviti posebnosti takih 'milestone' projektov, ki so pustili trajne sledi s svojim vplivom. Ta ni samo eden od vintage zvoènikov, kot bi si kdo lahko predstavljal. Sprožil je cel plaz odliènih zvoènikov, ki so tudi poskušali reševati fazo ... DCM Time WIndow, AR MGC1, KEF 105 in nasledniki, B&W DM6 in kasneje DM801, QUAD ESL63 itd preko Cizeka (kretnice s konstantno voltažo), Spica TC50, pa sem še kar tega izpustil...

Glavna pomanjkljivost mu je nizek izkoristek, so zelo laèni vatov a istoèasno hoèejo vrhunsko kakovost od ojaèevalca, sicer s svojo analitiènostjo takoj pokažejo da ne bo šlo tako.
Ga je pa moĹľno montirati v stacked pair isto kot se je to uporabilo za Quad ESL57 (in Advent Loudspeaker/Grand Advent).
Z dodatnim ojaèevalcem dobiš dodatnih 6dB dinamike da si lahko daš duška.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mostec



Pridružen/-a: Sre Sep 2014 17:55
Prispevkov: 65
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 08, 2021 22:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zvoèniki "za normalen denar" ki so na mene naredili najveèji vtis pri poslušanju in si jih lastim.

1. Danley SM60F
2. Dalquist DQ-10
3. Altec Lansing 19
4. Quad Esl 57
5. Phy HP
6. Tannoy Autograph Mini
7. Diatone P610 MA
8. Lampizator 17
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 10, 2021 10:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mostec je napisal/a:
Zvoèniki "za normalen denar" ki so na mene naredili najveèji vtis pri poslušanju in si jih lastim.

1. Danley SM60F
2. Dalquist DQ-10
3. Altec Lansing 19
4. Quad Esl 57
5. Phy HP
6. Tannoy Autograph Mini
7. Diatone P610 MA
8. Lampizator 17

Lep harem, bravo!
Sigurno ti ni dolgèas, pravi šejk. Si z'dnu na loteriji?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mostec



Pridružen/-a: Sre Sep 2014 17:55
Prispevkov: 65
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 10, 2021 10:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Šejki imajo druge hifi brende. Iger na sreèo pa tudi ne igram.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> VINTAGE Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe