Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Tidal
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 25, 26, 27  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Roogi58



Pridružen/-a: Čet Jul 2010 11:02
Prispevkov: 92
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 23, 2021 04:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vzel sem si ĆØas in se za en mesec poskusno logiral na Deezer, da bi ga lahko primerjal s Tidalom.

Kar koli je kdo izmeril, meni s s Tidala sliŔi bolje. Posnetki v t.i. CD kvaliteti so na Tidalu boljŔi, da o masterjih, ki jih na Deezrju ni, raje ne govorim.

Å e danes se po Å”ele treh dneh odjavim z Deezerja, da ga ne bom po nepotrebnem plaĆØeval, ĆØeprav bi ga lahko posluÅ”al brezplaĆØno Å”e 27 dni. a nima smisla izgubljati ĆØasa.
_________________
Viablue-Slovenija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 761 451
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 17, 2021 16:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

"Hi-Fi" opcije streamanja sta danes ponudila tako Apple kot Amazon.

Je kaj od tega sploh moĆØ naroĆØiti v Sloveniji (brez VPN kolobocij, ki so legalne ravno toliko kot piratiziranje)?

Itā€™s Official: Apple Music Gaining Spatial Audio with Dolby Atmos Support, Lossless Audio Coming to Everyone with No Additional Cost

Amazon Music Now Offers a Hi-Fi Option for Users, Just Moments After Apple Announced Lossless Audio Streaming
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mcnaget



Pridružen/-a: Čet Nov 2012 12:28
Prispevkov: 144
Kraj: Gorenjska

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 04, 2021 21:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo Telemach ima že v ponudbi Tajdal....


lpz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 09, 2021 09:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To si mislil Tidal po slovensko, mi tujke pravilno piŔemo, a ne?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dabiblo



Pridružen/-a: Pon Mar 2017 14:27
Prispevkov: 154
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 17, 2021 10:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

...

Nazadnje urejal/a dabiblo Tor Dec 06, 2022 15:54; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 20, 2022 23:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Daily discovery - kakÅ”ne izkuÅ”nje imate s to opcijo? Pri meni vĆØasih zelo dobro zadenejo, vĆØasih pa je povsem v nasprotju z mojim glasbenim okusom, ki bi Tidalu moral biti poznan.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 22, 2022 09:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekaj zanimivega branja o MQA

https://www.head-fi.org/threads/mqa-deep-dive-i-published-tracks-on-tidal-to-test-mqa.957306/
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 06, 2022 10:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Te dni posluÅ”am vsebino Tidala. Moja ocena je, da 90% primerov pod Master v MQA je ĆØisti nateg.
Vse ostalo je kot boljŔa internetska rad. postaja, ki oddaja v 320kb/s ali Ŕe slabŔe.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 06, 2022 10:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vse je nateg.Isto kot Spotify. ƈe najdeÅ” postajo z 320 kb je isto kot da zadaneÅ” na loteriji. Vse je kompresirano z pretokom in z dinamiko. 92 kb/s pa je danes zlati standard. Spotify me non-stop dribla za 320kb hoĆØejo 6 EU. Hvala lepa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 06, 2022 11:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

GoldProf je napisal/a:
Te dni posluÅ”am vsebino Tidala. Moja ocena je, da 90% primerov pod Master v MQA je ĆØisti nateg.
Vse ostalo je kot boljŔa internetska rad. postaja, ki oddaja v 320kb/s ali Ŕe slabŔe.

Lp

A pa ti imaÅ” komponento, ki odpira vse mape mqa . ƈe imaÅ”, potem ti itak napiÅ”e v kakÅ”ni resoluciji predvaja fajl.

Lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 06, 2022 11:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

...
@bogomir 4051
A pa ti imaÅ” komponento, ki odpira vse mape mqa . ƈe imaÅ”, potem ti itak napiÅ”e v kakÅ”ni resoluciji predvaja fajl.
...

ƈe nebi imel, nebi pisal tega. "ƈe imaÅ”, potem ti itak napiÅ”e v kakÅ”ni resoluciji predvaja fajl".
Ne interesira me kaj napiŔe, interesira me kaj se sliŔi.
Na Tidalovi strani tudi marsikaj piÅ”e, samo delĆØek od tega je v resnici. Podobno kot znižanja po trgovini, do 90%. Potem pa vidiÅ”, da so znižane copate Å”t. 52, ĆØevlji 42-44 pa ne sluha ne duha.
Lepo se bom zahvalil Tidalu in naprej posluŔal 320kb/s iz moje jazz i.r. postaje.
p.s.
"Vinilkarji", nisem se odrekel vinilkam, sem rekel, ajd' da vidim kaj je to za hec, naj igra kvaliteta v ozadju. Å e naprej je vinilka zakon v glasbi. Pika., kar ne pomeni, ĆØe kdo uživa v glasbi Tidala, da nasprotujem izbiri.

@longplay, se strinjam!
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 06, 2022 14:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po mojem mnenju je Tidal zaradi svojih funkcionalnosti in kakovosti glasbe vseeno boljŔi od internetnh radijskih postaj, nikakor pa ne more nadomestiti lokalne digitalne zbirke. Sem mislil, da bo Ŕlo v to smer, pa je videti, da ne bo. Še naprej bom kupoval CDje in hi-res albume.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 06, 2022 15:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

GolProf @ na tem forumu sem že od njegovega zaĆØetka, pa Å”e vedno ne razumem nekaterih, ki na povsem obiĆØajno vpraÅ”anje takoj ugriznejo nazaj, z užaljenim tonom in le korak od prepira.
A bi bilo zelo težko, da bi povedal, v kakŔnem sistemu posluŔaŔ in s katero napravo predvajaŔ strime.
Jaz namreĆØ nimam s Tidalom nobenih slabih izkuÅ”enj, predvajana glasba pa je na visokem nivoju. Strimer je Matrix Audio Element X, prve generacije, ki je mimogrede boljÅ”i od dvojke, igra pa v istem sistemu, kot moj kar precej dober analogni front end.
PrepriĆØan sem, da ĆØe bi ljudje v svoj digitalni sistem vložili toliko truda in denarja, kot v analognega, bi se tudi navijaÅ”ke debate za enega ali drugega, kaj hitro konĆØale.
Pa tudi podatek, da Å”e vedno kupujeÅ” cd-je, ni ravno v duhu modernega ĆØasa. Ne bi pa odpiral do nezavesti prežveĆØene teme, zakaj je fiziĆØni digitalni medij obsoletna zadeva.
Se pa strinjam, da je na Tidalu tudi precej slabo zveneĆØih albumov. Vendar pa ne zaradi slabosti mqa per se., temveĆØ zaradi slabega posnetka, iz katerega so nastali ponujani fajli.

Lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 06, 2022 15:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oprosti, nisi bil tisti, ki je napisal, da Ŕe kupuje cdeje.

Lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 06, 2022 15:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@bogomir 4051,
nikar ne bodi užaljen ti, ker sem napisal svoje mnenje o Tidalu.
KakŔne naprave imam, ni treba, da ponavljam ne vem koliko krat.
Podatek, da Å”e vedno kupujem CD, res ne vem kje si to pobral, kupujem vinilne ploÅ”ĆØe.
Nimam niĆØ proti nobenemu in tudi ne navijam ne za digitalijo ne analogijo, vsak si naj izbere sam izvor in predvajanje glasbe.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 25, 26, 27  Naslednja
Stran 7 od 27

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe