Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

SluŔalkarski sistemi
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 23, 24, 25, 26  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
akacjan



Pridružen/-a: Tor Maj 2010 19:39
Prispevkov: 207
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 26, 2024 15:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Od naÅ”tetih imam AKG 702 ( isti q kot 701 samo kabel gre stran) B&W P7 in Grado 325e, ok zadnji dve nista prav enaki , ampak tam tamā€¦
B&W so zaprte , imajo dosti veĆØ basa kot druge 2 in srednje&visoke kot njihovi zvoĆØniki -imel sem 803D3, skratka fine ,rafinirane sluÅ”alke. AKG so pro, pomeni,da imajo zelo razĆØiÅ”ĆØeno srednjetonsko obmoĆØje, mogoĆØe malo povdarjene visoke in dokaj neizrazit a vseeno linearen bas.
Grado so pa kot kakÅ”en Sonus faber , fine , nenasilne in malo pobarvane - na lep naĆØinā€¦
ƈe ti kaj pomaga, ko smo snemali opero Jolanta v Essnu za DGG, je imel tonski tehnik AKG 702ā€¦
lp
A
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1006
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 26, 2024 18:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predvsem bi rad da mi ne booma bass, da ni Å”katlast ali se vleĆØe po uÅ”esih. Za to sem primarno gledal te AKG modele. Menda imajo popolnoma zadovoljivo globino, predvsem pa hitrost in teksturo. Rad bi, da se loĆØi kontrabas od bas kitare, pavke od bobna...v to smer. ƈisto vseeno mi je ĆØe Tiesto svira na 20 al pa na 22 Hz. Kolikor sem bral, K501 postavljajo glede klasike pred vse naÅ”tete, Q701 pa naj bi bila malo bolj kultivirana 701ka. Ljudska. Po drugi strani pa polovico piscev motijo visoki.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bojan VarjaĆØiƦ Rajko



Pridružen/-a: Pon Sep 2019 14:06
Prispevkov: 81
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 26, 2024 23:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
Spogledujem se z idejo o nabavi skromnega naglavnega sistema, malo sem že brskal v okvirju zamiÅ”ljenega budgeta in tudi prebral dosti (internet materiala) o meni zanimivih sluÅ”alkah. Zanima me ali se je kdo podrobneje sreĆØal z AKG K501\701\Q701, Philips Fidelio X2HR\X3, B&W P5 S2, Focal Classic\S, morda Grado SR 80i,x\125e\225. Najugodneje lahko dobim K501. Kot ojaĆØevalec mi je zanimiv Massdrop Cavalli Tube Hybrid, ki bi bil tudi cenovno sprejemljivi. Vir pa Node\Tidal\SSD HD.

Vesel bi bil vsakega predloga in razmiŔljanja.

Najpomembneje sem izpustil, seveda. PosluÅ”am jazz trio, kvartet..., big band obĆØasno, precej klasike (orkestralno in solo). Sevada tudi kaj drugega, ampak klasike in jazza je 90%.


Jaz lahko priporoĆØam Meze Classic 99. So bolj na toplem podroĆØju, lepe, udobne, za ta denar - 300 evrov - so super.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1006
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 27, 2024 13:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audeze so zaprte. Ne želim zaprtih.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 27, 2024 14:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
Audeze so zaprte. Ne želim zaprtih.

Meze ni enako Audeze. Audeze ima veĆØ odprtih kot zaprtih modelov. Cene so precej viÅ”je od 300eur.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
akacjan



Pridružen/-a: Tor Maj 2010 19:39
Prispevkov: 207
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 27, 2024 14:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
Predvsem bi rad da mi ne booma bass, da ni Å”katlast ali se vleĆØe po uÅ”esih. Za to sem primarno gledal te AKG modele. Menda imajo popolnoma zadovoljivo globino, predvsem pa hitrost in teksturo. Rad bi, da se loĆØi kontrabas od bas kitare, pavke od bobna...v to smer. ƈisto vseeno mi je ĆØe Tiesto svira na 20 al pa na 22 Hz. Kolikor sem bral, K501 postavljajo glede klasike pred vse naÅ”tete, Q701 pa naj bi bila malo bolj kultivirana 701ka. Ljudska. Po drugi strani pa polovico piscev motijo visoki.


Nobene od naÅ”tetih nimajo takÅ”nega basa kot ga noĆØeÅ”...
AKG 701/702 ja, lahko da so visoki moteĆØi, ampak s kaÅ”nimi lampami zna bit zelo zanimivo...
ƈe ti Tiesto svira na 20Hz ,sluÅ”alka jih pa ne vidi, nisi naredil niĆØ...
lp
A
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1006
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 27, 2024 15:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

akacjan je napisal/a:
luka79 je napisal/a:
Predvsem bi rad da mi ne booma bass, da ni Å”katlast ali se vleĆØe po uÅ”esih. Za to sem primarno gledal te AKG modele. Menda imajo popolnoma zadovoljivo globino, predvsem pa hitrost in teksturo. Rad bi, da se loĆØi kontrabas od bas kitare, pavke od bobna...v to smer. ƈisto vseeno mi je ĆØe Tiesto svira na 20 al pa na 22 Hz. Kolikor sem bral, K501 postavljajo glede klasike pred vse naÅ”tete, Q701 pa naj bi bila malo bolj kultivirana 701ka. Ljudska. Po drugi strani pa polovico piscev motijo visoki.


Nobene od naÅ”tetih nimajo takÅ”nega basa kot ga noĆØeÅ”...
AKG 701/702 ja, lahko da so visoki moteĆØi, ampak s kaÅ”nimi lampami zna bit zelo zanimivo...
ƈe ti Tiesto svira na 20Hz ,sluÅ”alka jih pa ne vidi, nisi naredil niĆØ...
lp
A


Ja saj, za Tiesta mi je vseeno. Prav zaradi morebitne hladnosti (a obĆØe odprtosti) sem se ogrel za omenjeni ojaĆØevalec.

No ja, Meze\Audeze... konec koncev je vseeno, tega niti ne gledam.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 28, 2024 21:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dobro da meže in prekodeže niti ne gledaŔ. To je kot da bi imel hrastove sode na glavi. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 28, 2024 22:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jih imam cel kup, a stare predelane Fostex T50 nesejo vse kar sem posluŔal. Pa Ŕe zastonj so bile (darilo).

SluÅ”alke zelo ugodnih cen za dober zvokiĆØ

AKG K 240 MK II
https://www.audiopro.si/izdelek/akg-k240-mk-ii-stereo-studio-headphones?idPro=7693

ATH-M70x
https://www.audio-technica.com/en-eu/headphones/best-for/studio

Vse Denon s papirnato membrano (AH-D2000) in derivati z isto membrano
https://en.creative.com/p/headphones-headsets/creative-aurvana-live2

pogojno zanimive (predelava)
https://eu.jvc.com/headphones/head-band/HA-RX900-E/

Podobne originalom a slabÅ”a mehaniĆØna konstrukcija, zelo zelo poceni
http://www.superlux.com.tw/productKind.do?pdkid=3a182f85-9464-41bf-b4c7-d618102f84ac&level=2&lv0=1

Kdor zna cinit - ĆØinezium HV1 Headphone amplifier kit

lix
_________________
"Ne moreÅ” dobiti pudinga, ĆØe ne pojeÅ” mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 29, 2024 19:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lix je napisal/a:

ATH-M70x
https://www.audio-technica.com/en-eu/headphones/best-for/studio

luŔtne sluŔalke, vendar zame niso za pro uporabo-kot piŔ na AT strani. Tudi neka referenca niso. Lahko pa jih posluŔaŔ...posluŔaŔ... .

Sam na terenu uporabljam ATH M50X-ker so zaprte in jih ni Å”koda. Imajo tudi preveĆØ basa.

V studiu uporabljam Sennheiser HD 800, ki so z originalnim kablom malce preostre, ko pa jim daŔ ustrezen kabel, potem pokažejo svojo kvaliteto. Imel sem kar nekaj sluŔalk, pa so 800ke edine, na katerih lahko kontroliram reverb pri miksu.

PriporoĆØam pa lampaÅ”ki sluÅ”arkarskii ojaĆØevalec Chroma(Damjan Mazi).
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
akacjan



Pridružen/-a: Tor Maj 2010 19:39
Prispevkov: 207
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 29, 2024 23:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
lix je napisal/a:

ATH-M70x
https://www.audio-technica.com/en-eu/headphones/best-for/studio

luŔtne sluŔalke, vendar zame niso za pro uporabo-kot piŔ na AT strani. Tudi neka referenca niso. Lahko pa jih posluŔaŔ...posluŔaŔ... .

Sam na terenu uporabljam ATH M50X-ker so zaprte in jih ni Å”koda. Imajo tudi preveĆØ basa.

V studiu uporabljam Sennheiser HD 800, ki so z originalnim kablom malce preostre, ko pa jim daŔ ustrezen kabel, potem pokažejo svojo kvaliteto. Imel sem kar nekaj sluŔalk, pa so 800ke edine, na katerih lahko kontroliram reverb pri miksu.

PriporoĆØam pa lampaÅ”ki sluÅ”arkarskii ojaĆØevalec Chroma(Damjan Mazi).


Meni je originalni kabel na HD 800 razpadel !!!! Nadomestil sem ga z WireWorld - druga sluŔalka, predvsem dosti bolj humano igra na visokih.
lp
A
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
opt817



Pridružen/-a: Tor Dec 2009 23:40
Prispevkov: 36
Kraj: Soundkraj

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 29, 2024 23:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kje je mogoĆØe dobiti veĆØ informacij o lampaÅ”kem sluÅ”arkarskem ojaĆØevalcu Chroma, oziroma o prozvajalcu Damjanu Maziju?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 30, 2024 09:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

SluÅ”alke odprtega tipa z dovolj moĆØnim basom obstajajo.
...
Contrary to popular belief, there are open-back headphones available on the market that expertly combine the benefits of an open design with a captivating bass response.
...
Sennheiser HD 660 S
Beyerdynamic DT 1990 Pro
Audio-Technica ATH-R70x
AKG K712 Pro
Grado SR325e
https://allforturntables.com/2023/06/07/5-best-open-back-headphones-for-bass/
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Tor Jan 30, 2024 10:04; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 30, 2024 09:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko sem pred leti kupoval sluÅ”alke, sem prebral ogromno literature. Kolikor se spominjam, sem glede sluÅ”alk AKG na sploÅ”no dobil vtis, da so bolj revne na basu. Potem sem kupil Sennheiser HD650, ki naj bi bile bolj bogate na basu, pa sem ugotovil, da zvenijo nenormalno temno in sem jih hitro prodal. Nazadnje sem se odloĆØil za Hifiman sluÅ”alke, ki jih uporabljam že okrog 10 let.

P.S. studijsko ni nujno vedno prijetno tudi za uŔesa navadnih smrtnikov
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 30, 2024 10:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

opt817 je napisal/a:
Kje je mogoĆØe dobiti veĆØ informacij o lampaÅ”kem sluÅ”arkarskem ojaĆØevalcu Chroma, oziroma o prozvajalcu Damjanu Maziju?


Kar lahko jaz povem je, da uporablja Simmens D3A lampici . VeĆØ info na https://www.bizi.si/CHROMA-RTV-SERVIS-TRGOVINA-MAZI-DAMJAN-S-P/ .
SplaĆØa se ga obiskati v LJ-Å entvid in posluÅ”ati njegov lampaÅ”ki ojaĆØevalec, lampaÅ”ki DAC in lampaÅ”ki fono. Tudi pogledati v drobovje komponent. ƈaka vas preseneĆØenje, kako lahko igrata stara Opera mini zvoĆØnika(cca 400 Evr) z njegovo elektroniko !
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 23, 24, 25, 26  Naslednja
Stran 24 od 26

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe