Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Miksanje s kasetofonoma
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
denisek123



Pridružen/-a: Čet Apr 2013 17:26
Prispevkov: 12
Kraj: Žalec

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 29, 2014 19:31    Naslov sporočila: Miksanje s kasetofonoma Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Malo za hec bi probal miksati s kasetofonom.
Vem, da rabim zvoènike, 2 kasetofona, kaj še potrebujem ?

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 29, 2014 21:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja mikser, a ne!? Pa slušalke... Wink
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 31, 2014 10:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni.
Ne vem ali se zezate, glede na to, da niti ne veste kaj potrebujete. Poleg tega pa me zanima, kako boste s kasetofonom ujeli takt druge skladbe?
Vglavnem vaš morebitni poizkus takoj pade po celi èrti.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 31, 2014 12:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

....snet vratca od kasetarja pa s prstom pribremzat pogon..... Laughing Laughing Laughing Laughing

v teh cajtih te stvari poceti s kasetarji......ufffffff, ce pa ze vstrajas pa poisce kasetar Aiwa ad wx 220 -toplt kasetar ki ima ze vgrajen mixerin vhod za mic
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 31, 2014 12:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

....snet vratca od kasetarja pa s prstom pribremzat pogon..... Laughing Laughing Laughing Laughing

v teh cajtih te stvari poceti s kasetarji......ufffffff, ce pa ze vstrajas pa poisce kasetar Aiwa ad wx 220 -toplt kasetar ki ima ze vgrajen mixerin vhod za mic
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 31, 2014 14:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

trancedeejay je napisal/a:
Pozdravljeni.
Ne vem ali se zezate, glede na to, da niti ne veste kaj potrebujete. Poleg tega pa me zanima, kako boste s kasetofonom ujeli takt druge skladbe?
Vglavnem vaš morebitni poizkus takoj pade po celi èrti.
Have a nice Day

Matt


torej admine...eno temo si "izbrisao" po nestrpnem izbruhu lokalnega audio guruja...tukaj pa še repliciraš...zanimivo...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 31, 2014 16:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

trancedeejay je napisal/a:
...Poleg tega pa me zanima, kako boste s kasetofonom ujeli takt druge skladbe?
Vglavnem vaš morebitni poizkus takoj pade po celi èrti.
Have a nice Day

Matt


V zlatih osemdesetih, se je dejansko po vaških diskotekah miksalo s kasetofoni! Vem da si mnogi, predvsem mlajši ljudje tega ne morejo predstavljati, ampak takrat je bil "poklic" deejaya težak. V hrupnem okolju pravoèasno prevrteti kaseto na željeno skladbo, medtem, ko se je preko drugega kasetofona predvajala skladba. Poleg tega si moral biti zelo spreten ali pa imeti sreèo, da sta se takta skladb med miksom prepletla brez povzroèanja glavobola. Wink Ampak bilo je lepo...
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Wolumen



Pridružen/-a: Ned Jun 2009 11:46
Prispevkov: 345
Kraj: Ĺ kofija loka

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 01, 2014 16:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Michael Jackson je za vse svoje komade ritem posnel na mini kasetar
slišal demo posnetek posnet na kaseter in zvenel je odlièno šlo je za pesem Billie Jean.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
diyfreak



Pridružen/-a: Pon Okt 2011 23:29
Prispevkov: 489
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 02, 2014 22:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede miksanja na kasetofone lahko kaj povem iz prve roke. Med leti 1985-1989 sem za miksanje uporabljal , kot v veèini takratnih diskotek dva gramofona in dva kasetofona. Na kasetofone se je ponavadi delalo tako imenovane radijske mikse - torej ni se lovilo ritma -proti koncu skladbe se je kaj povedalo in nato si spustil nov komad, z plošèami pa smo si dali duška pri miksanju na ritem. Res je bil hudiè ko sem imel na razpolago cca samo 100 plošè vso ostalo muziko pa na kasetah Rolling Eyes .Seveda je bilo potrebno skrbeti tudi za sceno z svetlobnimi efekti in to takimi ki si jih moral vse roèno vklapljati in izklapljati na koncu pa si moral skrbeti tudi za hormonèke Wink .Res se vèasih sprašujem kaj sploh poènejo ti novodobni dj-i . Ups me je malce nostalgija zagrabla Mad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 02, 2014 22:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Plesi v OŠ proti koncu 80' - je imel DJ že celoten veèerni program že posnet na kaseto, skupaj s fensi prehodi, kar pa je pomenilo da ni bilo niè z glasbenimi željami. Itak je bilo bistvo DJa to, da je privlekel fršterkarijo (nekaj zelo diy z avto zvoèniki) in lajtšov (par luèk).
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Deon



Pridružen/-a: Čet Avg 2008 8:16
Prispevkov: 40
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 03, 2014 09:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Admin, oz.TranceDJ....v MB klubih iz osemdesetih....hja, mogoèe bi te kdo vzel za natakarja.. Smile Pijane punce so znale mixat z kasetami.. Smile

P.S. Jaz sem imel v klubih dva predelana Nakamichi RX-202 kasetofona, vse funkcijske tipke peljane na "DIY" mixer. Vkljuèno z regulacijo brzine pogonov +/- 25%, dva šiber potija na mixerju.
Na mixerju si lahko startal, obraèal kasete, previjal....BP lovil takt èe ti je bilo.
Tudi, smo sami izdelovali 5 min. kasete iz starih ohišij in novega TDK-SA traka. Na vsaki strani samo en komad. Mislim da sem imel par sto takih kaset. Si delal z njimi kot z singl LP.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 551 164
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 03, 2014 14:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mi smo za te namene uporabljali po dva TEAC V7000 ali AKAI GX75/95, ali Aiwa ADF 990, poleg seveda dveh Techics SL1200Mk2, vsaj dveh Cd playerjev, so se pa nasli tudi sem in tja DAT predvajalniki.....in pa seveda pravi DJ-i ki so vedeli kaj pocnejo in so bili tudi rezidenti boljsih Lj klubov iz tistih cajtov....
Light je bil druga svena, vecina zadev tako elektronika kot mehanika izdelana doma, vse je laufalo avtomatsko po programih/po taktu ali rocno. Nasli so se tudi ze prvi modeli laserja...vse to pred zacetkom 90-ih, dim masine, okvirji za light na katerega so bili fixirani vsi efekti, kilowatt lampe in vsi ostali efekti na spote

Ko smo takole hodili kdaj gledat kaj dela "kao konkurenca" smo se lahko samo smejali Twisted Evil saj nam niso prisli niti do gleznjev
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 03, 2014 15:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kolikor vem se lisjaku -fotru po domaèe (veè o tem bi vedel moj brat,ki je bil njegov redar ) ni nihèe smejal ..takrat v super li -ju -bizoviku je imel najboljšo robo v v vsej sloveniji...
kar se tièe ozvoèenja in razsvetlave.... Wink
tisti super li je bil najboljši disco takrat v sloveniji... Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Wolumen



Pridružen/-a: Ned Jun 2009 11:46
Prispevkov: 345
Kraj: Ĺ kofija loka

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 03, 2014 15:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mater so bli to dobri cajti,ko smo po diskotekah bejbe pecali kokar zaslužu vse sprot zagonu in se niè sekiru.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 03, 2014 15:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Wolumen je napisal/a:
Mater so bli to dobri cajti,ko smo po diskotekah bejbe pecali kokar zaslužu vse sprot zagonu in se niè sekiru.


res je ...se strinjam... Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe