Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

ƈistilo za gramofonske ploÅ”ĆØe
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
lukin



Pridružen/-a: Pet Dec 2009 22:34
Prispevkov: 50
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 20, 2012 21:51    Naslov sporočila: ƈistilo za gramofonske ploÅ”ĆØe Odgovori s citatom

Vidim, da je na trgu precej ĆØistilnih tekoĆØin za ĆØiÅ”ĆØenje gramofonskih ploÅ”ĆØ. Ne upam pa si uporabiti katerokoli ĆØistilo, saj naj bi nekatera vsebovala substance, ki niso najbolj prizanesljive ploÅ”ĆØam. Kolikor sem bral, ĆØistilo naj ne bi vsebovalo alkohola. Iz Amerike sem lani poleg zaÅ”ĆØitinih ovitkov kupil tudi ĆØistilo "Phoenix", s katerim sem bil zelo zadovoljen.
Katera ĆØistila uporabljate vi in kje jih kupujete?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cane90



Pridružen/-a: Sre Okt 2011 12:12
Prispevkov: 32
Kraj: Mirna PeĆØ

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 20, 2012 22:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo
VĆØeraj sem bil na obisku pri Å”e enemu ljubitelju vinila. Ker dela v bolnici je odnesel tekoĆØino za ĆØiÅ”ĆØenje ploÅ”ĆØ v laboratorij in izvedel kaj vsebuje. Pravi da je izdelava ĆØisto preprosta in si sedaj tekoĆØino meÅ”a sam. Uporablja spin vinyl ĆØistilec oz. nekaj na istem principu.
Res da si nisem zapomnil sestavin, vem pa da vsebuje nekaj na P, ki je 18% raztopina Very Happy
Lahko se pozanimam in sporoĆØim
Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lukin



Pridružen/-a: Pet Dec 2009 22:34
Prispevkov: 50
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 20, 2012 23:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Haha, probaj se pozanimati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smrk13



Pridružen/-a: Tor Jul 2008 18:48
Prispevkov: 5
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 21, 2012 15:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

L'Art du Son
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031772920
Wolumen



Pridružen/-a: Ned Jun 2009 11:46
Prispevkov: 345
Kraj: Å kofija loka

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 21, 2012 17:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

L'Art du Son sedaj prej pa Okki Nokki,ki je po moje boljŔi od L'Art du Son.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lukin



Pridružen/-a: Pet Dec 2009 22:34
Prispevkov: 50
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 21, 2012 18:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ravno danes sem dobil ponudbo za:

OKKI NOKKI RCF cleaning fluid, concentrated good for 1 lt EUR 10,00
(ali je to koncentra, ki se meŔa z vodo?)

in

L'Art du Son LP cleaning fluid EUR 35,00
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lukin



Pridružen/-a: Pet Dec 2009 22:34
Prispevkov: 50
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 21, 2012 18:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali vi ĆØistite ploÅ”ĆØe s krpo ali s ĆØim drugim?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
smrk13



Pridružen/-a: Tor Jul 2008 18:48
Prispevkov: 5
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 21, 2012 19:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lukin je napisal/a:
Ravno danes sem dobil ponudbo za:

OKKI NOKKI RCF cleaning fluid, concentrated good for 1 lt EUR 10,00
(ali je to koncentra, ki se meŔa z vodo?)

in

L'Art du Son LP cleaning fluid EUR 35,00


100 ml L'Art du Son se meŔa s 5 litri destilirane vode, kar zadostuje za vsaj 500 LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031772920
smrk13



Pridružen/-a: Tor Jul 2008 18:48
Prispevkov: 5
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 21, 2012 19:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lukin je napisal/a:
Ali vi ĆØistite ploÅ”ĆØe s krpo ali s ĆØim drugim?


Sam uporabljam Okki Nokki ĆØistilec
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031772920
Wolumen



Pridružen/-a: Ned Jun 2009 11:46
Prispevkov: 345
Kraj: Å kofija loka

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 21, 2012 20:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To je koncentrat,ki ga zmeÅ”aÅ” z enim litrom tistilirane vode za tako ĆØiÅ”ĆØenje obvezno rabiÅ” vakumsko maÅ”ino,ki deluje podobno kot sesalec.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tma



Pridružen/-a: Pet Nov 2010 3:06
Prispevkov: 635
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 21, 2012 21:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Wolumen je napisal/a:
L'Art du Son sedaj prej pa Okki Nokki,ki je po moje boljŔi od L'Art du Son.


Moje mnenje je pa drugaĆØno - Art du Son mi neprimerno bolje oĆØisti ploÅ”ĆØe v primerjavi z Okki Nokki ĆØistilom (na Okki Nokki maÅ”ini).

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lukin



Pridružen/-a: Pet Dec 2009 22:34
Prispevkov: 50
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 21, 2012 23:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem svoje ploÅ”ĆØe oĆØistil tako, da sem ĆØistilo razprÅ”il po ploÅ”ĆØi, in nato z mehko krpo (ki je namenjena temu) obsrisal ploÅ”ĆØo v smeri brazd. Ali je to dovolj, pa ne vem. Krpa je bila po nekaj ĆØiÅ”ĆØenjih umazana.
Ali se splaĆØa kupiti vakumsko maÅ”ino? Katero? A kdo proda rabljeno mogoĆØe?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sakala1



Pridružen/-a: Sob Nov 2010 17:04
Prispevkov: 96
Kraj: CELJE

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 22, 2012 08:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz pa moje ploÅ”ĆØe ĆØistim tako,da neposredno nanesem nanjo pril.Tega razmažem z dlanjo in potem z mlaĆØno vodo dobro izperem v omivalniku.PloÅ”ĆØo postavim pokonci na kuhinjski pult.Bistvo je,da ploÅ”ĆØe ne pipaÅ”,dokler je mokra.Vsa poanta v ĆØistilih je ta,da ploÅ”ĆØo razmastiÅ” pa katerokoli ĆØistilo imaÅ”.Ne mislim zapravljat,ker se mi zaenkrat ta varianta zelo dobro obnese in Å”e zastonj je.Probal sem tudi z mekol lepilom pa se varianta z prilom bolje obnese.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041614173
audiomaniac



Pridružen/-a: Čet Nov 2008 11:40
Prispevkov: 987
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 22, 2012 09:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sakala1 je napisal/a:
Jaz pa moje ploÅ”ĆØe ĆØistim tako,da neposredno nanesem nanjo pril.Tega razmažem z dlanjo in potem z mlaĆØno vodo dobro izperem v omivalniku.PloÅ”ĆØo postavim pokonci na kuhinjski pult.Bistvo je,da ploÅ”ĆØe ne pipaÅ”,dokler je mokra.Vsa poanta v ĆØistilih je ta,da ploÅ”ĆØo razmastiÅ” pa katerokoli ĆØistilo imaÅ”.Ne mislim zapravljat,ker se mi zaenkrat ta varianta zelo dobro obnese in Å”e zastonj je.Probal sem tudi z mekol lepilom pa se varianta z prilom bolje obnese.


Ja, Pril je kar v redu ! Tudi za zamaÅ”ĆØene CD-je ! Wink
_________________
I may not always be right but, I'm never wrong !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 22, 2012 10:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kdo ve kje bi se dalo kupiti izopropilni alkohol in preĆØiÅ”ĆØeno vodo? Sta glavni sestavini veĆØine ĆØistil.
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe