Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Popravilo gramofona?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sovdat



Pridružen/-a: Pet Avg 2008 14:46
Prispevkov: 4
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 09, 2010 09:46    Naslov sporočila: Popravilo gramofona? Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

imam ljubiteljsko izdelan gramofon (se pravi ne-serijski), pri katerem se je pokvarila roĆØica za nastavljanje hitrosti (obstala je pri 78 obratih). Zanima me, ĆØe obstaja kakÅ”en servis oz. strokovnjak, ki bi to lahko popravil, po možnosti v oz. v okolici MB?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjaz z



Pridružen/-a: Pon Dec 2008 13:50
Prispevkov: 236
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 09, 2010 09:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... ĆØe ni tole kot naroĆØeno zate ; )




lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjaz z



Pridružen/-a: Pon Dec 2008 13:50
Prispevkov: 236
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 09, 2010 16:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... tisto prej je bilo seveda bolj za Ŕalo, ampak sam si si dal tak nick name; )


Sem pa pogledal po rubrikah in nikjer nisem naÅ”el nobenega servisa v MB - vsaj s priporoĆØilom ne, ĆØeprav je bilo na forumu že govora o servisih.

Je pa na netu tole:

http://www.konrad-sp.si/

... glede na to da ima gramofon 78 obratov je
oĆØitno starejĆØi letnik. Katera znamka pa je to?
Garrard? Elac, Dual?


Veliko sreĆØe pri popravilu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 09, 2010 17:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pred ĆØasom sem bil pri Lali sound in sem tam sreĆØal gospoda, ki zbira in obnavlja wintage komponente. Stopi z njim v kontakt.
_________________
Usoda se igra s ĆØlovekom, ĆØlovek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sovdat



Pridružen/-a: Pet Avg 2008 14:46
Prispevkov: 4
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 10, 2010 08:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala Pasuljaris, se bom pozanimal!
Matjaz z: ni nickname, ampak moj priimek Smile Gramofon pa kot reĆØeno ni serijski, ampak ga je sestavil ljubitelj

lp



Nazadnje urejal/a sovdat Pet Feb 12, 2010 19:59; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 10, 2010 10:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sovdat je napisal/a:
Hvala Pasuljaris, se bom pozanimal!
Matjaz z: ni nickname, ampak moj priimek Smile Gramofon pa kot reĆØeno ni serijski, ampak ga je sestavil ljubitelj:



A ni tole Tosca? Lahko si dal veĆØ ploÅ”ĆØ gor in so potem padale(vĆØasih tudi na roĆØko) Laughing
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
sound



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:21
Prispevkov: 238
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 10, 2010 10:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tudi jaz menim da je to Tosca ali pa Turandot z doma narejenim ohiŔjem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
beniaminus



Pridružen/-a: Čet Jan 2010 22:17
Prispevkov: 7
Kraj: Lucija

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 10, 2010 22:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni, da ne odpiram nove teme. Dobil sem en star gramofon
(ITT HIFI8012), zanima me kako ugotoviti katero glavo ima MM ali MC, prikljuĆØil bi ga na NAD PP2
Hvala za odgovor.

Ben
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
markoni



Pridružen/-a: Pon Mar 2009 23:09
Prispevkov: 541
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 10, 2010 22:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nedvomno imaÅ” MM in lahko priklopiÅ” na phono. Ton kontrola na minimum pa poĆØasi .
_________________
Only trust your hart (ears) ! Elephant man ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjaz z



Pridružen/-a: Pon Dec 2008 13:50
Prispevkov: 236
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2010 12:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram:
pri katerem se je pokvarila roĆØica za nastavljanje hitrosti (obstala je pri 78 obratih).


... sam sem imel kot najstnik kar nekaj podobnih gramofonov Turandot, Dual, ...
Sama zasnova ni zakomplicirana in napako bi moral enostavno odpraviti - ĆØe le nisi na silo premikal roĆØke in ĆØesa polomil.

Ker sem ijh sam velikokrat tudi "Å”reavfal" bolj iz firbca kot iz potrebe, ti lahko povem svoj recept, ti pa potem presodi ĆØe se ga boÅ” lotil.

... najprej izklopiÅ” iz elektrike - ti motorĆØki so predvidoma bili vezani na 220v. OdvijeÅ” tista dva diagonalna vijaka na zgorrnji ploÅ”ĆØi - in poĆØasi dvigneÅ” ploÅ”ĆØo - ĆØe vijakov ne boÅ” mogel odviti sta morda fiksirana s spodnje strani z zegerjevim obroĆØkom - ampak dvomim ker so vijaki tudi na obodu in nekako je bilo potrebno odstraniti zgornjo ploÅ”ĆØo za to. ƈe ne gre probaj s spodnje strani.
Ko boÅ” dvignil zgornjo ploÅ”ĆØo celotnega mehanizma boÅ” ugotovil da pogon krožnika poteka prek ti. idler wheel-a - nekakÅ”no gumjasto pogonsko kolesce, ki je med osjo motorĆØka in robom krožnika.
Ker je tvoj problem zataknjena roĆØica bi morala biti napaka tukaj - namreĆØ pogonsko kolesce je povezano s to roĆØico ki ga prestavlja gor in dol po osi motorĆØka, ki ima razliĆØne radije - zato tudi razliĆØne hitrosti. Glede na to da se je zataknilo v skrajni toĆØki lahko to pomeni, da je pogonsko kolo zdrsnilo z osi. Verjetno bo potrebno samo zrahlati kako vzmet in nastaviti vse skupaj zopet na svoje mesto - ko pa bo že odprto pa Å”e obriÅ”eÅ” / razmastiÅ” rob krožnika, preveriÅ” stanje pogonskega kolesca (ĆØe ni guma preperela) in preveriÅ” kable, ter namažeÅ” mehanizem - predvsem osi in zglobe.

... malo potrpljenja kako urico prostega ĆØasa, krpo in
skodelico ĆØaja, pa bo Å”lo.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2010 12:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da ne odpiram nove teme. Kje se da v Sloveniji kupiti v trgovinah npr pogonske gumice za gramofone in budget gramofonske glave? Potrebujem za sorodnika, ki pa ne mara nakupov preko spleta.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
senior



Pridružen/-a: Pet Sep 2008 14:24
Prispevkov: 117
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2010 17:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glave ima Conrad, A-Ž ... jermenĆØkov pa nobeden. Pa mu ti nabavi prek spleta, ĆØe si on ne upa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
beniaminus



Pridružen/-a: Čet Jan 2010 22:17
Prispevkov: 7
Kraj: Lucija

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2010 20:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni, Å”e eno vpraÅ”anje, ali lahko uporabim int. ojaĆØevalec kot phono pre-amp.
Povezal bi tako:gramofon>phono in(ojaĆØevalec 1)>rec-out(ojaĆØevalec 1)>AUX IN(ojaĆØevalec 2, nima vhoda "phono in")
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 11, 2010 21:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko.
Jaz sem imel tako nekaj dni dokler nisem Å”el kupit namenskega predojaĆØevalca.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 12, 2010 07:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:

Jaz sem imel tako nekaj dni dokler nisem Å”el kupit namenskega predojaĆØevalca.


So do I'. Cool
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe