Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

DAC?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 114, 115, 116, 117  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 11, 2023 11:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Trenutno ima KEF Black Friday akcijo (-25%) na vse svoje Wireless zvoĆØnike. LSX II pridejo tako 1200 EUR (precej veĆØ kot Adami sicer), ne rabiÅ” pa loĆØenega DAC-aā€¦
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 11, 2023 12:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Morda brcam ĆØisto mimo.
Kaj pa KEF LS50 Wireless II ali LSX II? Morda predrago ĆØeprav ne rabiÅ” DAC. Vidim da je gwb predlagal enako med tem ko sem pisal.
CenejŔa opcija bi bila Q Acoustics M20 HD ali kaj podobnega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 11, 2023 12:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

malossi je napisal/a:
Ja se strinjam ja. Samo problem je, da ĆØe bi želel hifi zvoĆØnike s podobno kvaliteto zvoka, bi bili bistveno veĆØ denarja. A imaÅ” kak predlog namesto Adamov? Ker karkoli sem gledal od aktivnih hifi zvoĆØnikov, gredo cene v viÅ”ave....

Kaj pa ĆØe bi zamenjal pristop?
Obstaja opcija all-in-one aktivnih zvoĆØnikov, kot je Klipsch The Fives, Na njega lahko prikljuĆØiÅ” virtualno vse - od gramofona do bluetootha . Ima tudi izhod za subwoofer. Vse je usklajeno in ne potrebujeÅ” drugega kot smartphone iz katerega brezžiĆØno komandiraÅ” glasbo, dac je itak inclusive.
Takih produktov kot je The Fives je veliko: od KEF-a naprej a so dražji... je povpraÅ”evanje na trgu vedno veĆØje, ker so zelo praktiĆØna in preprosta reÅ”itev za ozvoĆØenje.
...
ps: hehe, dokler sem to pisal (in vmes listal po googlu), so me z istim predlogom prehiteli drugi. Je pa Klipsch cenejŔi, bolj glasen in basast (na basu) Laughing za isti denar pa Ŕe toliko bolj (The Nines ima 20cm woofer, vmes je Ŕe The Sevens).
...
in to Ŕe ni vse (hahaha)
kje piÅ”e da ne moreÅ” uporabiti soundbar z bluetoothom. Za isti denar se da da nabaviti Atmos Soundbar s subwooferjem. Ta zvrst je v osnovi namenjena kot dodatek TVju. A ker so proizvodne serije teh prozvodov ultra veĆØje od sterea, so cene bistveno nižje, oziroma za isti denar dobiÅ” Å”e subwoofer in loĆØene (wireless) rear kanale, poleg atmosov. StrimaÅ” lahko atmos kodirano glasbo in si v koraku s ĆØasom - prostorski efekti so z lahkoto doseženi, medtem ko mora stereo biti prefinjeno sofisticiran (in s tem dosti dražji) da vsaj približno parira.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 11, 2023 15:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, smo v ĆØasu FIFI sejma in ĆØe keÅ” ni predmet debate, potem je opcija pametnejÅ”i telefon od uporabnika + Cabasse Pelegrina. ZakljuĆØiÅ” neverendindg story.
Ostali pa strastno iÅ”ĆØemo sveti avdio gral do eshatoloÅ”kega dne.
Ne gre pozabiti, da je audio oprema v službi muzike. ƈe je obratno ( so liki, ki imajo 100 LP-jev + 100kEU drag (ne pa tudi vreden gramofonski sklop )), ta forum nima "pravo na glasanje". Martinovo je, grem na 2deci in ne na sejem.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 11, 2023 19:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V hiÅ”i imamo dva precej dobra sistema in smo kar malo razvajeni. Potem pa je zet lani kupil KEF LS50 Wireles II za na vikend in smo padli na rit, kako dobro to igra za svoj (relativno majhen) denar. Å e posebej, ko smo ga sparili z enim starim subvuferjem in s tem razbremenili kefov glavni drajver. Zastopstvo je v slo., v Domžalah, cena pa sprejemljiva, glede na to, da bi to bila investicija za kar dolgo ĆØasa.

Lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 11, 2023 19:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na bolhi je bil baje par kef ls50 wifi ll iz lj za 1200 ā‚¬. Preveri ĆØe je Å”e, ker je to super cena.

Lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
malossi



Pridružen/-a: Sre Okt 2010 12:37
Prispevkov: 76
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 11, 2023 22:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hm, gledam da se sedajle prodajajo rabljeni Acoustic energy AE1.. Kaj pa vaŔe mnenje o tem? http://www.audio-kontakt.com/index.php?page=view_ad&id=29257

DrugaĆØe sem bil danes na hifi sejmu... Veliko za sliÅ”ati, je pa malo Å”koda, da aktivnih sistemov ni prav veliko za videti- od Audiopro, kje drugje se pa niti ne spomnim...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
malossi



Pridružen/-a: Sre Okt 2010 12:37
Prispevkov: 76
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 12, 2023 20:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo, DAC sem naroĆØil. Po pregledu vsega sem se odloĆØil za SMSL D6s. naroĆØil sem pri Audiophonics. Res hvala za nasvet, Right-Fi ! Sedaj pa Å”e zvoĆØniki... Grem posluÅ”at Adame, UroÅ” iz Audiopro mi je predlagal da si naj posluÅ”am Å”e Kali Audio IN-8- menda so vrhunski. Me pa vseeno zanima vaÅ”e mnenje o Acoustic energy AE1 active- jih je kdo sliÅ”al? Pred par leti se spomnim enih malih AE na hifi sejmu v Lj, samo kakor se spomnim, niso bili aktivni... Mi je bil pa takrat tisti zvok zelo vÅ”eĆØen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vladej



Pridružen/-a: Tor Feb 2022 13:20
Prispevkov: 35
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 14, 2023 17:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
Na bolhi je bil baje par kef ls50 wifi ll iz lj za 1200 ā‚¬. Preveri ĆØe je Å”e, ker je to super cena.

Lpm


So Ŕe vedno oz. spet, samo zdaj za 1100Eur. Beli.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 14, 2023 18:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tega oglasa ni veĆØ na bolhi.

Lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
sid



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 11:28
Prispevkov: 43
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 14, 2023 22:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
Tega oglasa ni veĆØ na bolhi.

Lpm

Bil je oglas, na koncu za precej nižji znesek, ki pa je bil poizkus natega..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
UserName



Pridružen/-a: Tor Feb 2011 21:46
Prispevkov: 106
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 15, 2024 16:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Iscem DAC, ki bi iz PCja poganjal sennheiser hd800s (300 ohm).
Idealno bi bilo iz PC usb v DAC iz DACa pa balanced 4.4 mm jack. Obstaja kaj takega za kupit v SLO?

Problem je, ker Optical S/PDIF gre na intergrirca za zvocnike, 3.5mm jack je zaseden za aktivne yamahice.. in prikljuckov zmanka.
Trenutno uporabljam adapter 3.5mm jack na 6.5mm, ki me ob pamet spravlja zaradi slabega stika.

PS: po novem noce sumnikov primit... Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JanezBlond



Pridružen/-a: Sre Okt 2009 9:50
Prispevkov: 182
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 04, 2024 20:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Torej poĆØasi prihajam do spoznanja da rabim nov DAC.
Trenutno posedujem Shiit Modi 3 in neko ĆØudno kombinacijo, KIT varianto DACa, baje da je Stylos DAC. Vglavnem ena velika Å”katla, dual mono, za vsak kanal loĆØen trafo itd. Zadeva je kar spodobna, Shiit je vsaj za en razred slabÅ”i. Zadeva je ranga velikosti in teže enega povpreĆØnega ojaĆØevalca. Problem je ker podpira samo 44.1kHz in 16 bit in Å”e to samo preko coax.
Torej malo sem gledal kitajce in nekako sem se najbolj ogrel za Topping E70 Velvet, ki vsebuje zadnjo verzijo AKM ĆØipov. Dejansko ima vse kar bi rad imel. Po recenzijah je nekje v vrhu DACov do 500$.
Zanima me kakŔno je vaŔe mnenje o tem DACu? Saj vem obstajajo boljŔi, ampak nebi ravno ledvice prodal za DAC.
Je vreden teh 500ā‚¬?
Kje se ga najbolj splaĆØa nabavit?
Na eBay se cene vrtijo okoli 450$, verjetno je treba priÅ”teti Å”e davek in carino in bo hitro 600ā‚¬?
Ima kdo izkuŔnje z nabavo te robe s kitajske?
Obstaja Ŕe kaj boljŔega za ta denar?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 04, 2024 21:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Raje kupi iz EU. Recimo Amazon.de, kjer je zastonj poÅ”tnina (za tak znesek). ƈe ti ni vÅ”eĆØ, ga Å”e vedno lahko poÅ”ljeÅ” nazaj. Pa pride hitreje.
Tudi eBay je lahko iz EU skladiÅ”ĆØa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1080
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 04, 2024 22:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiophonics ga ima za 499ā‚¬ā€¦
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 114, 115, 116, 117  Naslednja
Stran 115 od 117

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe