Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kateri ojaĆØevalec za JBL K2 S9900
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mzi.perx



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 0:06
Prispevkov: 160
Kraj: PIRAN

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 13, 2024 18:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ducar je napisal/a:
Morda se velja ozreti Ŕe na Spectral, Gryphon, D'Agostino, Nagra, YBA Signature.


Ja poleg naÅ”tevanja, je potrebno vedet kako ti ojaĆØevalci igrajo in kaj bi delali na JBL. Meni Mc in JBL nikakor ne gre skupaj. VeĆØ ali manj vsi Mc igrajo poĆØasno, mastno, odebelijo vse skupaj. Krell bi iz JBL naredil dirkalni avto, seveda ob dobrih pogojih, ki jih je @pinus lepo opisal Wink

Pozdrav Wink
_________________
MZI.PERX
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: -
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 13, 2024 18:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:

ManjÅ”e zvoĆØnike, zadržiÅ” amp in vse ostalo? Izgleda precej overkill. Najbrž na nizki glasnosti je fajn, kaj pa viÅ”je?


ViÅ”je - fantastiĆØno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 14, 2024 10:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Z osem metrov in veĆØ Å”irokim prostorom in tovrstnimi zvoĆØniki dobiÅ” kot kino cinemascope enormno zvoĆØno sliko. Ta potencial paĆØ ni izkoriÅ”ĆØen, pa kaj. Niti s petimi metri ne bi bil.
Tudi v manjŔem prostoru se da uživat, ker padeŔ noter v sceno. Lep primer je bil pred leti v Ljubljani ko je sviral JBL Everest dosti skupaj postavljen, podobno kot tu. Se mi je prav prikazal bigband orkester v detajle, sicer postavljen dlje v globino. Mi je delovalo kot da iz balkona gledam na njega in vidim enega po enega vsakega muzikanta. Težko pozabiŔ tako doživetje.

Pa sigurno se K2 bolje znajdejo kot karkoli drugega v teh pogojih. Ker so 'wonder-zvoĆØniki' in manj obĆØutljivi na vplive prostora kot so naÅ”e izkuÅ”nje z zabuhlimi zvoĆØniki. TaboljÅ”i povozijo akustiko posluÅ”alnice in imponirajo akustiko iz posnetka.
Jaz se ne bi prav niĆØ sekiral in Å”el po zaĆØrtani poti. PreizkuÅ”anje ojaĆØevalcev. Ponudbe imaÅ” že.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 14, 2024 13:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

.. berem ta gornji post.. hmm.. Torej, geometrija prostorov, fizika.. to je zelo pomembno..
ƈe imamo 8m Å”irine, na katero postavimo zvoĆØnike, potem rabimo cca 13m dolžine.. - to je že hala.. V tak prostor gre lahko Everest in podobne veĆØje ultra zadeve..
Z merami 5x8 dobimo praktiĆØno zlati rez (akustiĆØno uredimo Å”e RT) - kar je ravno prava velikost za K2 - in zmaga... Vse vrste zvoĆØnikov so vsaka na svoj naĆØin obĆØutljive, oz. zahtevne glede prostora-umestitve..
Pa Å”e kratko o izplenu zvoka, kot celoti, na prezentacij Everestov pred leti, v M-hotelu LJ... Je bilo o tem pred ĆØasom tu v eni od tem že govora, kjer sem podal svoje mnenje...ƈe je bil v tistem primeru to domet teh zvoĆØnikov, potem... Ne hvala... Sem to sliÅ”al tudi v Italiji, ko sem razmiÅ”ljal o njih... Bolje, ustreznejÅ”a amplifikacija, tam postavitev boljÅ”a, a premajhen prostor...To rabi 6x9m, da zadiha in dobimo fantastiĆØen sound stageing.. A smo Japonci, ki postavljajo vse sorte velikih JBL-ov tik ob zadnje stene, v male sobice, razne neprimerne prostore..? Lahko.., a samo v fan-kolektor smislu...VĆØasih je bilo tako dovolj, danes pa s pravilnimi, ustreznimi umestitvami, Å”ele vidimo, kaj pravzaprav zmorejo dobri audio sistemi.. A se tu hecamo s 50 procentnimi kompromisi, potem, ko skeÅ”iramo take vsote za zvoĆØnike..? Sem si vzel ĆØas in posluÅ”al tudi K2 v razliĆØnih postavitvah -prostorih in potem povlekel zakljuĆØke, kaj ja in kaj ne, glede te problematike in se odloĆØil...


lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 14, 2024 17:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na to, da tvoj prostor v veliki meri onemogoĆØa izkoristek celotnega potenciala teh zvoĆØnikov, se postavlja vpraÅ”anje, ali ne bi enakega ali celo boljÅ”ega konĆØnega rezultata dosegel tudi z drugaĆØnimi zvoĆØniki, kjer bi bila razlika med omejitvami, ki jih predstavlja prostor in med potencialom izbranih zvoĆØnikov manjÅ”a.

Pomembno je seveda tudi vpraÅ”anje kakÅ”nega zvoka si sploh želiÅ” in na podlagi ĆØesa si ugotovil, da ti ga bodo v tvoji sobi zagotovili samo ti zvoĆØniki in nobeni drugi. Zadovoljstvo ob nakupu je ĆØustvo. OdloĆØitev o nakupu je zato pogosto rezultat prevlade ĆØustev nad razumom, kar pravzaprav niti ni pomembno, zadovoljstvo je tisto, kar Å”teje.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 14, 2024 18:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Glede na to, da tvoj prostor v veliki meri onemogoĆØa izkoristek celotnega potenciala teh zvoĆØnikov, se postavlja vpraÅ”anje, ali ne bi enakega ali celo boljÅ”ega konĆØnega rezultata dosegel tudi z drugaĆØnimi zvoĆØniki, kjer bi bila razlika med omejitvami, ki jih predstavlja prostor in med potencialom izbranih zvoĆØnikov manjÅ”a.

Pomembno je seveda tudi vpraÅ”anje kakÅ”nega zvoka si sploh želiÅ” in na podlagi ĆØesa si ugotovil, da ti ga bodo v tvoji sobi zagotovili samo ti zvoĆØniki in nobeni drugi. Zadovoljstvo ob nakupu je ĆØustvo. OdloĆØitev o nakupu je zato pogosto rezultat prevlade ĆØustev nad razumom, kar pravzaprav niti ni pomembno, zadovoljstvo je tisto, kar Å”teje.


No ja ,mislim da je glede tega debata popolnoma odveĆØ. Prve JBL-e sem imel pred 35leti, potem veÅ” da sem ljubitelj JBL basa. Ko sem pred leti razmiÅ”ljal o zamenjavi zadnjih 250ti Jubilee, sem posluÅ”al veliko zvoĆØnikov viÅ”jega ranga, da ne govorim o razoĆØaranjih ki sem jim bil priĆØa nad zelo dragimi modeli Bil sem na sejmu v Munchnu sliÅ”al vse kar je bilo postavljeno, a vÅ”eĆØ mi je bilo samo nekaj primerkov, ki pa žal so bili vsi precej nad 30 K-eurov. (tu je en moj post izpred let).Potem sem se sprijaznil in odnehal. Sedaj ko pa sem finanĆØno bil sposoben ,mi je za tak denar bil K2 najbolj sigurna opcija. Evereste bi dobil ceneje ampak kam z njimi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 14, 2024 18:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe smo striktni, je v takem (oz. pravzaprav vsakem) prostoru možno popolnoma izkoristiti samo sluÅ”alke.
Taki zvoĆØniki imajo Å”e vedno mnogo prednosti pred manjÅ”imi zvoĆØniki, ki bi imeli enake probleme. Edino manjÅ”i zvoĆØniki omogoĆØajo veĆØ možnosti postavitve v majhnem prostoru.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 14, 2024 19:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pinus je napisal/a:

ƈe imamo 8m Å”irine, na katero postavimo zvoĆØnike, potem rabimo cca 13m dolžine.. - to je že hala.. V tak prostor gre lahko Everest in podobne veĆØje ultra zadeve.Z merami 5x8 dobimo praktiĆØno zlati rez (akustiĆØno uredimo Å”e RT) - kar je ravno prava velikost za K2 - in zmaga...
lp



Dolga stena sobe (z zvoĆØniki) je hkrati del zunanje stene. Tu imam možnost razÅ”iritve za 2 m ,celo veĆØ, zunanji prostor in izgled ne bi bil okrnjen. Tudi streha bi lepo padla na novo steno. ƈe mi statik potrdi varianto, ki jo imam v mislih (9 m-ski HEB 300 profil vstavim pod zgornjo ploÅ”ĆØo, ga naslonim na ĆØelne stene, injiciram beton, in sezidam novo zunanjo steno, sem se tudi tega pripravljen lotiti. No, o gradbenih podvigih Å”e pa na tem forumu verjetno ni bilo govora. Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 14, 2024 19:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

coldplay33 je napisal/a:

No ja ,mislim da je glede tega debata popolnoma odveĆØ. Prve JBL-e sem imel pred 35leti, potem veÅ” da sem ljubitelj JBL basa.

No, to sem mislil. ƈe si predvsem ljubitelj JBL basa, potem bodo ti zvoĆØniki v tem prostoru zagotovo zadovoljili tvojim željam. Druga pesem bi bila, ĆØe bi ti bil na primer pomemben oder.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 15, 2024 02:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ducar je napisal/a:
Morda se velja ozreti Ŕe na Spectral, Gryphon, D'Agostino, Nagra, YBA Signature.


Se popolnoma strinjam, morda bi se res splaĆØalo ozreti po nagri, recimo modelu "NAGRA HD Mono Power Amps".

https://audioconnection.com.au/products/nagra-hd-mono-power-amps

Cenovno zelo ugodno se jih sicer lahko dobi malce rabljene, kot recimo:

https://www.ebay.com/itm/175801531235?hash=item28ee967b63:g:oTIAAOSwtXtko1kY&amdata=enc%3AAQAIAAAAwBBwG0qqHKhWWD03QoA8WN84AxEgN8J9jExsLVQRfcsT0EAtKrwVhRMxcQGne1sF5wHwSiqwQa1YeHsa0Tzg8QDx317lqNc0EXvhn%2BPT6rOUk6ywQz5jujzKETiz%2FLzjPLOm1vBeXRWlpeSAwdJUY0rUn9Hl3FPQAf6ldwh%2B6TgvKCdh3Ro9gymH7G5p4MArnzzBoikURc1PL3FkQkJTioNCo3pyxO3PORtNcPe4jFMoTO%2BQDANoCokJxHP5oSnn0g%3D%3D%7Ctkp%3ABk9SR8SQkqihYw

Gospodje, Ʀisto tako iz firbca me zanima s kakÅ”nim poslom se vi v življenu ukvarjate ? Kripto posli ?

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 15, 2024 07:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram: Gospodje, Ʀisto tako iz firbca me zanima s kakÅ”nim poslom se vi v življenu ukvarjate ?
To ni tvoj problem in to ni predmet debate v tej temi.
Vsi navedeni proizvajalci imajo cenovni razpon od do. Na trgu rabljene robe se dobijo vĆØasih po precej ugodni ceni, le ĆØas in potrpljenje si je treba vzeti.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 15, 2024 18:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

OĆØitno nisi, ali pa nisi hotel, dojeti poanto replike, ali paĆØ ?

V bistvu sem pa samo komentiral enega od tvojih predlogov ojaĆØevalcev. Kje je tu problem ? Izbor je bil na tvoji strani, ne na moji.

Pa brez zamere .

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 15, 2024 20:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ducar

ƈe ne zaznaÅ” besedoigre Vintija (rahlega poroga na svoj raĆØun) potem zelo preresno jemljeÅ” tale hobi.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 15, 2024 20:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ma ni zamere, razumem tvoj namig, ampak tema nam pogosto prehitro skrene v smer, ki nima zveze s prvotno debato. Saj veÅ”, rudarji, tajkuni, strici, itd
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 16, 2024 08:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citat:Gospodje, Ʀisto tako iz firbca me zanima s kakÅ”nim poslom se vi v življenu ukvarjate ? Kripto posli ?


Vintagesonic, sem razmiŔljal ali odgovorim na to nevmestno pripombo, a ker sem proti kripto milijonarjem bom.
Sem direktor srednje velikega podjetja, ki pripada industrijski panogi. Od nekdaj sem ljubitelj glasbe in audiofil. Hifi in dober zvok sta moja strast in velik hobi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe