Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Focal Aria 948 - mnenje?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 27, 2023 08:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
A ni zavesa dovolj? Je treba kartone od jajc limat po steni Laughing
Zanimiv problem...
Mene najbolj zanima al je tale grizi sploh z nami. Dej eno sliko tegale prostora gor grizi no. Da vidmo kako bo tole reŔeno.
Bi pa jaz Ŕel raje na electro kot ario.


en dan nazaj je bila najboljsa opcija JBL 4312, dan po tem Fecal Electra,....
mislim da OP ne rabi tvojega haluciniranja
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 27, 2023 09:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pridružujem se @pinusovem mnenju. Prostor je zelo pomemben (ĆØe ne že najpomembnejÅ”i) del hifi sistema. Zvok je samo del hifi doživetja. Drugi, po mojem mnenju pomembnejÅ”i del, je oder. Tega v tvojem primeru ne bo. PosluÅ”anje glasbe naj bi bilo sproÅ”ĆØujoĆØe. Premikanje opreme pred in po posluÅ”anju zagotovo ne prispeva k sproÅ”ĆØenemu razpoloženju. Tudi DSP in upoÅ”tevanje ostalih nasvetov ne morejo narediti ĆØudeža. To me spominja na vic kjer nesposoben krojaĆØ naroĆØa stranki kako naj se drži, da mu bo obleka lepo pristajala. Reakcija dveh opazovalcev, ki ga vidita ko odhaja iz krojaÅ”ke delavnice: "Ubogi revež, kako je ves pokveĆØen." "Ampak krojaĆØa ima pa izvrstnega." Res je, tudi mnogi med nami nimamo idealnega prostora, ampak tvoj primer je precej ekstremen.

Torej, nabavi nekaj, kar ti bo vizuelno vÅ”eĆØ in bo proizvajalo vÅ”eĆØen zvok. ZvoĆØnike postavi na mesto kjer bo to najmanj moteĆØe za ostale. Morda si nabaviÅ” tudi kvalitetne sluÅ”alke. Tam ne bo vpliva prostora, žal pa ne bo tudi pravega odra.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1006
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 27, 2023 10:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

grizi je napisal/a:
Res je, razmerja niso ok, sem zadevo narisal na hitro, my bad...

Sem danes zjutraj pred sluzbo pritisnil eno fotko, za vzorec.

Od stene na desni pa do vetrolova na levi je 5m, slikano je pa s sedezne.



Že sliŔim odmev in ostalo Ŕaro. Confused
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Right-Fi



Pridružen/-a: Pet Avg 2019 15:32
Prispevkov: 135
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 27, 2023 10:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da ne bo narobe razumljena uporaba DSP-ja. ƈe je uporabljen le za bas podroĆØje, dejansko dela veliko veĆØje ĆØudeže, kot uporaba raznih akustiĆØnih aplikatov. V manjÅ”em prostoru se z lahkoto znebiÅ” moteĆØih ojaĆØitev, ki se pogosto zmotno pripisujejo lastnostim zvoĆØnikov. Žal se za par zvoĆØnikov to da optimizirati le na mestu posluÅ”anja, na drugih mestih pa zadeva ostane bolj ali manj kaotiĆØna. Na primer, manjhne posluÅ”alnice se za bas ne da otimizirati z akustiĆØnimi aplikati, tudi pri veĆØjih je to zelo glomazno, uĆØinek pa ne prav velik. ƈe želimo z DSP optimizirati Å”irÅ”e podroĆØje posluÅ”anja, ne zgolj za sweet spot, je nujna uporaba dveh sub-ov (Å”e bolje Å”tirih...), kjer se z njihovim ustreznim pozicioniranjem v prostor zmanjÅ”ajo ojaĆØitve in pokrijejo luknje v odzivu. Z DSP-jem se jih uskladi ĆØasovno in amplitudno, da se poreže tisto, kar Å”trli zaradi ojaĆØitev prostora. Rezultat je linearen, ĆØvrst in odziven bas tudi v navidez problematiĆØnem prostoru.

Vsekakor z DSP ne moremo kompenzirati pomanjkljivosti prostora v spektru nad 300-400 Hz. Lahko se le nekoliko linearizira frekvenĆØni potek zvoĆØnikov v njihovi osi, vendar ne na pamet temveĆØ na osnovi meritev zvoĆØnika.

Ustrezen prostor je vedno prvi pogoj za doseganje vseh elementov dobre reprodukcije. V praksi se moramo pogosto odreĆØi dobremu 3D prezentiranju, druge parametre zvoka pa se da doseĆØi zelo solidne tudi v neoptimalnih prostorih.

Pa Å”e to: vÅ”eĆØnega zvoka z manjÅ”imi dizajnerskimi ropotuljicami v tako velikem prostoru, kot ga ima @grizi, ne bo. Ne v sweet spotu, kolikor ga sploh je, ne nikjer drugje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Right-Fi



Pridružen/-a: Pet Avg 2019 15:32
Prispevkov: 135
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 27, 2023 10:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:


Že sliŔim odmev in ostalo Ŕaro. Confused


Prostor je velik, kar je prednost, tudi strop, menda 3 m, je redek luksuz. Vendar ĆØe bo ostal napol prazen, bodo lepo sedli le kakÅ”ni gregorijanski korali ali druga glasba z zelo poĆØasnim tempom Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 27, 2023 11:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

UspeÅ” spravit kavĆØ med vrata?
_________________
"Ne moreÅ” dobiti pudinga, ĆØe ne pojeÅ” mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 27, 2023 16:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LBaudio je napisal/a:
Audiomarka je napisal/a:
A ni zavesa dovolj? Je treba kartone od jajc limat po steni Laughing
Zanimiv problem...
Mene najbolj zanima al je tale grizi sploh z nami. Dej eno sliko tegale prostora gor grizi no. Da vidmo kako bo tole reŔeno.
Bi pa jaz Ŕel raje na electro kot ario.


en dan nazaj je bila najboljsa opcija JBL 4312, dan po tem Fecal Electra,....
mislim da OP ne rabi tvojega haluciniranja


Kva pa tebe trga ejga Laughing
BolÅ” je vzet electro, prvo že ker ni nova in za ceno arie dobiÅ” boljÅ”i zvoĆØnik. No rabljene arie so spet cenejÅ”e, vendar electra ni slab zvoĆØnik za to kar ponuja...
Jbl je pa itak d best Very Happy
Tlle pa ĆØloveku jamrate kako ne bo niĆØ... takile so realni problemi. S staromodnimi zvoĆØniki je paĆØ težko prit do optimalnih rezultatov v dnevnih prostorih. Fleksibilni, moderni zvoĆØniki pa stanejo veliko. Samo potem prostor ni veĆØ tako zelo pomemben lot se tule nabija.
Tele bo paĆØ treba prestavljat v idealno pozicijo in pospravljat nazaj...
_________________
Kokain za vse, ne le za peÅ”ĆØico!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1006
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 27, 2023 17:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Right-Fi je napisal/a:
luka79 je napisal/a:


Že sliŔim odmev in ostalo Ŕaro. Confused


Prostor je velik, kar je prednost, tudi strop, menda 3 m, je redek luksuz. Vendar ĆØe bo ostal napol prazen, bodo lepo sedli le kakÅ”ni gregorijanski korali ali druga glasba z zelo poĆØasnim tempom Smile


Ja, ali pa morbiden orgelski nocturno. Tudi maŔa zna zveneti ok.

Skratka... brez debelega tepiha, težkih zaves, in oblazinjenega pohiÅ”tva, polic s knjigami... bo bolj ubogo. Lahko pa se gre difuzorje in absorberje, vendar dvomim, da želi ĆØlovek živeti v studijskem okolju. Pa Å”e rezultat je ponavadi "slab".
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 28, 2023 17:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V bistvu mam boljÅ”i predlog kot electra. Focal ima tudi pro serijo. Nek trio ali kaj podobnega bo igralo brez - naj znalci povejo- kakih 20dB dodatne im distorzije, ki jo prinaÅ”ajo pasivni zvoĆØniki z zunanjim ojaĆØanjem. Kar seveda ni malo. Å koda pa je, da se o velikih stvareh nerado govori. NajboljÅ”e so malenkosti... in pol se tam doktorira. Stara jbl kiÅ”ta pa ojaĆØevalc za 10k i pol nek MC step up na gramofonu. To so Å”torije Laughing

Prednost profi opreme je tudi, da imaÅ” nastavitve za visoke tone, mid, bas, kar pomaga. Poleg tega so fazno usklajeni.
Edino furnir je problematiĆØen. Zgledalo pa ne bo v tistile sobi... rdeĆØkasti so samo al pa ĆØrni.
_________________
Kokain za vse, ne le za peÅ”ĆØico!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
grizi



Pridružen/-a: Sre Mar 2011 19:09
Prispevkov: 7
Kraj: Vrhnika

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 28, 2023 19:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

KavĆØ je za med vrata žal predolg...


Ste mi z iskranimi komentarji že skoraj potolkli željo po upgrade-u Laughing .


Kaj pa mogoĆØe kaki 2x SONOS 5/era300 zvoĆØnik s subom in trueplay tuningom? Ima kdo kake izkuÅ”nje z njimi oz. jih je posluÅ”al/sliÅ”al ali pa jih celo ima?

Sicer mi je ideja AMP + pasivni zvoĆØniki že z vidika okvarljivosti precej bolj vÅ”eĆØ.

Hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 28, 2023 20:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bi kavĆØ odžagal, resno mislim.
ƈe uspeÅ” premaknit vse v kontra na steno kjer je zdaj kavĆØ, dobi komplet soba boljÅ”i feeling. Sistem imaÅ” postavljen na neprehodnem delu sobe, ĆØe se kdo sprehodi mimo kavĆØa od vrat do vrat ni moteĆØe. Na nasprotni steni si lahko omisliÅ” most, police s knjigami, okraski, pliÅ”astimi igraĆØami ...
ZvoĆØnik ki je profi tipa bo najbolje sedel v tak prostor. Bas z 15" wooferjem in visokotonskim driverjem na trobljo ima tipiĆØno sevanje 60 stopinj, vĆØasih tudi 40. PostaviÅ” jih na Å”iroko in jih zelo zamakneÅ” proti centru, da se center seÅ”teva pred toĆØko posluÅ”anja. Profi zvoĆØnike se vĆØasih polovi za smeÅ”no ceno in so veĆØinoma kvalitetnejÅ”ih komponent kot pa pikipoki hajfaj. NajveĆØkrat je potrebna dodelava kretnic, da se porihtajo faze, ker se ponekod v pro serijah ne posveĆØa dovolj pozornosti tem elementom. to lahko poganjaÅ” z Å”voh ojaĆØevalnikom, saj je tipiĆØni izkoristek nad 95db, mnogokrat krepko ĆØez 100 (moj sistem 108).
_________________
"Ne moreÅ” dobiti pudinga, ĆØe ne pojeÅ” mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 29, 2023 02:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko probaÅ” en par mojih zvoĆØnikov (cca 96dB/1m/1W), ki so namensko narejeni za odliĆØen rezultat tudi ob zelo kritiĆØni postavitvi, ali ob steno, strop ali v kot (1/4 ali 1/2 space postavitve). Da pridobiÅ” obĆØutek, kako se tak tip zvoĆØnika sliÅ”i. Prenesejo rack mount, slabÅ”e pa vgradnjo v luknje v steni, tako pravijo po profesionalnih testih iz monitorskih velikih posluÅ”alnic. Imam dve velikosti, 8Ā½ in 12Ā½ sistema, oba sta restavrirana v nulo, zmogljivost je 400W na kanal ali veĆØ, seveda brez clippinga ojaĆØevalca miÅ”ljeno.Tretma sobe v normalno reverberacijo bi bila zmaga, s tepihi, slikami in fuksijami, efekt natanĆØnosti zvoĆØne slike Å”e poveĆØa. Å ipe na desni paĆØ kvarijo sliko, se pa nekako navadiÅ” ali daÅ” kako zaveso.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 29, 2023 10:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

battaglia persa ? Laughing Laughing
Želim verjeti da je tista golota in deprimentna praznina na fotografiji od pravkar vseljenega stanovanja in Å”e ni bilo ĆØasa opremiti ga.
...
Vse kar je treba - je pregnati puÅ”ĆØobo v glavi in kreativno lotiti se. ƈe je volje... se da in to lepo urediti in obogatiti prostor.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Sob Okt 07, 2023 09:00; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 29, 2023 16:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈlovek ima stanovanje, kot si ga je želel in mogel omisliti. Vsem arhitektonskim genialcem pa bi svetoval, da opravijo tistih par let Å”tudija, naredijo diplomo, nato pa svoje umotvore prodajajo za velik denar.

Lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 03, 2023 09:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
ƈlovek ima stanovanje, kot si ga je želel in mogel omisliti. Vsem arhitektonskim genialcem pa bi svetoval, da opravijo tistih par let Å”tudija, naredijo diplomo, nato pa svoje umotvore prodajajo za velik denar.

Lpm

hahaha ... svetujeŔ kot da imaŔ svetovalno firmo, podkovano s Ŕtudijem in diplomo. Ustrezne smeri, kajpada.
Laughing Laughing

Glede na 'veliko' hvaležnost za trud pri predlogih, ki se je pokazala na koncu razprave - sem vse moje predloge pobrisal. Škoda metati bisere ..
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Sob Okt 07, 2023 09:02; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 3 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe