Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

OB 2023

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 286
Kraj: Ĺ martno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 21, 2023 19:59    Naslov sporočila: OB 2023 Odgovori s citatom

Pozdravljeni,
po dolgem èasu sem se spet lotil izdelave zvoènikov. En velik Open Baffle.
Uporabljene enote (po kanalu):

3 x SB34NRX75-16
2 x 3FE22
4 x 4FE32

kretnica pasivna, drugi red. Trenutno se zadeva še uteka pa sem kljub temu nad zvokom že zelo zadovoljen. Nisem še opravil meritev. Bom, ko se enote razmigajo.


_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 22, 2023 12:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Probaj izklopiti en 3FE22 ali pa ga fizièno zašravfaj v kontra, da bo gledal proti zidu.
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, èe ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 22, 2023 15:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@lix je prizanesljiv. Sestav, ki ti je pisan na dušo in po tvojem okusu, je v bistvu PA sistem za glasnost. Dva mida in dva tweeterja sta v sestavu trarara zaradi interferenc in beaminga. Prefinjenost in neobremenjenost OB-jev se dobi samo iz enojnih enot, ki so pravilno rezane in pognane. Rabiš seveda moène ojaèevalne stopnje. Za OB je najboljši aktivni pogon. Pri OB je dosledno prisoten vršni SPL, kljub velikosti, ki ga ne more preseèi, potem viha frekvence in odboje in postane glasba rièet, neposlušljivo. To so omejitve. Usklajen OB pa ob ne pretiravani glasnosti poda odzivnost in sliko, ki je nepredstavljivo dobra.
Uspešno nadaljuj in ne meni se za opazke tistih, ki niso probali niè.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 286
Kraj: Ĺ martno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 25, 2023 12:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo se igram, testiram in spreminjam kretnico - bas je 12dB, Fr pa so brez kretnice - samo stišal sem jih za caa 3.5dB. Zamenjal sem tudi pozicije zvoènikov - sedaj so FRji na zunanji strani. S tem je zrastel stage.

še slikca:


_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 27, 2023 13:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

OB ti povrne ves trud z veseljem ob poslušanju. Je pa z omejitvami, ki so znane. Potiho ni ne vem kaj, optimum je do tam, ko zaènejo dile špilat, samo do tja smeš, naprej je totalna zmeda do amena.
Spomini na OB, ki sva jih scimprala s kolegom, kjer so igrale moje aktivne kretnice 3-way Linkwitz, šest mojih konènih stopenj, skupaj 1500W, vgrajeni še moji Dynaudio D-28AF pozneje zamenjani z Audax TW34, Audax 170T, Cerwin Wega 18". Nepozabno, Leonard Cohen je pel v sobi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 29, 2023 20:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vidiš pol je manjkala še ena stopnièka, ko mu pa res dejansko vidiš v grlo Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe