Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

HI-FI v glavi
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 15, 2023 17:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
@Bwaze:
No, tvoj znanec ni povsem bos. Tudi on doma na "zaslonu gleda posnetke sonĆØnega zahoda na morju". Spodoben sluÅ”alkarski sistem z ustreznim virom in kabli namreĆØ lahko kar precej nanese. Kakovostne sluÅ”alkarske sisteme imajo tudi tisti, ki sicer cenijo dober zvok in pogosto posluÅ”ajo glasbo, vendar doma nimajo primernega prostora za posluÅ”anje in se jim zato zdi nesmiselno vlagati v kakovosten hifi sistem (poznam glasbenika, ki tako argumentira dejstvo, zakaj kot glasbenik doma nima hifi sistema).


No, sevedaje sluÅ”arkarski sistem prav tako lahko vrhunski. A znanec je mejo postavil pri sluÅ”alkah, ki ne potrebujejo dodatnega ojaĆØevalca in jih brez težav poganja že telefon (to bo zdaj poĆØasi sicer redkost) ali 3.5 mm izhod za sluÅ”alke na raĆØunalniku. Tako da je menjal že kar nekaj Beyerdynamic, Sennheiser sluÅ”alk - a vse pod 200 EUR. Vse ostalo je "diminishing returns" po njegovem, pa je imel priložnost preizkusiti marsikaj.

Glede primerjav zvoka in slike se seveda strinjam. A dejstvo je, da mnogi paĆØ ne dajo toliko na kakovost zvoka, tudi ĆØe se z glasbo ukvarjajo resno. MogoĆØe je razlika tudi v generacijah - so glasbeniki, ki jih je naÅ”tel Jazzz Å”e bolj iz ĆØasov cenjenja hi-fija, jaz pa poznam predvsem "mlajÅ”e" (ĆØeprav jih je tudi polno preko 40)?

Glede sluÅ”arkarskega sistema namesto hi-fija zaradi pomanjkanja prostora - jaz sem preseneĆØen, koliko mojih znancev zdaj sploh nima veĆØ tradicionalne dnevne sobe, tudi ĆØe nimajo neke prostorske stiske v kakem majhnem stanovanjcu ali zgornjem nadstropju družinske hiÅ”e. Sploh tisti z otroci so skoraj vsi žrtvovali to stalnico veĆØ desetletij za drugaĆØne razporeditve.
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1007
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 15, 2023 21:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://youtu.be/or607VzkxEw

Ne dajem neke teže takim (in onakim) stricem (sploh tu, na forumu Laughing), vendar si obĆØasno v službi ogledam kakÅ”en tak prispevek, ali preberem kakÅ”en obetaven ĆØlanek. Tudi recenzijo.
Ampak tu je Steve zadel žebljico na glavico. Tako je in popolnoma niĆØ drugaĆØe.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 15, 2023 21:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bwaze je napisal/a:
benma je napisal/a:
@Bwaze:
No, tvoj znanec ni povsem bos. Tudi on doma na "zaslonu gleda posnetke sonĆØnega zahoda na morju". Spodoben sluÅ”alkarski sistem z ustreznim virom in kabli namreĆØ lahko kar precej nanese. Kakovostne sluÅ”alkarske sisteme imajo tudi tisti, ki sicer cenijo dober zvok in pogosto posluÅ”ajo glasbo, vendar doma nimajo primernega prostora za posluÅ”anje in se jim zato zdi nesmiselno vlagati v kakovosten hifi sistem (poznam glasbenika, ki tako argumentira dejstvo, zakaj kot glasbenik doma nima hifi sistema).


No, sevedaje sluÅ”arkarski sistem prav tako lahko vrhunski. A znanec je mejo postavil pri sluÅ”alkah, ki ne potrebujejo dodatnega ojaĆØevalca in jih brez težav poganja že telefon (to bo zdaj poĆØasi sicer redkost) ali 3.5 mm izhod za sluÅ”alke na raĆØunalniku. Tako da je menjal že kar nekaj Beyerdynamic, Sennheiser sluÅ”alk - a vse pod 200 EUR. Vse ostalo je "diminishing returns" po njegovem, pa je imel priložnost preizkusiti marsikaj.

Glede primerjav zvoka in slike se seveda strinjam. A dejstvo je, da mnogi paĆØ ne dajo toliko na kakovost zvoka, tudi ĆØe se z glasbo ukvarjajo resno. MogoĆØe je razlika tudi v generacijah - so glasbeniki, ki jih je naÅ”tel Jazzz Å”e bolj iz ĆØasov cenjenja hi-fija, jaz pa poznam predvsem "mlajÅ”e" (ĆØeprav jih je tudi polno preko 40)?

Glede sluÅ”arkarskega sistema namesto hi-fija zaradi pomanjkanja prostora - jaz sem preseneĆØen, koliko mojih znancev zdaj sploh nima veĆØ tradicionalne dnevne sobe, tudi ĆØe nimajo neke prostorske stiske v kakem majhnem stanovanjcu ali zgornjem nadstropju družinske hiÅ”e. Sploh tisti z otroci so skoraj vsi žrtvovali to stalnico veĆØ desetletij za drugaĆØne razporeditve.


V studiu imam 6 sluŔalk, od AT50 do Sennheiser 800(s posebnim kablom). Razlike ogromne. Pa tudi 800ke niti približno ne dajo zadovoljstva mojega sistema. Pika
Zakaj glasbeniki nimajo HIEND sistema? Mislim da je glavni problem v denarju. Tega pa mlajŔi glasbeniki ravno nimajo dovolj. Potrebno pa jih je Ŕe vpraŔati, koliko jih sploh zanima posluŔanje?
Kranjski prijatelj-pianist ima hud sistem, obenem pa si je Å”e zvoĆØno uredil sobo... Pa ni star.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Mare008



Pridružen/-a: Tor Jan 2023 19:33
Prispevkov: 63
Kraj: Lublana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 15, 2023 21:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Naslov teme je HI-FI v glavi, ne HI-FI na glavi. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 16, 2023 09:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mare008 je napisal/a:
Naslov teme je HI-FI v glavi, ne HI-FI na glavi. Smile


Tko kot tudi ne razbijanje v garaži Smile
Mare008 je napisal/a:
ZadnjiĆØ sem si predvajal nekaj demo posnetkov Klopotca in me je žena, ki je bila v zgornjem nadstropju vpraÅ”ala, "kaj razbijam v garaži"

_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 16, 2023 11:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
https://youtu.be/or607VzkxEw

Ne dajem neke teže takim (in onakim) stricem (sploh tu, na forumu Laughing), vendar si obĆØasno v službi ogledam kakÅ”en tak prispevek, ali preberem kakÅ”en obetaven ĆØlanek. Tudi recenzijo.
Ampak tu je Steve zadel žebljico na glavico. Tako je in popolnoma niĆØ drugaĆØe.

Vsak ima svoj pristop ki ga je pripeljal toĆØno tam, kjer se sedaj nahaja. S prognozo, da bolje si niti naj ne obeta, dokler ne spremeni pristopa.
-----------------------------------------------
Guttenberg v videu lepo opiÅ”e stanje in stanje avdiofilskega duha tudi. Veliko nas izkuÅ”enih avdiofilov to ve že dolgo ĆØasa.
-----------------------------------------------
Hifi je v glavi, res.
Vsak ima svoje prioritete. DoloĆØene lastnosti morajo biti dosežene, ostalo si predstavljamo sami. Tako je nam je lasten sistem pisan na kožo in nas prepriĆØa in zato tudi na sejmih nas veĆØina prikazanega ne prepriĆØa, ĆØeprav je na viÅ”jem nivoju.
To je MyFi podroĆØje. Tudi ne more biti drugaĆØe z manipuliranimi posnetki.
Pa sluŔalke so tudi MyFi z zvokom dobesedno v glavi, Ŕe dolgo ne bo možno na sluŔalke sliŔati muzikante pred seboj.
-----------------------------------------------
ƈe se pa gremo približke realnemu zvoku je ĆØisto druga zgodba in ni domena komercialnega hifija.
Kot je Guttenberg dobro povedal, so v prvi vrsti pogoj živi, neposredni posnetki. To se kombinira z ustreznimi ekstremnimi napravami, ki dobesedno osmeŔijo komercialo v pogledu približka realizmu. Slednji bo vedno nedosegljiv, vseeno pa je enormna razlika med tako reprodukcijo in komercialo, ki v primerjavi zveni kot prdec skozi stisnjeno rit, sorry za primerjavo.
DoloĆØene stvari, spet naj omenim Guttenberga (vokal Harrisona na Lowtherju), se pa da dosegat. Tudi to je komu hobi.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1007
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 16, 2023 21:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zakaj bi ti kdo kaj zameril, ĆØe nimaÅ” pojma kaj blebetaÅ”? To, da je samo tvoje "prdenje" dovolj dobro, je lahko jasno vsakomur, ki le bežno preleti forum. Rolling Eyes
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1081
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 16, 2023 23:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ej Luka, a ne premoreÅ” vsak kanĆØka spoÅ”tovanja do drugih, ki mimogrede imajo x-krat veĆØ izkuÅ”enj od tebe? No, pa ĆØetudi se z napisanim iz nekega razloga, ki si ga dobil s svojimi lastnimi izkuÅ”njami, ne strinjaÅ”..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mare008



Pridružen/-a: Tor Jan 2023 19:33
Prispevkov: 63
Kraj: Lublana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 17, 2023 09:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Ej Luka, a ne premoreÅ” vsak kanĆØka spoÅ”tovanja do drugih, ki mimogrede imajo x-krat veĆØ izkuÅ”enj od tebe? No, pa ĆØetudi se z napisanim iz nekega razloga, ki si ga dobil s svojimi lastnimi izkuÅ”njami, ne strinjaÅ”..

Ja, bi dodal v vsakem primeru. Saj si vsak od nas sam ustvari mnenje, ni treba tega nekomu Ŕe pokroviteljsko poudarjati.

Z Ambasadorjem se tudi vĆØasih ne strinjam, ampak mi je pa zelo vÅ”eĆØ njegovo vzorno spoÅ”tljivo komuniciranje. In brez njega bi ta forum že zdavnaj popolnoma umrl, zato si zasluži spoÅ”tovanje!

Komot tukaj sobivamo razliĆØno misleĆØi, razliĆØno strokovno podkovani, z razliĆØnimi praksami in izkuÅ”njami, pod pogojem, da komuniciramo spoÅ”tljivo.

Eno od pravil komunikacije je, da nasprotnega ne žaliÅ” na osebnem nivoju, recimo "ti si neumen", ampak svoje nestrinjanje poveÅ” na nežaljiv naĆØin, da ga ne prizadane, na primer "s tvojim staliÅ”ĆØem se ne strinjam". Smile PoveÅ” isto, vendar nasprotnika ne užaliÅ”.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1007
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 17, 2023 10:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem najprej mislil odgovoriti v ZS, ker pa je oĆØitno, da bo debata zaradi nekih uteĆØeneih vzgibov itak zaÅ”la, bom kar tu. Rolling Eyes
Nisem star 14 let, da bom iz vljudnosti in spoÅ”tovanja do starejÅ”ih kar vsepovprek spoÅ”tljiv do ljudi, ki tega principa ne izražaho do drugih ljudi. In tudi nisem jaz tisti, ki redno in že kar iz neke "vljudne" navade vse primerja in degradira z razliĆØnimi izloĆØki. Niti nimam jaz N alteregov za izražanje raznih frustracij. A dokler bo ta nivo zastopan v prav vsaki temi, bo forum gotovo Å”ibak. In poligon za izlive obĆØutkov veĆØvrednosti doloĆØenih.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 17, 2023 11:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se opraviĆØujem, ni bil moj namen prizadeti. Kot ni bil Guttenbergu to namen, ko je pozvonil z zvonĆØkom kot trenutkom resnice kam smo zmetali denar.
PraktiĆØno vso njegovo izvajanje sem potrdil, le z drugimi besedami in malce humorja. Tudi njegov zvonĆØek je humor, ki aludira na nesposobnost veĆØine posnetkov zveneti kot v naravi.
Kot bi rekel - din don, zbudi se.
------------------------------------------
Mislim da smo dovolj stari in cepljeni, da lahko prenesemo naglas povedano kar itak vemo - ni dedka mraza, pa tudi božiĆØka ni. In vendar se nam v velikem Å”tevilu prikažejo vsako leto, da nam priĆØarajo prazniĆØno magijo.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 17, 2023 11:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Popolnoma se strinjam s habotom in maretom. Tudi jaz izredno rad preberem vse prispevke ambasadorja, saj imam obĆØutek, da ve kaj je dober sistem iz prakse.
Vsekakor je ambasador za moje pojme en pomembnejÅ”ih ĆØlanov, ki ta forum drži na nekem nivoju, s svojim poglobljenim razmiÅ”ljanjem je to veĆØkrat dokazal. Vsekakor pa je za razumevanje njegovih prispevkov potrebn nek nivo hifi odraslosti.

Sem pa zadnje obdobje posluÅ”al nekaj sistemov, kateri lastniki spremljajo forum. Nekateri so izjemno navduÅ”eni nad svojim sistemom, pa je tak k***c, da ni veĆØjega. Sem pa tudi sliÅ”al dva taka sistema, da dol padeÅ”. Ker sem med pogovorom ĆØutil, da se ĆØloveka zelo spoznata na hifi, zakaj ne sodelujeta na forumu. Odgovor je bil, da se vedno kakÅ”en najde, ki pizdulira in veĆØini se s takim folkom ne da ukvarjat. Zaradi takega naĆØina komunikacije, ki jih imajo nekateri tukaj gor, je ta forum prikrajaÅ”n za kar nekaj strokovnjakov, tako da upam, da se ambasadorja taki komentarji ne bodo dotaknili, saj verjamem, da nas je veĆØ takih, ki radi preberemo njegove prispevke, kot takih, ki jim gre njegovo znanje na k***c.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 17, 2023 11:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:

Nisem star 14 let, da bom iz vljudnosti in spoŔtovanja do starejŔih kar vsepovprek spoŔtljiv do ljudi, ki tega principa ne izražaho do drugih ljudi.


SpoÅ”tljivost ne pomeni, da se moraÅ” z napisanim strinjati. In ne spomnim se, da bi v neki nedavni preteklosti kdo pisal tako žaljivo po forumu. ƈe pa gre za neke stare zamere, pa bi bile lahko že zdavnaj zakopane.
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 17, 2023 11:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Žaljenje seveda pod nobenim pogojem ni sprejemljivo. S spoÅ”tovanjem pa je tako: spoÅ”tovanja ne moreÅ” zahtevati (tudi ĆØe si starejÅ”a oseba). SpoÅ”tovanje si moraÅ” pridobiti. Pridobljeno spoÅ”tovanje lahko tudi izgubiÅ”. @Ambasador je svoje spoÅ”tovanje pri meni precej omajal s svojim @sullly izletom in s svojo zapisano lažjo, da on ni @ambasador, ko sem ga ujel.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 17, 2023 12:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
@Ambasador je svoje spoŔtovanje pri meni precej omajal s svojim @sullly izletom in s svojo zapisano lažjo, da on ni @ambasador, ko sem ga ujel.

Pol je bilo pa to spoÅ”tovanje na zelo krhkih temeljih, ĆØe ga skrha taka avanturca, ki ni mogla biti za nikogar prav boleĆØa. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Naslednja
Stran 6 od 12

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe