Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Perkune cables - test
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mihec



Pridružen/-a: Pet Dec 2018 22:14
Prispevkov: 19
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 08, 2023 20:57    Naslov sporočila: Perkune cables - test Odgovori s citatom

Lep pozdrav,

s prijateljem Paul Goodwin, ki je lastnik Perkune cables sva se veliko pogovarjala glede kablov in samega hifi sistema. Paul mi je tudi pomagal pri postavitvi mojega sistema in prav tako s kabli, z njegovo pomoĆØjo in njegovimi kabli sem pridobil veliko in sem zelo zadovoljen s performansom ki sem ga pridobil.

Imela sva pogovor glede demo kablov in se nekako dogovorila, da se omogoĆØi test Perkune kablov v Sloveniji za vse tiste, ki bi radi nadgradili svoj sistem s kabli in pridobili Å”e tisto piko na i.Ā 
Menim, da so Perkune kabli zvokovno odliĆØni, zelo dobro zbalansirani in prav tako lepo in dobro narejeni.

Vsem tistim ki bi radi naredili test Perkune cables Ā je na voljo.Ā 
- Power cable Matrix Black - 2m
- Interconnect RCA Matrix intro - 1m
- Digital RCA - Reference Pro - 90cm

Za prijavo za TEST omenjenih kablov uporabite moj mail naslov:
test.perkunecables@gmail.com

Za kaj veĆØ info pa je najbolje da se obrnete direktno na
https://perkune.com

Ker je v svetu kablov veliko nejasnega in veliko ĆØudnih mnenj je to edinstvena priložnost da se lahko prepriĆØate kaj se s kabli lahko pridobi v zvoku,
je res da samo z enim ali dvema kabloma ne boste dobili konĆØne slike vendar pa boste okusili kaj Perkune kabli ponujajo.

Glede samega testa so na voljo trije zgoraj omenjeni kabli, možno jih je dobiti na test za cca. 7 dni oziroma po dogovoru. Možnost prevzema kablov v Ljubljani (Bežigrad) ali v bližini Brezovice pri Lj.


Ker mi je Paul veliko pomagal, mu nekako vraĆØam uslugo, zato je moja storitev brezplaĆØna.

LP
Miha
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1080
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 13, 2023 23:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PriporoĆØam test. Imam na probi Matrix power. PaĆØ, moram si priznati, tudi powerji se Å”e kako sliÅ”ijo. Par let nazaj sem se delal norca, ker sem bil debil. Zdej pa paĆØ hebiga, tko to je Smile Je pa treba upasati v sistemā€¦
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Booom



Pridružen/-a: Sob Feb 2018 15:03
Prispevkov: 1
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 16, 2023 14:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi sam sem stestiral omenjene kable na dac-u Marantz HD-DAC1 (v sistemu z ojaĆØevalcem Marantz PM 94 in zvoĆØniki Marantz LS 85).
Glede vpliva na zvok toliko, da sem po tem, ko sem vklopil zvok, na kavĆØu obsedel s fazenbriferjem (pomemnbo je, kako je kabel prikluĆØen v el. omrežje) in nasmehom do uÅ”es.
Dejansko se je sliŔala razlika v primerjavi z original kablom.
V smeri, da je bilo ozadje za toni bolj tiho. Ti pa so poslediĆØno bolj in na bolj ĆØist naĆØin priÅ”li do izraza. Podobno, kot bi se gledaliÅ”ka predstava namesto na ulici odvijala v gledaliÅ”ĆØu pred ĆØrno kuliso in pred molĆØeĆØim obĆØinstvom. Kot bi bila skrbno pripravljena jed servirana na ĆØrnem, ne pa na pisanem krožniku s po možnosti kiĆØastim motivom.
Konkretno je to pri meni poudarilo visoke, manj srednje tone, nizki pa so postali bolj pravilni. Na sistemu mi sicer skorajda kroniĆØno primanjkuje basa, zato malce 'goljufam' tako, da so zvoĆØniki precej blizu stene in pri tem kablu je to do izraza priÅ”lo tako, da je zmanjÅ”alo razna donenja.
Vsekakor vredno preizkusa!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mzi.perx



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 0:06
Prispevkov: 160
Kraj: PIRAN

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 16, 2023 18:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spet eni naivno nasedajo nad cenenimi kabli Laughing Laughing
Perkune kabli so baje narejeni z žicami Tasker.
Tasker naredi km kablov zato ugodna cena, za kaj bolj resnega pa žal Ŕe ni Crying or Very sad Wink
Perkune seveda pa cenovno krat 1000 % Laughing Laughing

Pozdrav Wink
_________________
MZI.PERX
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: -
mihec



Pridružen/-a: Pet Dec 2018 22:14
Prispevkov: 19
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 17, 2023 06:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mzi.perx je napisal/a:
Spet eni naivno nasedajo nad cenenimi kabli Laughing Laughing
Perkune kabli so baje narejeni z žicami Tasker.
Tasker naredi km kablov zato ugodna cena, za kaj bolj resnega pa žal Ŕe ni Crying or Very sad Wink
Perkune seveda pa cenovno krat 1000 % Laughing Laughing

Pozdrav Wink


Po pravici povedano ne vidim nobenega naivnega nasedanja, kajti nakup ni obvezen gre zgolj za test omenjenih kablov se mi zdi, da bolj fer res ne more bit.

Zgoraj v linku ki sem ga prilepil zraven je na prvi strani napisano.

Materials

The raw materials used by Perkune are supplied from Denmark, Germany and Poland. And the final cable assembly carried out in Lithuania.


Za vse tiste, ki vas matra da bi kaj napisali pod to rubriko, prosim naredite vsaj domaĆØo nalogo pravilno ( googlanje, informiranje in razmiÅ”ljanje ).

Za najboljÅ”e razumevanje kaj Perkune ponuja pa seveda priporoĆØam test ( plug and play. )

LP
Miha
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mare008



Pridružen/-a: Tor Jan 2023 19:33
Prispevkov: 63
Kraj: Lublana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 17, 2023 14:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsak zase ve, kaj mu in koliko pomeni. Smile

Zase vem, da rad posluÅ”am dobro glasbo že veĆØ kot 50 let.

Zaradi elektrotehniĆØne izobrazbe mi na misel ne pride, da bi kupoval posebne napajalne kable. ZvoĆØniÅ”ki kabli pa so izolirani 6 mm2 mehki bakreni vodniki iz lokalne elektro trgovine, ki sem jih nasadil in nalotal na pozlaĆØene votlice (zanesljivost kontaktov ... baker oksidira, zlato pa ne) .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 17, 2023 15:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mare008 je napisal/a:
Vsak zase ve, kaj mu in koliko pomeni. Smile

Zase vem, da rad posluÅ”am dobro glasbo že veĆØ kot 50 let.

Zaradi elektrotehniĆØne izobrazbe mi na misel ne pride, da bi kupoval posebne napajalne kable. ZvoĆØniÅ”ki kabli pa so izolirani 6 mm2 mehki bakreni vodniki iz lokalne elektro trgovine, ki sem jih nasadil in nalotal na pozlaĆØene votlice (zanesljivost kontaktov ... baker oksidira, zlato pa ne) .


Tudi sam rad posluÅ”am dobro glasbo in imam podobno izobrazbo, pa bi Å”e vedno rad poudaril, da je razlika med razliĆØnimi interkonekti in zvoĆØniÅ”kimi kabli ogromna, podobno kot bi menjal ojaĆØevalni set. Napajalce in digitalne interkonekte pa trenutno ne bi komentiral.

DrugaĆØe je pa super, da se da zadevo sprobat in menim, da si take poteze zaslužijo vso pohvalo. Sprobaj na svojem sistemu brez obveznosti in pol komentiraj, sicer bodi tiho Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1080
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 17, 2023 15:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimivo, da (vsi) elektrotehniki govorite eno in isto. V stilu, glavno, da je 2,5mm2, ajde 4mm2 - ĆØe je amperaža, pa, da je dobra izolacija. Vseeno kolk ĆØisti je baker, pa tudi, ĆØe ni baker. In mora biti pozlaĆØeno, da ne oksidira. Evo, to sliÅ”imo od elektrotehnikov Smile Dejte ga no srat, a se nismo že malo premaknil za eno stopnjo dalje v tem audiofilskem izobraževanju?
Noben pa ne bi probal, iz inata in, ker bi se mu oĆØitno v glavi vse podrlo. Potemtakem tudi vsi kondelci, ves material, vse zveni enako...

Dajte si prosim izposoditi 3 boljÅ”e kable. Å e boljÅ”e, da so napajalci, da bo Å”e veĆØja sramota. In si vzemite eno popoldne. Enostavno. Sej ni nujno, da bo un za jurja boljÅ”i, lahko, da bo slabÅ”i. Ampak važno je, da se sliÅ” razlika.

Zdej sem ravno testiral dve napajalca, Perkune in Å”e enega. Pa ĆØe to ĆØlovek ne sliÅ”i razlike, a jebiga pol... Mislim, ok, paĆØ nekateri ne sliÅ”te ali pa sistem ni dovolj resolutiven. Ampak ne mi govort, da se ne sliÅ”.

Ne vem, meni tudi ni jasno kaj se v kablu dogaja. Baje, da svaŔta...

Dobro glasbo se da posluÅ”at tudi na BT zvoĆØniku za 20ā‚¬, tudi jaz jo kdaj...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mare008



Pridružen/-a: Tor Jan 2023 19:33
Prispevkov: 63
Kraj: Lublana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 17, 2023 16:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Ne vem, meni tudi ni jasno kaj se v kablu dogaja. Baje, da svaŔta...


O tem govorim. ImaÅ” tudi take, ki verjamejo, da je zemlja ravna. Eni verjamejo v svaÅ”ta. Inženirji pa se upirajo na tisto, kar so se nauĆØili v Å”oli in preizkusili v praksi. Inženirju v osnovne matematiĆØne in fizikalne zakonitosti ni treba verjet, ker se je o njih uĆØil in jih razume. Tudi nobene dobre glasbene elektriĆØne komponente ni izumil nekdo, ki mu elektrotehnika ni jasna.

Je pa zanimivo, da znajo skoraj vsi, ne glede na izobrazbo in poklic in (ne)znanje, delati kable. Laughing Zakaj? Zato, ker skoraj ne moreÅ” falit. Vsi vodniki za napajalca ali zvoĆØniÅ”ki kabel bodo OK. Saj se spomnite Mestnga puja, ki je naredil 230V razdelilno letev z moÅ”kimi kontakti. Smile


Nazadnje urejal/a Mare008 Pet Feb 17, 2023 16:26; skupaj popravljeno 5 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 17, 2023 16:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Habo66:
Jaz mislim, da je pri mnogih audio znanstvenikih glavni problem, da grozdje visi previsoko, torej je kislo.

Poznam inženirja elektrotehnike, ki izdeluje odliĆØne napajalne kable. Niso pa poceni, ker kvalitetne komponente stanejo.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1080
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 17, 2023 16:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mare008 je napisal/a:

O tem govorim. ImaÅ” tudi take, ki verjamejo, da je zemlja ravna. Eni verjamejo v svaÅ”ta. Inženirji pa se upirajo na tisto, kar so se nauĆØili v Å”oli in preizkusili v praksi. Inženirju v osnovne matematiĆØne in fizikalne zakonitosti ni treba verjet, ker se je o njih uĆØil in jih razume. Tudi nobene dobre glasbene elektriĆØne komponente ni izumil nekdo, ki mu elektrotehnika ni jasna.

Je pa zanimivo, da znajo skoraj vsi, ne glede na izobrazbo in poklic in (ne)znanje, delati kable. Laughing Zakaj? Zato, ker skoraj ne moreÅ” falit. Vsi vodniki za napajalca ali zvoĆØniÅ”ki kabel bodo OK. Saj se spomnite Mestnga puja, ki je naredil 230V razdelilno letev z moÅ”kimi kontakti. Smile


Super, potem boÅ” to preizkusil v (sluÅ”ni) praksi, kot praviÅ”? Mislim, ĆØe s preizkusom v praksi misliÅ” to, da se preveri, ĆØe naprava deluje, potem ti je jaki to preizkus...

A veÅ” zakaj "vsi" delajo kable? Zato, ker tisti kabli, ki so jih naredili elektrotehniki po tistem "naĆØrtu", ki so se ga nauĆØili v Å”oli (3 vodniki, vseeno ali solid ali litz, pvc izolacija, prepleteni in ĆØez spet pvc), enostavno ne zvenijo tako dobro kot tisti, ki jih je naredil "Å”alabajzer".

Zakaj eni merijo pletenico in kako ni ok in koliko polja ustvari in kako se ta polje prepleta/zapleta? Zakaj folija? Zakaj drugi materiali sploh? Zakaj "air" koncepti, zakaj teflon in ne pvc, zakaj razliĆØne dielektriĆØne konstante? Se pravi to je vse za tiste, ki verjamemo v ravno zemljo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 17, 2023 17:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mare008 je napisal/a:
habo66 je napisal/a:
Ne vem, meni tudi ni jasno kaj se v kablu dogaja. Baje, da svaŔta...


O tem govorim. ImaÅ” tudi take, ki verjamejo, da je zemlja ravna. Eni verjamejo v svaÅ”ta. Inženirji pa se upirajo na tisto, kar so se nauĆØili v Å”oli in preizkusili v praksi. Inženirju v osnovne matematiĆØne in fizikalne zakonitosti ni treba verjet, ker se je o njih uĆØil in jih razume. Tudi nobene dobre glasbene elektriĆØne komponente ni izumil nekdo, ki mu elektrotehnika ni jasna.

Je pa zanimivo, da znajo skoraj vsi, ne glede na izobrazbo in poklic in (ne)znanje, delati kable. Laughing Zakaj? Zato, ker skoraj ne moreÅ” falit. Vsi vodniki za napajalca ali zvoĆØniÅ”ki kabel bodo OK. Saj se spomnite Mestnga puja, ki je naredil 230V razdelilno letev z moÅ”kimi kontakti. Smile


Sej deloma se strinjam, ampak. Glede signalnih kablom, menim da je zadeva jasna. Upam, da se strinjaÅ”, da je razlika med razliĆØnimi ogromna. ƈe ne drugega, ima vsak kabel svoja induktivnost in kapacitivnost in seveda tudi uporanost, ki Å”e kako vpliva na zvok.

Glede napajalcev, pa imam jaz drugaĆØno mnenje. Recimo pri mojih GM70 boljÅ”i napajalci (isotek, shunyata) naredijo brum in to kar konkreten, z navadnimi kabli so tihi. Glede zvoka, pa bi jaz rekel, da je vpliv drugaĆØen. Jaz jih gledam kot neko poveĆØanje mase trafota ob ojaĆØevalcu, nekako je sedaj pred trafotom nek drug material, ki morda spremeni zvok. Podobno si predstavljam nek RCA digitalni interkonekt, sedaj je izvorni in ponorni pin povezan z drugim materialom, in sam ĆØip s toliko majhno maso, morda to "obĆØuti".

Vsekakor pa sem mnenja, da marsikater dober napajalec naredi zvok slabÅ”i in je v tem segmentu treba veliko veĆØ eksperimentiranja, razlike pa so drugaĆØne kot med signalnimi kabli. Kot bi nekako spremenil delovno toĆØko lampe. Pri mojih lampaÅ”ih pa lahko trdim, da so razlike mnogokrat manjÅ”e pri menjavi napajalca kot pa interkonekta ali zvoĆØniÅ”kega, zato se kaj dosti s temi zadevami ne ukvarjam. Lahko je pri tranzistorjih drugaĆØe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mare008



Pridružen/-a: Tor Jan 2023 19:33
Prispevkov: 63
Kraj: Lublana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 17, 2023 17:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

anzec je napisal/a:
Sej deloma se strinjam, ampak. Glede signalnih kablom, menim da je zadeva jasna. Upam, da se strinjaÅ”, da je razlika med razliĆØnimi ogromna. ƈe ne drugega, ima vsak kabel svoja induktivnost in kapacitivnost in seveda tudi uporanost, ki Å”e kako vpliva na zvok.

Ja, glede tega se strinjam, da je razlika lahko sliŔna. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 17, 2023 22:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Noben pa ne bi probal, iz inata in, ker bi se mu oĆØitno v glavi vse podrlo.

Seveda, kdo pa hoĆØe tvegati da se mu zmeÅ”a. Ali postane avdiofil (nikoli zadovoljen, menjava dragih komponent in kablov na vsake pol leta) ali pa se živcira ker ne sliÅ”i (se spraÅ”uje ali sistem ni dovolj resolutiven ali slabo sliÅ”i).
V najboljÅ”em primeru izguba ĆØasa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihec



Pridružen/-a: Pet Dec 2018 22:14
Prispevkov: 19
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Feb 17, 2023 23:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lp.

Prosim, svoje izkusnje, ki se ne ticejo Perkune cables, da pisete in debatirate v svojih ali drugih temah.

Mislim da je vse lepo predstavljeno in upam, da je razumljivo kaj je bilo napisano iz moje strani.

Prosim tudi da upostevate in spostujete moj cas in Paulove kable, ki so vam na voljo.

Prav tako je zelo lapo napisal anzec -

Sprobaj na svojem sistemu brez obveznosti in pol komentiraj, sicer bodi tiho
Hvala za razumevanje.
Lp
Miha
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 1 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe