Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kaj kupiti - opis situacije
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 16, 2022 20:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na moje ozkuŔnje, bi glede na sliko rekel, da brez suba ne bo dobrih basov.

V veĆØini takih sob je bilo treba dodati sub tudi velikim zvoĆØnikom.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 16, 2022 21:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moje mnenje je da ne rabiÅ” velikih zvoĆØnikov,ker so dragi in boÅ” imel samo veĆØ glasnosti.ƈe vzameÅ” manjÅ”e za cc250 evrov in ojaĆØevalec,ki ima izhod za wufer.

Ta wufer mora bit ranga 250watov naprej vsaj 700 evrov !

Potem imaŔ manjŔe samo visoke in srednje tone,base rajŔi zapreŔ,ker jih je težko uskladiti z wuferjem.

Zadeva je fantastiĆØna,ker rabiÅ” vsaj 10 col ali veĆØ za globoke tone!

Vse ostalo z osmim colami zvoĆØniki tudi za 2000 evrov so blažev žegen !
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tekacc



Pridružen/-a: Tor Nov 2022 18:17
Prispevkov: 9
Kraj: Cerknica

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 16, 2022 21:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav!

Da se oglasim vsem skupaj. Hvala za vsa mnenja. Torej
Desna postavitev odpade, ker se priĆØne sedežna
SamostojeĆØi, ranga 1m ipd tud, saj jih nimam kam dat. ƈe bi dajal ogromne zvoĆØnike na omarico pa bi najbrž malo falil ali pa tudi ne...
Spodaj so seveda predali, IR preko njih ne dela + preozko za laj notri dat

Torej kar se tiĆØe ojaĆØevalca, Å”e vedno nisem ziher kaj bi bla boljÅ”a opcija, kak mini dimenzij + eventualno streamer...Morda pa tale Audio6000N, sploh zdaj, ko so odpravili težave z odmori med komadi...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 16, 2022 22:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom




Tako bi bilo videti z Dynaudio xeo10 aktivnimi zvoĆØniki na stenskih nosilcih ali na stojalih. Lep dizajn in dober zvok.

Audiolab6000N nima Bluetootha
Zanimiv je Primare NP5 Prisma MK2

Vse skupaj bi zneslo okrog 2k
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 16, 2022 22:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne mi zameriti,ampak jaz se za 2k raje ustrelim v koleno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 16, 2022 22:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom


Tudi to je zanimivo za sodoben prostor:
Dynaudio Music 7, sicer ni streamer v najnovejÅ”em pomenu besede, ima pa wi-fi, bluetooth, hdmi (arc), optiĆØni vhod. Podpira AirPlay in UPnP. Internetni radio je omogoĆØen preko Dynaudio aplikacije na pametnem telefonu. Na ta naĆØin deluje tudi Spotify. Vgrajen ima tudi neke vrste DSP.

Primeren za tiste, ki jim stereo sistem ni prva prioriteta (ali pa nimajo primernega prostora za to, da bi izkoristili prednosti sterea), imajo pa radi lep dizajn in dober zvok.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1006
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 16, 2022 22:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja kam smo priŔli Laughing Laughing
Naj da avtor 2 do 3k za neke eksperimente, a da bi mu kdo reku: Lej ĆØlovek, dokler boÅ” imel tam levo in zadaj odprt prostor, pozabi na nek dober sound.... neee, to pa ne. Važno, da imaÅ” na steni montiran bordo sound bar (ugibam, za jurja+), pa samo piĆØi Miki Shocked Laughing
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 16, 2022 22:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
Ja kam smo priŔli Laughing Laughing
Naj da avtor 2 do 3k za neke eksperimente, a da bi mu kdo reku: Lej ĆØlovek, dokler boÅ” imel tam levo in zadaj odprt prostor, pozabi na nek dober sound.... neee, to pa ne. Važno, da imaÅ” na steni montiran bordo sound bar (ugibam, za jurja+), pa samo piĆØi Miki Shocked Laughing

A misliÅ”, da imaÅ” ti primeren prostor?
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1080
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2022 00:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bože, ne morem veĆØ. Pametn Luka u pi*ku materinu Smile A prideÅ” h men na identiĆØno (!) situacijo, da te bo sezul sound!? Kdo pa ima od nas optimalen prostor, kdo ga ima? Dej se umir model k te bo ĆØez par let sram, k boÅ” bral tole za sabo.
Ja, eni imajo floorstanderje pred omarico oz. si v ĆØasu posluÅ”anja potegnejo zvoĆØnike v prostor.
Ja, zakaj ne bi zvrtal luknje v omarico? Sej majo ene omarice celo že po defaultu zvrtane..
Ja, obstajajo zvoĆØniki, ki so bolj imuni na prostor kot drugi, to so kompresijci recimo, ali pa tisti, ki so prav namenjeni postavitvi ob/na zid.

Å e moj predlog: Bluesound Node, ferÅ”t Iotavx sa3 (ima optical & bt), zvoĆØniki Triangle Borea br03 (novo cca 1,5kā‚¬).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dabiblo



Pridružen/-a: Pon Mar 2017 14:27
Prispevkov: 154
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2022 08:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na napisano od avtorja teme se bere, da bo veĆØina le predvajana glasba na želeni opremi in ne tolk video, Borea pa kolikor se bere, naj bi bili bolj usmerjen v domaĆØi kino, kot v glasbeno klaso.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1006
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2022 08:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
luka79 je napisal/a:
Ja kam smo priŔli Laughing Laughing
Naj da avtor 2 do 3k za neke eksperimente, a da bi mu kdo reku: Lej ĆØlovek, dokler boÅ” imel tam levo in zadaj odprt prostor, pozabi na nek dober sound.... neee, to pa ne. Važno, da imaÅ” na steni montiran bordo sound bar (ugibam, za jurja+), pa samo piĆØi Miki Shocked Laughing

A misliÅ”, da imaÅ” ti primeren prostor?


Absolutno bi glede na dani prostor drugaĆØe reÅ”il situacijo. Saj je to dolgoroĆØno.
Seveda, vedno skuÅ”am iz dane situacije povleĆØi najbolje, glede na zmožnosti.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1006
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2022 09:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Bože, ne morem veĆØ. Pametn Luka u pi*ku materinu Smile A prideÅ” h men na identiĆØno (!) situacijo, da te bo sezul sound!? Kdo pa ima od nas optimalen prostor, kdo ga ima? Dej se umir model k te bo ĆØez par let sram, k boÅ” bral tole za sabo.
Ja, eni imajo floorstanderje pred omarico oz. si v ĆØasu posluÅ”anja potegnejo zvoĆØnike v prostor.
Ja, zakaj ne bi zvrtal luknje v omarico? Sej majo ene omarice celo že po defaultu zvrtane..
Ja, obstajajo zvoĆØniki, ki so bolj imuni na prostor kot drugi, to so kompresijci recimo, ali pa tisti, ki so prav namenjeni postavitvi ob/na zid.

Å e moj predlog: Bluesound Node, ferÅ”t Iotavx sa3 (ima optical & bt), zvoĆØniki Triangle Borea br03 (novo cca 1,5kā‚¬).


Nekako se tako nevljudnih in napadalnih ljudi brez osnovne olike izogibam. Tako da, mislim da ne bom nikdar priÅ”el k tebi, pa ĆØe tudi imaÅ” najboljÅ”i sistem na svetu.
Mene bo morda sram ĆØez par let (dvomim, nimam razloga), tebe je pa lahko že danes. Confused
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2022 09:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://www.av-planet.si/trgovina/avdio-oprema/zvocniki/hi-fi-zvocniki/cabasse/the-pearl-akoya-bel/
Je precej nad predvidenim stroÅ”kom ( ali pa tudi ne ), ampak lahko ga greÅ” posluÅ”ati in ĆØe ti sede, zakaj pa ne?
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1080
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2022 09:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dabiblo je napisal/a:
Glede na napisano od avtorja teme se bere, da bo veĆØina le predvajana glasba na želeni opremi in ne tolk video, Borea pa kolikor se bere, naj bi bili bolj usmerjen v domaĆØi kino, kot v glasbeno klaso.

Ne vem kaj misliŔ s tem.. A video pa ni glasba? Ne vem, tudi razni Klipsci, Daliji, veliko je tega, imajo linije za veckanalnost (video), ampak kaj ima to veze. Sound RP linije Klipscha v stereu je Ŕe vedno dober.

https://m.youtube.com/watch?v=3wt1JqQHpE8

https://m.youtube.com/watch?v=qAh_keMXwuE&t=445s
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 17, 2022 10:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
Ja kam smo priŔli Laughing Laughing
Naj da avtor 2 do 3k za neke eksperimente, a da bi mu kdo reku: Lej ĆØlovek, dokler boÅ” imel tam levo in zadaj odprt prostor, pozabi na nek dober sound.... neee, to pa ne. Važno, da imaÅ” na steni montiran bordo sound bar (ugibam, za jurja+), pa samo piĆØi Miki Shocked Laughing


Soba je taka kot je in si že povedal, da ni idealna - in imaŔ popolnoma prav.

Smatram, da bo lastnik sistema nekaj kupil, tukaj pa je dobil predloge kaj naj gre gledat/posluŔat, kar je pomoje namen te teme. Lahko pa smo kot babe in najdemo problem za vsako reŔitev. Very Happy Very Happy
ƈe daÅ” vrhunskemu kuharju na mizo 10 random zadev, bo znal pripraviti top kosilo. Navaden kuhar pa bo tarnal, da ne najde recepta, ki bi vkluĆØeval te zadeve in vrgel puÅ”ko v koruzo.
Jaz sem prepriĆØan, da se najde tudi za tako sobo zelo dobra reÅ”itev, tema je pa nek "brainstorming", kjer so komentarji v stilu "ne da se" brezvezni.

V glavnem, jaz bi vsekakor Ŕel posluŔat tist bordo soundbar.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 2 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe