Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Napajalni kabel - power cable
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 07, 2023 19:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Z zanimanjem berem te prispevke, ampak si ne morem kaj, da ne bi malo dlakocepil.

VeĆØkrat piÅ”ete "enkrat veĆØji tok" ali "enkrat veĆØja napetost", pa vendar iz osnovne Å”ole vemo, da je 1x5=5.

Lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 07, 2023 21:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

"enkrat veĆØ = x + 1x"
https://www.leemeta.si/blog/slovnica/dvakrat-vec-enkrat-vec-za-enkrat-vec-dvakrat-toliko-hmmm
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 07, 2023 21:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
Z zanimanjem berem te prispevke, ampak si ne morem kaj, da ne bi malo dlakocepil.

VeĆØkrat piÅ”ete "enkrat veĆØji tok" ali "enkrat veĆØja napetost", pa vendar iz osnovne Å”ole vemo, da je 1x5=5.

Lpm


V konkretnem primeru ni dovolj samo znanje matamatike, potrebno je znati tudi osnove slovenÅ”ĆØine Smile Mal heca.
Sicer veĆØja dilema, ampak tako kot je LightBit napisal je seveda prav. Je pa res, da so vĆØasih tudi kakÅ”ni profesorji tehniĆØnih predmetov to interpretirali tako kot ti bogomir.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 08, 2023 11:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V prilepljenem ĆØlanku je je govora tudi o "dvakrat manj", kar je seveda bedarija, reĆØe se pol manj.

Lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1080
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 08, 2023 11:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe si že dlakocepil, kje piÅ”e dvakrat manj? Smile

PiŔe: " enkrat MANJ (= za polovico MANJ) = x - x/2 "
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mare008



Pridružen/-a: Tor Jan 2023 19:33
Prispevkov: 63
Kraj: Lublana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 08, 2023 11:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
V prilepljenem ĆØlanku je je govora tudi o "dvakrat manj", kar je seveda bedarija, reĆØe se pol manj.

Lpm


Tudi meni tole sklepanje https://www.leemeta.si/blog/slovnica/dvakrat-vec-enkrat-vec-za-enkrat-vec-dvakrat-toliko-hmmm ne pije vode.
ƈe je "enkrat veĆØ" => X+X=2X, potem se mi zdi logiĆØno, da je "enkrat manj" => X-X=0

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 08, 2023 13:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Enkrat manj je res smeÅ”na. ƈe bi mi kdo rekel "enkrat manj", bi ga ĆØudno gledal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 08, 2023 14:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimivo, kako se je razplamtelo tole z enkrat veĆØ.
Kaj pa tole
"Si kdo lasti ali pa je imel možnost sliŔati Geshelli J2 (AKM) DAC?"
SlovniĆØno meni ne zveni prav niĆØ pravilno, sem pa razumel kaj je avtor vpraÅ”al. Kljub temu, da slovniĆØno pomeni, da iÅ”ĆØe lastnika, ki si neupraviĆØeno lasti doloĆØeno stvar.

Citiram iz slovarja "Fran"
"lastĆ­ti si -Ć­m si nedov. (ī Ć­)
imeti, Å”teti kaj za svoje, zlasti neupraviĆØeno:"
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Right-Fi



Pridružen/-a: Pet Avg 2019 15:32
Prispevkov: 135
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 08, 2023 14:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kako je sedaj z avdiofilstvom in perfekcionizmom? Gresta vŔtric?

A bi lahko poenostavljeno trdili, da se skozi avdiofilstvo kaže ena hujŔih oblik perfekcionizma? Smile

Se pa strinjam, jasnost izražanja prepreĆØi marsikateri nesporazum. Å e posebej med perfekcionisti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1080
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 08, 2023 14:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jože je napisal/a:
Zanimivo, kako se je razplamtelo tole z enkrat veĆØ.
Kaj pa tole
"Si kdo lasti ali pa je imel možnost sliŔati Geshelli J2 (AKM) DAC?"
SlovniĆØno meni ne zveni prav niĆØ pravilno, sem pa razumel kaj je avtor vpraÅ”al. Kljub temu, da slovniĆØno pomeni, da iÅ”ĆØe lastnika, ki si neupraviĆØeno lasti doloĆØeno stvar.

Citiram iz slovarja "Fran"
"lastĆ­ti si -Ć­m si nedov. (ī Ć­)
imeti, Å”teti kaj za svoje, zlasti neupraviĆØeno:"

A ne pride ta glagol iz lastnika? Se pravi "Sem lastnik Gesheli daca", a to ni ok potem?

Hahahaha, kva se mi pogovarjamo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 08, 2023 16:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Iskanje besed "lastim si" na tem forumu najde 200 rezultatov (vŔteti so tudi citirani primeri). Dokaj pogosta izjava, ki tudi meni zveni precej nenaravno. Kot bi hoteli Ŕe posebej poudariti dejstvo, da imamo nekaj v svoji lasti. Zakaj ne uporabiti zgolj besedo "Imam"?
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Right-Fi



Pridružen/-a: Pet Avg 2019 15:32
Prispevkov: 135
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 08, 2023 16:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moja najstniÅ”ka hĆØi si lasti gramofon, vkljuĆØno z zbirko LP-jev. Kar naenkrat je postal njen, sploh ne vem od kdaj. Smile

Res zveni tako, kot je citiral @jože, lastimo si lahko stvari, ki sicer morda niso naÅ”e. Sicer pa neko stvar imamo ali pa smo njen lastnik, meni se tako lepÅ”e sliÅ”i in ni dvoumno. Mislim da gre res pogosto za napaĆØno rabo te besede.

Mi je vÅ”eĆØ, da se na tem forumu vzdržuje soliden nivo uporabe slovenskega jezika. Se vidi, da je avdiofilska populacija v veĆØini nekoliko starejÅ”ega letnika.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 08, 2023 19:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NekoĆØ je bila celo odprta posebna tema s takim naslovom
https://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?t=132
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 09, 2023 08:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mare008 je napisal/a:
bogomir 4051 je napisal/a:
V prilepljenem ĆØlanku je je govora tudi o "dvakrat manj", kar je seveda bedarija, reĆØe se pol manj.

Lpm


Tudi meni tole sklepanje https://www.leemeta.si/blog/slovnica/dvakrat-vec-enkrat-vec-za-enkrat-vec-dvakrat-toliko-hmmm ne pije vode.
ƈe je "enkrat veĆØ" => X+X=2X, potem se mi zdi logiĆØno, da je "enkrat manj" => X-X=0


-------------
... ako na Krku žive krkljani - onda u GrĆØkoj žive grkljani .. (goltanci, hehe)
-------------
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 09, 2023 09:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mislim, da je cas da se naĆØne nova tema, v kateri boste lahko vsaj pol leta nabijali o sajenju solate, konĆØali pa pri vinogradniÅ”tvu
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
Stran 9 od 10

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe