Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

ZvoĆØniÅ”ki kabli, interkonekti
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 155, 156, 157, 158  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1080
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 27, 2023 19:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glavn, da se v temi kabli oglaÅ”ajo momci, k so dal skos že ni da ni, in na konc prÅ”li do Nirvane za 500ā‚¬...

Mi je žena povedala, na enem drugem forumu, v temi "mamice opremljajo", se pravi za mamice-ženske torej, in potem pisarijo notri tipi v stilu "kva to kupujete babe" ipd.


Nazadnje urejal/a habo66 Pon Feb 27, 2023 23:26; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 27, 2023 20:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mare008 je napisal/a:
Me zanima, ali kdo sluĆØajno uporablja tudi za prikljuĆØitev drugih elektriĆØnih naprav posebne napajalne kable, recimo za TV, morda raĆØunalnik?

Jaz imam Perkune za pralni stroj. Kune se veliko lepÅ”e in mehkejÅ”e operejo kot z priloženim kablom. Samo sedaj mi niĆØ ne nuca ker imajo Hrvati evre.


Nazadnje urejal/a LightBit Pon Feb 27, 2023 20:08; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1006
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 27, 2023 20:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mare008 je napisal/a:
luka79 je napisal/a:
VeĆØina nas za posluÅ”anje uporablja uÅ”esa. Nekateri paĆØ (bolj ali manj) zdravo pamet, nekateri tudi kvantno mehaniko in fiziko... Jah, kaj naj reĆØem? Mislim, da je vse že povedano. Rolling Eyes

Nekateri Ŕe možgane. Smile Malo heca.

Me zanima, ali kdo sluĆØajno uporablja tudi za prikljuĆØitev drugih elektriĆØnih naprav posebne napajalne kable, recimo za TV, morda raĆØunalnik?


Ne boÅ” verjel! Zagotovo, da ne. Zato sploh ne vem, ĆØe naj ti povem.

Da. Vem za primere, filmofile. Uporabljajo. Za BlueRay predvajalnike in za TV ekrane. Å e veĆØ jih zamenja stock hdmi kable. Te sem tudi sam.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 27, 2023 20:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tukaj ste vsi že popolnoma prismojeni....

Ko kaka sholastiĆØna sinoda v srednjem veku.

Žica je najbolj banalna stvar v elektrotehniki, ki se ni spremenila od izuma elektrike, in tu iz tega cela znanost. Srbi imajo pregovor:"Nemojte tražiti boga, kdje ga nema..:"

Kable izdelujejo v fabrikah, od tistih za podometne napeljave do sofisticiranih za GhZ prenose v telekomunikacijah, avionsko industrijo, medicinske naprave, in tudi za satelite , vesoljsko tehniko, fizikalne merilne inŔtrumente......

Z njimi se ukvarjajo resni inženirji na resen naĆØin, že vsaj 150 let....
https://pure.manchester.ac.uk/ws/portalfiles/portal/54554901/FULL_TEXT.PDF

https://www.eenewseurope.com/en/superconducting-cable-project-aims-to-boost-urban-electricity-grid/

https://indico.cern.ch/event/626654/attachments/1523851/2381785/Superconducting_Cables_-_Dr._Mathias_Noe.pdf

https://phys.org/news/2019-03-energy-efficient-superconducting-cable-future-technologies.html

https://www.microwavejournal.com/articles/9169-choosing-the-optimal-high-frequency-coaxial-cable

Skratka ne vem, kaj je tu tista magija in neodkrita skrivnost, - ki ĆØaka na vas, da jo razodenete.!?!?!?!

Skratka žic kolikor hoĆØete , od Merkurja do najbolj sofisticiranih, - vse se da kupiti online po netu.

Je pa res, da ni nobenega inženirja na svetu, ki bi delal žice za avdio naprave, se ukvarjal z njihovim razvojem ipd.....Po resnih firmah pa jih je veliko, ampak se pri kablih ukvarjajo s povsem drugimi stvarmi.

Vse kar je v tudi v Å”e tako eksotiĆØih audio kablih je kupljeno na trgu pri teh proizvajalcih žic za 100x nižjo ceno. Vse kar je dodane vrednosti je konÅ”trukcija + ĆØimdebelejÅ”i ovoj+marketing.

Pa kaj mislite da jih vlivajo in vleĆØejo sami!?!?!?! MogoĆØe kaki res veliki proizvajalci za industrijo (Mogami, Tasker) pa Å”e to samo takrat, ĆØe bi jih priÅ”lo ceneje glede na kupljenezaradi dobiĆØka,- kar pa dvomim. Kitajc je vedno cenejÅ”i...
ƈe že je v kakem grmu zajec, pa je to zgolj in samio v metalurgiji oz. zlitinah.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 27, 2023 22:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vojko

Ne tako bogokletno o kablih. Te bodo križali ali pa vsaj kleĆØat dali na koruzo. Laughing
Saj veÅ”, ĆØe verjameÅ” pomaga, tudi pri iskanju dobrega zvoka je tako. ƈloveÅ”ki možgani so zmožni marsiĆØesa. Zato je toliko kaĆØjega olja v tem naÅ”em hobiju, kar audiozasluÅ”karji dobro vedo in izkoriÅ”ĆØajo.

Se spomnim slepega in vidnega testa zvoĆØnikov izpred mnogo let, ko je lep zvoĆØnik na vidnem testu gladko porazil grÅ”ega plastiĆØnega, pri slepem testu je bilo pa obratno. Je bilo javno objavleno na netu.

Tako to gre, takÅ”ni smo (veĆØinoma). Kupujemo lepa jabolka brez okusa in debele drage kable s povpreĆØnim zvokom. Saj ĆØe je drag in lep, mora pa ja Å”pilat.

Tole zgoraj je žal popolnoma resniĆØno za veĆØino ljudi (kar ni niĆØ novega), problem je v tem, da nekateri tudi po mnogo takih ponesreĆØenih nakupih Å”e niso dojeli tega.

PS: imam zelo lepe zvoĆØnike. Shocked
_________________
LP


Nazadnje urejal/a ck Pon Feb 27, 2023 23:08; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mare008



Pridružen/-a: Tor Jan 2023 19:33
Prispevkov: 63
Kraj: Lublana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 27, 2023 22:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@vojko in @ck tole zadnje podpiŔem Smile

Seveda naj vsak kupuje, kar mu paÅ”e. Nekdo si pa želi neko prestižno znamko. Zakaj pa ne. Narobe je to, ĆØe se ljudi zavaja z neresniĆØnimi podatki z namenom zaslužka.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 27, 2023 23:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri kablih se jih bolj "zavija" kot zavaja.....

Gre bolj za ovitek......... Wink

Se mi pa vĆØasih zdi, kot da audiofili nebi imeli doma, - cele dneve tu visijo, in se priĆØkajo....Ne vem sploh kdaj imaji ĆØas zvoĆØnike posluÅ”at.....

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1080
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 27, 2023 23:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vojko, ja, so taki, ki delajo svoje žice in ne, niso to (samo) velike firme. Enega poznam in ni daleĆØ stran od nas. Dolgo je teživ eni veĆØji valjarni, da so mu ugodili, pa Å”e to samo zato, ker ima tam soÅ”olce z metalurgije. 4 dni traja, da pride do konĆØnega izdelka. Samo za namene audia torej. Ne oglaÅ”uje, ker sproti vse proda. Iz ust do ust. Iz tega materiala so tudi konektorji. 1,5m napajalec s presekom 4mm2 in dvojnim shieldom ter s konektorji iz tega materiala stane 350ā‚¬. Interkonekt je 200ā‚¬. Prav bajnega zaslužka torej tukaj ni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 27, 2023 23:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Eksaktli!!!!

Ravno to razlagam, zato pa nikoli ne bo niĆØ imel. DrugaĆØe pa svaka ĆØast.

Entuziasti, mastermindi, resni konstruktorji, kreativci, firme ki živijo za audio in dajo vse v razvoj zmeraj najeb....in potegnejo "takratko".

Tako je bilo z vsemi resnimi firmami, ki so Å”le v 70-tih in 80-ih cugrund. Pokupli so jih koncerni a la Harman-Kardon, tržili naprej votlo znamko, notri pa ĆØim ceneje...

Podobno je z vsemi umetniki, ustvarjalci...Pare mlatijo založbe iz avtorskih pravic, pri audiu pa že dolgo trgovci.....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 01, 2023 13:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zvocnik je napisal/a:

Je pa tudi res, da glasbeniki in posluÅ”alci nimajo enakih preferenc. Medtem, ko glasbenik 'leži' na inÅ”trumentu in leta dela na tem, da bo en ton zvenel prav bo gotovo hotel to tudi sliÅ”ati in podoživeti medtem, ko posluÅ”alci teh možnosti, obĆØutkov in ne emocij nikakor ne moremo podoživeti. ƈe posluÅ”alec sedi v prvi vrsti sliÅ”i nekaj veĆØ tega, kot nekdo, ki sedi bolj zadaj. Že iz tega sledi, da imamo lahko popolnoma razliĆØne preference kako in kaj bi se moralo sliÅ”ati s posnetkov. Ker pa naj bi Å”lo za glasbo, za podajanje glasbe v domaĆØemu okolju, pride na misel, da morda ne gre vse skupaj nekako v napaĆØno smer. Za manj resolutivne sisteme, snemanje od blizu, morda izgleda dobro, atraktivno ampak s posluÅ”anjem glasbe, kot to doživlja posluÅ”alec na koncertu, to ravno nima prave povezave.
lp


Kot sem napisal, sam uporabljam ambientalna mikrofona, na katera v postprodukciji dodajam bližnje mikrofone. Kaj je realno? Kot si napisal, odvisno kje sediÅ” in kakÅ”ne so tvoje preference. Reciva, KauĆØiĆØevih koncertov sem posluÅ”al (in veĆØinoma posnel) okoli 100 ! Torej naj bi kar dobro poznal njegove zvoke. Veliko je bilo 2 mikrofonskih posnetkov, pa se ne bi ravno hvalil z njimi, razen posnetka iz kranjske knjižnice, ko sem dva omni mikrofona postavil zelo blizu-Dobil sem detalje in prostor!

Po drugi strani pa, ko berem, kako so snemali Living Mercury, katerih posnetke visoko spoÅ”ptujemo, opazim, da to ni bilo kot posluÅ”anje v živo(kljub samo trem mikrofonom. Npr, pihalno sekcijo so postavili tako, da so bili za dirigentom in so jih morali postaviti ogledala, da so dirigenta sploh videli... In zdaj, ĆØe reĆØemo, da posnetki zvenijo kot v živo, se moramo malce zamisliti Wink

Torej, najraje bi snemal z dvema Earthworks mikrofonoma ali Soundfield MKV kombinacijo. Ni prenaÅ”anja in postavljanja opreme, S Soundfiledom lahko v postprodukciji nastavljam pozicijo mikrofona in Å”e druge stvari. Potrebujem samo zelo dober akustiĆØni prostor in seveda glasbenike, ki znajo kontrolirati dinamiko, ki jih lahko postavim po moji oceni .... In res je, to bodo daleĆØ najboljÅ”i posnetki, v bistvu najrealnejÅ”i. Sploh za posluÅ”alce na snemanju ali koncertu.

Ustavimo se Å”e pri posluÅ”alcu. Koliko prostora dodajo naÅ”i sistemi, najina verjetno veliko veĆØ, kot ob steno postavljeni zvoĆØniki Wink VeĆØina studijev dela z zvoĆØniki, ki niso ravno pretirano oddaljeni.
Potem je Å”e parameter, koliko smo sami oddaljeni od svojih zvoĆØnikov? Verjetno kot na koncertu, eni bližkje,eni so bolj oddaljeni... Pri posnetku, ki sem ga objavil je prostora za posluÅ”alce v prvi vrsti dovolj.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 01, 2023 14:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Vsak je svoje denarnice vladar Laughing

Za 600ā‚¬ ojaĆØevalec dobiÅ” boljÅ”ega za 1000ā‚¬ - koliko se na ojaĆØevalce za 600ā‚¬ splaĆØa investirati v napajalni kabel in zvoĆØniÅ”ke kable ?

Gremo naprej: koliko se na 1000ā‚¬ ojaĆØevalec splaĆØa investirati v napajalni kabel in zvoĆØniÅ”ke kable, ĆØe za 2000ā‚¬ dobiÅ” krepko boljÅ”o maÅ”ino? Naj si bo novo ali rabljeno.

Hiter raĆØun pokaže, da veĆØ kot 5-10% od vrednosti aparature nima absolutno nobenega smisla investirati v kable.
Pa poglejmo kaj dobimo za 200ā‚¬ kablov na 2000ā‚¬ ojaĆØevalca. Napajalci zaĆØnejo pri 150ā‚¬ (sem probal dva modela, za bruhat, jih deklasirajo standardni priloženi kabli), za zvoĆØniÅ”ke tako ostane samo 50ā‚¬. Nesprejemljivo, zvoĆØniÅ”ki so ultra bolj vplivni.

Å ele ko potroÅ”iÅ” 10 tisoĆØakov za sistem, se odpre nekaj maneverskega prostora za kable (500-1000ā‚¬ vsi kabli skupaj, kar je Å”e vedno entry level glede na ponudbo. Torej 3 napajalci, 2x interkonekti in par zvoĆØniÅ”kih. Meni je logiĆØno napajalce povsem izpustiti in tisoĆØaka razdeliti najprej na dobre zvoĆØniÅ”ke kable in kar ostane deliti s 3 za interkonekte. Pretem obvezno probajte en Vivanco za 5,99ā‚¬ (BigBen). Bo Å”e kdo preseneĆØen.
To, da se neke razlike ipak sliÅ”ijo kadar menjavaÅ” žnjore je irelevantno, Å”koda ĆØasa in denarja.
Zato pa veĆØina sama izdeluje diy kable, a kljub temu zdrsne v neproduktivne investicije, poleg tega da se tako ne da naredit niĆØ boljÅ”ega. Ko seÅ”tejeÅ” kaj vse se je potroÅ”ilo za ojojajde in podobnarije, bi bolje menjati kakÅ”no aparaturo. Ali vsaj bedno raĆØunalniÅ”ko kartico in cenen DAC.

Ostane zakljuĆØek, da je igranje s kabli domena dragih sistemov.
No, ĆØe ti jih kdo Å”enka ali jih stakneÅ” za res mali mali denar, potem ima mali smisel.

Moj zadnji primer, ko sem kolegu pomagal pri "ožiĆØevanju" sistema z lampaÅ”kim ojaĆØevalcem rabljen+dacom(500Evrov Nov)+triangel zvoĆØniki (1000 Evrov Novi), se je na koncu po 10 dnevnem testiranju odloĆØil za Oyaide GPX II napajalna kabla+zvoĆØniÅ”ke PaÅ”ko, interkonekt pa ima Å”e vedno mojo Nordost Valhallo. S kolegom, ki ima sistem za 30-40K, sva bila zelo, zelo preseneĆØena nad spremembo. Za kable bo dal 50% vrednosti sistema! Prej je bil to en navaden HI-Fi sistem, z veliko pomanjkljivosti...
Kaj bi bilo, ĆØe bi Å”el za stpnjo gor pri komponentah? Hm ... trenutno na lampaÅ”u probava razliĆØne lampe, ki mu bodo spet dvignile stopnjo posluÅ”anja. Pa so ene v rangu napajalnega kabla.
VeĆØkrat odprem moj Audio Note lampaÅ”ki DAC. In kaj je notri? Bore malo, ĆØisti minimalizem, vendar so uporabljeni zelo kvalitetni materiali. Kaj je veĆØ notri pri nekajkrat dražji varianti? Na Dacu sem sprobal veĆØ kot 5 napajalnih kablov in tri koax digitalne kable. Razlike ogromne. Ampak, na koncu je kablovje priÅ”lo kakih 20% DACa...
Res se je vĆØasih govorilo o 10% zneska za ožiĆØenje. To je bilo Å”e v ĆØasih, ko smo imeli navadne napajalne kable in tudi interkonekti so bili zmernih cen.

Sam sem že pred leti zakljuĆØil z nadgradnjami sistema. VpraÅ”ajmo se Å”e, koliko izgubljamo ob menjavah komponent Wink
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1080
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 01, 2023 16:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe smem, kateri AN dac imaÅ”?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mare008



Pridružen/-a: Tor Jan 2023 19:33
Prispevkov: 63
Kraj: Lublana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 01, 2023 18:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
ambasador je napisal/a:
Vsak je svoje denarnice vladar Laughing

Za 600ā‚¬ ojaĆØevalec dobiÅ” boljÅ”ega za 1000ā‚¬ - koliko se na ojaĆØevalce za 600ā‚¬ splaĆØa investirati v napajalni kabel in zvoĆØniÅ”ke kable ?

Gremo naprej: koliko se na 1000ā‚¬ ojaĆØevalec splaĆØa investirati v napajalni kabel in zvoĆØniÅ”ke kable, ĆØe za 2000ā‚¬ dobiÅ” krepko boljÅ”o maÅ”ino? Naj si bo novo ali rabljeno.

Hiter raĆØun pokaže, da veĆØ kot 5-10% od vrednosti aparature nima absolutno nobenega smisla investirati v kable.
Pa poglejmo kaj dobimo za 200ā‚¬ kablov na 2000ā‚¬ ojaĆØevalca. Napajalci zaĆØnejo pri 150ā‚¬ (sem probal dva modela, za bruhat, jih deklasirajo standardni priloženi kabli), za zvoĆØniÅ”ke tako ostane samo 50ā‚¬. Nesprejemljivo, zvoĆØniÅ”ki so ultra bolj vplivni.

Å ele ko potroÅ”iÅ” 10 tisoĆØakov za sistem, se odpre nekaj maneverskega prostora za kable (500-1000ā‚¬ vsi kabli skupaj, kar je Å”e vedno entry level glede na ponudbo. Torej 3 napajalci, 2x interkonekti in par zvoĆØniÅ”kih. Meni je logiĆØno napajalce povsem izpustiti in tisoĆØaka razdeliti najprej na dobre zvoĆØniÅ”ke kable in kar ostane deliti s 3 za interkonekte. Pretem obvezno probajte en Vivanco za 5,99ā‚¬ (BigBen). Bo Å”e kdo preseneĆØen.
To, da se neke razlike ipak sliÅ”ijo kadar menjavaÅ” žnjore je irelevantno, Å”koda ĆØasa in denarja.
Zato pa veĆØina sama izdeluje diy kable, a kljub temu zdrsne v neproduktivne investicije, poleg tega da se tako ne da naredit niĆØ boljÅ”ega. Ko seÅ”tejeÅ” kaj vse se je potroÅ”ilo za ojojajde in podobnarije, bi bolje menjati kakÅ”no aparaturo. Ali vsaj bedno raĆØunalniÅ”ko kartico in cenen DAC.

Ostane zakljuĆØek, da je igranje s kabli domena dragih sistemov.
No, ĆØe ti jih kdo Å”enka ali jih stakneÅ” za res mali mali denar, potem ima mali smisel.

Moj zadnji primer, ko sem kolegu pomagal pri "ožiĆØevanju" sistema z lampaÅ”kim ojaĆØevalcem rabljen+dacom(500Evrov Nov)+triangel zvoĆØniki (1000 Evrov Novi), se je na koncu po 10 dnevnem testiranju odloĆØil za Oyaide GPX II napajalna kabla+zvoĆØniÅ”ke PaÅ”ko, interkonekt pa ima Å”e vedno mojo Nordost Valhallo. S kolegom, ki ima sistem za 30-40K, sva bila zelo, zelo preseneĆØena nad spremembo. Za kable bo dal 50% vrednosti sistema! Prej je bil to en navaden HI-Fi sistem, z veliko pomanjkljivosti...
Kaj bi bilo, ĆØe bi Å”el za stpnjo gor pri komponentah? Hm ... trenutno na lampaÅ”u probava razliĆØne lampe, ki mu bodo spet dvignile stopnjo posluÅ”anja. Pa so ene v rangu napajalnega kabla.
VeĆØkrat odprem moj Audio Note lampaÅ”ki DAC. In kaj je notri? Bore malo, ĆØisti minimalizem, vendar so uporabljeni zelo kvalitetni materiali. Kaj je veĆØ notri pri nekajkrat dražji varianti? Na Dacu sem sprobal veĆØ kot 5 napajalnih kablov in tri koax digitalne kable. Razlike ogromne. Ampak, na koncu je kablovje priÅ”lo kakih 20% DACa...
Res se je vĆØasih govorilo o 10% zneska za ožiĆØenje. To je bilo Å”e v ĆØasih, ko smo imeli navadne napajalne kable in tudi interkonekti so bili zmernih cen.

Sam sem že pred leti zakljuĆØil z nadgradnjami sistema. VpraÅ”ajmo se Å”e, koliko izgubljamo ob menjavah komponent Wink

PaÅ”ko je imel v stanovanju Allison One zvoĆØnike, enega prikljuĆØenega na 1 m pletenice, drugega na 6 m pletenice. Trdil je, da ta malenkost - razliĆØna dolžina pri zvoĆØniÅ”kih kablih, ni važna. PraktiĆØno res, se strinjam. PraktiĆØno katerikoli zvoĆØniÅ”ki kabli so OK. Å e bolje, ĆØe je dolžina obeh približno enaka ... Laughing Nikoli si ne bi mislil, da bo nekoĆØ delal kable, Å”e manj pa kable, ki jih bo uporabljal @JAZZZ. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 02, 2023 11:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mare008 je napisal/a:
Å e bolje, ĆØe je dolžina obeh približno enaka ... Laughing Nikoli si ne bi mislil, da bo nekoĆØ delal kable, Å”e manj pa kable, ki jih bo uporabljal @JAZZZ. Laughing

Jaz ne uporabljam njegovih kablov in tega nisem nikjer zapisal. MoraÅ” malce bolj temeljito brati. V bistvu jih tudi nisem testiral na svojem sistemu.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 02, 2023 12:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
ƈe smem, kateri AN dac imaÅ”?

tegale: https://www.audionote.co.uk/dac2-1x
s Telefunken lampicami (v originalu so bile notri Philips Miniwat
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 155, 156, 157, 158  Naslednja
Stran 156 od 158

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe