Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zu Audio zvoĆØniki
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1080
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 01, 2023 21:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe spremljate Steve Guttenberga, potem ste najbrž opazili, da Zu Audio zvoĆØniki pri njem vedno visoko rangirajo:

https://m.youtube.com/watch?v=Ac9LQfamYo4&list=RDCMUC9wBmplRUhaCi-aNrkfgeTg&start_radio=1
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 02, 2023 11:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Saj tudi direktno pri njih praviloma ne moreÅ”. Oz. morda, ĆØe bi jim pisal. Zdaj imajo celo tako, da položiÅ” 300USD in si jih rezerviraÅ”.
Vem, da je na SlovaÅ”kem zastopnik, pa na Madžarskem, ampak so tako neresni, da ne vem kako sploh kaj prodajo. Napisal sem jim en kup mailov, na koncu kontaktiral celo Zu direktno, ĆØe sploh Å”e delajo z njimi, ker sem iskal Supreme ali Druid, pa niĆØ od njih. Na koncu sem vzel iz NemĆØije. Malo glej 2nd hand, saj pride sem ter tja, ampak ponavadi kakÅ”na NemĆØija.

DrugaĆØe pa, ZU nima nekih velikih marž, zato ne priĆØakuj niti blizu te cene. Tudi zastopnik mora plaĆØati carino, ddv, poÅ”tnino..
1.000 USD zvoĆØnik (ĆØe vzameÅ” najcenejÅ”i finish - hickory), cca 400 poÅ”tnina in na to cca 30% dajatev = 1.800 USD

lp


https://n1info.si/gospodarstvo/pretrgane-dobavne-verige-se-koncno-sestavljajo/
https://www.sloven-inter.si/storitve/ladijski_prevoz/
Celo organizacijo prevoza uredi tvoj izbrani Å”pediter, ki je kljuĆØni faktor koliko te bo koÅ”talo. Kontaktirati veĆØ njih, kar je enim 'težko', drugi mimogrede uredijo, sploh ĆØe že imajo uteĆØene poti kjer imaÅ” interes. Da se sam greÅ” diy Å”pediterja te bo drago koÅ”talo. Tudi nabava direkt pri proizvajalcu ĆØeÅ” tam je najnižja cena - potem ugotoviÅ” da je isti izdelek potrebno pripeljati do oddaljene luke, naprimer Baltimore, in v tem istem mestu prodajajo ta model ceneje kot ga ti pripeljeÅ” iz fabrike do tam.
ƈe vemo koliko zvoĆØnikov gre v veliki kontejner, potem je jasno, da ima prevoz mali delež v konĆØni ceni uvoznika.
------------------------------------------------------------------
Svojega ĆØasa sem uvažal baterijske vložke iz HK. Cena prevoza kontejnerja do Kopra je takrat bila 1.200 USD, za moj delež v zbirnem kontejnerju sem plaĆØal okoli 200 USD, pa je moj tovor bil težak okoli ene tone.
554 usd navedenih od @jaco-ta je odiranje pri živem telesu.
Hja, hobi je stroŔek, hm, troŔenje je tudi hobi ..
Lahko se tolažimo v stilu Cirila KosmaĆØa (tisti od Tantadruj-a, ki si je želel umreti, ker mu je mati rekla da bo sreĆØen Å”ele po smrti) - ko jim je zgorel hlev, so rekli da imajo sreĆØo, da ni zgorela tudi hiÅ”a, hahaha ...
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Tor Maj 02, 2023 11:53; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1080
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 02, 2023 11:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jah, sam bi mogu to organizirat, ne via Zu.
Jest bi vzel nekaj parov, ampak ne vem, ĆØe bi jih lahko prodal, ker bi vsi gledal tisto zaĆØetno ceno na njihovi strani. Pred ĆØasom sem prodajal Omen dirty weekend mk2 za 1.500ā‚¬, pa je potencialni kupec gledal tisto prvo ceno 1.000$, pa ĆØeprav sem imel dražji finish in kondelc in poÅ”tnina in davkiā€¦ No potem so morali priznati, da s to ceno niso priÅ”li skozi in so podražili.

Zatem je Zu Audio preŔel na prenovljene modele. V osnovi zelo podobno seveda, malce so optimizirali kakor sem bral.

Sedaj je model Omen nadomestil model Union 6. Prodajajo ga v ā€œdirty weekendā€ izvedbi, t.i. DW6, ki je cenejÅ”a in malce oskubljena verzija Union 6. Notranje ožiĆØenje je osnovno, kondelc na tweeterju je osnovni, FR driver je pa isti.

Pravkar so izdali tudi nov bookshelf DWX zvoĆØnik, pred tem pa dolgo priĆØakovani Soul 6, ki pa viÅ”jega ranga.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 02, 2023 12:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Jah, sam bi mogu to organizirat, ne via Zu.
Jest bi vzel nekaj parov, ampak ne vem, ĆØe bi jih lahko prodal, ker bi vsi gledal tisto zaĆØetno ceno na njihovi strani. Pred ĆØasom sem prodajal Omen dirty weekend mk2 za 1.500ā‚¬, pa je potencialni kupec gledal tisto prvo ceno 1.000$, pa ĆØeprav sem imel dražji finish in kondelc in poÅ”tnina in davkiā€¦ No potem so morali priznati, da s to ceno niso priÅ”li skozi in so podražili.

Zatem je Zu Audio preŔel na prenovljene modele. V osnovi zelo podobno seveda, malce so optimizirali kakor sem bral.

Sedaj je model Omen nadomestil model Union 6. Prodajajo ga v ā€œdirty weekendā€ izvedbi, t.i. DW6, ki je cenejÅ”a in malce oskubljena verzija Union 6. Notranje ožiĆØenje je osnovno, kondelc na tweeterju je osnovni, FR driver je pa isti.

Pravkar so izdali tudi nov bookshelf DWX zvoĆØnik, pred tem pa dolgo priĆØakovani Soul 6, ki pa viÅ”jega ranga.

Težko se v takem prodaja, pa ne zaradi cene - nego zaradi politike stalnega spreminjanja izdelkov. Za proizvajalca je to vitalno, ker avdiofilom vzdržujejo upanje za 'dokonĆØni preboj'.
Za tebe kot prodajalca pa je to pogreb, ker v oĆØeh avdiofila prodajaÅ” zastarele modele.
ƈeprav v resnici gre vedno za en te isti sound, težko razloĆØiÅ” 'staro' vs novo.
Zato pametni kupijo star model in za veliko manjŔi denar dobijo 98% zvoka novega.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Micco



Pridružen/-a: Sre Nov 2015 13:40
Prispevkov: 5
Kraj: PTUJ

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 03, 2023 15:59    Naslov sporočila: Zu audio Odgovori s citatom

Pozdravljen ,

zanima me , ĆØe bi se dalo sliÅ”ati Zu audio zvoĆØnike.


L.p. Igor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1080
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 05, 2023 10:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Upam, ĆØez kakÅ”en mesec... Smile
Tam enkrat konec maja me kontaktirajte, da vidim kje smo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1080
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 23, 2023 10:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nabavil sem torej ZU Audio Soul Supreme, ki sem jih iskal dlje ĆØasa. V EU je težko kaj pametnega dobiti od te firme, ker ni veĆØ resnih zastopnikov. Bil je v Ingolstadtu, tisti je kar nekaj naredil, Å”e jaz sem Druide IV tam nabavil.

Na te sem naletel v FB skupini Zu Audio owners. PriÅ”li so iz Portugalske. Imajo enak full range driver kot Druid V in prav tako enak supertweeter (Radian 850). Druid V mi ni odgovarjal, ker sem ga posluÅ”al preblizu glede na pozicijo njegovih driverjev, ki so postavljeni precej visoko. V kakÅ”nem veĆØjem prostoru bi bilo boljÅ”e.

Soul Supreme se je izdeloval cca 10 let. Skoraj enako je izgledal tudi Soul Superfly, ki pa je imel malce slabÅ”a driverja. Zdaj pred kratkim je ZU prevetril modele in optimiziral manufakturo, v osnovi pa je vse zelo podobno. Najbolj priljubljeni model Omen ter njegovo cenejÅ”o izvedbo Dirty Weekend (DW) sta zamenjala model Union 6, v cenejÅ”i izvedbi pa Dirty Weeekend 6 (DW6). Soul Supreme in Soul Superfly ne izdelujejo veĆØ, priÅ”el pa je model Soul 6.

Imajo visok izkoristek, med 95 in 100db nekje, v specsih celo 101db, komot jih poganja 2W lampa. Zvok je, tako kot pri vseh ZU, živ, hiter, direkten, homogen, pristen, brez bullshita. Spomnil sem se kako lepo igrajo potiho, na drugi strani pa prav želijo, da jih nažgeÅ”. Kick/slam je res hud... Bas gre globoko. MogoĆØe zvok ne pride ĆØisto in your face, ampak se nekje ustavi, res, pa je, da jih spet ne potegnem toliko notri v prostor. In seveda, že 4W Elekit s 6l6gc lampo jih Å”e bolj prebudi, moral bom enkrat probati Å”e s kakÅ”nim clean integrircem.

Npr: https://www.youtube.com/watch?v=XrbyjVP8u8g

Specs: https://static1.squarespace.com/static/51dd8a95e4b0ff2f7c9874ae/t/51fd4aa2e4b078a5219a7848/1375554210076/SoulSupreme-1A_C%2BS.pdf

lp, G

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe