Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Roon labs
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
twom



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 21:47
Prispevkov: 221
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 10, 2024 11:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dr.sah je napisal/a:
Zaradi 10ā‚¬ ne boÅ” umrl ĆØe bi rad probal.
Definitvino ne. Gre za princip striženja ovc, a ne. Od kdaj pa test stane? A HiFI komponento, ki jo vzameÅ” na test, tudi plaĆØaÅ” test?

10 EUR Volumio, 10 EUR Spotify (da oboje deluje + Bluetooth sprejem), 10 EUR Apple TV, 10 EUR Prime, 50 EUR Internet (z neuporabno TV), 10 EUR za paket uporabnih programov, itd brez konca in kraja. NaroĆØnine za mobitele (da se jih da dobit na obroke), itd. A ste že seÅ”teli koliko pride vsa ta praznina?

NamreĆØ, pred desetletji, sem kupil CD z igrico za 50 DEM, sedaj pa lahko za 10 EUR kupim meseĆØno naroĆØnino...

Avte že poskuÅ”ajo prodajat na naroĆØnine. A bomo HiFI komponente tudi kupili na naroĆØnino? HoĆØeÅ” HDMI, ni problema, 10 EUR na mesec. HoĆØeÅ” 4K? Ni problema, 10 EUR na mesec. HoĆØeÅ” HiRes zvok? Ni problema, 10 EUR. Itd

Moje vpraÅ”anje je bilo kako lahko preizkusim Roon, da vidim kaj to sploh je. Ponavadi so testne verzije omejene, da nimajo vseh funkcionalnosti. Nimam jaz ĆØasa cele dneve v dnevni sobi ĆØepet pred HiFIjem, al pa televizorjem. Je Å”e kaj drugega za poĆØet v življenju. In 15 EUR na mesec, da se bom zveĆØer 2x na mesec vsedel pred zvoĆØnike, mi je totalen nesmisel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
epic



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 15:12
Prispevkov: 188
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 10, 2024 12:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ker ti je vse (pre)drago in - kot praviÅ” - itak posluÅ”aÅ” zelo redundantno bo najbolje, da paĆØ posluÅ”aÅ” svoje CD-je ali vinilke, kar paĆØ Å¾e imaÅ”.

HudiĆØ je, ker tudi to ni - zastonj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
twom



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 21:47
Prispevkov: 221
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 10, 2024 13:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za
epic je napisal/a:
...
in ostale, ki izgleda slabŔe zastopite vpraŔanje. Ga ponavljam Ŕe enkrat...

twom je napisal/a:
14 dnevni trial. Ali se da Å”e kako drugaĆØe poizkusiti Roon
Ali se da Å”e kako drugaĆØe poizkusiti Roon

K bi se enkrat folk držal vpraÅ”anja... ĆØeprav, ja, smo na audio forumu... Obstajajo Å”e veĆØje greznice, poizkusite motosvet forum...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 10, 2024 13:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://community.roonlabs.com/t/extend-trial-period/3294

Lahko morda tudi kot drug uporabnik preizkuÅ”aÅ” in imaÅ” veĆØ preizkusov. Ampak ĆØe ti je predrago mislim da test ni potreben in iÅ”ĆØeÅ” alternativo.

Jaz tudi ne maram naroĆØnin, zato kupim glasbo in jo hranim na disku. Programsko opremo pa uporabljam skoraj izkljuĆØno odprtokodno in brezplaĆØno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sid



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 11:28
Prispevkov: 43
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 11, 2024 16:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

twom je napisal/a:
Za
epic je napisal/a:
...
in ostale, ki izgleda slabŔe zastopite vpraŔanje. Ga ponavljam Ŕe enkrat...

twom je napisal/a:
14 dnevni trial. Ali se da Å”e kako drugaĆØe poizkusiti Roon
Ali se da Å”e kako drugaĆØe poizkusiti Roon

K bi se enkrat folk držal vpraÅ”anja... ĆØeprav, ja, smo na audio forumu... Obstajajo Å”e veĆØje greznice, poizkusite motosvet forum...


ƈe te zanima, ti lahko poÅ”ljem kodo, s katero lahko roon 1 mesec brezplaĆØno testiraÅ”.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 15, 2024 21:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz nisem nobene komponente testiral, nikoli. Kar sem želel sem kupil in kasneje prodal. NoĆØem krasti ĆØas prodajalcem in uporabljati tuje komponente.

Roon je super izdelek in teh 10ā‚¬ za test ni niĆØ. Kot sem napisal, piÅ”i jim da rabis vec casa in verjetno ti bodo dali. Ne bo pa to pol leta a ne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 16, 2024 20:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dr.sah je napisal/a:
Jaz nisem nobene komponente testiral, nikoli. Kar sem želel sem kupil in kasneje prodal. NoĆØem krasti ĆØas prodajalcem in uporabljati tuje komponente.


Zakaj bi utrpel finanĆØno izgubo ob prodaji, ĆØe se lahko okoristiÅ” povsem zakonite možnosti? Tu seveda ne mislim na naroĆØanje zaradi 14-dnevne brezplaĆØne uporabe tuje opreme, ampak za naroĆØanje z namenom nakupa - ob predhodnem preizkusu, kako naprava zveni v mojem sistemu v moji sobi.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 574
Kraj: laŔko

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 18, 2024 12:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Zakaj bi utrpel finanĆØno izgubo ob prodaji, ĆØe se lahko okoristiÅ” povsem zakonite možnosti?

Zato ker se brez tega ne boÅ” nauĆØil niĆØ in svojo napako (neustrezen nakup) ponovil ob prvi naslednji priložnosti. Mal za hec in mal zares. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1080
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 18, 2024 14:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se strinjam.
ƈe gre za neke kose za par stotakov, ok, ampak, saj so vsi itak isti... Vse to "isto" igra. A igra kakÅ”en budget kos boljÅ”e kakor pa drug v istem rangu? Vse to je "isto". Razen, ĆØe gre paĆØ samo za uporabniÅ”ko izkuÅ”njo, kako ti sede meni v streamerju, daljinec ipd.
V kolikor gre pa za dražje komponente, tam pa ni dovolj en teden posluÅ”anja. ƈe želimo, da zaigra, je poveĆØini treba nekaj truda, mogoĆØe menjave tudi kakÅ”nega kabla, ali pa kaj v verigi pred tem, ali pa enostavno ĆØaas. Posebno zvoĆØniki rabijo ĆØas in pravo postavitev itd.
Treba je narediti tudi kakÅ”no greÅ”ko, zato, da se iz tega kaj nauĆØiÅ”, pa ne zaradi tega, da bi te udarilo po žepu, ampak, da veÅ” kaj imaÅ” in kaj si imel prej, da si razÅ”iriÅ” izkuÅ”nje in znanje na vseh podroĆØjih.
Sam nisem pristaÅ” posojanja na test pred nakupom, rabljene opreme mislim. Zato, ker te itak niĆØ ne sezuje kar dobiÅ” domov. Ali pa te, ker je izbran kos izrazito nastopaÅ”ki, ĆØez nekaj ĆØasa ti gre pa na živce.
Pri sistemu za 10k je Å”lo Å”e ziher ene toliko zraven v bulo, ker tako paĆØ je in prav je tako. Ni bližnjic.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 18, 2024 15:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@matej, @habo66: govorim o nakupu novih komponent. Tam je finanĆØna izguba ob prodaji najveĆØja. Na voljo imaÅ” najmanj 2 tedna, veĆØinoma pa do enega meseca (dva tedna za najavo, da boÅ” opremo vrnil in Å”e dva tedna za dejansko vraĆØilo). Pri rabljenih je druga pesem. Tam je možnost testiranja itak redkejÅ”a. Zase lahko reĆØem, da sem imel samo eno veĆØjo slabo odloĆØitev: nove zvoĆØnike Harbeth. Tam sem s prodajo izgubil veĆØ kot jurja.

Prodajanje pri nas je posebno doživetje. Vsak bi rad dobil robo skoraj zastonj. In neskonĆØna vpraÅ”anja: "koliko je zadnja cena?", ki je za veĆØino "kupcev" itak Å”e vedno previsoka, pa predlogi za menjavo opreme, ... S prodajo na HrvaÅ”kem imam boljÅ”e izkuÅ”nje.

S testiranjem in vraĆØanjem opreme, ki mi ni sedla, sem prihranil kar nekaj tisoĆØakov in to metodo toplo priporoĆØam.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
twom



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 21:47
Prispevkov: 221
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 18, 2024 20:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Naslov teme je roon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1080
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 19, 2024 11:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dej no kva si dosadan, mal debatiramo paĆØ, sej si dobu odgovor Smile Sej si sam zaĆØel z offtopicom glede teh naroĆØnin itd.

Glede 15ā‚¬ za 2x na mesec in to, kaj bi ti Å”e za ta denar? Smile Ne resno no, samo razmiÅ”ljam, itak ni samo 2 veĆØera na mesec, je Å”e kakÅ”no popoldne, pa kakÅ”no sobotno/nedeljsko jutro, kdaj na sluÅ”alke itd.
In, ĆØe primerjamo, 15ā‚¬, to je ena runda pijaĆØ, pa Å”e to ne kakÅ”nih žlahtnih, al pa ena pica pa eno pivo. 15ā‚¬ sta dve vstopnici za kino brez ĆØesarkoli zraven, 15ā‚¬ sta dve fuzbal rekreaciji. Al pa enkrat v Lidlu vzameÅ” dejansko samo to po kar si priÅ”el in ne Å”e nekaj samo zato, ker je v akciji.

Se pravi 15ā‚¬ za Roon in 15ā‚¬ Å”e za Tidal recimo in imaÅ” neomejeno muzike s top shit uporabniÅ”kim vmesnikom. Ne vem, meni se 30ā‚¬ na mesec za moj (najljubÅ”i) hobi ne zdi veliko.

Sicer pa razumem kaj praviÅ” tam nekje zgoraj, teh naroĆØnin se nabere, ampak, rajÅ”i skenslam kaj drugega. Npr. dva mesca si na Apple tv, druga dva mesca na Prime, nato Skyshow itd., al pa greÅ” na osnovno shemo na tv.

Peace
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
twom



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 21:47
Prispevkov: 221
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 19, 2024 22:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Dej no kva si dosadan, mal debatiramo paĆØ, sej si dobu odgovor Smile Sej si sam zaĆØel z offtopicom glede teh naroĆØnin itd.

Glede 15ā‚¬ za 2x na mesec in to, kaj bi ti Å”e za ta denar? Smile Ne resno no, samo razmiÅ”ljam, itak ni samo 2 veĆØera na mesec, je Å”e kakÅ”no popoldne, pa kakÅ”no sobotno/nedeljsko jutro, kdaj na sluÅ”alke itd.
In, ĆØe primerjamo, 15ā‚¬, to je ena runda pijaĆØ, pa Å”e to ne kakÅ”nih žlahtnih, al pa ena pica pa eno pivo. 15ā‚¬ sta dve vstopnici za kino brez ĆØesarkoli zraven, 15ā‚¬ sta dve fuzbal rekreaciji. Al pa enkrat v Lidlu vzameÅ” dejansko samo to po kar si priÅ”el in ne Å”e nekaj samo zato, ker je v akciji.

Se pravi 15ā‚¬ za Roon in 15ā‚¬ Å”e za Tidal recimo in imaÅ” neomejeno muzike s top shit uporabniÅ”kim vmesnikom. Ne vem, meni se 30ā‚¬ na mesec za moj (najljubÅ”i) hobi ne zdi veliko.

Sicer pa razumem kaj praviÅ” tam nekje zgoraj, teh naroĆØnin se nabere, ampak, rajÅ”i skenslam kaj drugega. Npr. dva mesca si na Apple tv, druga dva mesca na Prime, nato Skyshow itd., al pa greÅ” na osnovno shemo na tv.

Peace
Ali si pa eden tistih ki je kupil par metrov stanovanja, pa ne serje denarja kot izgleda nekateri tu gor, ki se ne sekirajo, ĆØe zgubijo jurja ali dva za test komponente.

p.s. se teh naroĆØnin za telefone, obroke za telefone, te "saj je sam 10 al pa 15 EUR na mesec" nabere prekleto veliko "na mesec". Si že seÅ”tel?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 20, 2024 09:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

twom je napisal/a:
Ali si pa eden tistih ki je kupil par metrov stanovanja, pa ne serje denarja kot izgleda nekateri tu gor, ki se ne sekirajo, ĆØe zgubijo jurja ali dva za test komponente.

Pri testiranju ne zgubiÅ” niĆØ, zato ga priporoĆØam. ZgubiÅ” pri (napaĆØnem) nakupu in prodaji, Å”e posebej, ĆØe kupiÅ” novo...
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1080
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 20, 2024 13:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe si mislil mene, da denar serjem, te morem žal razoĆØarat, da ga ne Smile Vsak eur, ki gre v hifi je pridelan, prigaran, itd. Razen, ĆØe je pri tebi drugaĆØe. Tako, da na tvojem mestu ne bi govoril o sranju denarja, ker se to dotika marsikoga tukaj in je nespoÅ”tljivo (tudi do denarja).

Kar se izgube denarja tiĆØe pri nakupih in to. KupiÅ” nove zvoĆØnike, tudi, ĆØe jih imaÅ” lahko 1 mesec, je to recimo v teoriji 700 ur burn-ina. ƈe govorim iz svojih izkuÅ”enj pa v najboljÅ”em primeru mogoĆØe 150-200 ur, mogoĆØe. Frend je pred kratkim kupil Cube Audio Nenuphar. Na zaĆØetku katastrofa, preveĆØ basa, nezbalansirano, neposluÅ”ljivo skratka. Po 350 urah (cca 2 mesecih) je zaĆØelo igrati. Zdaj igra crazy good. Torej 1 mesec lahko nekaj pomeni, lahko pa jih tudi po krivem poÅ”ljeÅ” nazaj in reĆØeÅ”, da niso "dobri".

Kar se naroĆØnin tiĆØe, seveda je res kaj praviÅ”. Sploh nimam Roona a veÅ” Smile ƈakam, da se mi obrok za mobilca, ali pa kaj drugega sprosti, potem si ga pa privoÅ”ĆØim.

Lep sonĆØen dan vsem skupaj
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe