Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

"cenejŔi" vs "ultimativni" Hi-Fi set
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 25, 2016 22:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

GoldProf je napisal/a:
Misija nemogoĆØe.
Zakaj, zato ker je že tisti za 100000 pametno izbran!
"...Skratka, vse na najviÅ”jem možnem nivoju, nobena stvar ni prepuÅ”ĆØena nakljuĆØem", tako si ti napisal.
lp


Za ta denar lahko najemas glasbenike, da ti igrajo v zivo doma.

Ce pa pri taki ceni razglabljas ali je res verno repoduciran zvok ali ne, spadas definitivno med mentalne bolnike. Halo?! Za tak denar lahko dobis marsi kej druzga v zivljenju, med drugim seveda tudi HIFI sistem.

Tudi avtoradio igra, si ze 50% blizu, ker slisis muzko pa se prakticno zabe je.

Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 25, 2016 22:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je pa zanimiv tale del intervjuja z g.Tisnikarjem s sosednjega foruma. V glavnem tako na grobo-laiĆØno reĆØeno pravita naÅ”a dva akustiĆØna strokovnjaka, da so tepihi brez veze oz. nepotrebni tukaj pa ĆØitam:

MAS: SliÅ”ali smo, da si zamenjal kar 30 talnih oblogā€¦
Tisnikar: No ja, ne gre za talne obloge, gre za tepihe in to perzijske. Tepih center Knez v HoĆØah pri Mariboru je imel ogromno dobrih tepihov, tudi perzijecev. Kupoval sem na razprodajah, njihovih sem imel doma petindvajset, iz tujine pa sem naroĆØil Å”e deset velikih in to niso mali denarji. Je pa razlika med njimi - en tepih je v redu, drugi pa ne. Ampak mora biti drag, ne vem zakaj je tako, vendar tako jeā€¦

MAS: Torej bi lahko dal kak nasvet glede izbire, katere znamke so dobre, kakŔen mora biti?
Tisnikar: Ne gre za firmo, tepih mora biti dober, to so pa tabrizi, isfahani, hereke, ampak ti so ponavadi iz svile in svila ne igra dobro. Ugotovil sem, da mora biti volnen in imeti vsaj 250.000 vozlov. In potem ko ga položiÅ”, je zelo pomembno kam so obrnjene dlake. ƈe so dlake poležane proti posluÅ”alcu, dobiÅ” vedno tak malo zaobljen, nedetaljni zvok, ki se kar malo spelje. ƈe pa narediÅ” kontra, pa zadeva igra.

MAS: Koliko vozlov ima ta tukaj, kjer posluŔaŔ muziko?
Tisnikar: Ta jih ima 350.000.
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 25, 2016 23:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nisem si mislil, sploh ne predstavljav da bo eden retkih poznavalcev vintagea naredil sprdaĆØino is navadne teme....žalostno...
_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
glinik



Pridružen/-a: Pon Avg 2010 16:09
Prispevkov: 172
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 25, 2016 23:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne, ni Tisnikarjev sistem, je pa z njim "tesno povezan".

Ja, tole Ŕtorijo s tepihi poznam Very Happy

Pred leti sem bil pri njem, akustika je pri njem tako spopedinana, da dol padeÅ”. ƈe ti ne pokaže nekaj fint, enostavno ne vrjameÅ” ... Majstor Wink

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
glinik



Pridružen/-a: Pon Avg 2010 16:09
Prispevkov: 172
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 25, 2016 23:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ambasador

To sem želel sliŔati, neke predloge komponent. Za normalne zepe. Hvala!

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 25, 2016 23:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP
Ja, najpomembnejŔi je tepih s 350000 vozli, seveda, definitivno Laughing !


_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2016 10:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fjaka je napisal/a:
nisem si mislil, sploh ne predstavljav da bo eden retkih poznavalcev vintagea naredil sprdaĆØino is navadne teme....žalostno...

Itak, da mora bit za vsak neuspeh vedno nekdo kriv. V politiki JanÅ”a ali KuĆØan tukaj pa je Å”e Å”e najboljÅ”e ĆØe je kateri od oldboysev.
Ti samo merkaj kaj boÅ” pisal v bodoĆØe.
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2016 10:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

glinik je napisal/a:
Ambasador

To sem želel sliŔati, neke predloge komponent. Za normalne zepe. Hvala!

Lp

Za uspeÅ”no debato bi fino, ko bi vsak povedal svoje mnenje na uvodni post - vrženo rokavico, da tako reĆØem. ƈe se kdo poĆØuti dovolj pogumnega pa tudi svoj predlog.
Po mojem tudi ni tako pomembno, da se ostane striktno izpod desetih tisoĆØakov, tudi ĆØe preseže za kakÅ”nih par jurjev, Å”e vedno velja.
Potem pa lahko skozi debato Å”e kam pridemo z zakljuĆØki.

PS:
Trenutno posluÅ”am doma novo pridobitev soforumaÅ”a - Klipsch Palladium 17, ki mi jih je prijazno pustil za nekaj ĆØasa na uporabo. Bogami, moram reĆØi, da je po kar nekaj parametrih njihov zvok zelo visoko. Vedno sem se spraÅ”eval kako zveni ta serija zvoĆØnikov, sedaj me Å”e bolj matra posluÅ”ati veĆØji model s tremi wooferji, ki bi kompletiral tisto, kar je sliÅ”ati v zgornji polovici spektra.
Imam doma test (s kopico meritev) kjer viÅ”ji model 38 tudi sliÅ”no enakopravno primerjajo z B&W DM802D. Samo da za mojih skromnih 17m2 posluÅ”alnice ne pride v poÅ”tev, je prevelik. Model 37 pa bi morda Å”el skozi, ĆØe se ujame bas s prostorom, zgoraj pa ni problema ..
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2016 11:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Gre tako kot pri "avtomobilizmu", vsaka "desetinka" Å”teje-stane ali pozna se to samo, ĆØe sedi za volanom "pravi Å”ofer", da o cesti ne govorimo Wink .

Torej je potrebno kot hi-fi set upoÅ”tevat vse, ne samo "elektroniko" kot tako, Å”e prav posebej ne samo posamezne komponente, ker ne pomenijo niĆØesar, ne glede na ceno...
Žal se ta napaka vsak dan ponavlja in zato potem pride do ugotovitev in prepiranj zakaj so ali niso ali bi morale biti razlike ...







Ne tako redko, je skregano z logiko, da za denar, ki je vložen v komponente, bi lahko "sezidal" nov prostor samo za audio, primerno audiofilsko opremljen !!!
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2016 12:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:
fjaka je napisal/a:
nisem si mislil, sploh ne predstavljav da bo eden retkih poznavalcev vintagea naredil sprdaĆØino is navadne teme....žalostno...

Itak, da mora bit za vsak neuspeh vedno nekdo kriv. V politiki JanÅ”a ali KuĆØan tukaj pa je Å”e Å”e najboljÅ”e ĆØe je kateri od oldboysev.
Ti samo merkaj kaj boÅ” pisal v bodoĆØe.


a spet si se meni obesil za vrat...sploh mi ni jasno o ĆØem govoriÅ”...
jaz bom pisal kar meni paŔe, ti pa, kar tebi paŔe...
slik in imena ne bom objavljal, tvojih...
pa lep dan naprej, prjatu...
_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2016 12:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

He, he, ĆØe ni eden je drugi..

Sem vedel, da bo provociralo. Za zaĆØetek si preberite tole:
http://www.davidreaton.com/PDFs/Double_Advent_System.pdf
Harry Pearson komentira 'stacked pair' Adventov in jih primerja z elektrostati. Res se je vse to dogajalo v zgodnji dobi Hi-Fi-ja a na voljo je imel tudi kolutne magnetofone in trakove.
Pa ĆØe tudi ni tako ultimativno, Å”e vedno je poceni odliĆØna reÅ”itev. Mislim da je to bil point uvodnega post-a.
--------------------------------------------------------------------------------------
Perfekcionisti lahko Å”e vedno v okviru desetih tisoĆØakov kupijo dva para ESL 57 Quad elektrostatov in si naredijo 'stacked pair' in dodajo primeren subwoofer. Tak sistem je dolgo imel Mark Levinson pa tudi sir Alastair (Å”ef SME-ja). Mislim pa, da tu ni debate, da je ta zvok drugi za ostalimi, Å”e tako naÅ”ponanimi. Za veliko njih eni naj srednjih tonov, ki jih lahko imaÅ” neglede na ceno ali sedanje elektrostate od Quada-a.
Mimogrede, Quade sem posluŔal kar nekaj let pri g.KoroŔcu, preden si je nabavil Danley-e.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2016 14:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

IÅ”ĆØem sistem za 1000ā‚¬, ki bo igral kot tisti za 10000 (faktor 10). Evro gor-dol, lahko tudi 10% slabÅ”e igra.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2016 20:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ete ga, odgovor si dobil, pa ga ni veĆØ...zanimivo....
kako to narediÅ”? , da neki postaÅ”, potem izbriÅ”eÅ” kot da niĆØ ni bilo...zanimvo...
a ti admin pomaga?
_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2016 20:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
He, he, ĆØe ni eden je drugi..

Sem vedel, da bo provociralo. Za zaĆØetek si preberite tole:
http://www.davidreaton.com/PDFs/Double_Advent_System.pdf
Harry Pearson komentira 'stacked pair' Adventov in jih primerja z elektrostati. Res se je vse to dogajalo v zgodnji dobi Hi-Fi-ja a na voljo je imel tudi kolutne magnetofone in trakove.
Pa ĆØe tudi ni tako ultimativno, Å”e vedno je poceni odliĆØna reÅ”itev. Mislim da je to bil point uvodnega post-a.
--------------------------------------------------------------------------------------
Perfekcionisti lahko Å”e vedno v okviru desetih tisoĆØakov kupijo dva para ESL 57 Quad elektrostatov in si naredijo 'stacked pair' in dodajo primeren subwoofer. Tak sistem je dolgo imel Mark Levinson pa tudi sir Alastair (Å”ef SME-ja). Mislim pa, da tu ni debate, da je ta zvok drugi za ostalimi, Å”e tako naÅ”ponanimi. Za veliko njih eni naj srednjih tonov, ki jih lahko imaÅ” neglede na ceno ali sedanje elektrostate od Quada-a.
Mimogrede, Quade sem posluŔal kar nekaj let pri g.KoroŔcu, preden si je nabavil Danley-e.



LP


"dinamika vs "ribbon"

"dinamika" vs " ESL"
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
HIFRIK



Pridružen/-a: Tor Feb 2009 20:40
Prispevkov: 418
Kraj: M.Sobota

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 26, 2016 20:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Trenutno...
zvoĆØniki Sa 1005, za 60.-, kabli ??gratis od kolega, amp rotel 971mk 150 .-, sacd player poineer pd10 90.-, muzika Grobschitt volle molle, pir hladen 0,5 ltr nevemkatero, vzduÅ”je NEPRECENLJIVO Cool
_________________
Greetings from The Humungus! The Lord Humungus! The Warrior of the Wasteland! The Ayatollah of Rock and Rolla!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Naslednja
Stran 2 od 13

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe