Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

OzvoĆØenje terase

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
denisperme



Pridružen/-a: Ned Avg 2015 13:31
Prispevkov: 8
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 02, 2015 19:05    Naslov sporočila: OzvoĆØenje terase Odgovori s citatom

Lepo pozdravljeni,

Najprej pohvale forumu za toliko koristnih informacij. Moje vpraÅ”anje se nanÅ”a na ozvoĆØenje terase, ki je v celoti pod nadstrÅ”kom.
Trenutna situacija z ozvoĆØenjem je taka, da imam v dnevni sobi hiÅ”ni kino Philips HTS 9140 (soundbar), katera ima izhod na teraso.
Na terasi bi rad nekaj ozvoĆØenja z vsaj nekaj basi.
RazmiÅ”ljal sem v dveh opcijah, ĆØe bi Å”lo. Prva je ta, da bi nabavil aktivni zvoĆØnik in potem preko tablice, telefona,... predvajal glasbo.
Druga varjanta, ĆØe sploh obstaja možnost je ta, ĆØe bi kupil zvoĆØnike z zunanjo uporabo in jih nekako zvezal na obstojeĆØi hiÅ”ni kino, kar bi verjetno predstavljalo težavo, da bi moral za nekako spraviti zvoĆØniÅ”ke kable iz dnevne sobe na teraso.
Verjetno obstaja Å”e tretja najbolÅ”a, vendar tudi najdražja možnost, da bi prodal obstojeĆØi hÅ”ni kino, in kupil ojaĆØevalec ter zvoĆØnike.
Prosim za vaÅ”a mnenja oz. ĆØe obstaja Å”e kakÅ”na druga možnost.
hvala za odgovore in lep dan Ŕe naprej.

lp
denis
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
slycrespo



Pridružen/-a: Sre Mar 2009 2:36
Prispevkov: 176
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 02, 2015 19:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem za tretjo možnost Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslov
denisperme



Pridružen/-a: Ned Avg 2015 13:31
Prispevkov: 8
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 02, 2015 22:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za odgovor. Morda kakÅ”en konkreten predlog, od zvoĆØnikov sem gledal nekaj podobnega kot je npr. Focal custom OD108 ali npr. Indiana line luna.
V kakÅ”nem cenovnem rangu bi rabil ojaĆØevalec za poganjanje takih zvoĆØnikov?
Ali ima do konkretne izkuÅ”nje s takimi zvoĆØniki, zanima mre predvsem ali lahko priĆØakujem vsaj malo basa oz. malo boljÅ”e srednje tone?
ƈe mogoĆØe kdo pozna hiÅ”ni kino ki ga imam, ali bi bilo možno take zvoĆØnike priklopite na njega?

lp
denis
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1371
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 03, 2015 00:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni.
Preveril sem zadevo, ki jo imate:



Z obstojeĆØo zadevo ni nobene možnosti zvoka Å”e na terasi.

V kolikor bi to želeli imeti potrebujete npr. nek surround receiver (da nadomestite obstojeĆØo zadevo) in zvoĆØnike tako za znotraj kot na terasi. Sicer ne vem kakÅ”en bi bil vas budget a v tem primeru bi priporoĆØal receiver z zono 2, zunaj pa neke aktivne zvoĆØnike (obiĆØajno je zona 2 neojaĆØan del, ki se ga regulira posebej). Lahko pa tudi posebej ojaĆØevalnik in pasivne zvoĆØnike.

Nazadnje pa je morebiti najbolj enostavna opcija, da se nabavi nek poceni stereo ojaĆØevalnik in zvoĆØnike samo za na teraso in je reÅ”eno.
Zraven pa vzamete Ŕe nek WI-FI streamer in potem glasbo lahko upravljate preko pametnega mobilnika.

Torej, trenutno govoriti o nekih konkretnih prodlogih je brezpredmetno, ĆØe niti ne vemo kakÅ”en je budget, za kakÅ”no izvedbo se boste na koncu odloĆØili...., pa ĆØe boste lahko omenjeni soundbar sploh nahko prodali.

Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 03, 2015 09:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko uporabiÅ” wireless zvoĆØnike.
Ti imajo brezžiĆØen uvoz signala, lahko iz telefonĆØka in pa vgrajen ojaĆØevalec. Nekateri delujejo tudi na baterije, tako da so povsem avtonomni. V najslabÅ”em primeru jim pripeljeÅ” 220volt preko razdelilca, ĆØe na terasi ni vtiĆØnic v bližini.

Jih imaÅ” vseh cen in velikosti:
http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2395030,00.asp
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
denisperme



Pridružen/-a: Ned Avg 2015 13:31
Prispevkov: 8
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 03, 2015 13:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

NajlepÅ”a hvala za pomoĆØ. Tudi sam sem imel v mislih na stereo ojaĆØevalnik vendar me predvsem bega to, da bo zunaj (možnost vlage). V kolikor obstaja kakÅ”na varianta za zunaj bi bil zelo vesel.
Budget bi bil nekje 200eur za zvoĆØnik in pa verjetno Å”e enkrat toliko ojaĆØevalnik se pravi cca 500eur, ĆØe bi kaj sploh dobil v tem rangu.
Lahko predlagate kakÅ”en ojaĆØevalnik. Zgoraj sem napisal primer zvoĆØnika, se pravi nekaj v tem rangu.

lp
denis
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
senior



Pridružen/-a: Pet Sep 2008 14:24
Prispevkov: 117
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 03, 2015 20:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa kakŔen manjŔi/prenosni sistem/stolp, ki se ga po potrebi postavi na teraso in potem pospravi (odpade problem vlage in kraje).
P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
denisperme



Pridružen/-a: Ned Avg 2015 13:31
Prispevkov: 8
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 04, 2015 01:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Morda zadnja ideja ni slaba, vendar bi morda rajsi kaj fiksnega.
Kaj pa morda ta dva aktivna zvocnik + nek predvajalnik (kaksen?).

OMNITRONIC > AKTIVNI ZVOƈNIKI > C80A

MOƈ: 125W
KOMPONENTE: 1 X 8'' WOOFER, 1 X TWEETER
FREKVENCA: 40Hz-20kHz
MERE: 360 X 270 X 240mm
MASA: 8kg
PRIKLJUƈITEV DIREKTNO NA IZVOR SIGNALA
ƈIST IN MOƈAN ZVOK
NAMENJEN UPORABI V BISTROJIH, BARIH, RESTAVRACIJAH, STUDIU, ITD.
V CENO VKLJUƈENI NOSILCI ZA PRITRDITEV NA STROP ALI STENO
Cena: 230,00 ā‚¬
Se vedno bi najrajsi imel stereo ojacevalec + neka zvocnika vendar me skrbi vlaga.
Lp denis
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JJAB



Pridružen/-a: Sob Apr 2014 0:05
Prispevkov: 197
Kraj: Moon

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 04, 2015 09:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.sonos.com/en-wo/shop/play1
PredvajaÅ” iz mobilca.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
denisperme



Pridružen/-a: Ned Avg 2015 13:31
Prispevkov: 8
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 04, 2015 10:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JJAB hvala za predlog. Morda poznate ta produkt? Zanima me ali se lahko npr. lahko primerja s kakim cenejÅ”im stereo ojaĆØevalniko in zvoĆØnikom ali npr. aktivnimi zvoĆØniki, ki sem jih predlagal?
MogoĆØe se malo bojim okoli takih sistemov saj sem se po domaĆØe povedano
"nasral" pri hiŔnem kinu.

Hvala za predlog.

lp
denis
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JJAB



Pridružen/-a: Sob Apr 2014 0:05
Prispevkov: 197
Kraj: Moon

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 04, 2015 11:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ene 900 ocen je na tej strani. Niti ne vem zakaj potrebujete, za veselice ali za prijetnejÅ”e veĆØerno posluÅ”anje. Sploh pa za zunaj, kjer je veliko hrupa (ponavadi), kakÅ”ne prevelike kakovosti ni priĆØakovati.

MogoĆØe tudi: http://eu.jbl.com/jbl-products-eu/jbl/wireless/home-speakers.html
ali pa, ĆØe ni problem povleĆØti kable, kaj pasivnega http://eu.jbl.com/jbl_product_detail_eu/control-one-aw.html + http://www.superfi.co.uk/p-16225-denon-ceol-rcdn9-cdfmusbwifi-networked-mini-system-with-airplay.aspx
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
denisperme



Pridružen/-a: Ned Avg 2015 13:31
Prispevkov: 8
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 04, 2015 13:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja v veĆØini bo normalno dnevno posluÅ”anje, bi si pa želel da gre malo bolj naglas ĆØe je piknik ,... Ne ciljam na neko hudo kakovost rab bi le da ima sistem nekaj malega basa, to mi je edini pogoj.
Sem gledal tudi malo Bolho in se dobi kar nekaj rabljenih stereo ojĆØevalnikov. kaj menite kaj takega http://www.bolha.com/avdio-in-video/avdio/hi-fi-komponente/ojacevalci/denon-pma-200-1299843971.html?aclct=1438241544&kw=denon ali je to prestaro? ali pa kaj takega http://www.bolha.com/avdio-in-video/avdio/hi-fi-komponente/ojacevalci-s-tunerji/vintage-marantzyamahanikkodenonhitachitechnicssharpsa-1299335241.html?aclct=1437672402&kw=denon to so sicer starjÅ”e stvari.

lp
denis
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe