Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

MDI hibridni kabel

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 31, 2015 21:13    Naslov sporočila: MDI hibridni kabel Odgovori s citatom

Mesec dni sem se preganjal izven SLO, po južni Franciji. In kot ponavadi mi izven SLO kresnejo najboljÅ”e ideje za kablovje..Tokrat sem se osredotoĆØil na vsebino dveh ĆØlankov..
In nastal je popolnoma nov kabel. MDI hibrid..
Kaj naj bi bil MDI? ƈlanek in linki na ĆØlanku...

http://www.6moons.com/audioreviews/ocellia2/cables.html

Kaj je pomembno za pravilno zasnovo klasiĆØnega-non MDI kabla?

http://audiophilereview.com/cables/the-curse-of-merry-metal-madness.html#sthash.dpXBLzQt.gbpl&st_refDomain=www.facebook.com&st_refQuery=/l.php?u=https://shar.es/1rAWtQ&h=FAQFYDIm2AQHCOwp2zgvZ8Y8IPuahzsGqGXp59ZCVNpncZA&enc=AZONU4GbBeLxXkrqYzJsN6hkPz8-qICyLqk0Gbp-dHpQKAZ5buB1gefmhEFb5ZUzjE0IWr2J8CRUmfLCHdkdnauQm6gzkPGD4sowa9ikzqid_IDr7EDNQlSyYkjreiCmN-SN1Ddlvq5yGYWfmFACDH0XrJ-VKtrx-wgQmueDX-bzgNfQHj1ih928bR72pfaW_5SVlmxGg7VqH3n8ppeGXOcC&s=1

Tole pa je rezultat. MDI hibridni zvoĆØniÅ”ki kabel..


_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 03, 2015 16:15    Naslov sporočila: Re: MDI hibridni kabel Odgovori s citatom

Cool Uživam na max...hvala Jaro...
toplo priporoĆØam vsakomur, da testira ta kabel.

LP,
Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 03, 2015 18:40    Naslov sporočila: Re: MDI hibridni kabel Odgovori s citatom

simon740 je napisal/a:
Cool Uživam na max...hvala Jaro...
toplo priporoĆØam vsakomur, da testira ta kabel.

LP,
Simon
Me veseli, hvala Simon.
Tale Å”e izboljÅ”an prototip kabla je iz kolekcije Poletje-jesen, ĆØe se malo pohecam... Wink
Jesenska kolekcija bo Å”e malĆØek bolj "nabrita"..
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 20, 2015 11:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po letih dela na desetinah prototipov power, povezovalnih, digitalnih in kablov za sluÅ”alke, sem letoÅ”nje leto posvetil razvoju kablov za zvoĆØnike...
Kot vedno sem premislil zasnovo do konca na dopustu. Tokrat smo peÅ”aĆØili iz Provanse do Languedoc Russilona(domovini kablov iz 6Moons ĆØlanka), v Franciji in zakljuĆØili v Conquesu...Mestecu, ki je dalo ime novemu kablu..



Povsem na novo zasnovani Mantra Chemin "Conques" tweeter zvoĆØniÅ”ki kabli, pripravljeni za prvi test.

Zasnovani tako, da navkljub tenki žici, veĆØ kot brez problema lepo poženejo komplet zvoĆØnike, ne samo tweeterje!

Vseeno pa njihova domiÅ”ljena zasnova v nasprotju z modelom za midbas in bas driverje na prvi sliki(Mantra Chemin"Le Puy" model), zelo pripomore, da je predvsem visokotonsko obmoĆØje izjemno odprto in muzikaliĆØno, z jasno izrisanimi detajli in brez kanĆØka nazalnosti.
Kar je "zasluga" bolj "obilne" uporabe MDI tehnologije kot je to pri bas-midbas kablu, kjer je prva zahteva jasen, hiter in ĆØist bas in odliĆØna globina srednjetonskega obmoĆØja.....
Torej.
Vrhunski teflon, baker, srebro, aluminij in vrsta naravnih materijalov, vse smiselno spakirano v tehnoloÅ”ko harmoniĆØno zasnovano celoto.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 20, 2015 12:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

In Å”e kako to drži Very Happy pri meni je sedaj bass odliĆØen. Si nisem nikoli mislil, da bom lahko tako užival z Opera Prima zvoĆØniki...
Smile
Hvala Jaro...
P.S - bom pa te verjetno kaj kmalu prosil za test teh novih kablov za twiterje..

LP,
Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 20, 2015 12:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simon740 je napisal/a:
In Å”e kako to drži Very Happy pri meni je sedaj bass odliĆØen. Si nisem nikoli mislil, da bom lahko tako užival z Opera Prima zvoĆØniki...
Smile
Hvala Jaro...
P.S - bom pa te verjetno kaj kmalu prosil za test teh novih kablov za twiterje..

LP,
Simon
Tvoje tweeter kable sem zasnoval po 100% MDI principu, enako kot sem zasnoval moje. Wink
Po novem se jih da nadgradit(vseh mojih Å”e nisem uspel), pa tudi naĆØin priklopa sem Å”e malce dodelal(ti bom razložil na zs, tvoj bas-midbas prototip že ima možnost priklopa, ki manj obremeni žico).
K sreĆØi vse kable gradim modulno. Pomeni, da jih je mogoĆØe nadgraditi na katerikoli drugaĆØen ali nov model ali na hibridni ali na moj standardni eddy currents free model.
Ta, zadnji model, nima vgrajenih MDI materijalov, ker je njegova zasnova namenjena top kablom za sluŔalke, power kablom(imam v pripravi nov hibriden MDI power kabel) in top Pro kablom, ki morajo prenesti velike obremenitve zaradi vsakodnevnega pretikanja kabla.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe