Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kako prikljuĆØiti TV na hiÅ”ni kino?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
karamanicazoran



Pridružen/-a: Čet Apr 2015 18:32
Prispevkov: 3
Kraj: MengeÅ”

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 25, 2015 15:57    Naslov sporočila: Kako prikljuĆØiti TV na hiÅ”ni kino? Odgovori s citatom

Zdavo.

Doma imam Phillipsovo televizijo in Phillipsov hisni kino.Prosil bi vas za pomoc pri vzpostavitvi zvoka iz tv na hisni kino, nikakor mi ne gre.
Npr ko zvecer gledam porocila bi imel rad zvok na hisnem kinu in ne na tv.

Prilagam slike obeh naprav za lazjo predstavo. Hisni kino in tv sem povezal z HDMI kablom.

TV: http://www.philips.si/c-p/37PFL4606H_58/4000-series-lcd-televizor-s-tehnologijo-pixel-plus-hd

HIÅ NI KINO:http://www.philips.si/c-p/HTD3510_12/5.1-kanalni-domaci-kino-dvd

Najlepsa hvala za pomoc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 25, 2015 18:27    Naslov sporočila: Re: kako dati zvok iz tv na hisni kino??? Prosim za pomoc Odgovori s citatom

karamanicazoran je napisal/a:
Zdavo.

Doma imam Phillipsovo televizijo in Phillipsov hisni kino.Prosil bi vas za pomoc pri vzpostavitvi zvoka iz tv na hisni kino, nikakor mi ne gre.
Npr ko zvecer gledam porocila bi imel rad zvok na hisnem kinu in ne na tv.

Prilagam slike obeh naprav za lazjo predstavo. Hisni kino in tv sem povezal z HDMI kablom.

TV: http://www.philips.si/c-p/37PFL4606H_58/4000-series-lcd-televizor-s-tehnologijo-pixel-plus-hd

HIÅ NI KINO:http://www.philips.si/c-p/HTD3510_12/5.1-kanalni-domaci-kino-dvd

Najlepsa hvala za pomoc


LP
Za dober zvok poveži "digitalni izhod" TVja , Philips ima optiko, na DAC, ĆØe ga imaÅ” v kateri napravi za hiÅ”ni kino, ĆØe ne, si ga omisliÅ” posebej ... Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 26, 2015 19:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

PovežeÅ” izhod za sluÅ”alke (iz TVja) na AUX vhod (domaĆØi kino). DrugaĆØe ne vem ĆØe bo Å”lo.

Ali pa kupi pretvornik iz Coax v optiĆØni, in poveži digitalni izhod (TV) na digitalni vhod (domaĆØi kino). To bi moralo biti boljÅ”e, a dražje.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rudyy



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 22:37
Prispevkov: 69
Kraj: izola

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 27, 2015 18:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pozdrawljen...

kaksen izvor pa uporabljas za gledanje tv-ja....
najbolje da gres iz tam direktno na hisni kino...

lp...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslovTelefon: 031342455
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 29, 2015 12:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

meni pa namreĆØ,ki imam podoben primer na starejÅ”em marantzu Å”e vedno gori rdeĆØa oznaka(analog)ĆØeprav imam povezano z raĆØunalnikom,da dobim zvok.receiver ima pa tudi optiĆØni vhod.kako in z ĆØim naj povežem(z raĆØunalnikom) da bom dobil digitalen zvok?imam namreĆØ t2.mogoĆØe ima kaj vmesnik(t2)kakÅ”no vezo z tem.hvala za pomoĆØ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
karamanicazoran



Pridružen/-a: Čet Apr 2015 18:32
Prispevkov: 3
Kraj: MengeÅ”

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 29, 2015 14:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo

Ravnokar sem klical na Philips podpora in tammi je prijazna gospodicna resila problem. Fora je bila v nastavitvah hisnega kina,treba je bilo nastimati da hisni kino vlece zvok preko HDMI-ja iz TV-ja.Potrebnih je bilo 5,6 pritiskov na daljincu od hisnega kina in zadeva deluje.

Sedaj samo prizgem tv nato z daljincem od hisnega kina prizgem hisni kino in na gumbu SOURCE najdem ARC IN in zvok se avtomatsko aktivira oz prenese na hisni kino.

Jaz se pa ze en teden ubijam od brige kako resit tezavo Smile

Hvala vam vsem za cas in pomoc ki ste mi jo nudili !!!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 29, 2015 15:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

karamanicazoran je napisal/a:
Zdravo

Ravnokar sem klical na Philips podpora in tammi je prijazna gospodicna resila problem. Fora je bila v nastavitvah hisnega kina,treba je bilo nastimati da hisni kino vlece zvok preko HDMI-ja iz TV-ja.Potrebnih je bilo 5,6 pritiskov na daljincu od hisnega kina in zadeva deluje.

Sedaj samo prizgem tv nato z daljincem od hisnega kina prizgem hisni kino in na gumbu SOURCE najdem ARC IN in zvok se avtomatsko aktivira oz prenese na hisni kino.


Jaz se pa ze en teden ubijam od brige kako resit tezavo Smile

Hvala vam vsem za cas in pomoc ki ste mi jo nudili !!!!!


Pozdravljeni.
Me veseli, da ste uspeli reÅ”iti težavo - obarval sem delĆØek vaÅ”ega posta, da kdorkoli hitro poiÅ”ĆØe reÅ”itev.


ico je napisal/a:
meni pa namreĆØ,ki imam podoben primer na starejÅ”em marantzu Å”e vedno gori rdeĆØa oznaka(analog)ĆØeprav imam povezano z raĆØunalnikom,da dobim zvok.receiver ima pa tudi optiĆØni vhod.kako in z ĆØim naj povežem(z raĆØunalnikom) da bom dobil digitalen zvok?imam namreĆØ t2.mogoĆØe ima kaj vmesnik(t2)kakÅ”no vezo z tem.hvala za pomoĆØ...


Pozdravljeni.
Težko razberem kako imate prikljuĆØeno. Ali imate na receiver prikljuĆØen raĆØunalnik preko optike ali preko kabla z dvojnim ĆØinĆØem, na drugi strani pa mini stereo jack. ƈe je s slednjim je logiĆØno da kaže analog.
RaĆØunalnik morate prikljuĆØiti na receiver preko optike in na receiverju izbrati optiĆØni vhod. Verjetno boste morali tudi na raĆØunalniku nastaviti, da gre izhod preko TOSLINK.

Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 19, 2015 16:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

trancedeejay je napisal/a:
karamanicazoran je napisal/a:
Zdravo

Ravnokar sem klical na Philips podpora in tammi je prijazna gospodicna resila problem. Fora je bila v nastavitvah hisnega kina,treba je bilo nastimati da hisni kino vlece zvok preko HDMI-ja iz TV-ja.Potrebnih je bilo 5,6 pritiskov na daljincu od hisnega kina in zadeva deluje.

Sedaj samo prizgem tv nato z daljincem od hisnega kina prizgem hisni kino in na gumbu SOURCE najdem ARC IN in zvok se avtomatsko aktivira oz prenese na hisni kino.


Jaz se pa ze en teden ubijam od brige kako resit tezavo Smile

Hvala vam vsem za cas in pomoc ki ste mi jo nudili !!!!!


Pozdravljeni.
Me veseli, da ste uspeli reÅ”iti težavo - obarval sem delĆØek vaÅ”ega posta, da kdorkoli hitro poiÅ”ĆØe reÅ”itev.


ico je napisal/a:
meni pa namreĆØ,ki imam podoben primer na starejÅ”em marantzu Å”e vedno gori rdeĆØa oznaka(analog)ĆØeprav imam povezano z raĆØunalnikom,da dobim zvok.receiver ima pa tudi optiĆØni vhod.kako in z ĆØim naj povežem(z raĆØunalnikom) da bom dobil digitalen zvok?imam namreĆØ t2.mogoĆØe ima kaj vmesnik(t2)kakÅ”no vezo z tem.hvala za pomoĆØ...


Pozdravljeni.
Težko razberem kako imate prikljuĆØeno. Ali imate na receiver prikljuĆØen raĆØunalnik preko optike ali preko kabla z dvojnim ĆØinĆØem, na drugi strani pa mini stereo jack. ƈe je s slednjim je logiĆØno da kaže analog.
RaĆØunalnik morate prikljuĆØiti na receiver preko optike in na receiverju izbrati optiĆØni vhod. Verjetno boste morali tudi na raĆØunalniku nastaviti, da gre izhod preko TOSLINK.

Have a nice Day

Matt

tako je,povezavo imam dva ĆØinĆØ na receiver in mini stereo jack v comp.receiver pa ima možnost priklopa preko optike(kvadrat z senzorjem)torej obstaaja potem kabel iz optike v raĆØunalnik?je ta povezava možna?hvala za odgovor...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 20, 2015 10:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bos moral povedat kaksen PC/prenosnik imas, kaksno zvocno. Najbolje, da podas kar sliko priklopov, pa bomo najbolj manevrirali pri tvoji konekciji.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe