Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

SluŔalkarski sistemi
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 24, 25, 26  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 30, 2024 10:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Ko sem pred leti kupoval sluÅ”alke, sem prebral ogromno literature. Kolikor se spominjam, sem glede sluÅ”alk AKG na sploÅ”no dobil vtis, da so bolj revne na basu. Potem sem kupil Sennheiser HD650, ki naj bi bile bolj bogate na basu, pa sem ugotovil, da zvenijo nenormalno temno in sem jih hitro prodal. Nazadnje sem se odloĆØil za Hifiman sluÅ”alke, ki jih uporabljam že okrog 10 let.

P.S. studijsko ni nujno vedno prijetno tudi za uŔesa navadnih smrtnikov

V Sloveniji tudi imamo ponudnika studijskih sluÅ”alk - goriÅ”ki OLLO. Nudijo vraĆØilo kupnine ĆØe nismo zadovoljni v roku 90 dni. Tako si jih lahko sprobamo za majhen stroÅ”ek.
https://olloaudio.com/products/s4r-recording-headphones
Cenovno so okoli Å”tirih stotakov in italijani (tiskana revija Audioreview) so v dveh letih zelo pozitivno ocenili (tudi s kompletnimi laboratorijskimi meritvami za vsak kanal posebej od frekvenĆØnega odziva, krivulj distorzij 2.,3.harm.komp., cumulative spectral decay waterfall itd) že dva njihova modela in jih priporoĆØili tudi za avdiofilsko uporabo.
V svojem nagovoru na spletu Rok GuliĆØ lepo pojasni za katere namene so katere izvedbe. Naj si gre za snemanje ali miksanje ali peglanje (mastering) posnetka. Studijsko torej ni vse isto.
Uporablja tako zaprti kot odprti tip pa tudi s poudarjenim srednjim spektrom.
-----------------
Taisti italijani so pred kratkim zelo pohvalili/ bili navduŔeni nad zvokom profi Sony MDR MV1.
https://electronics.sony.com/audio/headphones/all-headphones/p/mdrmv1
Tudi te so cenovno na Å”tirih stotakih, nimajo pa moĆØnega basa.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 30, 2024 17:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
V Sloveniji tudi imamo ponudnika studijskih sluÅ”alk - goriÅ”ki OLLO. Nudijo vraĆØilo kupnine ĆØe nismo zadovoljni v roku 90 dni. Tako si jih lahko sprobamo za majhen stroÅ”ek.
https://olloaudio.com/products/s4r-recording-headphones
Cenovno so okoli Å”tirih stotakov in italijani (tiskana revija Audioreview) so v dveh letih zelo pozitivno ocenili (tudi s kompletnimi laboratorijskimi meritvami za vsak kanal posebej od frekvenĆØnega odziva, krivulj distorzij 2.,3.harm.komp., cumulative spectral decay waterfall itd) že dva njihova modela in jih priporoĆØili tudi za avdiofilsko uporabo.
V svojem nagovoru na spletu Rok GuliĆØ lepo pojasni za katere namene so katere izvedbe. Naj si gre za snemanje ali miksanje ali peglanje (mastering) posnetka. Studijsko torej ni vse isto.
Uporablja tako zaprti kot odprti tip pa tudi s poudarjenim srednjim spektrom.
-----------------


Bo za probat Wink Moti me le:"Unit Specific Calibration file and plugin are included with your purchase. " . Sem že uporabljal en dober plugin za razliĆØne sluÅ”alke, pa kot vsak plugin uniĆØuje zvok in ga uporabljaÅ” le v nujnih primerih. Problem na Sennheiser 800 sem bolj uspeÅ”no reÅ”il z boljÅ”im kablom, tudi italijanskim Wink Pri istem prodajalcu pa sem Å”e dobil nekaj akustiĆØnih "pripomoĆØkov" za sluÅ”alke... V studiu uporabljam sluÅ”alke vsaj 80%, sam masteing pa testiram na Audiostatikih.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1006
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 30, 2024 19:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Samo toliko, ĆØe nisem bil dovolj jasen. SluÅ”alke za cca 100 in amp za cca 100 sem imel v mislih Laughing Oboje seveda rabljeno. Torej K501 lahko dobim za 50, austrijske k702 za 100 in kitajske za 70, Q701 so med 80 in 100, potem so tu Å”e K240DF ki naj bi bile odliĆØne, a težje za pognat in K280 Parabolic tudi zelo hvaljene (oboje so pa že vintage). Za enkrat se ne grem dragih eksperimentov, ker morda posedanje s piksnami na glavi morda ne bo zame.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1006
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2024 17:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na poti sta Little Dot mkII lampaÅ”ki amp in AKG K501, precej na slepo. VĆØasih tudi slepa kura zrno najede. Little Dot ker je eden redkih popolnoma lampaÅ”kih (ugodnih) in ni hibrid ali celo buffer, pa ker se bom potem malo z lampami igral, 501 pa ker smo vĆØasih take kavbojke nosili...ne sej se hecam, ker so "baje" zelo primerne za jazz in klasiko.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2024 18:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

koliko denarja toliko muzike Wink
Misliim, da bi bil z K701/702 veliko bolj zadovoljen.
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1006
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2024 19:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simon740 je napisal/a:
koliko denarja toliko muzike Wink
Misliim, da bi bil z K701/702 veliko bolj zadovoljen.


Si se popravil Mr. Green to me zelo veseli.
Namenoma sem se tako odloĆØil, iz navedenih razlogov. Lahko bi se tudi za Q serijo, recimo. Je pa to moj prvi sluÅ”alkarski sistem, ki bo naĆØeloma loĆØen, z izjemo streamerja. Tako da je tu vedno dosti prostora za variacije. Tudi ti nisi takoj po opravljenem izpitu kupil GTIja ali R typke. Tako nekako gre to. Ali...kdo je imel svoj prvi hi-fi sistem za 5.000ā‚¬? Zelo redki, po mojem miÅ”ljenju.
No, da ne zaidemo. Javim vtise ĆØez približno teden dni.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2024 21:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
simon740 je napisal/a:
koliko denarja toliko muzike Wink
Misliim, da bi bil z K701/702 veliko bolj zadovoljen.


Si se popravil Mr. Green to me zelo veseli.
Namenoma sem se tako odloĆØil, iz navedenih razlogov. Lahko bi se tudi za Q serijo, recimo. Je pa to moj prvi sluÅ”alkarski sistem, ki bo naĆØeloma loĆØen, z izjemo streamerja. Tako da je tu vedno dosti prostora za variacije. Tudi ti nisi takoj po opravljenem izpitu kupil GTIja ali R typke. Tako nekako gre to. Ali...kdo je imel svoj prvi hi-fi sistem za 5.000ā‚¬? Zelo redki, po mojem miÅ”ljenju.
No, da ne zaidemo. Javim vtise ĆØez približno teden dni.


Takoj po opravljenem izpitu sem kupi Civic VTI Wink
No javi.

lp
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1006
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2024 21:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Krasno. Izjeme potrjujeo pravila.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 06, 2024 22:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede AKG K501 imam v spominu informacijo, da so izredno skope na basih in zahtevne za poganjanje (89dB).
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 07, 2024 10:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Rabljene AKG702 so po taki ceni daleĆØ pred vsemi:
https://www.thomann.de/intl/akg_k_702_b_stock.htm
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 07, 2024 12:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zgovorna je že samo razlika med obema modeloma v obĆØutljivosti: 105dB je precej glasneje kot 89.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 07, 2024 14:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Zgovorna je že samo razlika med obema modeloma v obĆØutljivosti: 105dB je precej glasneje kot 89.


Žal razlike ne smeÅ” gledati na ta naĆØin!
po podatkih so K501 obĆØutljive 89dB/mW
medtem ko so K702 obĆØutljive 105dB/V

ƈe preraĆØunam, bodo K501 za 105dB porabile cca 40mW
druge K702 pa pri 105 dB potrebujejo cca 16mW
Izraženo v dB so K501 v realnosti za 4dB tiŔje pri 16mW-tih (to je 101dB)
Ta razlika ni tako zelo kritiĆØna. Poleg tega je ojaĆØevalec na katerega jih bo prikljuĆØil lampaÅ”ki in ima rajÅ”i visokoohmske sluÅ”alke, tu pa so v prednosti K501, ki so 120 Ohmske,
medtem ko so K702 62 Ohmske.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 07, 2024 16:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spregledal sem, da je za model k701 navedena vrednost v db/V. Se pravi, da imajo dejansko nekaj manj kot 93db/mV, kar je glasneje od 89dB, ni pa veliko glasneje.

Podatek o obĆØutljivosti sem navedel namenoma, ker nekateri gledajo samo ohme in zanemarijo obĆØutljivost. Pomembno je seveda oboje.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1006
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 07, 2024 17:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimivo, da ĆØe pogledaÅ” oglase, se 702 prodajajo množiĆØno...vsak tretji oglas je 702 (veĆØ kot polovica teh je 2x bila na glavi). Nekaj mora tu biti hudo narobe.
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 07, 2024 17:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

luka79 je napisal/a:
Zanimivo, da ĆØe pogledaÅ” oglase, se 702 prodajajo množiĆØno...vsak tretji oglas je 702 (veĆØ kot polovica teh je 2x bila na glavi). Nekaj mora tu biti hudo narobe.


Morda zaradi tega, ker jih ne kombinirajo z primernim ampom in dac-em. Morda se bodo ujele z lampaŔem.
Tudi vÅ”eĆØ ti mora biti takÅ”en tip zvoka.
Meni osebno so bile dolgoĆØasne, paĆØ me ni povezalo z glasbo.
_________________
Sound quality has very little to do with file size
Some people may think that loud sound is = good sound, but the fact is that it is loud and compressed and all dynamics have been sucked out.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... , 24, 25, 26  Naslednja
Stran 25 od 26

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe