Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Izdelava baze - akril, aluminij, les, granit

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Slinch



Pridružen/-a: Ned Jul 2009 16:17
Prispevkov: 467
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 13, 2013 12:35    Naslov sporočila: Izdelava baze - akril, aluminij, les, granit Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Išèem nekoga, ki bi mi znal izdelati tole (vem, majhna slika, žal):


Tisto "trikrako" bazo, brez vseh lukenj.

Lahko je iz kateregakoli izmed naštetih materialov, išèem najugodnejšo rešitev. Zadevo imam natanèno izrisano v corelu, premer je nekje 430mm, debelina 20mm. Za akril sem že dobil ponudbo, ima kdo kakšno idejo, na koga se naj obrnem za ostale verzije?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pipster123



Pridružen/-a: Sre Mar 2012 14:27
Prispevkov: 100
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 13, 2013 17:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Išèi nekoga, ki dela vodni rez. Potem je vseeno kateri material mu boš prinesel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjaz z



Pridružen/-a: Pon Dec 2008 13:50
Prispevkov: 236
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 14, 2013 09:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kovino bi bilo bolje izrezati z laserjem (manj dodatne obdelave kot pri vodnem rezu). Lahko se obrneš na Trèek Marko http://www.kvader.si/. Podjetje je v Horjulu, èe pa ti je to predaleè probaj poiskati nekoga bliže tvoji lokaciji.

Pleksi oz akril pa ti bodo najlepše izdelali pri Peèenkotu - Acrytech. http://www.acrytech.si/ - Tam se obrni na g. Mile Desnica.

Predvidevam da ti bo Trèek lahko pomagal tudi s strugarjem - èe bo potrebno.


Tisto kar si pa narisal v Corelu pa pri pošiljanju pretvori v dwg ali dxf format - jim boš malo olajšal delo ; ) + za vsak sluèaj skotiraj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slinch



Pridružen/-a: Ned Jul 2009 16:17
Prispevkov: 467
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 14, 2013 13:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala, bom poklical in preveril. Kaj pa les? Dobil sem info, da bi naèeloma iz lesa v vsakem primeru prišlo najdražje, ker je tako material kot obdelava dražja. Alo to v praksi drži?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 14, 2013 13:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Slinch je napisal/a:
Hvala, bom poklical in preveril. Kaj pa les? Dobil sem info, da bi naèeloma iz lesa v vsakem primeru prišlo najdražje, ker je tako material kot obdelava dražja. Alo to v praksi drži?

V MB lahko akril in kovino daš rezati pri NEONART d.o.o., laserski razrez.
Za les pa vsak mizar , ki ima cnc ... imam tudi tu en naslov(Sv.Ana )
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slinch



Pridružen/-a: Ned Jul 2009 16:17
Prispevkov: 467
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 14, 2013 14:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri neonartu so mi že izdelali pokrov, in tudi za tole zadevo so mi že poslali ponudbo. Išèem pa še kot reèeno druge opcije, da bom nekako primerjal cene, in pa ker se bojim, da bi ravno izdelek iz akrila bil najbolj problematièen. V tem primeru bi se namreè najbolj poznala razlika med rezom originalne in pa te dodatne baze, po vsej verjetnosti tako gladkega roba ne bi dobil:

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 14, 2013 17:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ne štekam te pogovore...v katerem stoletju vi živite ?...@slinch@ , a ti ne verjameš v sposobnosti naših obrtnikov ???...a misliš da Clearaudio ima posebne mašine za odrez yebene plastike ?....

to je platforma za mojo roèico , odrezana v Ljubljani...Gerbièeva 50a...Acrytech...(peèenko)....40 evrov...debelina 2 cm....navpiène luknje sem sam izvrtal , zato so motne (bele)...robovi so ostri in se svetijo kot pasja moda...



_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slinch



Pridružen/-a: Ned Jul 2009 16:17
Prispevkov: 467
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 14, 2013 18:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem sicer kako se svetijo pasja moda, ampak tole izgleda odlièno Smile

Bom jih obvezno kontaktiral.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 14, 2013 19:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tocno... Laserski rez pleksija je tako gladek, da ga niti plameniti( plamensko polirati) ni treba.
Malo bolj zanimiv in zahteven del za zašèitni pokrov mojega ojaèevalca. Napis Graaf je iz rdeèega pleksija in vstavljen v prozorni pleksi, delano pri Neonart. Wink

_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 14, 2013 20:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ubs....berni je zelo daleè od tebe....32 200 000 mm... Cool
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 14, 2013 21:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa še lastnik Neonarta je audiofil... Wink
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe