Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

BFA - Beyond Frontiers Audio
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 09, 2013 21:26    Naslov sporočila: BFA - Beyond Frontiers Audio Odgovori s citatom

Že veĆØkrat omenjena firma tudi na tem forumu predstavljena pa Å”e nikoli z izjemo Ljubljanske predstavitve izpred treh let. Firma je iz Novega Sada osnovana pa je bila leta 2009. Gonilna sila in mecen je vsekakor BoÅ”ko PjeÅ”ĆØiƦ, ki je v firmi zadožen tudi za zunanji dizajn in marketing. Tudi ostali ĆØlani iz leta 2009 niso "kar nekdo" in so priznani "struĆØkoti" z že afirmiranimi svetovnimi projekti v avdio svetu.

Izdelki BFA-ja Beyond Frontiers Audio si prav gotovo zaslužijo naziv katerega nosi firma. Vgrajeni materiali so vrhunski prav tako tudi sama izdelava in zunanji izgled. Vsi izdelki BFA-ja imajo ime TULIP. Tulip=tulipan=lala=vojvodinec. Sedanji generaciji TULIP-ov so dadali ĆØrko A po dizajnerju Andriji SabolĆØkiju. Zlasti integrirec je doživel nekaj kljuĆØnih novosti, kot je nova tehnologija PSTE - "Pure Sound Transmission Electronics" lampaÅ”kega dela. Glasovi so bolj naravni boljÅ”a pa je tudi dinamika.

Tudi pri zadnjih predstavitvah kot že velikokrat dotlej sta obe kombinaciji z monobloki ali pa z integrircem brez težav pognali sicer fantastiĆØne vendar izredno težavne oz. požreÅ”ne Acoustic Researce 9 LSI. ZvoĆØniki, ki so že v svoji osnovni verziji znani po želji po konkretni amplifikaciji.

BoÅ”ko PjeÅ”ĆØiƦ



Kompletek Tulipov, ki redkokaterega avdiofila razoĆØara ali pusti ravnoduÅ”nega.

DAC Tulip
PredojaĆØevalec Tulip . Elektronke JJ Tesla 2x ECC83S in 2x E88CC gold pins.
Mono blok Tulip - Elektronke JJ Tesla 1 x ECC83S in 1 x E88CC Gold pins, 32 tranzistorjev na kanal. 600W/8 Ohm




Integriran ojaĆØevalec Tulip A

Njegova teža je preko 40 kg. Podobno kot teža enega njihovega monobloka. Skupno dvajset tranzistorjev, elektronke JJ Tesla 1x ECC83S in 1x E88CC Gold pins. 2x 200W / 8 Ohm.



Kot pravijo kritiki, Å”olski primer kvalitene izdelave za Hi End ojaĆØevalec. Ko prižgeÅ” ojaĆØevalec se prikaže tudi njegovo Å”evilo del. ur. Volum max. 96. Novo konstruirana optiĆØna volum kontrola z 12 bit. procesorjem.



Switching Power Supply



Procesor Tulip A. V ojaĆØevalcu so trije procesorji.



Tube DAC Tulip A

Elektronke JJ Tesla 1 x ECC83S in 1 x E88CC Gold pins



_________________
Lep je dan


Nazadnje urejal/a nek_do Čet Mar 28, 2013 13:05; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 09, 2013 21:46    Naslov sporočila: Re: BFA - Beyond Frontiers Audio Odgovori s citatom

[quote="nek_do"]
Switching Power Supply



Vgrajeno v katerem modelu?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 10, 2013 01:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja @audiofill ti kot ljubitelj Hi Techa bi moral to posluŔat. Ti kar enkrat pridi na strokovno ekskurzijo. BoŔ pa sigurno mimogrede zastrupljen Ŕe malo z retrom.

SPS- Switching Power Supply na sliki spada v novo verzijo integrirca in je obenem tudi ena od novosti integrirca Tulipa A. Strokovna razlaga pa naj bi bila taka. Kot prvo odpade nezaželjen brum toroida. Precej boljÅ”a je mikrodinamika zvoka. Razlog za to pa je, da takoj ko SPS zazna padec napetosti v elektrolitih takoj zaĆØne s 85kHz polnit le te. To pomeni, da jih hitreje polni kot jih tranzistorji praznijo. PoslediĆØno so vedno polni 100 % in ne prihaja do padca zvoĆØne slike pri zahtevnih delih glasbe (timpani, bobni, klavirski kreschendo ali pa orkesterskemu finalu).
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 10, 2013 07:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:
Ja @audiofill ti kot ljubitelj Hi Techa bi moral to posluŔat. Ti kar enkrat pridi na strokovno ekskurzijo. BoŔ pa sigurno mimogrede zastrupljen Ŕe malo z retrom.

SPS- Switching Power Supply na sliki spada v novo verzijo integrirca in je obenem tudi ena od novosti integrirca Tulipa A. Strokovna razlaga pa naj bi bila taka. Kot prvo odpade nezaželjen brum toroida. Precej boljÅ”a je mikrodinamika zvoka. Razlog za to pa je, da takoj ko SPS zazna padec napetosti v elektrolitih takoj zaĆØne s 85kHz polnit le te. To pomeni, da jih hitreje polni kot jih tranzistorji praznijo. PoslediĆØno so vedno polni 100 % in ne prihaja do padca zvoĆØne slike pri zahtevnih delih glasbe (timpani, bobni, klavirski kreschendo ali pa orkesterskemu finalu).


Hvala lepa za odgovor!

VpraÅ”al sem, ker me je kot hi-tech navduÅ”enca zanimalo v katerem njihovem ojaĆØevalniku je vgrajen ta Coldamp switcherski napajalni modul, o katerem sem že parkrat in ker vem, da BFA uporablja klasiĆØna napajanja, se mi je zdelo ĆØudno. Za vsak sluĆØaj sem preĆØekiral njihovo galerijo in opis delovanja ojaĆØevalnikov, kjer niĆØ o kakÅ”nem switcherju. Aha v novi verziji so preÅ”li na switcher. Cool. Cool

DrugaĆØe pa poznam prednosti switcherskega napajanja, sem že veĆØ let na amplifikaciji s takÅ”nim napajanjem in to dela za prste polizat. PoĆØasi bodo to zaÅ”tekali tudi drugi proizvajalci in preÅ”li s klasiĆØnih napajanj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 10, 2013 17:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ĆØe ne bi bil tako zaverovan v hightech in vse kar je novo, bi najbrž verjel da je najveĆØja prednost switcherskih napajanj predvsem veliko nižja proizvodna cena, kvaliteta oz vpliv na zvok je bolj proti koncu ampak za take vernike je tako vseeno sliÅ”ite kar vam v papirjih oz danes na netu naflancajo, kritiĆØnega posluÅ”anja in razmisleka pa tako niste zmožni
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 10, 2013 18:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofrik je napisal/a:
ĆØe ne bi bil tako zaverovan v hightech in vse kar je novo, bi najbrž verjel da je najveĆØja prednost switcherskih napajanj predvsem veliko nižja proizvodna cena, kvaliteta oz vpliv na zvok je bolj proti koncu ampak za take vernike je tako vseeno sliÅ”ite kar vam v papirjih oz danes na netu naflancajo, kritiĆØnega posluÅ”anja in razmisleka pa tako niste zmožni


Spet ti. Nikakor ne moreÅ” brez mene vidim. Vsake toliko se zapaliÅ” name, ravno toliko, da ne pozabim da obstajaÅ”, vsak ĆØas bom dobil obĆØutek, da imaÅ” kak skrit fetiÅ”, pa mi tega ne znaÅ” pokazat drugaĆØe. Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 10, 2013 18:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ĆØisto lahko brez tebe ampak ker si napisal da ti skoraj pride ko vidiÅ” tak napajalnik sem paĆØ dodal svoj komentar, to je preprosto vse

lep dan Ŕe naprej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 12, 2013 18:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofrik je napisal/a:
ĆØisto lahko brez tebe ampak ker si napisal da ti skoraj pride ko vidiÅ” tak napajalnik sem paĆØ dodal svoj komentar, to je preprosto vse

lep dan Ŕe naprej


Eni uživamo v hi-techu, drugi z vintagom, tretji ĆØem drugim. Imamo razliĆØna zanimanja, miÅ”ljenja in prav je tako. ƈe ti nekaj ni vÅ”eĆØ, to Å”e ne pomeni da gre za jajĆØka, kot ti to ob razliĆØnih priložnostih tako rad etiketiraÅ”, lahko je ĆØisto fajn stvar, paĆØ ne po tvojem okusu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 12, 2013 20:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill
tukaj se lahko povsem strinjava, mogoĆØe sem predolgo v tem tako in drugaĆØe in sem pri vsaki novotariji precej skeptiĆØen, enako za marsikaj starega , da ne bo pomote tudi na forumu sem fantom svetovakl naj ne lepijo slik vsakega sranja ki pred desetletji ni bilo vredu sedaj pa Å”e toliko manj... na raznih sejmih nam obljubljajo kot paĆØ vsi trgovci, vse naj naj potem pa z leti vidiÅ” kaj ja kaj zato sem do vseh novotarij dokaj zadržan, verjami kaj vse so obljubljali ob rojstvu cdja pa hdcd pa prvih digitalcev pa prvih switcherjev, nikoli nisem trdil da je vse novo slabo ampak od novega se malo stvari dokaže s ĆØasom, tako žal je, res pa da tudi enake stvari razliĆØno sliÅ”imo, kar je nekomu super sistem jaz ne bi mogel posluÅ”ati deset minut in obratno...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 13, 2013 11:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiofrik, se ĆØisto strinjam z napisanim in razumem tvojo skepso do novotarij. Tu je v dosti primerih samo marketinÅ”ki oh in sploh, odkrivanje tople vode, v resnici pa Å”morn ali kveĆØjemu povpreĆØen izdelek. To sem tudi že jasno in glasno povedal in v tem duhu se sam ne vidim kot neki brezglavi hi-tech opledenec ki ne vidi dva metra pred sabo, v poplavi vseh živih novotarij mi Å”e zdaleĆØ ni vÅ”eĆØ vse, daleĆØ od tega.

Da ne zaofftopiĆØarim preveĆØ, nek_do me ima že sigurno vrh glave ko sem mu zapacal temo Surprised ... in se vrnem k BFA... dotiĆØni switcherski napajalnik ki so ga zaĆØeli vgrajevati je namenjen primarno audio uporabi s ciljem zminimaliziranja motenj in dobavo ĆØiste napetosti. To nima niĆØ skupnega s poceni raĆØunalniÅ”kimi napajanji, ki znajo pacat da je kar hudo. Coldamp ni od vĆØeraj, Å”efe Sergio je džekson kar se takih stvari tiĆØe, kdaj nazaj sta že z Rodom Elliottom pisala o takÅ”nih napajanjih za avto akustiko:

http://sound.westhost.com/project89.htm

DotiĆØni 800W modul v BFA je bil splavljen 2006, do danes je doživel nekaj izboljÅ”av, nazadnje tole:

https://www.coldamp.com/store/news

Da zadevÅ”na funkcionira kot se Å”ika je oĆØitno spoznal tudi BFA in za to z moje strani samo kapo dol za takÅ”no open minded odloĆØitev o spremembi napajanja. Cool

Sicer pa na podroĆØju naÅ”e bivÅ”e juge ti Coldamp switcherski moduli niso veĆØ neka težka novost, to je že pred 4-5 leti v svoje ojaĆØevalnike vgrajeval Srbski konstruktor Solaja. Evo tule:

http://www.solajaaudio.com/saa_400d.html

Lep pozdrav vsem!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 13, 2013 13:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hvala za prijazen odgovor oz pojasnilo, priznam da zaradi veĆØina slabih izkuÅ”enj imam precej odpora do switcherjev ĆØeprav vem da je to prihodnost zaenkrat vsaj cenovno, vem da je B&O naredil ogromno na tem in da mu je to eden veĆØjih virov zaslužka ....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 13, 2013 14:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bil sem velik skeptik glede switcherskih napajalnikov, vse dokler nisem spoznal NuForce ojaĆØevalnikov! Od takrat naprej nisem veĆØ apriori proti tovrstnem naĆØinu napajanja. Wink
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 04, 2013 14:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri BFA -ju je izredno zanimivo izvedeno samo hlajenje. Že 2009 so konstruirali hlajenje z majhnimi "dimniki". Princip delovanja tega hlajenja je povsem drugaĆØen kot pri klasiĆØnih hladilnih rebrih. Predvsem pa je vizuelno precej lepÅ”i. Kasneje je isti princip uporabil oz. prekopiral v svetu avdia zelo znan Dan D'Agostino. Žal pa kot pravijo pri BFA-ju se teh stvari ne da patentirati, tako, da ostane samo zadovoljstvo za dobro narejeno konstrukcijo.

Beyond Frontiers Audio


Dan D'Agostino

_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 04, 2013 14:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Možno je celo, da je to hi-tech hlajenje za BFA razvijala celo NASA...?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
audio_holic



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 13:50
Prispevkov: 323
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 04, 2013 14:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:
Kasneje je isti princip uporabil oz. prekopiral v svetu avdia zelo znan Dan D'Agostino. Žal pa kot pravijo pri BFA-ju se teh stvari ne da patentirati, tako, da ostane samo zadovoljstvo za dobro narejeno konstrukcijo.



ƈe me spomin ne vara je prviĆØ to idejo uporabil BOW Technologies pri integriricu ZZ One, ki je priÅ”el na svet davno pred BFA-jem Laughing


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe