Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Studio oprema vs High End
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 33, 34, 35  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 19, 2013 02:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

800 D se bohotijo v Abey Road studiu. George Lucas jih obožuje saj skozi njih gre ves filmski zvok ki ga premore Hollywodska industrija.
Celoten soundtrack Hansa Zimmermanna za film Gladiator je Ŕel skozi njih. 801 D pa veselo uporabljajo tudi v germanskem studiju Stockfisch records. Najbolj so ponosni na svoje lastne patente saj nikogar ne kopirajo, nimajo dobaviteljev razen Mundorfa, ki jim dobavlja kondenzatorje za kretnice. Vse ostalo delajo sami.
So plod lastne pameti in razvoja.
Seveda cena 10.000 eu za 800D za 801D 8000 eu, in 802 D 6000 eu pa si jih privoÅ”ĆØi ĆØe si jih moreÅ”. Crying or Very sad

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 19, 2013 03:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

longplay je napisal/a:
800 D se bohotijo v Abey Road studiu. George Lucas jih obožuje saj skozi njih gre ves filmski zvok ki ga premore Hollywodska industrija.
Celoten soundtrack Hansa Zimmermanna za film Gladiator je Ŕel skozi njih. 801 D pa veselo uporabljajo tudi v germanskem studiju Stockfisch records. Najbolj so ponosni na svoje lastne patente saj nikogar ne kopirajo, nimajo dobaviteljev razen Mundorfa, ki jim dobavlja kondenzatorje za kretnice. Vse ostalo delajo sami.
So plod lastne pameti in razvoja.
Seveda cena 10.000 eu za 800D za 801D 8000 eu, in 802 D 6000 eu pa si jih privoÅ”ĆØi ĆØe si jih moreÅ”. Crying or Very sad



LP
Kos in ne par !!!
801 ne delajo veĆØ ??!!

Kot zanimivost, Silent Wire uporablja za testiranja svojih izdelkov "diamnod" serijo". V sled tega "harmoniziranja" se je že razvilo sodelovanje med njimi.
Francoska in Å vicarska B&W grupacija ( B&W-Rotel-Classe-Silent Wire), pa opremljanje glasbeno-filmskih studijev, v bodoĆØe Å”e notranja ožiĆØenja diamond serije ... ...

@ambasador ja pa smo spet pri kablih Rolling Eyes Wink
_________________
~ ** ~


Nazadnje urejal/a ajka Tor Feb 19, 2013 10:08; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 19, 2013 07:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Stockfisch records jaz nebi ravno navajal kot referenco (naŔa pumpa najboljŔe pumpa, ker nobena druga pumpa ne pumpa tako kot naŔa pumpa pumpa press)
_________________
Usoda se igra s ĆØlovekom, ĆØlovek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
akacjan



Pridružen/-a: Tor Maj 2010 19:39
Prispevkov: 207
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 19, 2013 11:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ok....Stockfish- ne !!! Kaj - pa ????
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 19, 2013 11:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zanimiva mi je bila primerjava testov Dynaudio Excite X32 in aktivna verzija Dynaudio XEO5.
Gre za praktiĆØno identiĆØne zvoĆØnike. Tudi meritve so bile zelo podobne - razen - meritve resolucije. Aktivna verzija XEO5 je imela tudi na basu resolucijo izpod -40dB in to tudi pri veĆØji jakosti 100dB. Pasivna verzija je vsaj za 10dB slabÅ”a.
Pomeni da aktivna verzija igra neprimerno bolj transparentno od srednjih tonov navzdol in ne naredi zmazek pri veĆØji jakosti! Vse zato, ker so eliminirani dolgi zvoĆØniÅ”ki kabli pa tudi ojaĆØevalec za base ima filtrirane visoke tone, pa kretnica ni pasivna ampak aktivna.
ƈisto vsi testi, kar sem jih videl za aktivne zvoĆØnike kažejo na krepko izboljÅ”ano transparenco, resolucijo, artikulacijo na basu. NajveĆØ pridobijo prav aktivni mini zvoĆØniki, kot je monitor Cobalt od Emes-a ali mala Yamaha, ali sEmunro EGG.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 19, 2013 12:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
Ambasador & mal si falil.
ZvoĆØniki (B&W?) so bili mogoĆØe trimani na klasiko in ne klasika na zvoĆØnike.

LpM.


Ravno to sem želel povedati. Eno je klepati izdelek toliko ĆØasa dokler glasba iz njega ni podobna tistemu kar želiÅ”.
Drugo je naredit zvoĆØnik, ki ima tako malo lastnih Å”umov, da sliÅ”iÅ” neverjetno v globino signala. Tam kjer drugi imajo zaveso ki zastira vpogled.

Saj tudi recimo SoulSonic nudi podobno performanso kot Bowers, vse skupaj deluje kot eno ogromno poveĆØevalno steklo kadar je prisotna resolucija po celem spektru - Å”e posebej basu.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 19, 2013 15:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj lupate? Trimani na klasiko? ZvoĆØniki v zadovoljivem okolju igrajo popolnoma vse neangažirano in linearno, ali pa jih vržite v kanto. Trimano na klasiko ???? Ja a je to HiFi????
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 19, 2013 16:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fantje, nehajte s temi 800 D in 801...
Brez najmanj 500 tranzistorskih watov ni resolucije na basu, s tem da pridobimo analitiĆØen(siv) mid high ( celo nadležni visoki , po moje zaradi diamond tweeterja)..To sem že sliÅ”al in zame je Å”el BW že zdavnaj mimo( studiji me ne zanimajo, nekateri tam prisegajo na ATC..) Obstajajo druge reÅ”itve in BW že dolgo ni top (prefinjen) audiofilski zvok..- Samo moje mnenje...Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 19, 2013 16:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

ƈe smo že pri takoimenovani nevtralnosti v tem primeru zvoĆØnika, tak zvoĆØnik MORA igrat vse vrste glasbe, izgovorov NI Rolling Eyes Wink .
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 19, 2013 16:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pinus je napisal/a:
Fantje, nehajte s temi 800 D in 801...
Brez najmanj 500 tranzistorskih watov ni resolucije na basu, s tem da pridobimo analitiĆØen(siv) mid high ( celo nadležni visoki , po moje zaradi diamond tweeterja)..To sem že sliÅ”al in zame je Å”el BW že zdavnaj mimo( studiji me ne zanimajo, nekateri tam prisegajo na ATC..) Obstajajo druge reÅ”itve in BW že dolgo ni top (prefinjen) audiofilski zvok..- Samo moje mnenje...Lp

@pinus +1

B&W so res jajcaa...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 19, 2013 16:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pinus je napisal/a:
Fantje, nehajte s temi 800 D in 801...
Brez najmanj 500 tranzistorskih watov ni resolucije na basu, s tem da pridobimo analitiĆØen(siv) mid high ( celo nadležni visoki , po moje zaradi diamond tweeterja)..To sem že sliÅ”al in zame je Å”el BW že zdavnaj mimo( studiji me ne zanimajo, nekateri tam prisegajo na ATC..) Obstajajo druge reÅ”itve in BW že dolgo ni top (prefinjen) audiofilski zvok..- Samo moje mnenje...Lp



LP

Ne smeŔ zamerit, fantje dosti berejo in manj posluŔajo Wink
Saj veÅ” to je tako kot "avto testi" zmogljivosti, porabe itd. ,ko se vse vrÅ”i na "valjih", v praksi pa je pol drugaĆØe, seveda razoĆØaranje Crying or Very sad Wink ...
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 19, 2013 16:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, kakat glih ni treba..

Visoka resolucija potegne za sabo visoke zahteve za tisto kar je gor prikljuĆØeno. ƈe ste posluÅ”ali top Bowerse ki jih je aranžiral kakÅ”en top drkadžija s kabli in aparaturami, pa bili razoĆØarani, to pripiÅ”ite njemu in ne zvoĆØnikom.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 19, 2013 17:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A ni bila podobna zgodba s SoulSonicom pri predstavitvi v Ljubljani?

Na taki resoluciji se spodrsljaji debelo sliÅ”ijo. PriĆØakovati da bodo taki zvoĆØniki sami od sebe zaĆØeli magiĆØno igrati ob tem, da nimajo ustreznih pogojev, je dokaj nezrelo. Ne pomaga Stradivarka v rokah nekoga ki ne zna - kveĆØjemu debelo oteži posel.

SpoÅ”tujem pa, ĆØe kdo izrazi skepso da ni kos ustreĆØi tem zahtevam. Ne gre samo za finanĆØni zalogaj, tudi znati je potrebno.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
MitjaF



Pridružen/-a: Sob Okt 2009 16:56
Prispevkov: 414
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 19, 2013 18:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jacoby je napisal/a:
pinus je napisal/a:
Fantje, nehajte s temi 800 D in 801...
Brez najmanj 500 tranzistorskih watov ni resolucije na basu, s tem da pridobimo analitiĆØen(siv) mid high ( celo nadležni visoki , po moje zaradi diamond tweeterja)..To sem že sliÅ”al in zame je Å”el BW že zdavnaj mimo( studiji me ne zanimajo, nekateri tam prisegajo na ATC..) Obstajajo druge reÅ”itve in BW že dolgo ni top (prefinjen) audiofilski zvok..- Samo moje mnenje...Lp

@pinus +1

B&W so res jajcaa...


Pa Ronaldo nima pojma....
(To sam tako, za izboljŔanje nivoja debate)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 000000000
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 19, 2013 19:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Naj bi odgovoril jacoby, no vseeno...
ƈe je bil mogoĆØe "prehud", tudi ta opazka - Mitja F, vsekakor ni bila na nivoju...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 33, 34, 35  Naslednja
Stran 1 od 35

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe