Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nakup reciverja + ostalo
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Lactecon



Pridružen/-a: Pon Dec 2012 19:29
Prispevkov: 6
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 31, 2012 20:03    Naslov sporočila: Nakup reciverja + ostalo Odgovori s citatom

Po 16 letih mi je "mrknil" reciver Sony Str 515. Sicer dela, pa spet ne...skratka, sem se odloĆØil za menjavo.

Imel sem omenjeni reciver, zvoĆØnike Jamo D165 in woofer Yamaha SW-P201.

Danes sem gledal Sony STR DN 1020 za ceno malo pod 600 eur.

Nakar sem Ŕe malo pogledal po Bigbangu, Sony Acs....
V bistvu sem gledal le Sony in se mi zdi, da bi Ŕtartal npr. STR Dh 720, STr DH 820 ali STR DN 1020. Torej kaj je bistvena realna razlika med njimi?
NamreĆØ na koncu je razlika v ceni kar velika.

Nekako imam namen obdržati Jamo D165 zvoĆØnike.
Kateri reciver od teh je za omenjene zvoĆØnike dovolj zmogljiv (verjetno vsi)? Oziroma, ima smiselno vzeti malo boljÅ”ega, ĆØe bi morda kasneje menjaval Å”e zvoĆØnike?

Woofer, ki ga imam v tej povezavi Yamaha SW-P201...pa sem imel v mislih nadomestiti z nekoliko bolÅ”im moĆØnejÅ”im in sicer:
Yamaha YST-SW015 ali YST-SW315.

Sedaj spraŔujem kateri reciver naj bi bil primeren, lahko tudi Yamaha...
Koliko bi izboljŔal z novim wooferjem enim ali drugim?

V glavnem gledam filme s celotnim sistemom, pa nekaj glasbe v stereo naĆØinu + woofer kot dodatek.

Pred 16 leti, sem Å”e nekaj vedel o akustiki (domaĆØi), danes pa sem ĆØisto OUT.
Baje naj bi Sony STR DN1020 ponujal možnost internetne povezave? V praksi ĆØemu smiselno služi? Je možno, da ta internetna povezava služi kot nadomestilo kot možno povezavo "smart TV"?

Hvala za pomoĆØ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lactecon



Pridružen/-a: Pon Dec 2012 19:29
Prispevkov: 6
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 02, 2013 09:16    Naslov sporočila: Reciver + sub Odgovori s citatom

Malo sem gledal za Pionner VSX-922-K

Sub pa morda rabljen Monitor Audio FB 210.

Mnenje?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lactecon



Pridružen/-a: Pon Dec 2012 19:29
Prispevkov: 6
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 03, 2013 07:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem vĆØeraj kupil Pioneer VSX922K.

Kolikor sem po nekaj uvodnih urah preizkusil, zadeva igra precej lepŔe, kot z prejŔnjim Sony STr 515, ki je svoje odslužil.

Sedaj pa Ŕe en SUb....

Me pa zanima, ĆØe mi lahko kdo svetuje, kateri Sub je za omenjeni reciver bolj primeren...za posluÅ”anje glasbe in gledanje filmov.

Monitor Audio FB 210 silver ali Tannoy Saturn S-Sub 15 (oboje gledam rabljeno)???
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lactecon



Pridružen/-a: Pon Dec 2012 19:29
Prispevkov: 6
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 05, 2013 23:48    Naslov sporočila: Akustika Odgovori s citatom

Danes sem pripeljal domov Tannoy Saturn S-Sub 15 rabljen, kot nov, brez najmanjŔe praske ...kot iz trgovine.

Fenomenalen zvok, izredno zapolni prostor...zelo zelo zadovoljen z celotnim sistemom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iki1



Pridružen/-a: Ned Feb 2011 9:08
Prispevkov: 39
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 06, 2013 10:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

reciver,ĆØe ti je dobro služil daj popraviti...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Lactecon



Pridružen/-a: Pon Dec 2012 19:29
Prispevkov: 6
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 06, 2013 11:39    Naslov sporočila: Akustika Odgovori s citatom

Ja, ugotovil sem, da je zvok z Pioneerjem mnogo lepÅ”i, zato ne bom veĆØ uporabljal Sony-a.

Sem ga obljubil prijatelju, ki pravi, da ga bo za sebe popravil. Pa naj uživa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iki1



Pridružen/-a: Ned Feb 2011 9:08
Prispevkov: 39
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 06, 2013 19:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ni toliko pomembno od resiverja,veliko oz.vse je odvisno od kvalitetnih boxev,da oddajo od sebe kvaliteten zvok.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1080
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 06, 2013 23:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

iki1 je napisal/a:
ni toliko pomembno od resiverja,veliko oz.vse je odvisno od kvalitetnih boxev,da oddajo od sebe kvaliteten zvok.

uf, tale je pa kr "moĆØna"
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iki1



Pridružen/-a: Ned Feb 2011 9:08
Prispevkov: 39
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 06, 2013 23:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
iki1 je napisal/a:
ni toliko pomembno od resiverja,veliko oz.vse je odvisno od kvalitetnih boxev,da oddajo od sebe kvaliteten zvok.

uf, tale je pa kr "moĆØna"

raje se vklopi v temo in pomagaj,opaske pejt pa na fb pisat!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1080
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 07, 2013 00:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

iki1 je napisal/a:
habo66 je napisal/a:
iki1 je napisal/a:
ni toliko pomembno od resiverja,veliko oz.vse je odvisno od kvalitetnih boxev,da oddajo od sebe kvaliteten zvok.

uf, tale je pa kr "moĆØna"

raje se vklopi v temo in pomagaj,opaske pejt pa na fb pisat!!

Ok. Z drugim vklopom v temo sporoĆØam, da ta teza ne drži in ne bom sploh razlagal naprej ker je brezveze. ƈe že potem tole res boljÅ”e da razlagaÅ” tam enim fb frendom kot pa na audio forumu.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
piaggioitaly



Pridružen/-a: Sob Jun 2012 6:13
Prispevkov: 142

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 07, 2013 02:14    Naslov sporočila: Nakup reciverja + ostalo Odgovori s citatom

Ufff ta je pa huda ja se strinjam, niĆØ ne de Gapi, ti Opero jaz pa Dyne direkt na glas. stolp to bi moglo klapat ha, ĆØemu bi se zafrkaval z ojaĆØevalci???!!! Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iki1



Pridružen/-a: Ned Feb 2011 9:08
Prispevkov: 39
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 07, 2013 09:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
iki1 je napisal/a:
habo66 je napisal/a:
iki1 je napisal/a:
ni toliko pomembno od resiverja,veliko oz.vse je odvisno od kvalitetnih boxev,da oddajo od sebe kvaliteten zvok.

uf, tale je pa kr "moĆØna"

raje se vklopi v temo in pomagaj,opaske pejt pa na fb pisat!!

Ok. Z drugim vklopom v temo sporoĆØam, da ta teza ne drži in ne bom sploh razlagal naprej ker je brezveze. ƈe že potem tole res boljÅ”e da razlagaÅ” tam enim fb frendom kot pa na audio forumu.

vem da nimaÅ” razlage,ker se ne spoznaÅ” in si samo tako mimo uletu...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
peterpan



Pridružen/-a: Pon Feb 2011 15:20
Prispevkov: 335
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 07, 2013 11:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

iki, se ti mal hecaÅ” al ti to resno...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
iki1



Pridružen/-a: Ned Feb 2011 9:08
Prispevkov: 39
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 07, 2013 12:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

peterpan je napisal/a:
iki, se ti mal hecaÅ” al ti to resno...

kva pa tebe boli?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 07, 2013 13:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar so fantje povedali dejansko drži. Potem bi vsak kupil neke malo bolj renomirane zvoĆØnike in nek poceni integrirec (npr 15 let starega technicsa), ter izvor zvoka raĆØunalnik ali nek poceni DVD predvajalnik za 20 EUR in to bi bilo to - vrhunski zvok.
OjaĆØevalnik je Å”e kako pomemben. NajveĆØkrat lahko opazimo razlike v predojaĆØevalnem delu.
Vsak ĆØlen je pomemben in pa kako posamezna komponenta vpliva na konĆØni zvok sistema (komponenta je lahko tudi kabel).
S tistimi Pioneer in Sony receiverji s katerimi imam sam izkuÅ”nje niso bili kaj prida, so pa obiĆØajno imeli pester nabor prikljuĆØkov. Tudi v avtu sem imel nek Pioneerjev avtoradio srednjega ali nižjega ranga s CD enoto (dobil skupaj z avtom) in se mi je Å”lo paĆØ samo toliko da Å”pila, potem pa sem radio zamenjal za Parrot avtoradio (da ima Å”e funkcijo prostoroĆØnega komuniciranja) in je bila razlika v zvoku uf, neverjetna obĆØutno boljÅ”i zvok, dinamika, detajli, globina.
Vglavnem tako zvoĆØniÅ”ki del kot ojaĆØevalni(predojaĆØevalni) del je pomemben za kvalitetno reprodukcijo.
Kolega je kupil nov Pioneerjev receiver in je zadovoljen (sistema nisem sliÅ”al). Pri nas ima tast komplet Onkyo - Jamo in je tudi zadovoljen, zvok je pa moram reĆØ zelo spodoben, korekten surround z dobrim "podnom". Vglavnem vÅ”eĆØen zvok. Ko pa priklopim isti CD na drug sistem se Å”ele opazi,da doloĆØeni detajli manjkajo a ĆØe ne veÅ” te ne moti.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe