Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Cd ali gramofon
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
siroliver



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 12:34
Prispevkov: 998
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 28, 2012 19:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
Se strinjam. Vendar velja enako tudi za "cd-jaÅ”e". Me ne bo nihĆØe prepriĆØal, da imajo doma samo in izkljuĆØno originale. Takih je malo. Wink


Jaz imam samo originalne CDje priblizno 1000 jih je , lahko se prides prepricat Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 28, 2012 19:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ducar

tudi jaz uživam v razliĆØnih izvedbah nekaterih del, ki so mi posebej pri srcu. Vsaka izvedba nova odkritja. Ne vem, ĆØe se dobijo Harnoncourtove izvedbe Bachovih kantat na LP (je odigrano z instrumenti iz tistega ĆØasa).

Tudi rusi se ne Ŕalijo.
ps
Kaj za eno opremo so imeli pri Melodiji pred veĆØ kot 40 leti, da so njihovi posnetki tako dobri? (državni Å”verc Studerja ?)
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 28, 2012 19:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moja prva ploÅ”ĆØa, ki sem si jo kupil je bila Mavra Stravinskega. Jasno, Melodija. Muzikalije so imele veliko Melodije, Hungaratona in Suprafona. Bilo je kar poceni in smo kupovali tudi ĆØe nisi vedel kaj si vzel. Doma pa nato delirij. Melodija verjetno ni delala masteringe na masteringe, tudi niso snemali in nasmevali, ampak verjetno posneli ā€u Å”usu". Zato se pa sliÅ”i kot se mora. Vsaj v veliki veĆØini posnetkov. Zelo drži, da je vse kar je enostavno tudi dobro.
Harnoncourta boŔ na LP-ju težko dobil. Je pa zanimiv in pri meni kar pogost, ampak na CD-ju ali pa SACD-ju. Bachove kantate je dobro naredil tudi Karl Richter.
Avgusta sem se spravil skompletirati Bachove kantate, pa sem malo veĆØ raziskal okoli tega. Kak second hand se morda Å”e kje narajma, ampak zelo redko.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 28, 2012 22:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill

tudi sam sodim med tiste ki sem vseh recimo 300-400 cd jev poÅ”teno kupil, za vsak sluĆØaj imam Å”e kakih 1500 lp razen kake podarjene vse poÅ”teno kupljene in plaĆØane, tudi taki Å”e obstajamo, se mi zdi malo pokvarjeno krasti , tole znajdi se ne vem kam nas pelje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
oilpower



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 2:13
Prispevkov: 133
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 29, 2012 02:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

siroliver je napisal/a:
audiofill je napisal/a:
Se strinjam. Vendar velja enako tudi za "cd-jaÅ”e". Me ne bo nihĆØe prepriĆØal, da imajo doma samo in izkljuĆØno originale. Takih je malo. Wink


Jaz imam samo originalne CDje priblizno 1000 jih je , lahko se prides prepricat Wink


X2
Vse original! Ne vem pa, ĆØe jih je že 1000, mislim, da jih imam cca 600 Confused morda celo veĆØ.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
piaggioitaly



Pridružen/-a: Sob Jun 2012 6:13
Prispevkov: 142

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 29, 2012 05:27    Naslov sporočila: cd... Odgovori s citatom

Original je original, ĆØe bi se ljudje zavedali koliko muske se na torrentih sploh ne da dobiti, ena izmed skupin je že THE THE in Å”e bi se naÅ”lo.
Preprosto, tisti ki ljubi muziko kupi original pa uživa.
Audiofrik, kar tako naprej z originali.



l.p.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 29, 2012 12:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofrik je napisal/a:
audiofill

tudi sam sodim med tiste ki sem vseh recimo 300-400 cd jev poÅ”teno kupil, za vsak sluĆØaj imam Å”e kakih 1500 lp razen kake podarjene vse poÅ”teno kupljene in plaĆØane, tudi taki Å”e obstajamo, se mi zdi malo pokvarjeno krasti , tole znajdi se ne vem kam nas pelje.

TakÅ”na je paĆØ ta nova "internetna" doba, ki nekatere stvari postavlja na glavo! Saj temu se po novem ne reĆØe "kraja", temveĆØ "svoboda na internetu"!
Saj v imenu te "svobode" lahko tudi po raznih forumih pod vzdevki pljuvaŔ po vsakomur kolikor te je volja, oglaŔujeŔ neresnice itd., pa je to dandanaŔnji najbolj normalna stvar!
OK, ampak tole bi nas že zapeljalo v socioloŔke Ŕtudije!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 29, 2012 12:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CD originalov krepko ĆØez 3000, vinilov okoli 1000
Na peĆØenkah kakih 500 mojih posnetkov in mogoĆØe dvajset CDjev, ki jih ne morem kupiti.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
piaggioitaly



Pridružen/-a: Sob Jun 2012 6:13
Prispevkov: 142

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 13, 2012 15:32    Naslov sporočila: Cd ali gramofon Odgovori s citatom

Pozdrav, ker sem naĆØel to temo, moram odgovoriti na vsa vaÅ”a mnenja. NamreĆØ sposojen imam sicer samo SB touch zaenkrat brez dac-a tudi to bom Å”e dobil, od soforumaÅ”a habo66, hvala lepa. Zveni enkratno res pa je da Å”e nisem posluÅ”al z dacom tako da ne vem kakÅ”na razlika v zvoku je.
To bi Ŕe vpraŔal, je sb in dac boljŔa kvaliteta od sacd in ali sacd podpira flac dat.?

l.p.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 13, 2012 16:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

piaggioitaly je napisal/a:
Pozdrav, ker sem naĆØel to temo, moram odgovoriti na vsa vaÅ”a mnenja. NamreĆØ sposojen imam sicer samo SB touch zaenkrat brez dac-a tudi to bom Å”e dobil, od soforumaÅ”a habo66, hvala lepa. Zveni enkratno res pa je da Å”e nisem posluÅ”al z dacom tako da ne vem kakÅ”na razlika v zvoku je.
To bi Ŕe vpraŔal, je sb in dac boljŔa kvaliteta od sacd in ali sacd podpira flac dat.?

l.p.


Odvisno od daca ki ga boÅ” priklopil na SB, kakÅ”ne kvalitete je, tako pa bo igralo. ƈisto kamot boljÅ”e od cd/sacd playerja, noben problem, ĆØe je pa ta boljÅ”i od SB&DAC kombinacije, pa ne.

SACD in FLAC... kolikor mi je znano, se v lastni režiji doma ne da kar tako ripat sacd ploÅ”ĆØ na disk in da se pri tem zadržijo vse zvoĆØne informacije. Sicer to delajo z drago profi studijsko opremo, ki nam obiĆØajnim smrtnikom ni dosegljiva. Svoj ĆØas je to Å”lo doma s toĆØno doloĆØeno verzijo Playstationa z naloženo toĆØno doloĆØeno revizijo firmwara. Kasneje so tam zgoraj pogruntali, da se to da, ter so z vsemi kasnejÅ”imi verzijami Playstationa in revizijami to onemogoĆØili. Pa s predelavo par modelov predvajalnikov je menda tudi Å”lo (Sony in Oppo). V glavnem pozabi, preveĆØ komplikacij za zelo vpraÅ”ljiv konĆØni rezultat.

Da se pa SACD ploÅ”ĆØe kamot ripat, vendar z izgubo zvoĆØnih informacij, to pa gre. In sicer z navadno bralno enoto, pri ĆØemer se bere/ripa samo en sloj podatkov (cd sloj kot pri obiĆØajni cd ploÅ”ĆØi), drugega sloja (SACD sloja) pa ne, s tem dobimo na disku rip navadne cd ploÅ”ĆØe (16/44 format), SACD sloj se paĆØ preskoĆØi. BoljÅ”e kot niĆØ.

ƈe pa spraÅ”ujeÅ” ali SACD predvajalniki znajo predvajati FLAC format... danes zna to že tamali PioneerĆØek za 150 eur.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 13, 2012 20:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:


ƈe pa spraÅ”ujeÅ” ali SACD predvajalniki znajo predvajati FLAC format... danes zna to že tamali PioneerĆØek za 150 eur.

lp


Znajo že znajo, predvajati sto in en format, ampak to je pa tudi vse. Poln potencial SACD formata pa zmorejo prikazati le "dedicated" stereo CD/SACD predvajalniki. Wink TakÅ”nim pa se cene priĆØnejo približno pri deset kratniku PioneerĆØka. Evil or Very Mad
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 13, 2012 20:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No, sicer ne bom pisal pro ali contra za CD in LP, rad pa bi samo opozoril na par stvari.

ƈe nekdo posluÅ”a glasbo preko streamerja ali PCja Å”e ne pomeni da jo je "ukradel."

Kraja pa ni pravilna beseda za opis t.i. piratstva. ƈe nekomu nekaj ukradeÅ” pomeni da ĆØlovek ostane brez. ƈe preko youtuba posluÅ”aÅ” (ali si glasbo pridobiÅ” na drugaĆØen sumljiv naĆØin), to naĆØeloma ni kraja, ker izvajalec ne ostane brez svoje glasbe. Mnogo je tudi raziskav ki pokažejo kako piratstvo pozitivno vpliva na prodajo iger, glasbe, filmov ter ostalih medijev.

Lep primer nasprotovanja samemu sebi je objavljanje velike koliĆØine youtube linkov na tem forumu, ĆØeprav si tisti ki si dotiĆØnih pesmi ne lastimo vseeno posluÅ”amo.

Moja zbirka koliĆØine CDjev pa naj ostane skrivnost, saj je tekmovanje kdo jih ima veĆØ na tem forumu že malo smeÅ”no.

lp, matej
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
siroliver



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 12:34
Prispevkov: 998
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 13, 2012 21:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sploh ni stvar v temu kdo jih ima vec pa tudi nobeno tekmovanje ni.
Lahko bi napisal imam samo originalne CDje pa bi imel zbirko 20 CDjev.
Ko pa ima nekdo doma nekaj tisoc CDjev mi to o tem cloveku nekaj pove ,ce pa tebi to pomeni tekmovanje kdo jih ima vec pa verjetno nisi razumel bistva.., seveda te tudi noben ne sili da poves kaj imas doma.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 13, 2012 21:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

before je napisal/a:

Znajo že znajo, predvajati sto in en format, ampak to je pa tudi vse. Poln potencial SACD formata pa zmorejo prikazati le "dedicated" stereo CD/SACD predvajalniki. Wink TakÅ”nim pa se cene priĆØnejo približno pri deset kratniku PioneerĆØka. Evil or Very Mad


Se ĆØisto strinjam. Seveda za hiend performanso treba orenk maÅ”ina, tu taki maliÅ”ani odpadejo. ƈe bi jaz iskal SACD player, ne bi gledal za "dedicated" maÅ”inami, ampak upiknil tahudega Oppo univerzalca. Ni over the top kar je mogoĆØe doseĆØi s SACD formatom, sem pa prepriĆØan, da pohodi marsikatero "SACD dedicated" maÅ”ino, pa bere vse živo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 13, 2012 21:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
before je napisal/a:

Znajo že znajo, predvajati sto in en format, ampak to je pa tudi vse. Poln potencial SACD formata pa zmorejo prikazati le "dedicated" stereo CD/SACD predvajalniki. Wink TakÅ”nim pa se cene priĆØnejo približno pri deset kratniku PioneerĆØka. Evil or Very Mad


Se ĆØisto strinjam. Seveda za hiend performanso treba orenk maÅ”ina, tu taki maliÅ”ani odpadejo. ƈe bi jaz iskal SACD player, ne bi gledal za "dedicated" maÅ”inami, ampak upiknil tahudega Oppo univerzalca. Ni over the top kar je mogoĆØe doseĆØi s SACD formatom, sem pa prepriĆØan, da pohodi marsikatero "SACD dedicated" maÅ”ino, pa bere vse živo.


No, saj ta novi OPPO BDP-105 tudi spada med (naj)boljÅ”e. Res huda maÅ”ina po reviziji BDP-ja 95. Stereo audiosekcija na loĆØenem tiskanem vezju, vstran od multichannel-a. In to za slabih 1300 evrov. Priznam da me moĆØno "griva", zdaj ko sem nabavil konkretnejÅ”i TV in vidim da je DVD pravzaprav za en dr_k format kar se slike tiĆØe. Ampak nisem ravno nek filmofil, tako da... Uff, sem že zabluzil v video. Embarassed
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> CD, Vinil, DVD, Blu-ray Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 4 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe