Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Polnilne baterije + polnilci
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 09, 2012 09:41    Naslov sporočila: Polnilne baterije + polnilci Odgovori s citatom

Dober dan

Nekaj na to temo je že bilo napisano v tej temi:

http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?t=2155&highlight=polnilec

Sedaj pa me zanima kje bi najceneje dobil cca 30 x AA in 20 X AAA sanyo eneloop 2500 mAh baterij

Kateri polnilec priporĆØate:

- Voltcraft IPC-1L
- Maha Energy MH-C801D

ali kaj tretjega...

Kje se jih dobi najceneje?

Hvala

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Å pilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 09, 2012 09:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mene zanima nekaj drugega.. eneloopke so sploÅ”no znane kot izjemno dobre baterije, me pa zanima, kaj je vrh ponudbe na podroĆØju polnilcev?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
twom



Pridružen/-a: Sob Feb 2009 21:47
Prispevkov: 221
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 09, 2012 11:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz jih kupujem pri voelkner.de

Doma imam dva polnilca: IPC-1L in MQR06-E-4-3UTG (ta je pri nas od 35ā‚¬ naprej plus poÅ”tnina, polni pa vsak razdelek posebej)

Lp,
Peter
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 09, 2012 11:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jaz sem pred leti kupoval gp....ker se te niso ne vem kako obnesle sedaj kupujem varta-oboje.nisem ne vem kako zahteven ,zato mi ustrezajo...v glavnem jih uporabljam za daljince ,foto aparate in ure...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pipster123



Pridružen/-a: Sre Mar 2012 14:27
Prispevkov: 100
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 09, 2012 12:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imel (imam) oba polnilca, ki ju omenja peter_nn. ProporoĆØam volcraftovega, medtem ko sanyo ne preveĆØ, ker enostavno nikoli ni jasno, kaj ta polnilec poĆØne. Volcraft mi je obnovil baterije, ki sem jih že mislil vreĆØi proĆØ.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 09, 2012 13:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

peter_nn je napisal/a:
Jaz jih kupujem pri voelkner.de

Doma imam dva polnilca: IPC-1L in MQR06-E-4-3UTG (ta je pri nas od 35ā‚¬ naprej plus poÅ”tnina, polni pa vsak razdelek posebej)

Lp,
Peter


hvala za link, vendar med vsemi baterijami na tej strani ne najdem eneloop xx - 2500 mAh, v ĆØrni barvi

http://www.eneloop.info/eneloop-products/eneloop-batteries/eneloop-xx.html
http://www.mimovrste.com/artikel/2790080935/q=eneloop/baterije-sanyo-eneloop-xx-2500-mah-aa-4-kosi




LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
taddeo



Pridružen/-a: Pon Sep 2012 14:32
Prispevkov: 67
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 09, 2012 14:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem dal pred kratkim 29 evrov za baterije Sanyo Eneloop xx AA 4 komadi in original polnilec! Ampak v Mariboru.Uporabljam jih v Xbox 360 padu in Turtle Beach xp500 brežiĆØnih sluÅ”alkah.Držijo pa nenormalno tak,da se jih splaĆØa kupit! Cena za Å”triri komade mislim ,da je 17.99 evra Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitko



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 23:20
Prispevkov: 344

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 09, 2012 19:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem aaa eneloopke kupil pri temle stricu:

http://stores.ebay.co.uk/akkukur

Sicer pa pobrskaj po nemŔkem ebayu. Cene so smeŔne napram tem v mimovrste Rolling Eyes

http://www.ebay.de/itm/4-Sanyo-Eneloop-XX-powered-by-eneloop-Mignon-AA-Akkus-2500mAh-LR6-HR06-BULK-/300731034900?pt=DE_TV_Video_Audio_Akkus&hash=item4604f76d14

Mislim, da so enake, nisem se spuÅ”ĆØal v detajle.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 09, 2012 20:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

drago67 je napisal/a:
jaz sem pred leti kupoval gp....ker se te niso ne vem kako obnesle sedaj kupujem varta-oboje.nisem ne vem kako zahteven ,zato mi ustrezajo...v glavnem jih uporabljam za daljince ,foto aparate in ure...

ObiĆØajne NiMH polnilne baterije se odsvetuje za uporabo v daljincin, urah in ostalih malih porabnikih, predvsem zaradi visokega samopraznenja.

Za zgoraj omenjeno aplikacijo je priporoĆØljiva uporaba cinkovih baterij, ki imajo sicer nizko kapaciteto, ampak v urah in daljincih pa trajajo dlje. Pri nas se v daljincih in urah menjajo na nekaj let, medtem ko se polnilne izpraznejo v nekaj mesecih.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 09, 2012 20:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mitko je napisal/a:
Jaz sem aaa eneloopke kupil pri temle stricu:

http://stores.ebay.co.uk/akkukur

Sicer pa pobrskaj po nemŔkem ebayu. Cene so smeŔne napram tem v mimovrste Rolling Eyes

http://www.ebay.de/itm/4-Sanyo-Eneloop-XX-powered-by-eneloop-Mignon-AA-Akkus-2500mAh-LR6-HR06-BULK-/300731034900?pt=DE_TV_Video_Audio_Akkus&hash=item4604f76d14

Mislim, da so enake, nisem se spuÅ”ĆØal v detajle.


so iste, ja, ebay je boljŔa izbira

ali mora kdo ve ali je velika razlika med ĆØrnimi in belimi eneloop baterijami

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kumer



Pridružen/-a: Tor Jan 2009 10:45
Prispevkov: 948
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 09, 2012 20:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:
drago67 je napisal/a:
jaz sem pred leti kupoval gp....ker se te niso ne vem kako obnesle sedaj kupujem varta-oboje.nisem ne vem kako zahteven ,zato mi ustrezajo...v glavnem jih uporabljam za daljince ,foto aparate in ure...

ObiĆØajne NiMH polnilne baterije se odsvetuje za uporabo v daljincin, urah in ostalih malih porabnikih, predvsem zaradi visokega samopraznenja.

Za zgoraj omenjeno aplikacijo je priporoĆØljiva uporaba cinkovih baterij, ki imajo sicer nizko kapaciteto, ampak v urah in daljincih pa trajajo dlje. Pri nas se v daljincih in urah menjajo na nekaj let, medtem ko se polnilne izpraznejo v nekaj mesecih.


samo ĆØe se ne motim je ravno za te eneloop sanyo baterije znaĆØilno zelo manjhno samopraznjene, ĆØe se motim naj me kdo popravi

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pipster123



Pridružen/-a: Sre Mar 2012 14:27
Prispevkov: 100
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 09, 2012 22:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

what he said, sanyo se obnaŔajo podobno kot alkalinke ali li-ion (ok z zadržkom, ampak svetlobna leta bolje kot ansmann ipd...).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audio_holic



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 13:50
Prispevkov: 323
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 10, 2012 00:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pipster123 je napisal/a:
what he said, sanyo se obnaŔajo podobno kot alkalinke ali li-ion (ok z zadržkom, ampak svetlobna leta bolje kot ansmann ipd...).



Ansmann srebrne 2850mAh baterije so navadno s****e. Meni je po dveh letim ena popolnoma crknila, ostale pa so komaj spodobne za kako tehtnico. Skratka življenska doba je pol manjÅ”a kot pri npr. GP baterijah. Bele Eneelop so pa poglavje zase Surprised Meseca maja sem kupil par za fotiĆØ, pa se hudiĆØ Å”e vedno noĆØe spraznit, kljub 200 fotkam Laughing


ƈe se prav spomnim je eneelopke ugodno tržil conrad v Grazu:

http://www.conrad.de/ce/de/product/252004/eneloop-NiMH-Mignon-Akkus-2000-mAh-4er-12-V-HR6-HR06-CEF80-RB104358-LR06-AA-LR6-AAB4E-AM3-M-MN1500-815-E91
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 10, 2012 06:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kumer je napisal/a:
Pestilence. je napisal/a:
drago67 je napisal/a:
jaz sem pred leti kupoval gp....ker se te niso ne vem kako obnesle sedaj kupujem varta-oboje.nisem ne vem kako zahteven ,zato mi ustrezajo...v glavnem jih uporabljam za daljince ,foto aparate in ure...

ObiĆØajne NiMH polnilne baterije se odsvetuje za uporabo v daljincin, urah in ostalih malih porabnikih, predvsem zaradi visokega samopraznenja.

Za zgoraj omenjeno aplikacijo je priporoĆØljiva uporaba cinkovih baterij, ki imajo sicer nizko kapaciteto, ampak v urah in daljincih pa trajajo dlje. Pri nas se v daljincih in urah menjajo na nekaj let, medtem ko se polnilne izpraznejo v nekaj mesecih.


samo ĆØe se ne motim je ravno za te eneloop sanyo baterije znaĆØilno zelo manjhno samopraznjene, ĆØe se motim naj me kdo popravi

LP

ImaÅ” popolnoma prav. Ciljal sem zgolj na zgoraj omenjene GP ter Varta.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 10, 2012 23:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kot sem že napisal v drugih prispevkih je mene zadovoljil izbor tako Sanyo kot Ansmann. Sicer sem hotel Ansmann že zavreĆØi, pa sem jih nekajkrat napolnil na Maha Energy polnilcu in so spet priÅ”le k sebi... Zakaj je ta polnilec tako popularen in zakaj dela kot dela - ti žal ne znam pojasniti... Ima pa ga veĆØina mojih kolegov, profesionalnih fotografov Å”irom po svetu... Jaz sem mojega kupil preko angleÅ”kega amazona, ĆØe se ne motim...
In Ŕe nekaj: ne praznejo se samo novejŔe Sanyo baterije, serija Eneloop, medtem ko so starejŔi modeli isti kot druge baterije...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe