Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Reciver sub-out

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
s-audio



Pridružen/-a: Ned Okt 2008 11:03
Prispevkov: 16
Kraj: Lj

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 12, 2008 11:14    Naslov sporočila: Reciver sub-out Odgovori s citatom

Lep pozdrav

Ker trenutno Å”e nimam reciverja (kupujem) imam pa dober Sony ojaĆØevlec, me zanima ĆØe je možno da bi da bi iz reciverja sub-out kupil chinc razdelilek na dva in direktno priklopil na ojaĆØevalec (sony) line in stereo in bi ga uporabljal za "gnanje" pasivnih wooferjev. Zdej sama izvedba je možna moje glavno vpraÅ”anje pa je ker namreĆØ Å”e nikoli nisem imel nobenega reciverja ali iz sub-out že prihaja "porezan" sound ali je to normalen izhod pa ga v bistbu potem aktivc poreže? Ker ĆØe je frekvenca že porezana potem ne vidim nobenga problema da bi to prpelu direkt do sony-a s tem pa bi si naprej gnal ene dva pasivca, ali paĆØ... Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 12, 2008 11:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pasivne wooferje lahko "goniÅ”" samo z moĆØnostnim izhodom(za zvoĆØnike), ne pa z line izhodi.

ƈe pa imaÅ” aktiven nizkotonec(z ojaĆØevalcem)?
Nekateri se lahko prikljuĆØijo na Line-Out, ker imajo vgrajeno svoj crossover, nekateri pa paÅ”ejo le na Sub-Out. Poglej v navodila.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s-audio



Pridružen/-a: Ned Okt 2008 11:03
Prispevkov: 16
Kraj: Lj

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 12, 2008 11:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MogoĆØe sem mal narobe povedu, jst bi mojga sonya uporabil kot ojaĆØevalec za woofer, samo zanima me ĆØe reciver na sub-out pripelje že porezan zvok, ker bi jst ta chinc iz sub-out prpelu dirket na ojaĆØevalc(sony) primer aux-in in potem bi mi moj sony dejansko služi recimo kot ojaĆØevalci v aktivcih, ker bi mi ojaĆØal že porezan zvok... Se pravi imam reciver 5.1 rear/front/center normalno prek reciverja, sub-out priklopljen na sony (aux in) in gasa na woofer, bo Å”lo?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 12, 2008 12:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aaaa, Ŕele sedaj razumem.

/me eqals slow.

Bi Ŕlo, bi Ŕpilalo.
Ampak, veĆØina subwooferjev ki se jih prodaja je itak aktivnih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
s-audio



Pridružen/-a: Ned Okt 2008 11:03
Prispevkov: 16
Kraj: Lj

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 14, 2008 14:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No ja da dobim enga "ornk" pasivca, pa najbolÅ” da ga pol na bridge zvežem al kako, pa ne bo nĆØ Å”kodl ojaĆØevalcu? Ima sploh kdo tako povezavo, oziroma je smiselna? Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 14, 2008 18:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekateri ojaĆØevalci se na bridge vezavi prekurijo. Pa veliko subov je 4 ohmskih, kar pa skoraj noben ojaĆØevalc ne "sfolga" na bridge.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 14, 2008 20:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je kar nekaj tule povedanih stvari, ki ravno ne držijo, a se v detajle ne mislim spuÅ”ĆØat.
Glavno je nekaj drugega!Vem, da je marsikomu žal, ker ima viÅ”ek kake opreme in bi jo rad nekako porabil(je imam sam veliko!).Tudi tole željo en Sonyjev ojaĆØevalec koristit kot ojaĆØevalec za pasivni sub je razumeti tako.
Žal pa moram raĆØi, da se take stvari v glavnem ne izplaĆØajo! Sad
Aktivni sub ne stane bistveno veĆØ od pasivnega, rezultat pa je bistveno boljÅ”i!ƈe je poanta v zvoku ne pa v veselju za improviziranimi reÅ”itvami! Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 14, 2008 22:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa ne drži?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe