Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Ultimativni Lenco
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2012 17:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vse kaže da nekateri res nobene stvari niti ne skuÅ”ate razumeti, recimo da se precenjujem glede znanja o gramofonih in sem si res drznil napisati svoje mnenje, paĆØ z opisanimi predelavami dvomim v kvaliteto zvoka, avtor pa se seveda namenoma izogiba odgovoru, zato sumim da mu je po letih metanja denarja in ĆØasa presedlo in se je odloĆØil da skuÅ”a to mojstrovino prodati.

Å e vedno trdim, da je ena najboljÅ”ih lastnosti tega originalnega gramofona pogon preko koleÅ”ĆØka-kako je ohranjen ĆØe je pogon loĆØen od ohiÅ”ja a je to izboljÅ”ava...

Å”e vedno ne vem a ga je primerjal z kakim res resnim gramofonom-npr SME20-in SME5 roĆØko ki je v MS.

, ali vsaj kakim resno opremljenim Linn Sondekom LP12 ki Å”e vedno predstavlja veĆØini osnovo od katere je sicer vsak gramofon takoj boljÅ”i, ampak Å”e vedno po 30 letih ostaja v vrhu..ampak to je druga zgodba.
Prodajati take stvaritve po taki ceni pa je zame pretenciozno, ne vem na koga leti tiszo o jajcih ki se jih preprodaja, az za gramofon al dva ki jih prodajam garantiram kot za solidne ohranjene priznane gramofone za mali denar in nikoli nisem trdil kaj drugega....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
orc.perc



Pridružen/-a: Sre Nov 2009 22:05
Prispevkov: 527
Kraj: Posr.Park

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2012 17:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pasuljaris je napisal/a:
Wolumen je napisal/a:
Od ekspertov pa res nebi priĆØakoval da bi udrihali ĆØez gramofon,ki ga Å”e nikoli videli niso kaj Å”ele da bi ga sliÅ”ali.Bi rekel da je tole kar fovÅ”ija.


PodpiŔem.

Neotesancem uspe sfižiti skoraj vsako zanimivo temo na tem forumu.


Look who`s talking... Laughing
_________________
-1/3oct.REar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2012 17:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Roogi58 je napisal/a:
Da ne bo kdo prizadet, na vpraŔanje s katerimi gramofoni sem oz. smo ga primerjali, raje ne bom odgovoril.


zakaj cinizem na tvoj post?...že 30 let v službi posluŔam kot :pogovarjal sem se z enimi in drugimi...eni so za to , drugi za tisto...ko pa vpraŔaŔ za imena ?!?...vsaj veŔ...WTF...gdo???...ni odgovora...
a te je strah napisat :::: Kuzma , Clearaudio , Thorens , ali kaj drugega...forum je za to...pozitivna ali negativna kritika....

na sosednjem forumu je odliĆØna tema..."dobre SH prilike"....in vsi kritizirajo ali hvalijo robo v oglasih....kaj je tukaj slabega???
_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2012 18:06    Naslov sporočila: Re: Ultimativni Lenco Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:
V tej rubriki se ne oglaÅ”am, ker imam za roĆØna dela 2 levi roki in kapo dol vsem, ki se ukvarjate s svojimi projekti, ki imajo rep in glavo.
Moram pa reĆØi, da me je nemalo zaĆØudil oglas, do katerega vodi spodnji link.Me res prav zanimajo mnenja o tej stvari!
http://www.audio-kontakt.com/index.php?page=view_ad&id=8026


a je sploh gdo od vas , strokovnjakov , prebral uvodni tekst snovalca te teme....
_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2012 18:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Wolumen je napisal/a:
Od ekspertov pa res nebi priĆØakoval da bi udrihali ĆØez gramofon,ki ga Å”e nikoli videli niso kaj Å”ele da bi ga sliÅ”ali.Bi rekel da je tole kar fovÅ”ija.


a si sluĆØajno prebral "Sunzi"a ???....ni bistveno...v glavnem , poanta....preden napadeÅ” nasprotnika ga spoznaj...
_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mzi.perx



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 0:06
Prispevkov: 160
Kraj: PIRAN

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2012 18:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav !
akspace in Roogi58 oprat možgane pa kupit Clearaudia, zraven pa Ŕe Raidho monitor Laughing
Slovenska klasika Kuzma StabiS StogiS Benz, veĆØina lastnikov ne upa priznati, nekateri pa le, da pol cenejÅ”i CD igra bolje Embarassed upam, da ga nista primerjala s tem gramofonom ?!
audiofrik, Linn je pa zelo draga zgodba o Cesarjevih novih oblaĆØilih Embarassed
_________________
MZI.PERX
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: -
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2012 18:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

WOLUMEN

daj nehaj pametniĆØiti, osnovno vpraÅ”anje je bilo kaj kdo o grmofonu misli.

Moj odgovor poznaÅ” in sem ga tudi utemeljil, nasprotno nisem dobil odgovora kako je reÅ”en pogon , s katerim gramofonom je bil primerjan ipd, na podlagi skropucala iz slike-kup naloženih neobdelanih ploÅ”ĆØ in podatkov sklepam kot sem napisal, ĆØe se motim se globoko opraviĆØujem sem pa zelo prepriĆØan da ne.

Sam imam dokaj dober gramofon, ogromno sem jih imel in prodal-preprodal ravno z razloga da jih spoznam, drugaĆØe kot da ga imaÅ” vsaj mesec dni sam v to ne verjamem, pol ure v neznanem sistemu Å”e tak expert ne more spoznati gramofona bolj kot zelo povrÅ”no
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Wolumen



Pridružen/-a: Ned Jun 2009 11:46
Prispevkov: 345
Kraj: Å kofija loka

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2012 18:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pot pod noge.Sam sem Å”el v Osjek gledati samo eno gramofonsko ploÅ”ĆØo,ki me je zanimala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pasuljaris



Pridružen/-a: Pet Apr 2009 22:13
Prispevkov: 1526
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2012 20:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

orc.perc je napisal/a:
pasuljaris je napisal/a:
Wolumen je napisal/a:
Od ekspertov pa res nebi priĆØakoval da bi udrihali ĆØez gramofon,ki ga Å”e nikoli videli niso kaj Å”ele da bi ga sliÅ”ali.Bi rekel da je tole kar fovÅ”ija.


PodpiŔem.

Neotesancem uspe sfižiti skoraj vsako zanimivo temo na tem forumu.


Look who`s talking... Laughing


Slovenski prevod: "ƈebula, ki govori."
_________________
Usoda se igra s ĆØlovekom, ĆØlovek pa igra na trobento.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2012 21:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Wolumen je napisal/a:
Pot pod noge.Sam sem Å”el v Osjek gledati samo eno gramofonsko ploÅ”ĆØo,ki me je zanimala.


kaj je to Osjek???
_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 22, 2012 21:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mzi perx

lahko razpredamo o Linnu, verjetno ga nisi nikoli imel,jaz sem kar nekaj Linnov imel Linn je tudi 20 let star razjahan za 300 funtov ali nov za 20 000 funtov in razlika je ogromna...

Ga pa vsi primerjajo že 30 let z vsemi ostalimi gramofoni innekaj je na njem pa naj to priznamo ali ne, sem ga že sliÅ”al fenomenalno igrat ali pa da me je biloskoraj sram ĆØeprav ni bil moj.
Kuzma je kar je jaz sem vedno vsakemu svetoval ĆØim dalje od Kuzme,kdor ga je imel ve o ĆØem govorim, jaz sem jih imel kar nekajin never more..

Nikomur ne bom odsvetoval ne Clearaudia niti Raidho ayre ker matram da so odliĆØni izdelki kar lahko da je ali pa tudin vÅ”eĆØ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2012 12:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hm, nisem imel prilike primerjave Kuzme Stabi S z drugim gramofonom.
Tisto kar pa sem imel, je bila primerjava Stabi S s CD-jem.
In je Stabi opravil s CD-jem! Struktura zvoka podobna, a veliko veĆØ informacij in ambience.

Tukaj moram povedati okoliÅ”ĆØine: Ko je tekla reprodukcija preko AM Audio predojaĆØevalca - ni bilo možno loĆØiti med zvokom gramofona in zvokom CD-ja. Vse je igralo enako. Nikoli ĆØul kaj takega - identiĆØen zvok ne glede na izvor ali ploÅ”ĆØo!!. Ko pa sem priklopil lampaÅ”ki pre phono je Stabi potegnil in zasenĆØil CD.
Tega je že pet in veĆØ let nazaj, ne spomnim se kateri CD player je to bil, na Stabiju pa je bila Grado glava v lesenem ohiÅ”ju. ZvoĆØniki Martin Logan hibridi. Saj lastnik se tudi kdaj oglasi na forumu, pa naj pove, ĆØe hoĆØe.

Nota bene:

Gramofoni brez vzmetenja so zelo podvrženi okoliÅ”ĆØinam (na ĆØemu ĆØepijo).

Tudi ne gre podcenjevati 'podjetnih tvikerjev' ki znajo z 'izboljÅ”avami' uniĆØiti dober gramofon.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2012 13:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador

glede tvikanja se kar strinjam z tabo, hitreje kaj zaj....kot izboljÅ”aÅ”, samo tisti ko so prvi dan v tem jim je hitro vse boljÅ”e ne samo drugaĆØe, kake reference pa tako ali tako nimajo.

Lenco mi je Å”e vseeno soliden gramofon, je pa seveda hvaležna osnova za ĆØeprkanje in razni Lencoheaveni so polni takih idej, vsak ki se ga samo dotakne je že naredil gramofon primerljiv z vsem naj na tem svetu..

ne se hecat, motor je precej pod nivojem Gararda ali Thorensa 124, tudi pogon sam je manj dodelan, osnovni rumble je kar visok in ni lahko ravno priti do kake konkretne izboljÅ”ave, Å”e najbolje ga je najbrž postaviti na grafitne podloge brez plintha, ter namestiti kako resno roĆØko ter se veliko igrati z montažo, direkt ni v redu, podlage so zelo razliĆØne in nepredvidljive, tako da je potrebno veliko eksperimentiranja
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
markoni



Pridružen/-a: Pon Mar 2009 23:09
Prispevkov: 541
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2012 13:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fjaka je napisal/a:
Wolumen je napisal/a:
Pot pod noge.Sam sem Å”el v Osjek gledati samo eno gramofonsko ploÅ”ĆØo,ki me je zanimala.


kaj je to Osjek???



Kupi ATLAS !!!
_________________
Only trust your hart (ears) ! Elephant man ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 23, 2012 14:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

markoni je napisal/a:
fjaka je napisal/a:
Wolumen je napisal/a:
Pot pod noge.Sam sem Å”el v Osjek gledati samo eno gramofonsko ploÅ”ĆØo,ki me je zanimala.


kaj je to Osjek???



Kupi ATLAS !!!


sem kupil...pa ga Ŕe vedno ne najdem...
_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe