Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Ultimativni Lenco
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 18, 2012 22:14    Naslov sporočila: Ultimativni Lenco Odgovori s citatom

V tej rubriki se ne oglaÅ”am, ker imam za roĆØna dela 2 levi roki in kapo dol vsem, ki se ukvarjate s svojimi projekti, ki imajo rep in glavo.
Moram pa reĆØi, da me je nemalo zaĆØudil oglas, do katerega vodi spodnji link.Me res prav zanimajo mnenja o tej stvari!
http://www.audio-kontakt.com/index.php?page=view_ad&id=8026
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 19, 2012 16:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Idi - vidi !

Dogovori se za preskus in odloĆØi sam. Vrhunski gramofon povozi CD playerje. Naredi primerjavo.

Sicer pa, ne poznam nobenega, ki bi prodal svoj gramofon, ĆØe je zares vrhunski. Da ni to samo 'pecanje pacientov' ?

Kakorkoli že: vrhunski gramofon pred tabo odpre krasno sceno s tridimenzionalnimi instrumenti v naravni velikosti in fascinantno globino scene. Krasna harmonija se razlega s kompletnimi barvami instrumentov, sliŔi se 'zrak' med izvajalci, dih dvorane. Dinamika pa taka, da ti gredo kocine gor.
To bi že bilo ultimativno. Ti bi prodal tako stvar ?
Za poldrugega jurja jo kupim jaz, tudi za veĆØ, magari si sposodil.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Pon Mar 19, 2012 18:02; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 19, 2012 16:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hahaaha, kaj sem se spomnil:

dosti let nazaj (pa ne bom povedal kaj, da se kdo ne prepozna) je nekdo prodajal en kos hifi-ja.

Prinesel je napravo na probo in ko je sliÅ”al kako je zaigrala, ni hotel veĆØ prodati.... !!
Prej pa jo je na vse pretege hvalil.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 19, 2012 16:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ambasador

mislim da si podal dosti natanĆØen odgovor, kolikor je razbrati gre za kao firmo, ki se ukvarja z Lenco upgradi in Å”e uvozom roĆØk Jelco ipd

Sama osnova Lencota ni nekaj vrhunskega, Garard 301,401 in Thorens 124 sta tu nedvomno boljÅ”a, po izkuÅ”njah iz drugih podobnih plinthov pa je tako nesmiselno nabiranje mase povsem zgreÅ”eno - veĆØ ni nujno boljÅ”e, tu Å”e kako velja, vsaka ĆØast pa za drznost, mogoĆØe pa jim rata koga prepriĆØat., sicer pa lahko vsak sam proba, Lencoti se vrtijo okrog 50 eur, specialno olje pri starih ležajih z malo zraĆØnosti beri kot malo gostejÅ”e sintetiĆØno, ali z dodatki grafita kot pri Linnu,fino in dražje pri takih ležajih odpade...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Roogi58



Pridružen/-a: Čet Jul 2010 11:02
Prispevkov: 92
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 20, 2012 13:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gramofon, o katerem je govora v tej temi oziroma v oglasu, ni moj.

Sam se sicer tudi ukvarjam s projektom gramofona oz. obnove gramofona narejenega na osnovi Lenco modelov L-75 in L-78, vendar je med mojimi gramofoni in gramofonom iz oglasa nekaj bistvenih razlik v sami zasnovi. Najbolj bistvena razlika je v vpetju, ki je pri mojih gramofonih zasnovano na vzmetenju z vzmetni duÅ”enimi z silikonskim oljem. Enako je duÅ”ena tudi baza roĆØice, ki je loĆØena od mehanizma.

Zato tudi ni potrebna pretirana teža lesa oziroma baze, saj mehanizem gramofona plava v silikonskem olju in je tako zelo dobro loĆØen od lesene baze in s tem od vplivov okolice.

V neposredni primerjavi z Garrad 401 je zvenel moj gramofon bolje, o ĆØemer se je prepriĆØalo veĆØ posluÅ”alcev.

Lahko povem, da gradnja oz obnova Lenco gramofona ni tako preprosta, ĆØe si seveda tisti, ki ga obnavlja, postavi dovolj visoke cilje. Vsak od tako obnovljenih gramofonov je unikat, v katerega je vloženo okrog 200 ur dela, sam razvoj pa je trajal skoraj dve leti.

Sedaj, ko je projekt obnove pri koncu, lahko povem, da mi ni žal vseh teh porabljenih ur.

Vsaka debata glede kvalitete zvoka na osnovi nekih prejÅ”njih prepriĆØanj ali zakonov je brezpredmetna. Gramofon je enostavno treba prej sliÅ”ati, pa potem soditi. Enako velja seveda za vse ostale gramofone in sisteme.

http://www.audio-kontakt.com/index.php?page=view_adb&id=1248

http://www.audio-kontakt.com/index.php?page=view_adb&id=1239
_________________
Viablue-Slovenija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 761 451
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 20, 2012 21:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri gramofonu, do katerega sem podal link, me ĆØudi predvsem to, da se kot osnova navaja Lenco L-78, ki sem si ga dolga leta nazaj lastil tudi sam.Bil je sicer svoje ĆØase kar popularen in je delal konkurenco takrat zelo razÅ”irjenim Thorensom in Dualom in bil si kar malce frajer, ĆØe si ga imel.
A po drugi strani je zopet res, da nekaj izrednega stvar ni bila(sploh pa da ne govorim o danaÅ”njem statusu blagovne znamke, ki je na dnu), da bi ĆØlovek iz tega vlekel neko famo.PrepriĆØan sem, da se slabÅ”e ohranjene primerke da dobiti za drobiž(zna pa biti lepo ohranjen original primerek par 100ā‚¬, a zaradi povsem zbirateljske vrednosti).
Po drugi strani menim, da izdelava res kakovostnega gramofona sploh ni enostavna in je v bistvu težja kot pa to velja recimo za boxe.Verjetno je jasno, da mora biti denimo krožnik povsem uravnotežen in spraŔujem, kako je v DIY projektu to možno(saj se govori o lasersko sfrezanem komadu).Enako mi pri konkretnem izdelku s same fotografije ni jasno kako so vibracije samega mehanizma kot tudi zunanje zademfane.
Seveda je ceniti trud in ĆØas, ki je vložen v vsak tak izdelek in tega za sekundo ne postavljam pod vpraÅ”aj.Ravno zaradi tega pa smatram, da to predstavlja vrednost ravno za samega lastnika in se spraÅ”ujem, ĆØe bi izdelek jaz osebno sploh prodajal.Da bi dobil zgolj del ponujene cene, se mi zdi zelo vpraÅ”ljivo.Verjetno vsi vemo, da se tudi fantastiĆØno izdelani in odliĆØno zveneĆØi DIY boxi težko prodajo za nek poÅ”ten denar, ki bi pokril kaj bistveno veĆØ od vrednosti vgrajenih komponent.
Sem paĆØ radoveden, saj je ogromno DIY projektov na zvoĆØniÅ”kem podroĆØju, bistveno manj pri ojaĆØevalnikih, a Å”e vedno precej, medtem ko se mi zdijo gramofoni redkost.
Ponavljam, da ni izza mojega spraŔevanja nobene zlonamernosti, me le zanima kaj je izza teh projektov:ljubiteljstvo ali morda vseeno le želja po nekem zaslužku?
Prosil pa bi, da te teme ne izrabljat za ponavljanje veĆØno trajajoĆØe diskusije o "analognem" in "digitalnem" zvoku!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
akspace



Pridružen/-a: Sre Apr 2009 11:08
Prispevkov: 5
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 21, 2012 09:53    Naslov sporočila: Ultimate Lenco Odgovori s citatom

Pozdravljeni gospodje.
Sicer vam nisem dožel pojasnjevanja zakaj to tako ali....
ampak bom naredil izjemo.
Zakaj prodajam tak vrhuski gramofon?
Ja, npr. zakaj vi prodajajte avtomobil po nekaj letih ali zakaj prodajate nek bla bla zelo zveneĆØ ojaĆØevalec ali zvoĆØnike ali....?
Verjetno ne razumete, da se ĆØlovek razvija naprej ter izkuÅ”nje,
ki jih je pridobil nadgrajuje.
Ne prodajam zato, da bi mastno zaslužil, kot to delajo vaÅ”i dobavitelji in proizvajalci hi-fi komponent z tako zveneĆØimi blagovnimi znamkami.
Ni niti smiselno, da stegujete jezik pri zadevah, ki jih Ŕe v življenju niste uspeli narediti z lastnimi rokami.
Enostavno ne cenite takih reĆØi pa poskusite ne biti nesramni do tistega kar ne razumete ali poznate.


V gradnjo je bilo vloženih ogromno ur dela in znanja, gre pa za unikat,
ki nima veze z Audio Vaccine Lenco gramofoni.

""Pri gramofonu, do katerega sem podal link, me ĆØudi predvsem to, da se kot osnova navaja Lenco L-78,""
Preberite si oglas Ŕe enkrat pa boste videli, da ne gre za l-78 osnovo,
ampak za l75 in, samo motor, krožnik in idler kot osnova.

""Po drugi strani menim, da izdelava res kakovostnega gramofona sploh ni enostavna in je v bistvu težja kot pa to velja recimo za boxe.Verjetno je jasno, da mora biti denimo krožnik povsem uravnotežen in spraŔujem, kako je v DIY projektu to možno(saj se govori o lasersko sfrezanem komadu).Enako mi pri konkretnem izdelku s same fotografije ni jasno kako so vibracije samega mehanizma kot tudi zunanje zademfane.""

Ja res je, izgradnja je težavna ampak izvedljiva. PloÅ”ĆØa je lasersko obdelana in motor je loĆØen od te ploÅ”ĆØe, tako da se treslajji od motorja ne prenaÅ”ajo na ploÅ”ĆØo in krožnik.

""Ponavljam, da ni izza mojega spraŔevanja nobene zlonamernosti, me le zanima kaj je izza teh projektov:ljubiteljstvo ali morda vseeno le želja po nekem zaslužku?""

Se vam zdi ta gramofon narejen ne ljubiteljsko?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031388399
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 21, 2012 11:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ravno zato ker sem v življenju imel kar nekaj gramofonov in kar nekaj naredil s svojimi rokami se oglaÅ”am, priznam da dotiĆØnega gramofona nisem sliÅ”al dobro pa poznam osnovo in vem pribliÅ”no kar je možno in kar ni iz nje narediti,moĆØno pa dvomim. da je ponosni lastnik kdaj sliÅ”al kak res vrhunski gramofon.

To da motor loĆØiÅ” od ohiÅ”ja je delna reÅ”itev ki prinaÅ”a druge probleme.tudi dampiraanje resonanc ni vsa reÅ”itev prej problem ker dvigneÅ” te vibracije kar precej kolorira zvok in kar je težje in dražje reÅ”iti. po sliki žal deluje tako kot sem napisal in se opraviĆØujem ĆØe nimam prav. vem pa dobro kaj naredi plinth tak ali drugaĆØen in nalaganje plat v smislu veĆØ je bolje definitivno ni reÅ”itev,

najbolj pozitivno pri Lencotih je torni pogon in tu si ne predstavljam izvedbe ker je motor loĆØen,torej Å”e ta pozitivni atribut odpade. kaj pol sploh ostane???
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Roogi58



Pridružen/-a: Čet Jul 2010 11:02
Prispevkov: 92
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 21, 2012 12:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obnove gramofona se nisem lotil z namenom, da bi s tem zaslužil, ker to pri nas v Sloveniji žal ni mogoĆØe.

ƈe prav se z audiom ukvarjam že zelo dolgo in tudi poklicno, mi predstvalja vse skupaj bolj hobi, kot pa nek otipljiv zaslužek. Da vrhunski audio vsaj pri nas za veĆØino trgovcev ni velik posel, lahko potrdi tudi veĆØina ostalih, ki so v tem poslu. Menim pa, da je lepo in koristno (kot pri vsakem hobiju), ĆØe na nek naĆØin z ukvarjanjem in delom vsaj pokrijeÅ” stroÅ”ke ali prideÅ” do doloĆØene opreme nekaj ceneje, kot zgolj navadni potroÅ”niki, ki si za to niti ne prizadevajo ali nimajo ĆØasa.

Recimo, ĆØe nek mehanik, ki servisira avtomobile, za svojo duÅ”o kupi star avto ali motorno kolo (oldtimer), pa ga za svoje veselje obnovi, pa da ga vse skupaj pride malo ceneje, obnavlja hkrati dva ali tri, ne vidim v tem niĆØ slabega, ĆØe potem katerega iz zbirke proda. Sploh, ĆØe mu zadeva lepo uspe, saj tudi veĆØina ljubiteljev avtomobilov take obnove ni sposobna, ali pa enostavno nima zato ĆØasa in izkuÅ”enj.

Sam sem videl v obnovi gramofona predvsem iziv, ĆØe se res lahko naredi nekaj tako dobrega, o ĆØemer se piÅ”e na forumih in o ĆØemer govorijo poznavalci. Najprej osebno v to tudi nisem povsem verjel, ker pa se do nekatrih spoznanj ĆØlovek paĆØ ne more dokopati, ĆØe sam ne poskusi, sem se paĆØ spustil v ta izziv.

Ob tem mi je pomagal kolega, ki ima z gramofoni precej izkuÅ”enj in znanja, kar nekaj izkuÅ”enj se lahko izmenja tudi na kakih forumih, do nekaterih spoznanj pa se paĆØ pride le z delom, preizkuÅ”anjem raznih materialov itd., kar pa seveda vse skupaj precej stane. ƈe bi vedel že prej, koliko taka temeljita obnova sploh stane, sploh ĆØe so cilji postavljeni zelo visoko, se mogoĆØe v to sploh ne bi spuÅ”ĆØal. Po dveh letih lahko povem, da je le konĆØni rezultat tisti, ki me veĆØ kot le tolaži oz. lahko povem, da me kar navduÅ”uje.

Zakaj ravno Lenco, ki nekdaj ni bil bog ve kaj? Vseh odgovorov tudi sam ne vem. Nekaj jih boste naÅ”li na spodnjih povezavah. Tudi sam nisem verjel, kako lahko tako banalen gramofon oz. mehanizem zveni tako dobro, ampak dejstvo je, da zveni. ƈe se znebiÅ” vsega nepotrebnega, kar mu zvok omejuje in mu dodaÅ” nekaj stvari, ki jih je potrebno ĆØasom in novim dognanjem narediti bolje ali na novo, potem je lahko rezultat prav neverjeten.

Zakaj ne Garrad? V bistvu mu niĆØ ne manjka saj gre konceptualno za skoraj identiĆØen gramofon, kot je Lenco. MogoĆØe oz. verjetno je v nekaterih pogledih celo boljÅ”i, dejstvo pa je, da je poleg Thorensa bil prvi, za katerega se je ugotovilo, da se ga izplaĆØa obnoviti ravno zaradi superiornega zvoka. Garrardi in Thorensi na idler pogon so sedaj zelo cenjeni in jih je težko dobiti izpod 1000 EUR in ĆØe se kje kateri pojavi, se prav vsak zelo hitro proda, saj je postal pojem.

Lenco Å”e dve leti nazaj, ko sva se s kolegom lotila projekta temeljite obnove in gradnje, ni kotiral visoko in se je spodobno ohranjen gramofon dalo res dobiti za okrog 100 EUR. Ker cene spremljam, lahko povem, da so se v slabih dveh letih podvojile ali celo potrojile in ni daleĆØ ĆØas, ko se bodo približale cenam Garrarda, ko bo to seveda veĆØina ljubiteljev dobrega zvoka in samogradnje skapirala.

http://www.high-endaudio.com/RC-Tables.html#ClA

http://www.high-endaudio.com/RC-Lenco.html
_________________
Viablue-Slovenija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 761 451
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 21, 2012 12:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na tej strani lahko preberete skoraj vse o dodelavah, predelavah itn o gramofonih Lenco. Mislim, da je nekaj napisano tudi iz SLO, najdete kar nekaj lepih izvedb in reÅ”itev za te gramofone, tudi v ekzotiĆØnem lesu in materialu. O kvaliteti nebi govoril, dokler ne sliÅ”im, imam pa svoje pomisleke ĆØe se grdo izrazim na tak "kup lesa".

http://www.lencoheaven.net/

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 21, 2012 12:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

glede zadnjega napisanega se celo strinjam s tabo,sem pa imel veĆØ takih stvari.tudi EMT 928 in verjami da so Garrardi 301.401 in Thorens 124 bistveno bolje izdelani in Lenco paĆØ ni na tem nivoju.

Upam da kolega ki ti pomaga ni tisti z tvojih koncev ki je Å”e nedolgo nazaj delal z par naivneži ultimativni gramofon kot v butalah. glasovali so za obliko in dimenzije ležaja vse je najprej skoraj zastonj potem pa so Å”li stroÅ”ki v nebo gramofon pa ni narejen ĆØe prav vem nobeden...

pri vsaki stvari pa niso pozabili omeniti koliko to stane pri drugih proizvajalcih ki so itak bedaki. tu bo vse dvakrat ceneje in petkrat boljŔe...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 21, 2012 13:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hifi je lep hobi.
Tu in tam si ga s prerekanji malce zagrenimo sami.

Seveda, ĆØim nekdo reĆØe: to je vrhunsko, ker sem gor posvetil z laserjem, naredil vse kar 'audio religija' zahteva in povrh Å”e dodal x kil super materiala - kaj misliÅ” da bo reakcija..?

IzkuÅ”en analogist ve, da se lahko tudi vrhunski gramofon onesposobi v par potezah. In zaĆØne igrati slabo. Pa je na videz isti kot prej, enako ga lahko opiÅ”eÅ”. Po 'defoltu' smo previdni.
Zato vedno reĆØem - idi - vidi. Tudi ĆØe gre za renomirano ime. PrepriĆØaj se na lastna uÅ”esa in ĆØe ti gre pod kožo, ok.

Cenim vsak trud in njihove avtorje.
Avtorju predelave Lenca pa : ne se bat - ...se son rose, fioriranno... (ĆØe so vrtnice, bodo vzcvetele).
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Roogi58



Pridružen/-a: Čet Jul 2010 11:02
Prispevkov: 92
Kraj: Murska Sobota

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 21, 2012 13:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

"Upam da kolega ki ti pomaga ni tisti z tvojih koncev ki je Å”e nedolgo nazaj delal z par naivneži ultimativni gramofon kot v butalah. glasovali so za obliko in dimenzije ležaja vse je najprej skoraj zastonj potem pa so Å”li stroÅ”ki v nebo gramofon pa ni narejen ĆØe prav vem nobeden... "

Ne gre za isto osebo!

Sicer pa, kot sem že sam dejal, mi ni povsem jasno, zakaj igra tako dobro, ker tudi meni ni bilo logiĆØno. Tudi se niso obnesle prav vse logiĆØne izboljÅ”ave, ki smo jih v ĆØasu obnove testirali precej. Drži pa, da ga le majhna sprememba lahko pokvari, pa tudi popravi.
_________________
Viablue-Slovenija
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 761 451
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 21, 2012 13:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈim prej ugotovi kaj je tisto, kar ga res izboljÅ”a, sicer ne boÅ” sposoben replicirati Å”e enega takega. Pa Å”e prvega lahko 'zjeb..Å”'

EMT 930 - krasna maŔinca. ImaŔ dva, oba enako zglancaŔ, eden gre super ok, drugi ga ne dosega niti približno. Prigoda iz življenja nekega avdiofila.
Pri 'koleÅ”ĆØkarjih' zelo pogosta.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AUDIOEXPERT



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 15:50
Prispevkov: 407
Kraj: CELJE

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 21, 2012 14:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Butale,hahahahaha,audiofrik,maÅ” pir v dobrem!
tresla se je gora,rodio se miÅ”! za gramofon mislim! Laughing
_________________
TRGOVINA AUDIOEXPERT V CELJU !
www.audioexpert.si
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040 557 500
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 1 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe