Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

DCB-1 buffer by Salas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ma_coule



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 23:27
Prispevkov: 370
Kraj: south of the border

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 18, 2011 20:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fotografij hladilnikov pa si naÅ”tepal toliko, da ĆØloveka zazebe Å”e preden pride do zadnje...
Pa naj ti bo, samo da si nehal gnjavit...
Laughing Laughing Laughing

UspeÅ”en zakljuĆØek akcije ti želim Exclamation

ZZ & FF Exclamation
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 18, 2011 23:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Laughing Laughing Laughing

Sem že tudi malce potipal na diyaudio, za "hot-rod" naj bi bili ravno za silo oziroma odvisno od ventilacije v ohiŔju. Bo treba nekaj naŔtudirat da bodo ostali hladni kot Ŕpricer.

Hvala! Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 764
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 19, 2011 00:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tile miniaturni hladilniki hladni kot Ŕpricar? Very Happy

ƈe je "hot-rod" miÅ”ljenih 600mA in imaÅ” napajanje +/- 10 V, potem je izhodni MOSFET obremenjen s skoraj celotnim tokom. Buffer kot breme sam porabi nekaj skromnih mA, nekaj gre tudi za delovanje samega shunt napajalnika, ampak zanemarljivo.

Od +10V do mase je 10V razlike in 600mA toka. To je 6W samo na izhodnem MOSFETU za + vejo napajanja.

Potem imaÅ” od -10V do mase znova 10V razlike in 600 mA toka. Znova 6W toplote.

Potem imaÅ” CCS MOSFET. Nisem se poglabljal, kakÅ”na bo razlika med vhodno in izhodno napetostjo. Recimo, da bo 7V. Padec 7V, skozi teĆØe 600mA, torej 4.2W toplote na CCS elementu za + vejo napajanja.

Potem imaŔ Ŕe - vejo napajanja. Znova 4.2W toplote.

SeŔtejmo skupaj: 6W + 6W + 4.2W + 4.2W = 20.4W
Torej moraŔ odvesti dobrih 20W toplote. Da ne Ŕtejem usmerniŔkih diod in ostalega, ki tudi dvigujejo temperaturo v ohiŔju.

Kaj pa trafo, ki tudi oddaja toploto? Kolikor sem se jaz igral s shunti, je faktor vsaj x 5, manj kot o 100W trafotu jaz sploh ne bi razmiÅ”ljal, ĆØe bo trajno obremenjen z 20+ W.

O tem "hot-rodu" razmiÅ”ljaj podobno kot o 20W konĆØni stopnji ojaĆØevalca, ki dela v A klasi in temu primerno potem dimenzioniraÅ” hladilnike.

Spodaj je moj "hladilnik za eksperimente". Pri 10W toplotne disipacije ga je že težko držat zaradi vroĆØine.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 19, 2011 02:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Me veseli da si se Ŕe ti oglasil.

Hladni kot Ŕpricer je bilo bolj v hecu miŔljeno. To, da se bodo greli, vem. In prav je da se grejejo. Twisted Evil
Napajanje bo 50VA 15VAC, po priporoĆØilu Salasa je ĆØisto zadosti. Za hladilnike pa vidim, da sem se "malo" nasral, gledal sem kako imajo drugi reÅ”eno hlajenje in so se mi njihovi hladilniki zdeli dosti manjÅ”i. Zato sem mislil da bodo ta rebra ĆØisto dovolj. No, pa oĆØitno ne bodo.
Imam Ŕe ena taka rebra, a viŔine 80mm, tako da bom v skrajnem primeru tiste uporabil.
Ideja, ki se mi je porodila pa je tudi, da bi ploÅ”ĆØice dal na 10mm alu blok, mosfete privijaĆØil na ta blok, poleg tega pa bi privijaĆØil tudi te hladilnike, ki bi potem odvajali toploto s tega alu bloka.

Za predstavo je spodnja slika. V mojem primeru bi bil ta alu blok ŔirŔi in nad mosfeti bi bili Ŕe hladilniki.



Še kako imajo drugi reŔeno hlajenje:




Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audio_holic



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 13:50
Prispevkov: 323
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 19, 2011 02:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

igor0203 je napisal/a:
Laughing Laughing Laughing

Sem že tudi malce potipal na diyaudio, za "hot-rod" naj bi bili ravno za silo oziroma odvisno od ventilacije v ohiŔju. Bo treba nekaj naŔtudirat da bodo ostali hladni kot Ŕpricer.

Hvala! Wink



No konĆØno Cool


Najprej ga sprobaj kako se zvoĆØne obnese in ĆØe ima dovolj gaina za poganjat tvoje "ledene kocke"...ĆØe boÅ” z rezultati zadovoljen potem ga pa "hot-rod"-aj Smile


P.S.: Moj PRE4 že ĆØaka ....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 764
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 19, 2011 02:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ti ga samo sestavi in naredi poskusni zagon z nižje nastavljenim tokom. Potem boÅ” v praksi videl, koliko lahko poveĆØaÅ” tok, da hladilniki Å”e hladijo in da iz trafota Å”e ne kadi Very Happy

@audio_holic
to je buffer, Gain = 1, oziroma nekoliko manj
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audio_holic



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 13:50
Prispevkov: 323
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 19, 2011 13:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

stormsonic je napisal/a:

@audio_holic
to je buffer, Gain = 1, oziroma nekoliko manj



Saj vem. Zato sem mu tudi svetoval, naj najprej preizkusi kako se v praksi z njegovim ojaĆØevalcem obnese Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 19, 2011 14:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prej sem na malce bolj podrobno preletel temo na diyaudio in priloženi 10R upori so za 200mA tok, za 600mA je potrebno zamenjati obstojeĆØe s 3.3R.
Malo sem zameÅ”al, sem mislil da so 10R za 600mA. Je pa tudi 200mA že hot-rod verzija, prva stopniĆØka hot-roda. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 07, 2011 21:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Twisted Evil
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audio_holic



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 13:50
Prispevkov: 323
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 08, 2011 01:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

igor0203 je napisal/a:
Twisted Evil


Question
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 08, 2011 09:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tole bo ĆØista veselica.
Razlika med shuntom in linearnim na SBju je samo pri tranzijentnem odzivu kot dan in noĆØ, s tem, da tudi linearni nima slabega.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Å pilferderber



Pridružen/-a: Čet Dec 2009 1:24
Prispevkov: 775

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 08, 2011 09:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

naj me nekdo izobrazi, ĆØemu služi "buffer"?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 08, 2011 10:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Å ele vĆØeraj je buffer zaÅ”pilal.
Prvi vtisi so pozitivni, zvok je postal bolj odprt, veĆØ je detajlov v zgornjem spektru, ves zvok se je "preĆØistil", oder se je poveĆØal in globina je Å”e boljÅ”a kot prej.
Napram Borini Clepsidri ta buffer deluje bolj nevtralno oz. Clepsidra zveni malenkost bolj "toplo".
PosluÅ”al sem mogoĆØe kako uro, uro in pol, tako da se moram Å”e naposluÅ”ati. Smile

Zdaj pa moram poiskati Ŕe nek input selektor in ohiŔje. Kak predlog za input selektor?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 08, 2011 11:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Å pilferderber je napisal/a:
naj me nekdo izobrazi, ĆØemu služi "buffer"?


To je nekaj, kar avdiofili vse preradi preskoĆØijo.
V želji po maksimalnem minimalizmu. Potem ti celo znani trgovci na forumu piÅ”ejo, da imajo nekatere naprave pol preveĆØ elektronike notri.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
igor0203



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 12:33
Prispevkov: 638
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 08, 2011 11:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Å pilferderber je napisal/a:
naj me nekdo izobrazi, ĆØemu služi "buffer"?


WHY AUDIO BUFFER?


If your various audio equipment, cables, speakers, listening room are not working with each other then you cannot expect to hear the full potential of your system. Therefore, careful matching of audio components is critical in performance optimization of any audio system.

When audiophiles listen to their newly purchased component at home, they often find the sound quality doesnā€™t match up to what they heard in the shops demo room. The sonic characteristics that persuaded them into purchasing the machine in the first place have simply vanished. This all too familiar situation, often leads to most audiophiles blaming the remainder of their system for ā€œnot being as good as the one in the shopā€. The end result is often more upgrades and further misinformed or ill-advised investments.

Many audiophiles are not aware that the performance gap between what they hear in the shop and what they hear at home is a direct result of impedance mismatching between the new machine and the rest of their system. Impedance matching is a complex technical issue in audio design. What makes it worse, is that the same manufacturer can have different output / input (I/O) impedance standards across their range of products.

While some manufacturers are willing to disclose the I/O impedance figures, most are not too keen. The end result is an audio market full of confusion, myth and plenty of frustration. Unless the entire audio system is from the same manufacturer within the same product line it is highly likely that impedance mismatching will exist. Most audiophiles are paying 100% for their systems but are only hearing 70% of its full potential.

Audio buffer removes any impedance mismatching by acting as an isolation platform between any source components (CD, DVD, SACD player, Phono preamp, radio, or even IPod) and downstream amplification (preamp, intergraded amp, etc). Buffer is designed to Increase signal transmission efficiency between all component and unlock the potential of any system.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 4 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe