Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Danley zvoĆØniki
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2011 12:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vintagesonic je napisal/a:

Komentar v stilu:

Berni Å”e malo, pa boÅ” na DANLEY SM-60F zvoĆØnikih, ki jih Rudi zelo propagira in so nekajkrat cenejÅ”i od tvojih megijev.

se pa tudi meni zdi popolnoma mimo :ampak ĆØe nekomu paÅ”e tudi prav. Berni je itak svoje že povedal.Wink

Pa brez zamere in slabe volje tudi z moje strani.

LP, Vintagesonic


Ni zamere.
Moj komentar je priÅ”el ĆØisto spontano. Berni je hvalil Rudijev preamp , konstruktor Rudi pa pada dol na Danleye(pravi, da je že skoraj obupal nad zvoĆØniki) in potem je Å”el na Madžarsko posluÅ”at Danleye ... in ... ostalo je zgodovina. Meni je logiĆØen sklep, da bi Berni potem vsaj posluÅ”al "to ĆØudo", ki je mimogrede ene Å”tirikrat cenejÅ”e kot megiji ...(jaz vem, da bi to naredil). Malo pred pogovorom z Rudijem sva govorila tudi z ZvoĆØnikom, ki je, ĆØeprav ima nove SoulSonice, Danleye po posluÅ”anju pri Rudiju prinesel domov na test (ZvoĆØnikovo mnenje pri meni Å”teje)... potem Ambasador(vsi hvalite njegov gramofon) ... meni je to dovolj, da dam Danleyem Å”anso in da jih dam na forum. Ne glede na to, da naj bi odkrival toplo vodo, mislim, da do sedaj na tem forumu o njih Å”e ni bilo govora. Toliko. Niti sluĆØajno pa jih nisem hotel primerjati z megiji.
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2011 12:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:

Niti sluĆØajno pa jih nisem hotel primerjati z megiji.


OK, OK Wink , se mi je zdelo da tako daleĆØ pa vseeno ne bi Å”el, kljub navduÅ”enju nad njimi. Kot sem že omenil, brez zamere.

LP

Vintagesonic
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zvocnik



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 22:12
Prispevkov: 786
Kraj: Piran

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2011 13:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vintagesonic je napisal/a:
JAZZZ je napisal/a:

Niti sluĆØajno pa jih nisem hotel primerjati z megiji.


OK, OK Wink , se mi je zdelo da tako daleĆØ pa vseeno ne bi Å”el, kljub navduÅ”enju nad njimi. Kot sem že omenil, brez zamere.

LP

Vintagesonic


Primerjavo sem naredil jaz, pa ne zaradi navdusenja, ampak ker zvocnika stojita eden do drugega. Z MG-ji sem ze preko 20 let in njihov zvok poznam kar dobro, potem so tu SoulSonic-i, ki se presenetljivo dobro priblizajo MG-jem (20.1) prav v njihovem najmocnejsem karakterju s tem, da jih na ostalih delih do dobra prekasajo. Danley-i pa imajo zelo podoben karakter, seveda slisano se ni njihov koncni sound in tudi v zmagljivostih je se kar nekaj rezerve. Obrisi pa so.

Kot pise Ajka:

... si pa ne predstavljam 3D zvoĆØne slike, koherentnosti, bogate harmoniĆØne strukture, timbralnih kontrastov in Å”e ĆØesa ... Že enostavnost "trobljastega nastavka" in enostavno ohiÅ”je daje slutiti o velikih zvoĆØnih popaĆØenjih ... Prava "troblja" je "resna znanost"

Lahko recem, da je produkt tega 'hecnega' zvocnika prav vse nasteto. Sicer kako bil lahko igrali klasiko kakor jo? Tudi zvocnik ni bil narejen kar od nekoga, ampak je plod dolgoletnih izkusenj. Da je ta zvocnik pristal v avdiofilskih krogih je najbrz 'zgolj nakljucje' oz pozornost kaksnega avdiofila, ki si je upal.

Vsaj zelo zanimivo je tole vse skupaj.


Lp
_________________
Information is not knowledge
Knowledge is not wisdom
Wisdom is not truth
Truth is not beauty
Beauty is not love
Love is not music
Music is the best !

FZ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 737 410
Volume



Pridružen/-a: Pet Apr 2011 0:30
Prispevkov: 33
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2011 15:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

JAZZZ je napisal/a:
Glede na tvoj opis teh zvoĆØnikov nimaÅ” pojma o njih(tako kot ne jaz). Ampak, jaz ne piÅ”em neumnosti in si jih bom samo dal predstaviti.


Jaz se bom na veselje nekaterih soforumaÅ”ev v tej temi odmaknil, ker se mi zdi popolnoma nekonstruktivno sodelovati v debatah, ki so zaĆØinjene s popolnim nepoznavanjem tematike in slonijo na primitivnih osebnih podtikanjih.

Samo v vednost nekaterim bi rad povedal, da tudi sam proizvajalec Danley definira na svojih internetnih straneh podroĆØja uporabe njihovih produktov.

Poglejmo si ta podroĆØja in njihove konkretne instalacije:

ā€¢Houses of worship
ā€¢Commercial theatre sound
ā€¢Live music venues
ā€¢Performing arts centers
ā€¢Stadiums
ā€¢Discos












To bi bilo vse iz moje strani. Ob tej priliki se opraviĆØujem ambasdorju in zvoĆØniku katerih nasprotujoĆØa mnenja spoÅ”tujem, ker sta sposobna voditi dialog na normalnem nivoju. Nekaterim je to oĆØitno prezahtevna naloga.

Zaradi mene lahko zgoraj objavljenim fotografijam nekateri pripnete v kolekcijo tudi dnevno sobo G. KoroŔca. Proizvajalcu zagotovo ne bo Ŕkodilo, samo nekateri obiskovalci njihovih internetnih strani se bodo zagotovo nehote nasmejali. Smeh je itak pol zdravja pravijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 000 000
orc.perc



Pridružen/-a: Sre Nov 2009 22:05
Prispevkov: 527
Kraj: Posr.Park

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2011 15:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Beyond Danley

Tom Danley is one of the most innovative loudspeaker designers in the industry, however his achievements go far beyond producing remarkable audio products.

His scientific advances have been utilized in projects ranging from ground zero bombing simulation and active noise cancellation of jet engines to critical listening mastering studios, high end home theatre and houses of worship around the world.


This page is dedicated to Tom's accomplishments outside of his work at Danley Sound Labs.

vir: http://www.danleysoundlabs.com/beyond%20danley.html
_________________
-1/3oct.REar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2011 15:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MeÅ”at in primerjat Maggieje in Danleye, dve tako popolnoma, popolnoma razliĆØni tehnoloÅ”ki zasnovi, razliĆØna pristopa?
Ni to-otroĆØje?

Maggie versus podobni, bi Ŕlo in Danley versus podobni tudi.
Princip Danleyev smo videli že pri starih Bose, seveda drugaĆØen, a ideja je ista, a prilagojena sedanjim tehnoloÅ”kim razmeram.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
markoni



Pridružen/-a: Pon Mar 2009 23:09
Prispevkov: 541
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2011 16:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mestn pu je napisal/a:
MeÅ”at in primerjat Maggieje in Danleye, dve tako popolnoma, popolnoma razliĆØni tehnoloÅ”ki zasnovi, razliĆØna pristopa?
Ni to-otroĆØje?

Maggie versus podobni, bi Ŕlo in Danley versus podobni tudi.
Princip Danleyev smo videli že pri starih Bose, seveda drugaĆØen, a ideja je ista, a prilagojena sedanjim tehnoloÅ”kim razmeram.



Bravo !!!
_________________
Only trust your hart (ears) ! Elephant man ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2011 16:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz pa tu ne vidim ravno kakŔnega problema...

OK, zvoĆØniki "primarno" namenjeni PA - ampak zakaj pa ne bi dobro zveneli tudi na normalni jakosti ter v "avdiofilske" namene? KakÅ”en poseben (tehnoloÅ”ki!) razlog?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2011 16:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

OĆØitno so na slikah prikazani kar konkretni koncerti, ki niso namenjeni za ljudi brez posluha, torej tako slabo ne more biti.Wink
Sposobnost velike glasnosti pa je sedaj omejitev? ƈe je premala obĆØutljivost ni prav, pa ĆØe je prevelika?
Dejstvo je, da je velika veĆØina High end robe izrodek in sama sebi namen. Prvo naĆØelo vernega produciranja pa ji je postalo tuje.
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zvocnik



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 22:12
Prispevkov: 786
Kraj: Piran

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2011 16:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

markoni je napisal/a:
mestn pu je napisal/a:
MeÅ”at in primerjat Maggieje in Danleye, dve tako popolnoma, popolnoma razliĆØni tehnoloÅ”ki zasnovi, razliĆØna pristopa?
Ni to-otroĆØje?

Maggie versus podobni, bi Ŕlo in Danley versus podobni tudi.
Princip Danleyev smo videli že pri starih Bose, seveda drugaĆØen, a ideja je ista, a prilagojena sedanjim tehnoloÅ”kim razmeram.



Bravo !!!


In kdo govori o tehnoloskih zasnovah? Komu je to sploh vazno?


Lp
_________________
Information is not knowledge
Knowledge is not wisdom
Wisdom is not truth
Truth is not beauty
Beauty is not love
Love is not music
Music is the best !

FZ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 737 410
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2011 16:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gwb je napisal/a:
Jaz pa tu ne vidim ravno kakŔnega problema...

OK, zvoĆØniki "primarno" namenjeni PA - ampak zakaj pa ne bi dobro zveneli tudi na normalni jakosti ter v "avdiofilske" namene? KakÅ”en poseben (tehnoloÅ”ki!) razlog?


V naĆØelu ne bi bilo nobenega tehnoloÅ”kega problema ĆØe se predhodno skupaj domenimo, kaj je normalna zvoĆØna jakost v neki dnevni sobi, kjer bi bili recimo zvoĆØniki nameÅ”ĆØeni.

ƈe ti je recimo posluÅ”anje glasbe ob glasnosti ĆØez 110 dBA prijetno, potem v naĆØelu ni problema.

Malce si poglej obĆØutljivost omenjenih zvoĆØnikov in poslediĆØno zvoĆØno jakost pri elektriĆØni moĆØi ojaĆØevalnika 1W na razdalji 1 m.

LP Vintagesonic
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2011 16:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

berni je napisal/a:
OĆØitno so na slikah prikazani kar konkretni koncerti, ki niso namenjeni za ljudi brez posluha, torej tako slabo ne more biti.Wink .


He, he Berni, za tiste ki so na zadnji fotki ne vem koliko imajo posluha, so pa zagotovo zelo posluŔni Wink ( izjava ni zlonamerna do vernih, ampak je samo v kontekstu debate )

berni je napisal/a:

Dejstvo je, da je velika veĆØina High end robe izrodek in sama sebi namen.


Tudi zelo smela trditev, ki najbrž ni iz trte izvita. Malce nam namigni v kateri grm konkretno streljaÅ”, ĆØe seveda ni "top secret". Wink

LP

Vintagesonic
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2011 17:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vintagesonic je napisal/a:
berni je napisal/a:
OĆØitno so na slikah prikazani kar konkretni koncerti, ki niso namenjeni za ljudi brez posluha, torej tako slabo ne more biti.Wink .


He, he Berni, za tiste ki so na zadnji fotki ne vem koliko imajo posluha, so pa zagotovo zelo posluŔni Wink ( izjava ni zlonamerna do vernih, ampak je samo v kontekstu debate )

berni je napisal/a:

Dejstvo je, da je velika veĆØina High end robe izrodek in sama sebi namen.


Tudi zelo smela trditev, ki najbrž ni iz trte izvita. Malce nam namigni v kateri grm konkretno streljaÅ”, ĆØe seveda ni "top secret". Wink

LP

Vintagesonic

Tu se ne gre za dotiĆØni grm ampak dejstvo, da je veĆØina majhnih strokovnih firm in posameznikov z ogromno znanja v sedanjem svetu manj vredna kot "dobri" managerji, ekonomisti...Rezultati so papirni, kvaliteta in razvoj pa zaĆØne Å”epati. To je dejstvo in ni samo problem v High end.
_________________
Lp
Bernard
--------------
Live and let live.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2011 17:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vintagesonic je napisal/a:
gwb je napisal/a:
Jaz pa tu ne vidim ravno kakŔnega problema...

OK, zvoĆØniki "primarno" namenjeni PA - ampak zakaj pa ne bi dobro zveneli tudi na normalni jakosti ter v "avdiofilske" namene? KakÅ”en poseben (tehnoloÅ”ki!) razlog?


V naĆØelu ne bi bilo nobenega tehnoloÅ”kega problema ĆØe se predhodno skupaj domenimo, kaj je normalna zvoĆØna jakost v neki dnevni sobi, kjer bi bili recimo zvoĆØniki nameÅ”ĆØeni.

ƈe ti je recimo posluÅ”anje glasbe ob glasnosti ĆØez 110 dBA prijetno, potem v naĆØelu ni problema.

Malce si poglej obĆØutljivost omenjenih zvoĆØnikov in poslediĆØno zvoĆØno jakost pri elektriĆØni moĆØi ojaĆØevalnika 1W na razdalji 1 m.

LP Vintagesonic


Sem pogledal obĆØutljivost - in znaÅ”a 100dB/W/m.

Npr. Avantgardi so 109+dB/W/m (po njihovih specifikacijah), veliki Tannoyi so tudi tam okoli 100dB/W/m - pa so namenjeni "hi-fi" uporabi. In pa Ŕe zelo fajn zvenijo!

Okoli 100-ke bi se dalo naŔteti Ŕe kar nekaj kandidatov.

Visoka obĆØutljivost samo odpira toliko veĆØje možnosti pri izbiri ojaĆØevalca.

Je boljŔe "mrtvilo" tam med 80-85 dB/W/m, kjer je uporaba elektrarne predpogoj? (so izjeme, ki potrjujejo pravilo seveda)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gorko1



Pridružen/-a: Pet Maj 2008 21:44
Prispevkov: 656
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 26, 2011 17:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zvocnik je napisal/a:


Lahko recem, da je produkt tega 'hecnega' zvocnika prav vse nasteto. Sicer kako bil lahko igrali klasiko kakor jo? Tudi zvocnik ni bil narejen kar od nekoga, ampak je plod dolgoletnih izkusenj. Da je ta zvocnik pristal v avdiofilskih krogih je najbrz 'zgolj nakljucje' oz pozornost kaksnega avdiofila, ki si je upal.

Vsaj zelo zanimivo je tole vse skupaj.



Kaj pa obĆØutljivost, ob predpostavki, da uporabimo zvoĆØnike v domaĆØi dnevni sobi in ne poizkuÅ”amo doseĆØi stadionske glasnosti? ObĆØutljivost naj bi bila 100db in impedanca 4R. Je možno poganjat s kakÅ”nim srednje moĆØnim lampaÅ”em?

LP,
Goran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Naslednja
Stran 2 od 12

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe