Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Izdelovalec kvalitetnih transformatorjev po naroĆØilu?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 20, 2012 23:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ha,moji so na podstreÅ”ju in sem si skoraj zlomil hrbet ,ko sem jih gor vlekel.Imata vsak nekih 20kg.Glede na moĆØ,pa sem približno opisal kako to gre.Po moje vsaj 1,5kW,ni pa neke bistvene razlike v ceni.Ampak kot sem že omenil,brnenje trafa ni nujno tudi slab zvok in si z njegovo uporabo samo naredil neki kompromis,zato bi bilo dobro to prej probat in Å”ele potem nabavit.Jaz sem Å”el v to,ker se mi je že med posluÅ”anjem pojavljala prava drama v zvoku,ki pa ni bil v nobeni povezavi s samim brnenjem.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
samob



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:06
Prispevkov: 148
Kraj: KrŔko

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 17, 2012 19:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom








Nekaj ĆØasa že imam "sesalnik za Å”trom" Very Happy . NaroĆØil sem ga pri g. DolinÅ”ku. MoĆØ- 2.2 kVA. Z delovanjem loĆØilnega transformatorja sem zadovoljen. Moram pa povedat, da ni Å”lo vse gladko. Ko sem ga priklopil v sistem, je zvok postal bolj energiĆØen, basovsko podroĆØje se je izbolÅ”alo,
ampak Sad visokotonsko podroĆØje se je pa sfižilo Sad Sad . Kaj sedaj? Poizkusim z menjavo interkonektov(srebrnina). NiĆØ bolÅ” Sad . Potem pa sem se odloĆØil za nabavo novih konektov za napajalni kabel(oyaide 004).
Niso poceni a so vredni vsakega centa Very Happy Very Happy .Marsi kdo bo spet Rolling Eyes in Confused , ampak povem vam stvar deluje odliĆØno. Naj Å”e povem, kabel je osnovni furutech 314, konekti pa so bili oyaide 079.
Kot se že vidi na slikah, trasfomator ni majhen. Teža z ohiÅ”jem je 40kg, da vam bo bolj jasno, zakaj sem na ohiÅ”ju naredil roĆØke. Pa tudi greje se kar junaÅ”ko. Sem imel kar dosti dela z vrtanjem dodatnih lukenj za prezraĆØevanje.

lp Samo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojcb



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:41
Prispevkov: 455
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 17, 2012 20:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lepo narejeno, imam enak razdelilni trafo, ki mi ga je naredil g.DolinÅ”ek, ampak ga Å”e nisem imel ĆØasa spedenati tako kot ti.

So pa zanimivi sliÅ”ni uĆØinki le-tega, recimo sem posluÅ”al, dinamika kot, da mi je malo padla, nisem pa Å”el tako daleĆØ, da bi menjal kable ali konektorje, ĆØeprav imam tudi jaz vse Oyaide, razno-razne.

Se pa strinjam, kar se tiĆØe konektorjev, karkoli, ampak karkoli menjam v sistemu se sliÅ”i. Cool
_________________
Glasba je kot ženska, v njej lahko neizmerno uživaŔ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
samob



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:06
Prispevkov: 148
Kraj: KrŔko

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 17, 2012 20:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ markoni

Ti bom kar tu odgovoril. 230ā‚¬.Mislim pa da se je o ceni že nekaj govorilo.

lp Samo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
markoni



Pridružen/-a: Pon Mar 2009 23:09
Prispevkov: 541
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 17, 2012 21:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Super cena za tako batino ! Hvala ! Very Happy
_________________
Only trust your hart (ears) ! Elephant man ......
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
davor281



Pridružen/-a: Čet Jan 2010 18:55
Prispevkov: 210
Kraj: Zimica

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 22, 2023 12:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Si bom sposodil temo...
Zasledil sem veĆØ mnenj glede ozemljitve pri loĆØilnem transformatorju.
Sam imam DolinŔkov in zanima me, kako vežete ozemljitev na sekundarju?
Predlogi na katere sem naletel:
- sploh ne ozemljitve na sekundarju
- loĆØena ozemljitev na sekundarju, pri ĆØemer ozemljitev priklopiÅ” na radiator (tega res nebi...)
- loĆØena ozenljitev na sekundarju, ĆØe si v hiÅ”i, si izvedeÅ” loĆØeno ozemljitev z ozemljitveno sondo
- nekaj idej je bilo v zvezi s sitemom "niĆØenja" se ne spomnim toĆØno kako

Trenutno imam tako, da za ozemljitev porabnikov na sekundarju zveĆØem kar na ozemljitev ki pride iz napajalnega kabla na primar.
ƈe se ne motim je ta vezava vidna na fotografijah, ki jih je objavil "samob".

Å e kakÅ”ni predlogi in izkuÅ”nje z razliĆØnimi vezavami?

Hvala!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040/514-308
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 22, 2023 21:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nebi ponavljal moje mnenje, bom pa prilepil tale link:
https://www.powerelectronictips.com/the-basics-of-ac-line-isolation-for-safety-part-2-the-solution/
(klikni Continue to site)
Seveda je v takem kontraproduktivno imeti Å”uko vtiĆØnice na razdelilcu na sekundarju, ker - itak nima ozemljitve in Å”e dela Å”kodo, ker povzroĆØa ground loop. Slednji je ploden teren za 'zvok' kablov, posebej napajalnih. Kar izmeri koliko ohmov je med ozemljitvijo na napajalnem kablu in minusom na (RCA) cinch vhodih in izhodih aparatur (nula).
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
Stran 5 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe