Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kupujem hi-fi po komponentah, rabim pomoĆØ ...
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
sovdat



Pridružen/-a: Pet Avg 2008 14:46
Prispevkov: 4
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 29, 2008 14:59    Naslov sporočila: Kupujem hi-fi po komponentah, rabim pomoĆØ ... Odgovori s citatom

Živjo,

mene zanima en nakup hi-fi sistema po komponentah, ampak glede na to, da bo to prviĆØ, bi prosil za nekaj nasvetov:

(za zaĆØetek bi rabil samo CD predvajalnik + zvoĆØnike, LP predvajalnik pa bi dokupil enkrat pozneje)

- koliko bi približno stal en tak soliden sistem?
- na katere stvari moram pri nakupu Ŕe posebej paziti?
- obstaja kje na Štajerskem koncu kakŔna specializirana hi-fi trgovina s kvalificiranimi prodajalci (Maribor, Celje)?
- mogoĆØe zna kdo predlagati kar kakÅ”en konkreten sistem?
- pa Å”e to, se mogoĆØe splaĆØa kupovati tudi rabljene, ali (in zakaj) ne?

hvala in lp!
BoŔtjan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 29, 2008 15:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spet isto vpraŔanje kot za vse Very Happy !!!

KOLIKO DENARJA SI PRIPRAVLJEN VLOŽITI V HI FI?

ƈe imaÅ” v žepu 10.000ā‚¬, potem ti lahko povem, da se za ta denar da dobiti tako dober HIFI, da ti bo vzdigoval kocine po telesu! Razz

ƈe boÅ” kupoval kvalitetno robo, se ne boj kupovati rabljene. Audiofili navadno na svoje komponente pazijo bolj kot na svoje ženiĆØke!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sovdat



Pridružen/-a: Pet Avg 2008 14:46
Prispevkov: 4
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 29, 2008 16:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nimam 10000ā‚¬ Very Happy

Ne vem, ajde recimo da imam 1000ā‚¬?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: Miklavž na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 29, 2008 23:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moj omiljeni sistem za nekaj-ĆØez-1000ā‚¬ je:

Marantz PM 6002 ojaĆØevalec
Marantz CD 6002 CD player
B & W 685 zvoĆØniki

Sistem je primeren za vse glasbene zvrsti in te komponente so dobile tudi
odliĆØne lovorike v hi-fi revijah (zvoĆØniki celo EISA nagrado).
Marantza lahko sliÅ”iÅ” v Big Bangu, B&W pa mislim, da v Canyon Audiu. ƈe imaÅ” gotovino si probaj za par dni sposodit na akontacijo te komponente v omenjenih trgovinah, da jih sliÅ”is v svoji sobi.

ƈe pa se lahko "stegneÅ”" do cca. 2000ā‚¬ pa spet priporoĆØam iste proizvajalce, vendar viÅ”je modele:

Marantz PM 7001 ojaĆØ
Marantz SA 7001 CD player
B&W 684

NajboljŔe pa bo seveda, da se sam malo sprehodiŔ po slo trgovinah, s svojimi CD-ji (Canyon, Big Bang, Vklop, ipd.) in si pustiŔ svetovati in demonstrirati njihovo ponudbo.


LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Senca



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 7:25
Prispevkov: 888
Kraj: Logatec

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 02, 2008 08:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede Marantza in B&W ti lahko povem iz lastnih izkuÅ”enj, da se ta kombinacija dobro obnese, vendar raĆØunaj samo na to, da bo obvezno potrebna menjava interkonektov, po možnosti kaj posrebrenega, saj sta oba proizvajalca v omenjenem cenovnem rangu rahlo podvržena basom in boÅ” s takÅ”nimi interkonekti malo umiril zadevo.
Pri meni srebrni interkonekti (posodil Audiofill) niso povzroĆØili kakÅ”ne dodatne razlike v zvoku, tako da menim, da bi znal biti to samo zaĆØetni odveĆØni stroÅ”ek.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alpinelinx



Pridružen/-a: Tor Jun 2008 15:29
Prispevkov: 15
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 07, 2008 17:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

Prosil bi vas za komentar za naslednjo kombinacijo:
- Cambridge Audio integriran ojaĆØ. 540A v2
- Cambridge Audio cdp 540c
- B&W 685


Bo to Å”pilal? SliÅ”al sem komentar, da je to zelo sliĆØno setu z Marantzom - smooth oz. mehko?

Hkrati bi prosil za komentar zvoĆØnikov Dali Concept 6. V Big Bangu sem jih posluÅ”al priklopljene na Marantz PM7001 in je bilo sliÅ”at kar dobro. Zanima me sploh primerjava z B&W 685.

pozdrav vsem!
_________________
*********************
brez muzke mi živeti ni...
*********************
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 07, 2008 18:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Alpinelinx je napisal/a:
Pozdravljeni!

Prosil bi vas za komentar za naslednjo kombinacijo:
- Cambridge Audio integriran ojaĆØ. 540A v2
- Cambridge Audio cdp 540c
- B&W 685



Po mojem mnenju... ostani kolikor se da proĆØ od tega.
ZadnjiĆØ smo pri meni posluÅ”ali to kombinacijo(sicer brez CDP), pa to ni to. OjaĆØevalec je veeeeeliko presvetel za ta zvoĆØnik. Prav tako ni igralo z NAD-om. Ta zvoĆØnik po mojih izkuÅ”njah zahteva temen pogon, ali pa vsaj ojaĆØevalec z ne preveĆØ izrazitimi visokimi toni. To pa CA ni.

MogoĆØe pa bo tebi vÅ”eĆØ.

Sam si že mesec, dva lastim B&W 685, in ĆØe te zanima kaj doloĆØenega ti lahko poskuÅ”am odgovorit.

Glede B&W 685 vs. Concept 6... Meni je razlika kot dan in noĆØ. V prednost B&W.

V tem razredu pa bi si jaz ogledal Å”e Dynaudio Audience 42. OdliĆØen zvoĆØnik za kak Jazz, mirnejÅ”i rock, akustiko, klasiko... KakÅ”en metal, elektronika pa mu ne paÅ”e ravno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
frodo



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 0:29
Prispevkov: 206
Kraj: Miklavž na dr. polju

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 07, 2008 19:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, ne kombiniraj B&W in Cambridge. Probaj raje z Marantz-om. Je mehkejŔi in bolj muzikalen kot CA. CA dela solidno z recimo KEF IQ serijo, ki so precej temni po zvoku.
Sicer pa grem sam ta teden posluÅ”at v BB Tannoy Mercury F4 Custom. Stanejo cca 550 ā‚¬ in so samostojeĆØi. Bom poroĆØal, kako se bo obneslo.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 07, 2008 20:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dejstvo je da ima 685 metalen visokotonec in zna igrat vĆØasih malo agresivno. CA je tudi sam svetel in zadevo Å”e dodatno povdari. Ko smo primerjali najnižji model NAD, se je izkazal za moĆØnejÅ”ega kot CA, pa tudi igralo je obĆØutno bolje. Da ne sede z omenjenimi Bowersi se nebi ĆØisto strinjal, sam bi vzel mogoĆØe kakÅ”en kabel, ki umiri vokal in pa moĆØnejÅ”o verzijo ojaĆØevalca za boljÅ”o kontrolo. Sam bi si v takem rangu probal omislit varianto Rotel ali NAD in Audiopro zvoĆØnike, ki so pri nas dokaj neznani, spilajo pa kar fajn. Probat ni greh pravijo.
http://www.audiopro.com/

KakŔno sobo imaŔ?
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alpinelinx



Pridružen/-a: Tor Jun 2008 15:29
Prispevkov: 15
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 07, 2008 21:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prostor je približno 3,5m x 6m. žal je dnevni prostor koriÅ”ĆØen tako, da moram uporabljati le Å”irino (3,5).

Torej, ĆØe odmislimo B&W 685 za trenutek, kakÅ”ne zvoĆØnike bi priporoĆØali za kombinacije: CA 540a v2 + CA 540c oz. Marantz 7001, 6002 + Marantz cd?

Ali bodo bookshelfi priĆØarali "polno sobo"? PosluÅ”am zelo razliĆØne zvrsti glasbe od jazz-a, nujazz-a, rock-a in elektronike (house).

Skratka, mal basa bi že bilo fino. Ne rabim tuc-tuc prevladajoĆØega basa, samo da bo in da bo koliko toliko natanĆØen in definiran.

ƈe so mi ta trenutek B&W 685 mal dragi, bi bil budget za zvoĆØnike nekaj manj kot za 685-ke.

Hvala vnaprej vsem!
_________________
*********************
brez muzke mi živeti ni...
*********************
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 08, 2008 10:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe imaÅ” možnost pejdi v Tift, oni so zastopniki za Ca pa poiskusi kombinacijo z Kef zvoĆØniki. Z kef iq 3 zna bit dobra kombinacija, xq pa je verjetno že predraga, vem pa da so imeli xq 20 model za preiskusit. V Inteku pa imaÅ” Ca+Dinaudio zvoĆØnike na raspolago. Žal pa cena Dynaudio zvoĆØnikov je kar visoka, pa rabijo tudi dober amp za jih poganjat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
streki



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 17:09
Prispevkov: 124
Kraj: Lukovica

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 09, 2008 17:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

lep pozdrav vsem malce sem bral vaÅ”a mnenja o hi fi pa vas naj spomnem da obstajajo tudi monitor audio zvoĆØniki
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 09, 2008 18:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Monitor Audio me malo spominjajo na B&W z malo manj življenja. Pa že B&W niso ravno živi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
streki



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 17:09
Prispevkov: 124
Kraj: Lukovica

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 09, 2008 18:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

oj pestilence
odvisno katero serijo misliÅ”
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Alpinelinx



Pridružen/-a: Tor Jun 2008 15:29
Prispevkov: 15
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 09, 2008 19:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kaj pa pravite na Monitor Audio RS6? v navezavi z Cambridge-om?

Pa MA RS6 vs B&W 685? predvidevanja?
_________________
*********************
brez muzke mi živeti ni...
*********************
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe