Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Integrirani ojaèevalec - kaj kupiti
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 41, 42, 43  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
artofsound



Pridružen/-a: Ned Mar 2014 18:47
Prispevkov: 48
Kraj: Dramlje

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 15, 2015 21:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To kar je bil Nad 3020 v 80tih letih, je bil v90tih Pioneer A400.
Po reviji HI FI CHOICE je bil uvršèen med 10 najpomembnejših hi fi
komponent po prodaji na Angleškem trgu.
Prodanih je bilo 25000 enot v prvih 18 mesecih proizvodnje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 15, 2015 22:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:


Glede vintage ojaèevalcev je jasno, da imajo vedno višjo ceno za zbiratelje. V isti sapi pa vedno bolj zaostajajo za sodobnimi projekti, da o staranju/propadanju ne govorim.


He Embarassed Peco odkriva ravno obratno, ni pa ravno integriranc. Lahko mu edino prikimam na ugotovitve. To pa itak pise ze na skatli, kaksne performance ma.
Jaz sem ga kupil kot random odlocitev, kasneje pa odkril, da sem imel velik srece pri tem.

http://www.audiopuls.hr/testovi/2015/rotel-1070-vs-981/review.html



Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 16, 2015 10:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AndrejS je napisal/a:
ambasador je napisal/a:


Glede vintage ojaèevalcev je jasno, da imajo vedno višjo ceno za zbiratelje. V isti sapi pa vedno bolj zaostajajo za sodobnimi projekti, da o staranju/propadanju ne govorim.


He Embarassed Peco odkriva ravno obratno, ni pa ravno integriranc. Lahko mu edino prikimam na ugotovitve. To pa itak pise ze na skatli, kaksne performance ma.
Jaz sem ga kupil kot random odlocitev, kasneje pa odkril, da sem imel velik srece pri tem.

Andrej

Izjeme vedno so in bodo. Je pa original 50% dražji od sodobne razlièice, èe smo objektivni. To tudi šteje.
Pecotiæ je v istem testu napisal tudi tole:
...U ono doba je u ponudi bilo i njihovo pretpojaèalo oznake RC-971 ili RC-972 (ili tako nešto), no njega pamtim - po sjeæanju - po lošem i bezveznom zvuku. Tako da bih izbjegao spajanje na neko od spomenutih pretpojaèala ...
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: SeĹľana

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 16, 2015 11:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

In, da bo zmešnjava še veèja, veliko firem, ki so pisale audio zgodovino so se z leti "raznežnile" (Creek, Audiolab, Rotel npr.), da je bila situacija še hujša, še tisto komercialnih firem, ki so kaj dobrega naredile so popolnoma potonile, vsaj kar se tièe kvalitete audia (Sanusui, Kenwood npr.)

Tiste bolj "pametne" so se pa šlepale na boljši "audio filozofiji" in prodajale "audiofilske izdelke" in lovile "audiofile" na ojaèevalce brez "tonskih kontrol" pa raznih SE in mk2 verzijah( Marantz, Yamaha npr.)
V "devedesetih" so se zaèela prava pravila trženja, skupaj z temi izdelki se je dvignila prodaja "komercialnih revij" predvsem angleških...
Konèni rezultat, ojaèevalcev, ki bi bili poceni in kvalitetni, praktièno ni bilo veè, ne vem, jih ne moreš naštet na prstih dveh rok...

Tisti , ki so se pa zvoènih kvalitet zavedali, da to ni "maèji kašelj" so te kvalitete zaèele tržit za bolj konkretno ceno, tako se je bolj jasno videlo-slišalo kaj so "zrno" kaj "pleve"...
V tej kategoriji o zaèele staro-nove firme s hi-end, ene cenejše druge hm že v startu dražje (Meridian, MF, Naim, Crimson, Exposure, EAR angl. npr. pa nemške Symphonic-line, Burmester, Audio Exklusiv pa skandinavski Sugden, Electrocompaniet pa italijanski Galactron, Unison, Lector, èe naštejemo le nekatere npr. )








_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 16, 2015 11:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ajka:
Preveè se kupuje brez ušes: na imið, na ceno, na videz, 'per sentito dire' (tako sem slišal govoriti). Resnici na ljubo je veèina kupcev dokaj nezahtevna: èe je kakovost receiverja iz sedemdesetih let zadošèala takrat, zakaj bi bilo danes drugaèe?

Mislim da se je zgodilo podobno kot v segmentu zapestnih ur: cene od devetdesetih let naprej vztrajno narašèajo. Tam je to še bolj oèitno, ker so nekateri modeli prisotni desetletja, uporabljajo identiène mehanizme (ETA npr) cena pa jim vztrajno narašèa, èeprav se mehanizmi cenijo. Statusni simbol so postale in HighEnd ni daleè od tega.
Špekulacija: èe bi avdiofili ne trzali na dizajn, bi se proizvajalci prilagodili. Brez fensi dizajna ni statusnih simbolov, pa bi tudi cene bile bolj tehniène in manj politiène. Sami smo si krivi, da pod vplivom oblike in cene 'padamo' na aparaturo neglede na zvok.
------------------------------------------------------------------------------------------------

MusicalFidelity The Preamp iz fotografije (takrat 700.000lir, sloveè po MC vhodu) smo imeli v našem krogu. Po dolgih letih mi je prišel nazaj v roke, ker me je prijatelj zaprosil da pogledam zakaj en kanal ne dela. Seveda so bili kontakti stikala že krepko naèeti. Pa sem si ga malo preposlušal po dolgem èasu. Prijetno zveneèa zadeva. V isti sapi sem si oddahnil, ko sem ga vrnil nazaj.
Meridian 101B predojaèevalec (MC verzija) sem pa imel doma nekaj let (kupljeno v Ljubljani second hand, na Vrhovcih tam enkrat okoli 1985leta). Tudi prijetno zveneèa zadeva, izjemno lepo narejeno z ohišjem iz litega aluminija. Danes ga ne bi uporabljal, ne dohaja.
http://www.pinkfishmedia.net/forum/showthread.php?t=33339
Oba je v mojih ušesih 'povozil' PS Audio llb in tega imam še danes doma kot rezervo. Je tudi on podoben letnik, vgrajen v neugleden èrni drobcen 'rack' (gre za zadnjo verzijo modela s katerim je PS firma zaslovela).

Bi bilo zanimivo postaviti te phono vhode ob bok današnjim ranga under 1000€ (Trichord, Lehmann, ProJect, Jasmine itd). Po mojem nimajo šans, vkljuèno z mojim PS-om (na Jasmine sem že probal).
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domĹľale

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 16, 2015 21:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
AndrejS je napisal/a:
ambasador je napisal/a:


Glede vintage ojaèevalcev je jasno, da imajo vedno višjo ceno za zbiratelje. V isti sapi pa vedno bolj zaostajajo za sodobnimi projekti, da o staranju/propadanju ne govorim.


He Embarassed Peco odkriva ravno obratno, ni pa ravno integriranc. Lahko mu edino prikimam na ugotovitve. To pa itak pise ze na skatli, kaksne performance ma.
Jaz sem ga kupil kot random odlocitev, kasneje pa odkril, da sem imel velik srece pri tem.

Andrej

Izjeme vedno so in bodo. Je pa original 50% dražji od sodobne razlièice, èe smo objektivni. To tudi šteje.
Pecotiæ je v istem testu napisal tudi tole:
...U ono doba je u ponudi bilo i njihovo pretpojaèalo oznake RC-971 ili RC-972 (ili tako nešto), no njega pamtim - po sjeæanju - po lošem i bezveznom zvuku. Tako da bih izbjegao spajanje na neko od spomenutih pretpojaèala ...
Omenjena preja sta bila lookalike RC960, ki ni pasal na mojo Yamaha konèno stopnjo..
Po mnenjih uporabnikov je bil idealen par za Rotelovo 960RB konèno. Ko sem ga prodal za nek drobiž, je novi lastnik spraševal ali se mu splaèa menjat opampe, da bo na nivoju 970-980 lookalikov, pa so mu soforumaši odsvetovali, saj naj bi bili OPAji v 960 bolje zveneèi kot v kasnejših 70-80 revizijah..
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domĹľale

PrispevekObjavljeno: Sre Sep 16, 2015 21:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tale se zdi dokaj ugodna proloĹľnost..

http://www.ebay.co.uk/itm/Linn-Kairn-Pre-Amplifier-with-MM-MC-inputs-Worldwide-Shipping-/321861161481?hash=item4af06b9209
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: SeĹľana

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 20, 2015 10:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mestn pu je napisal/a:
Tale se zdi dokaj ugodna proloĹľnost..

http://www.ebay.co.uk/itm/Linn-Kairn-Pre-Amplifier-with-MM-MC-inputs-Worldwide-Shipping-/321861161481?hash=item4af06b9209


LP

Tukaj si nakazal en lep primer "problema",ki se kaĹľe v nelogiki audio trga...
Veliko dobrih, ugodnih komponent, ki pa so zaradi audiofilske nerazgledanosti slabše konzumirane, sploh pri nas, se rabljena audiofilska roba slabo prodaja pa samo za nekaj € veè kot razni Marantzi, Yamahe, Pioneerji, so te komponente pravzaprav predrage, se tako takoj konèa "veriga" izmenjave audio komponent in s tem "audio izkušnje" in tako kot tudi ugotavlja @ambasador, da se kopuje brez ušes, kar je pravi paradoks, da ob veliki ponudbi audio salonov in možnostih poslušanja, se posluša manj kot v preteklosti, ko smo si samo želeli take salone imeti na razpolago, poslušanje se je izvajalo na "preklop s polic" po principu kupiš ne kupiš Shocked Embarassed Crying or Very sad
Ja to je pa Ĺľe tema za npr. Slovenski audio trg in kaj podobnega Rolling Eyes Wink

http://www.ebay.co.uk/itm/KRELL-KSA-100-Class-A-Stereo-Power-Amplifier-Audiophile-Hi-Fi-Made-In-USA-/371434694770?hash=item567b3ba872

http://www.ebay.co.uk/itm/Musical-Fidelity-MA50-two-Monoblocks-Power-Amplifier-Good-condition-/161803351286?hash=item25ac3b34f6

http://www.ebay.co.uk/itm/MUSICAL-FIDELITY-pre-2a-pre-amp-with-built-in-mm-mc-phonostage-/281797050181?hash=item419c69bf45

http://www.ebay.co.uk/itm/Audio-Innovations-200-series-pre-amp-/191687468257?hash=item2ca176a4e1

http://www.ebay.co.uk/itm/Audio-Innovations-800-Mk3-Power-Amplifier-P-X-Quad-99-Power-/171927541741?hash=item2807ae17ed

Link
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Barracuda



Pridružen/-a: Pon Maj 2012 22:22
Prispevkov: 6
Kraj: V dnevni sobi :)

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 03, 2015 20:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Želel...našel...kupil...pa še od prvega lastnika,brez praske Cool

Marantz PM80 mk2
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
artofsound



Pridružen/-a: Ned Mar 2014 18:47
Prispevkov: 48
Kraj: Dramlje

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 03, 2015 22:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kako se ujemata z Infinity.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Barracuda



Pridružen/-a: Pon Maj 2012 22:22
Prispevkov: 6
Kraj: V dnevni sobi :)

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 05, 2015 00:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

artofsound je napisal/a:
Kako se ujemata z Infinity.


Super,mogoèe malo basa manjka tak na prvo,kaj bi rekel da opazim glede na Yamaho od prej,bolj je mehak bas mislim povedati...mogoèe se mi samo zdi,zato ker sem paè na tiste bolj komercial zadeve navajen... samo je pa ziher veèji užitek poslušati muziko zdaj,ko ta ojaèevalec poganja,ker v bloku tako ali tako ne morem nekaj nabijati,tak da Clas A še kako prav pride Smile

Sicer je CD player ena solidna Yamaha CDX 497 ki bere tudi MP3,samo ajde...imam namen kupiti nekaj boljšega oz. višji rang,tako da je lahko samo še boljši zvok kasneje,pa tudi povezovalni kabli odzadaj med komponentama so trenutno 3 meterski Smile neki za manjši denar,sicer pozlaèeni Vivaco ali kaj so že,kupil sem jih pri nas v BigBang èe se ne motim. Spomnim se od prej ko sem imel priklopljene nekdaj,da mi niso bili všeè ker se je zvok nekako izgubil,še tisti èisto navadni kaj jih dobiš zraven rdeèe-beli so igrali bolje,te kaj so sedaj zraven sem rabil v prejšnji fazi življenja Smile ...samo to sem paè mel sedaj,vem da lahko še veè iztisnem iz njega,grem v napad ta teden po nekaj konkretnega kaj se povezovalnih tièe,da vidim malo razlike...

Zvoèniški pa tudi kot sva se menila...trenutno samo 2,5 bakreni,navadni zvoèniški kabli...tu bi tudi rabil 2x3 metre ali pa celo 2x5m da pridem preko vrat zgoraj Smile èe bi vzel kaj konkretnega...kar je tudi želja.

Bi pa bilo zanimivo slišati tisti vaš test cd Smile ...pa CD Pionerja tudi Smile


Nazadnje urejal/a Barracuda Pon Okt 05, 2015 12:49; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
canyonn



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 15:53
Prispevkov: 640
Kraj: kanal

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 05, 2015 00:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Barracuda je napisal/a:
Želel...našel...kupil...pa še od prvega lastnika,brez praske Cool

Marantz PM80 mk2


èestitam ,to je tapravi amp,pa ne glede kaj pravijo naokoli,ja bass je realistika...
verejetno si prej imel loudeness efekt navit...

veš kako je szi bassi,...bass mora igrat takrat ko je posnet ne pa vednomer...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041775119
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 05, 2015 11:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi jaz se strinjam. To je res dober amp. Poslusal sem ga v 90h in zaradi njega bil povlecen v svet Hi-Fija. Sam si ga takrat zal nisem mogel privoscit. Ce je amp dobro ohranjen je to eden najboljsih P/P nakupov, ki jih zacetnik lahko naredi. Ce ne ustreza, se se vedno lahko proda po isti ceni.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
artofsound



Pridružen/-a: Ned Mar 2014 18:47
Prispevkov: 48
Kraj: Dramlje

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 06, 2015 20:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Barracuda poiskusi se poigrati z postavitvijo zvoènikov, tako boš dobil
verjetno tebi bolj všeèen bas. Marantz nima loudness tipke.
Drugaèe pa Mk 2 in Pioneer PDS 06 pašeta skupaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 25, 2016 12:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram vprašanje uporabnika iz druge teme:

matejp je napisal/a:
Pozdravljeni,
zanima me vaše mnenje o ojaèevalcu Denon pma 860.
http://www.bolha.com/avdio-in-video/avdio/hi-fi-komponente/ojacevalci/ojacevalec-denon-1304537725.html?aclct=1461305304

in NAD 302
http://www.bolha.com/avdio-in-video/avdio/hi-fi-komponente/ojacevalci/ojacevalec-nad-302-1304253857.html?aclct=1459760896&kw=nad+302

Ima kdo kakšne izkušnje s tem ojaèevalcem oz. nakupom rabljenega ojaèevalca.
Nanj bi bili priklopljeni zvoèniki b&w in rega rp1.
V naprej se vam zahvaljujem za odgovore in nasvete.
Lp

_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 17, 18, 19 ... 41, 42, 43  Naslednja
Stran 18 od 43

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe