Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Podatki iz ebaya o preteklih dražbah
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
miŔolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 28, 2010 23:05    Naslov sporočila: Podatki iz ebaya o preteklih dražbah Odgovori s citatom

Ojla,

a ve kdo mogoĆØe, kako lahko iz ebaya potegneÅ” podatke (ceno) o preteklih dražbah za nek doloĆØen artikel? Se moraÅ” za to kaj posebej registrirat oz. se to sploh da? Sem brkljal po možnostih pa tega nisem naÅ”el.

merci.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 28, 2010 23:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tako da si prej v ĆØasu licitacije shraniÅ” link. Ko se licitacija zakljuĆØi, ti ob kliku na ta link pokaže kakÅ”na je bila dosežena cena. To je najlažje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 28, 2010 23:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, potrebna je registracija.
Nato klikneÅ” na napredno iskanje (Advanced / Erweitert) in obkljukaÅ” Completed listings / Beendete Angebote.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
miŔolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 28, 2010 23:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mhm, to je že okej, ampak kaže samo pred kratkim konĆØane stvari (nekje za dva tedna nazaj). Je starejÅ”e stvar nemogoĆØe priklicat? Razen seveda, ĆØe si sam vodiÅ” neke vrste evidenco....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
marantz



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 22:18
Prispevkov: 122
Kraj: ILIRSKA BISTRICA

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 29, 2010 00:13    Naslov sporočila: ebay in pretekle dražbe Odgovori s citatom

Zanimive artikle dam na watch listo. Opomni me nekaj ur pred iztekom avkcije z mailom, ki si ga ogledam lahko tudi po izteku avkcije (ĆØe nisem nameraval bidati in o artiklu Å”e "tipam" ali je primeren za moj žep). Ostane shranjeno nekaj ĆØasa v my ebay in pa trajneje na mailu.

Å e enostavneje, bidaÅ” že prvi dan ĆØetrtino predvidene vsote, na koncu avkcije dobiÅ” mail, da stvari nisi dobil in za koliko je Å”la, shraniÅ” mail in po doloĆØenem ĆØasu imaÅ” že dober pregled koliko kaj stane - vsaj pogosti artikli.

Za oboje moraÅ” biti seveda registriran, ampak to ni niĆØ posebnega in je brezplaĆØno.

Obstaja neka varianta registracie kot gosta, ampak ne vem kako deluje in se mi zdi glede na napisano zgoraj brezvezna.
_________________
lp
Tomislav
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitko



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 23:20
Prispevkov: 344

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 29, 2010 00:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe iÅ”ĆØeÅ” kakÅ”no ĆØisto doloĆØeno stvar, ti lahko pomaga googlov posnetek strani. DoloĆØi iskanje samo po ebayu in klikni na posnetek. Nekje sem nekoĆØ videl tudi "ghost" strani, shranjene za nekaj let nazaj. To je pogojno uporabno, ĆØe iÅ”ĆØeÅ” nekaj povsem doloĆØenega. Za sploÅ”no uporabo je preveĆØ dela.... Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miŔolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 29, 2010 02:23    Naslov sporočila: Re: ebay in pretekle dražbe Odgovori s citatom

marantz je napisal/a:


Å e enostavneje, bidaÅ” že prvi dan ĆØetrtino predvidene vsote, na koncu avkcije dobiÅ” mail, da stvari nisi dobil in za koliko je Å”la, shraniÅ” mail in po doloĆØenem ĆØasu imaÅ” že dober pregled koliko kaj stane - vsaj pogosti artikli.


Ja, saj ravno v tem doloĆØenem ĆØasu je stvar. Smile Sem mislil, da obstaja kak naĆØin, da bi si ogledal tudi stvari Å”e iz ĆØasa, preden sem jih shranjeval na watch listo. Za to gre.

Google in ghost strani torej...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1080
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 30, 2012 13:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo, da ne odpiram nove teme...
PrviĆØ bi prodal nekaj na ebayu pa me zanima katerega ponudnika poÅ”tnih storitev uporabljate in ĆØe je kaj takega na kar moram biti pozoren.
Hvala, GaŔper
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mitko



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 23:20
Prispevkov: 344

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 30, 2012 22:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem manjŔe stvari poŔiljal v Evropo s poŔto Slovenije. Cenik najdeŔ na njihovi strani in je precej poceni.

Bolj pomembno je, da res natanĆØno opiÅ”eÅ” stvar, ki jo prodajaÅ”. Da ne bi priÅ”lo do kakÅ”nih nesporazumov s potencialnim kupcem. Paypal plaĆØilo ti bo tudi dobra garancija, da bo veĆØ bidarjev. Osebno druge opcije za prviĆØ sploh ne bi dal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slinch



Pridružen/-a: Ned Jul 2009 16:17
Prispevkov: 467
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 30, 2012 23:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Do zdaj sem ĆØisto vedno poÅ”iljal s poÅ”to slovenije, brez kakrÅ”nihkoli zapletov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
benz220d



Pridružen/-a: Čet Jul 2012 20:37
Prispevkov: 237
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 01, 2012 00:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

meni so zadnjiĆØ na poÅ”ti slovenije izgubili paket Rolling Eyes, prav tako zadnjiĆØ ni priÅ”el paket iz Ebaya ampak ne vem kje se je izgubil pri nas ali v nemĆØiji ali kje vmes...je pa paypal vrnil ā‚¬ na raĆØun ....imam pa v službi opravka tudi z drugimi dostavljalci in je poÅ”ta Å”e najboljÅ”a izbira...nihĆØe pa ni 100%
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1080
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 01, 2012 11:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala. Malo sem mislil na GLS ali pa DHL, tako cenovno kot tudi glede zanesljivosti. Ampak ne vem ĆØe ni (vsaj z Dhl-om) treba imeti pogodbo, torej za fizikalce sploh ni možno.
Za opis pa razumem da je boljÅ”e veĆØ podrobnosti kot manj.
Edino ne vem kaj naj naredim...rad bi dobil ene 200 ā‚¬ za njih, pa ne vem ali naj dam "sofort kaufen", ali naj dam izklicno ceno na 0, ali na 100 ā‚¬...
Ma bomo že Smile lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slinch



Pridružen/-a: Ned Jul 2009 16:17
Prispevkov: 467
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 01, 2012 15:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne glede na to ali bo licitacija ali oglas s fiksno ceno, na koncu Å”e vedno gre cca 10% od konĆØne cene ebayu, nekje 4% od vsega prejetega denarja pa paypalu. Tako da ĆØe se recimo proda za 200, za poÅ”tnino kupec doplaĆØa npr. 50, nakaže torej 250, paypal pobere 10, ebay 20, po stroÅ”kih poÅ”tnine ostane 170. Poleg tega je tudi sam oglas nek evro, ne vem toĆØno (veĆØinoma prodajam na angleÅ”kem, vsaka stran ima drugaĆØne stroÅ”ke). Aja pa nemÅ”ki ebay po novem denarja ne spusti takoj prodajalcu, ampak ga zadrži za ene tri tedne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1080
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 01, 2012 15:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo ravno to berem sedaj. V vsakem primeru 9% provizije na konĆØno kupnino, potem pa Å”e par ā‚¬ stroÅ”kov s slikami in zaĆØetno ceno (ĆØe je ta >1 ā‚¬). Plus potem Å”e Paypal. Kar dosti v bistvu vse skupaj. Za .de pa nisem vedel da denar zadrži, zakaj pa to? Hvala vsekakor!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slinch



Pridružen/-a: Ned Jul 2009 16:17
Prispevkov: 467
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 01, 2012 19:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Varnost paĆØ po njihovo. Da ima kupec ĆØas poslati feedback, preden denar sploh pride do prodajalca. Po mojem mnenju odliĆØno za kupce, zelo slabo za prodajalce. Že tako ali tako je biti prodajalec na ebayu zelo slaba pozicija, zdaj Å”e toliko bolj. ƈe že moram, prodajam na UK ali US, nemÅ”kega se izogibam kot kuge.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe