Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Generalna prenova trisistemcev
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 21, 2010 15:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da bi se izognil temu pojavu, je nalepil Å”e furnir... Gre pa tudi drugaĆØe.Potrebno je poskrbeti , da les ne more sprejemati in oddajati vlage(pozor bas refleks odprtine, barvanje notranjosti, uporaba EP ali PU fillerjev namesto PE..)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ma_coule



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 23:27
Prispevkov: 370
Kraj: south of the border

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 21, 2010 18:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mmh je napisal/a:
lepo izdelano

Hvala ti!
mmh je napisal/a:
bi pa prosil ce pokazes slike po zimi ker moja napoved je da bos mel lepe crte na zvocnikih

torej toliko kot mas zleplenih elementov toliko crt se bo narisalo

Vsekakor umestna pripomba, tega se tudi sam bojim. Predvsem bi do tega lahko priŔlo pri kupolah, ki so dejansko mnogoslojno sestavljene.
Basovski del je prav zato furniran - razen zaokroženih robov.
Zanesem se tudi na to, da dovolj debel sloj Ŕprickita in laka delovanje lesa prikrije.
Bomo videli. Upam, da nimaÅ” prav! Laughing

Za zdravje & for fun!


Nazadnje urejal/a ma_coule Ned Nov 21, 2010 18:39; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 21, 2010 18:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj si tudi notranjost izdatno "zatesnil" oz. prebarval?!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ma_coule



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 23:27
Prispevkov: 370
Kraj: south of the border

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 21, 2010 18:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

berni je napisal/a:
Saj si tudi notranjost izdatno "zatesnil" oz. prebarval?!

Seveda, tudi.
Menim, da ima mmh v mislih delovanje ekstremnih sezonskih sprememb vlažnosti zraka v stanovanju (posledica centralne kurjave) na zunanje povrÅ”ine zvoĆØnikov (notranje so tudi sicer nedostopne - zatesnjene).
Pomislek mmh je torej utemeljen in izkuŔnja bo dobrodoŔla - tudi za naju, saj se voziva na istem vlaku... Laughing

Za zdravje & for fun!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 21, 2010 19:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem imel veĆØ kot 12 let Teufel M200 v lakiranih MDF Å”katlah.Lak po 12 letih b.p. Uporabljeni so bili bistveno slabÅ”i materiali in manj skrbna predpriprava.
Ker je pa les živ material , se je treba izogibati naglim spremembam temperature in vlage.
Poskusi vzdrževati enak nivo vlažnost v prostorih ĆØez celo leto(merilec vlažnosti). To ni koristno samo za zvoĆØnike ampak tudi za parket, pohiÅ”tvo in zdravje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 21, 2010 23:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

berni je napisal/a:
Poskusi vzdrževati enak nivo vlažnost v prostorih ĆØez celo leto(merilec vlažnosti). To ni koristno samo za zvoĆØnike ampak tudi za parket, pohiÅ”tvo in zdravje.


Hah, to pa sem videl pri tipu v Beogradu, pri katerem sem videl prviĆØ tiste hude Krelle FB400 ali nekaj takega... Tip je imel bazen v bajti in oljne slike ob bazenu in mi ni Å”lo v glavo kako gre to skupaj... No potem pa mi je v etaži niže pokazal napravo, ki skrbi za primerno vlažnost v prostorih... Cena pa je itak samo za najbolj zagrizene audiofile...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ma_coule



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 23:27
Prispevkov: 370
Kraj: south of the border

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 22, 2010 00:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vinylfan je napisal/a:

Hah, to pa sem videl pri tipu v Beogradu, pri katerem sem videl prviĆØ tiste hude Krelle FB400 ali nekaj takega... Tip je imel bazen v bajti in oljne slike ob bazenu in mi ni Å”lo v glavo kako gre to skupaj... No potem pa mi je v etaži niže pokazal napravo, ki skrbi za primerno vlažnost v prostorih... Cena pa je itak samo za najbolj zagrizene audiofile...

No, no... saj se da tudi ceneje... Wink
NaŔi starŔi so za ta namen dajali posode z vodo na radiatorje, ali pa so jih nanje (med rebra) obeŔali.
Je pa res, da so danes okna in vrata "malo drugaĆØe" zadihtana, kot so bila vĆØasih, tako da naravne cirkulacije (in s tem tudi vlaženja) zraka praktiĆØno ni veĆØ.
Bomo videli...

Za zdravje & for fun!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 22, 2010 09:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈisto enostavno je.
ƈe normalno zraĆØiÅ” niti ni problema. Merilec vlažnosti stane nekaj eurov in lahko spremljaÅ” kaj se dogaja. ƈe imaÅ” klasiĆØno radiatorsko ogrevanje itak veÅ” , da je treba skrbeti za vlago. To lahko delaÅ” z vodo na radiatorjih ali z vlažilci, ki ne stanejo veĆØ celo premoženje. Pri talnem ogrevanju je pa bistveno manj suÅ”enja zraka , saj je delovna temperatura nižja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 22, 2010 22:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Žal je verjetno že prepozno,pa vendar za kakŔen naslednji projekt en nasvet.
Za zaĆØetek naj povem,da sem cca 20 let rihtal jahte tako plastiĆØne kot lesene in železne.
Ko sem imel opravke z lesenimi deli,ki jih je bilo potrebno lakirat ali barvat,predvsem oplate lesenih bark sem ta problem reÅ”eval z epoksi smolo.NajboljÅ”e je,ĆØe z njo zaĆØneÅ” takoj po lepljenju furnirja,oziroma direktno na podlago.Dokler imaÅ” Å”e surovo leseno podlago je dobro nanesti en ali dva sloja moĆØno razredĆØene smole (cca50%) v razmaku 3-6 ur,nato pa v 8-24urnih terminih Å”e nekaj rok nerazredĆØene smole.Za boljÅ”i efekt vezave se smoli lahko doda Å”e smukec ali Å”e bolje steklena mikro vlakna,ki paĆØ Å”e poveĆØajo elastiĆØnost.Ko so nanosi smole konĆØani sledi bruÅ”enje,ki se ga na veĆØjih ravnih povrÅ”inah lahko opravi z vibracijskim brusilnikom ĆØim veĆØje brusne povrÅ”ine,bolj izkuÅ”eni pa to lahko naredijo tudi z rotoorbitalnim brusilnikom.Sledi nanos epoxy primerja 1-2 roki in roĆØno bruÅ”enje.Glede na želeni konĆØni efekt se to razliĆØno brusi.Za visoki sijaj je dobro na velikih ravnih ploskvah uporabiti nek kos trdega in ravnega lesa (CCA 10X40cm) in križem vleĆØ po celotni povrÅ”ini.Tako dobimo dokaj ravno povrÅ”ino na kateri ni opazit hribov in dolin,ĆØe so,jih zapolnimo s Å”e kakim slojem primerja,veĆØje pa kar s kitom,ki ga naredimo tako,da smoli dodamo veĆØ smukca ali vlaken.Pred barvanjem to enostavno preverimo tako da povrÅ”ino namoĆØimo z bolj vlažno krpo in odsev vode je dokaj natanĆØen pokazatelj ravnosti povrÅ”ine.Ni straha,ker je epooxy 100% zaÅ”ĆØita pred vlago,oziroma,ni niĆØ higroskopiĆØen.Ko smo prepriĆØani,da imamo želeno kvaliteto povrÅ”in jih Å”e enkrat premažemo s primerjem in nato fino pobrusimo.
S takim naĆØinom priprave imaÅ” lahko zvoĆØnike tudi zraven bazena brez regulatorjev klime vsaj kakÅ”no desetletje in ne bo nobenih razpok na spojih.
Tiste,ki jih zanima lahko detaljno opiÅ”em vse kar se tiĆØe takega naĆØina priprave,od materijalov do kje jih dobit.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
ma_coule



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 23:27
Prispevkov: 370
Kraj: south of the border

PrispevekObjavljeno: Pon Nov 22, 2010 23:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen CASTOR,
najlepÅ”a hvala za tvoj, nadvse izĆØrpni in koristni prispevek! Prosim, nadaljuj!
Prepozen? Ne, za DIY-erje ni (skoraj nikoli) niĆØ prepozno... Wink

Za zdravje & for fun!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zoran



Pridružen/-a: Čet Jul 2009 15:12
Prispevkov: 138
Kraj: Prevoje

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 23, 2010 00:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CASTOR, tudi jaz se pridružujem zahvali in želji po tvojem nadaljevanju. Taki prispevki zaslužijo vso pohvalo in pozornost. Dolgoletne izkuŔnje so veliko vredne, zlasti za neprofesionalce, ki radi sami kaj naredijo/mo.

Zoran
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 040 477 898
berni



Pridružen/-a: Pon Jan 2010 11:49
Prispevkov: 1407
Kraj: maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 23, 2010 08:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@CASTOR
Odpri posebno temo in se razpiŔi, ker je tema zelo aktualna in zanimiva! Wink
Sam sem pred izdelavo razmiÅ”ljal o uporabi smole bodisi PE (polyester) ali EP(EPOXY) . Problem je bil enakomerno nanesti veĆØje koliĆØine smole na okrogle povrÅ”ine. PreveĆØ smole bi povzroĆØilo zatekanje in ogromno bruÅ”enja.
PE je že v osnovi odpadel, ker je higroskopiĆØen. Ep je pa ob tem , da ni higroskopiĆØen Å”e zelo trd(super pri bruÅ”enju Laughing ).
Uporaba fillerjev na bazi EP se mi je zdelo bolj enostavno.
OpiŔi, kakŔna so meŔalna razmerja in dodatki za nanaŔanje na vertikalne stene.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 23, 2010 20:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko odpremo tudi novo temo,je pa itak ostalo Ŕe nekaj osnovnih stvari,ki jih nisem dorekel v prejŔnjem prispevku.
EP ima nekaj slabih lastnosti,katerih se je treba zavedat;


1.Ni UV obstojen,kar pomeni,da ga je treba barvat tam kjer je predmet izložen soncu
2.Za uporabo zahteva visoke temperature(nad 15 stopinj)
3.Res je,je izjemno trd in hkrati tudi elastiĆØen in ga je težko brusit,zato pri obdelavi orodja tipo OBI ne pridejo v upoÅ”tev,se pa obnesejo MAKITA,AEG oz ATLAS COPCO,MILWAUKEE,STEYER,ipd,niso pa vsi EP enaki,zato sem napisal,da sem na razpolago za nasvete.
Za intermezzo;enkrat mi je v recimo ajmerĆØku ostalo za fi 25cm debeline cca 8 cm EP,ki sem ga shranil in lepo po predpisih posuÅ”il.Ko je bilo to kolo enkrat suho,sem po njemu tolkel s kloparskim kladivom (to je tisto,ki ima okroglo glavo).
4.Ker se poĆØasi suÅ”i se ga nanaÅ”a na vertikalne povrÅ”ine v veĆØ tanjÅ”ih slojih,dodajanje vlaken pa tega bistveno ne spremeni,Dobra stran je,da brez vmesnega bruÅ”enja lahko nanaÅ”amo sloj na sloj tudi po 10 dnevih.
PS
Nadaljevanje prihodnjiĆØ

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
ma_coule



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 23:27
Prispevkov: 370
Kraj: south of the border

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 27, 2010 14:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ZakljuĆØek prenove SBI-1...




Kaj je bilo na zaĆØetku in kaj je prinesla prenova?
Morate priznati, da je razlika med zvoĆØnikoma veĆØ kot oĆØitna!
Da ni?!
Lepo vas prosim, na desnem vendar ni veĆØ teglca z rožami! Wink

(OK, sorazmerno nižji je tudi WAF...) Laughing




Raznovrstni trojĆØki so pri nas popularni, torej...




Resnice se ne da skriti, ta, slej ko prej, pride na dan!
Tudi pri tem projektu se zato nikakor ne moremo izogniti nadvse aktualnemu vpraÅ”anju: Ā»Kdo (ali kaj) je zadaj?Ā«
Pravi odgovor na to vpraŔanje se pokaže Ŕele, ko projekt pogledamo od zadaj.
Sledi grozljivo razkritje...

Laughing Laughing Laughing



Hvala za potrpljenje, vse je bilo narejeno zgolj...

za zdravje & for fun!
Wink


Nazadnje urejal/a ma_coule Sob Nov 27, 2010 15:48; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 27, 2010 14:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Thumbs up!!!! Cool Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6  Naslednja
Stran 4 od 6

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe