Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Stereo zunanja zvoĆØna kartica?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
dekammeron



Pridružen/-a: Sob Okt 2010 11:44
Prispevkov: 3
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 23, 2010 11:53    Naslov sporočila: Stereo zunanja zvoĆØna kartica? Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

pred kratkim sem si nabavil Advance Acoustic komplet (amp, zvoĆØniki) in ker imam veĆØino muzike na laptopu v lossless formatu bi rad iz laptopa dobil kar se da najboljÅ”i zvok (vsaj približno tako kot iz CD komponente) in sem sliÅ”al da obstajajo zunanje zvoĆØne kartice pa bi bil zelo hvaležen za kakÅ”en predlog.

NajlepŔa hvala

Miha
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 031334668
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 23, 2010 12:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lep pozdrav in dobrodoŔel na forumu!

KakÅ”ne izhode vse premore tvoj laptop in koliko denarja boÅ” investiral v integracijo raĆØunalnika s hifi-jem?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Gorazd



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 14:44
Prispevkov: 316
Kraj: Sl. Bistrica

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 23, 2010 12:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe imaÅ” na voljo PCMCIA, bi imel reÅ”itev za tebe...



Lp, G
_________________
"I am the master of my fate
I am the captain of my soul"

DanishAudiophileLoudspeakerIndustries
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
dekammeron



Pridružen/-a: Sob Okt 2010 11:44
Prispevkov: 3
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 23, 2010 16:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

hvala! Smile

Audiofill: glede na to da je netbook bolj malo, HDMI, 3,5mm jack, 3xUSB potem se pa že konĆØa...Smile

Gorazd: odvisno od price/performance...Smile kaj pa imaÅ” v mislih?

Hvala in lp

Miha
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 031334668
Gorazd



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 14:44
Prispevkov: 316
Kraj: Sl. Bistrica

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 23, 2010 21:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hmm, ĆØe praviÅ”, da je netbook (torej ĆØe te prav razumem je to 10.4" varianta) in da nimaÅ” pcmcia reže, je itq brez veze nadaljevat..

DrugaĆØe bi se pa lahko zmenila za tole:
http://www.amazon.com/Creative-PCMCIA-Blaster-Audigy-Notebook/dp/B00067KZJI

Lp, G
_________________
"I am the master of my fate
I am the captain of my soul"

DanishAudiophileLoudspeakerIndustries
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 24, 2010 00:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@dekammeron... nisi povedal koliko denarja si pripravljen investirati v to.

Par predlogov z moje strani:

a) Nuforce uDAC-2 ... cca 100 eur
MajĆØkena vendar zmogljiva Å”katlica ki gre gor do 24/96. Na sosednjem audiofil.netu žanje hvalospeve. Za svoj denar impresivna performansa.

http://www.nuforce.com/hp/products/iconudac2/

b) HRT Music streamer ... med 150 in 500 eur
Kuzma je osnovno verzijo prodajal na LJ hifi showu za pol cene, to je 50 eur. Bi bilo za vpraÅ”ati ĆØe mu jih je Å”e kaj ostalo. Zdaj so zunaj nove verzije ki so boljÅ”e in dražje. Verjetno se da izposodit in probat.

http://www.highresolutiontechnologies.com/hrt/products/

c) Nuforce Icon HDP ... cca 450 eur
Vgrajen isti dac kot v njihovem cd playerju CDP-8 za 1450$ in zelo podoben predojaĆØevalnik kot v njihovem P-8S za 1650$. Skupaj spokano v Icon HDP za mali delĆØek cene kompleta.

http://www.nuforce.com/hp/products/iconhdp/index.php

d) Squeezebox Touch ... cca 300 eur
O njem že dosti povedanega v Squeezebox temi

e) Musiland Monitor USB/SPDIF pretvornik + DacMagic = cca 400-450 eur
Se pravi iz laptopa USB povezava v Musiland, z njega pa SPDIF povezava v Dacmagic. Ta kombinacija preverjeno deluje odliĆØno. Na ZG hifi showu celo tako dobro, da so X krat dražji hi-end dac na brzino zamenjali s to kombinacijo in pustili tako do konca showa (hvaljena soba s planarji). Å e posebej dobro to funkcionira skupaj s hi-res materialom.

f) M2Tech Hiface + dober zunanji dac ... skupaj z dacom 400 eur pa navzgor

Gremo cenovno v viŔji razred ali ostanemo tukaj?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
dekammeron



Pridružen/-a: Sob Okt 2010 11:44
Prispevkov: 3
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 24, 2010 09:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tale prva zadevica (icon udac-2) mislim, da bi bila ĆØist solidna, jaz sem sicer naÅ”el tudi tole: http://www.audiopro.si/index.php?page=shop.product_details&flypage=ilvm_fly2_blue.tpl&product_id=281&category_id=26217&option=com_virtuemart&Itemid=74

samo se verjetno ne more primerjati...

Kje pa se dobi to? samo preko interneta?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 031334668
ivann



Pridružen/-a: Sob Feb 2010 18:48
Prispevkov: 24
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 24, 2010 10:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

audiofill je napisal/a:
Gremo cenovno v viŔji razred ali ostanemo tukaj?

Se opraviĆØujem za sposojeno temo. Sam rabim nekaj, kar bi povezalo digitalne izvore iz TV, DVD, Netbook + NAS na aktivne zvoĆØnike. Rang 1-2k ā‚¬.
_________________
Laž je resnica, ki je ne poznamo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 24, 2010 11:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ce imas moznost firewire prikljuckov, pomisli na dac Echo audiofire2 ali audiofire4, Slednji stane 300 Eur nov ali 200 rabljen.
Audiofire 4 ima tudi 2 vhoda za mikrofon.

LP
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 25, 2010 16:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ivann je napisal/a:
Se opraviĆØujem za sposojeno temo. Sam rabim nekaj, kar bi povezalo digitalne izvore iz TV, DVD, Netbook + NAS na aktivne zvoĆØnike. Rang 1-2k ā‚¬.


Evo ti spodaj nekaj luÅ”tnega v navedenem cenovnem razredu. Dober 24/192 dac z veĆØ vhodi (trije digitalni koaksialni, en optiĆØen, en 24/96 USB in en analogni vhod), z daljinskim upravljanjem glasnosti & daljinskim preklapljanjem med razliĆØnimi vhodi ter kvalitetno izhodnjo stopnjo za direktno gnanje aktivcev. Kot na dlani za tvoj multimedia dac:

Benchmark DAC1 HDR

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ceco2



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:58
Prispevkov: 13
Kraj: LENART

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 26, 2010 01:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se opraviĆØujem za vdor v temo, ampak imam podoben problem, namreĆØ rad bi povezal pc (notebook) z ojaĆØevalcem. Imam Yamaha as700 ojaĆØevalec in zvoĆØnike Tannoy revolution. Zelo so mi vÅ”eĆØ Daci od nuforca, Å”e posebaj icon hdp, zanima me ali je smoterno vložiti v dac toliko, glede na moj low budget ojaĆØevalec in zvoĆØnike. Bi bila bolj smotrna naložba v icon udac recimo. Naj Å”e omenim, da imam v bližnji prihodnosti namen kupiti boljÅ”i integrirc in zvoĆØnike in glede na to kako je danes težko nekaj rabljenega prodat nebi delal nekih nakupov za 1 leto.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofill



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 19:48
Prispevkov: 5406
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 26, 2010 09:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dekammeron je napisal/a:
tale prva zadevica (icon udac-2) mislim, da bi bila ĆØist solidna, jaz sem sicer naÅ”el tudi tole: http://www.audiopro.si/index.php?page=shop.product_details&flypage=ilvm_fly2_blue.tpl&product_id=281&category_id=26217&option=com_virtuemart&Itemid=74

samo se verjetno ne more primerjati...

Kje pa se dobi to? samo preko interneta?


Pri nas zastopnika za Nuforce desktop/portable izdelke ni. BoÅ” moral preko neta. Recimo tule: http://www.nuforce-icon.eu/

Ali recimo vpraÅ”ati hrvaÅ”kega zastopnika Sonus Art, ĆØe je to novo serijo (prej udac, zdaj udac-2) že dobil. To bi znala biti ugodna varianta. Pri uvozu robe do 300 eur itak ne plaĆØaÅ” carine, za nameĆØek pa Å”e dobiÅ” povrnjen nazaj hrvaÅ”ki davek ki znaÅ”a 23% cene Wink

ceco2 je napisal/a:
Se opraviĆØujem za vdor v temo, ampak imam podoben problem, namreĆØ rad bi povezal pc (notebook) z ojaĆØevalcem. Imam Yamaha as700 ojaĆØevalec in zvoĆØnike Tannoy revolution. Zelo so mi vÅ”eĆØ Daci od nuforca, Å”e posebaj icon hdp, zanima me ali je smoterno vložiti v dac toliko, glede na moj low budget ojaĆØevalec in zvoĆØnike. Bi bila bolj smotrna naložba v icon udac recimo. Naj Å”e omenim, da imam v bližnji prihodnosti namen kupiti boljÅ”i integrirc in zvoĆØnike in glede na to kako je danes težko nekaj rabljenega prodat nebi delal nekih nakupov za 1 leto.


Z zdajÅ”njim ojaĆØevalnikom in zvoĆØniki ne boÅ” do konca izkoristil niti udac-2, kaj Å”ele hdp. MogoĆØe bolje nabaviti cenejÅ”i udc-2, pa ga v prihodnosti ko boÅ” delal upgrade sistema magari prodati za pol cene ĆØe bo treba, kot pa zdaj nabavljati dražji hdp in se s tem vnaprej obvezati, da boÅ” preostali sistem pod mus prilagajal njemu, saj se ti ga bo zdelo Å”koda prodajat. Bog ve kaj te pikne ĆØez leto ali dve ko se ti poveĆØa apetit. Sploh ĆØe boÅ” redno spremljal naÅ” forum Laughing in zdaj biti vezan... ƈe pa na udac-2 v tem ĆØasu izgubiÅ” 50 eur, pa te zato Å”e ne bo hudiĆØ pobral. Nekateri izgubijo po 5K eur na komponento. Wink

Vsaj tako na to gledam jaz.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ceco2



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:58
Prispevkov: 13
Kraj: LENART

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 19, 2010 23:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

KakŔno je pa vaŔe mnenje o tem apogee dacu, ki ima zraven vgrajen Ŕe super mikrofon http://www.apogeedigital.com/products/one.php (ki bi ga kdaj pa kdaj potreboval), recimo v primerjavi s tem nufore udac 2.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mario



Pridružen/-a: Pon Jun 2008 8:29
Prispevkov: 10
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 20, 2010 09:38    Naslov sporočila: program nuforce prodaja Odgovori s citatom

za izdelke nuforce se lahko oglasite v v lj na.......http://www.technotop.si/....sam sem kupil dac icon hdp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 051 810522
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe