Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nategatorji
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Vinylfan



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 23:52
Prispevkov: 891
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 26, 2012 10:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Heh, vidi se da Å”e vedno zaostajamo za Evropo... Kolega mi je z Bolhe poslal oglas, v katerem je videl ojaĆØevalec, ki bi ga on potreboval v PA verigi - Lab Gruppen... Ko sem zadevo videl, sem takoj opazil, da gre za kitajsko kopijo Sanway...
Ampak pazi cena je okrog 700 USD (+ stroÅ”ki poÅ”tnine in carine), prodajalec na Bolhi pa hoĆØe zanj okrog 2500 EUR... Cena novega originala je pri nas okrog 5000 EUR...
Bogi revež, ki bo nasedel...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 26, 2012 11:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam relativno veliko kupujem preko e-baya, posebej Å”e nemÅ”kega.Lahko reĆØem le to, da do nategov praktiĆØno ne prihaja, kar pa nikakor ne drži za naÅ”o ljubo Bolho. Evil or Very Mad
Primer:imel sem manjÅ”i karambol z avtom, a dovolj, da je bilo potrebno zamenjat levi blatnik in žaromet.Nov blatnik sem naroĆØil iz Avstrije v petek, v torek je že bil pri meni; rabljen(a skoraj kot nov) žaromet pa sem naroĆØal iz Litve in je bil pri meni v 9 dnevih(res malce dolgo, je bila poÅ”ta poĆØasna).StroÅ”ki za oboje skupaj s transportom so bili cca 250ā‚¬, en naÅ” ĆØlovek, ki stvari "rihta posebej ugodno", mi je dal predraĆØun za 666ā‚¬. Very Happy
Sem pa imel malce meÅ”ane obĆØutke ob zadnjem nakupu Onkya TX-NR 5007 iz Avstrije. Uspel sem ga zlicitirat za 840ā‚¬(ni veĆØ najbolj aktualni model, a je to vseeno le polovica sedanje znižane cene novega), a potem par dni paketa ni bilo. Ko sem povpraÅ”al kaj je s tem, mi je prodajalec javil, da je pred odpemo aparat prekontroliral in ugotovil, da je HDMI board defekten ter da je naroĆØal novega(se je pokazalo, da gre za privatni servis, ki se ukvarja z Onkyo aparati). Po cca 10 dnevih ĆØakanja je paket priÅ”el, sem pa ugotovil, da je na vogalu prednje ploÅ”ĆØe kar odkrhnjen delĆØek aluminija.Na prvi pogled zelo moteĆØe(sem pa ta del pobarval s ĆØrnim flumastrom in sedaj se na daleĆØ praktiĆØno ne vidi). Prodajalec mi je javil, da mu je žal, da je to verjetno nastalo na transportu ter da je že naroĆØil novo ĆØelno ploÅ”ĆØo in mi jo bo poslal brezplaĆØno.No, bomo videli!Do tedaj mu ocene na e-bay Å”e ne bom dal, dejstvo pa je, da se vsake slabe bojijo kot hudiĆØ križa! Ni namreĆØ potrebno veliko, da te na e-bayu vržejo ven, pri plaĆØilu s Pay-Palom pa imaÅ” možnost znotraj 45 dni(se mi zdi) zahtevati denar nazaj skupaj s poÅ”tnino.
Obstajajo pa seveda banalni nategi, za katere pa vedno reĆØem, da naj ljudje tolikÅ”no mero naivnosti kar tudi plaĆØajo kot kazen! Twisted Evil
Kak teden dni nazaj mi je recimo priletel mail "od PayPala", da so se pojavile neke težave z mojo transakcijo in bi zato rabili nekaj podatkov, da stvar uredijo.Takoj sem vedel, da tu nekaj smrdi in ko sem Å”el kontrolirat Å”tevilke mojih transakcij, te seveda niti sluĆØajno ni bilo zraven.Mail sem seveda takoj izbrisal, vseeno pa so za tem vse transakcije tekle normalno.
Tu je pa res treba biti previden, saj je sicer WEB stran 1:1 kopija originalne in to celo skupaj z varnostnimi opozorili!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 27, 2013 12:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uff tale Logitech je pa firma vseh firm. Bognedaj, da se vam kaj pokvari, je kot bi priŔli v neke vrste kombinacijo umobolnice in Ikee.
Men je crknu hamony remote in kako se to komplicira z garancijo, to pa ni za verjet. Ni variante da bi to kam poslal naj se serviser zajebava s tem... neskonĆØni procesi, ki te odvrnejo od vsega, da se naveliĆØaÅ”
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 26, 2014 13:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

da ne odpiram nove teme, bom tukaj vpraÅ”al ĆØe ima gdo izkuÅ”nje s podobnim primerom...
na domaĆØi oglas na AK in Bolhi se mi je javil tipĆØek iz Å vedske (?)...brez nekih komplikacij in vpraÅ”anja hoĆØe kupiti od mene eno komponento...na maile odgovarja zelo hitro...torej zahteva od mene banĆØne podatke (bank transfer) in adreso in pravi da bi že jutri nakazal denar...poslal bi svojega agenta-kurirja da dvigne robo...torej osebno sem prepriĆØan da na podlagi IBAN in SWIFT kode ne more pridet do vdora v raĆØun...ali pa...jutri bom poklical na banko da sliÅ”im iz prve roke...
mail potencialnega "kupca" je anthonymary@...........
vnaprej hvala
_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 26, 2014 13:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fjaka,

tudi meni je pisal, pa Å”e eden iz Danske ali Belgije. Ko sem se zmenil za ceno, sem mu odgovoril da pridem osebno iskat. Potem pa od njega niĆØ veĆØ. Ta iz Å vedske je tudi rekel, da mu dam enaslov za bolj podroben dogovor, potem pa sem napisal adminu naj se mal pozanima za take, ki pridejo na stran, a niso registrirani.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rudyy



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 22:37
Prispevkov: 69
Kraj: izola

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 26, 2014 13:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pozdravljen...
pred tednom sem imel podobno situacijo iz bolhe...
ki se je izkazala za goljufijo...
lp...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslovTelefon: 031342455
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 26, 2014 13:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsako podjetje, ĆØe posluje z tujino, ima javno objavljano IBAN, SWIFT Å”tevilko, E-mail naslov. Po tej logiki, bi z lahkoto vdrli na vsak poslovni ali osebni raĆØun...?
Ni ravno tako enostavno...


Nazadnje urejal/a jacoby Ned Jan 26, 2014 13:49; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 26, 2014 13:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

stare zgodbe, vĆØasih je bilo to da so ti poslali ĆØek za kakih 10 ali 20x vrednosti, ti bi ga naj na banki vnovĆØil in razliko v gotovini dal z aparaturo kurirju...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 26, 2014 13:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Upam da se spomnite tistega iz Anglije, ki je kupoval in prodajal za svojega sina iz Nigerije?
Preko enaslova se da marsikaj zbrskati, tudi osebni podatki.
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 26, 2014 13:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

OK...to mi je vse jasno...ampak v ĆØem je Å”tos...a je ljudjem dolgĆØas...ni mi rekel da mu poÅ”ljem robo in bo potem plaĆØal...vse regularno...kaj ima od tega ???
_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 26, 2014 14:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fjaka je napisal/a:
OK...to mi je vse jasno...ampak v ĆØem je Å”tos...a je ljudjem dolgĆØas...ni mi rekel da mu poÅ”ljem robo in bo potem plaĆØal...vse regularno...kaj ima od tega ???

OĆØitno iÅ”ĆØe toĆØno doloĆØeno stvar, in jo je paĆØ naÅ”el na google-u, pri tebi?
Valjda se prej plaĆØa, potem pa dobiÅ” blago, a ni to normalno?
ƈe ti nakaže na OR, in navede namen plaĆØila, ni nobene panike, je vse sledljivo...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 26, 2014 14:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

jacoby je napisal/a:
fjaka je napisal/a:
OK...to mi je vse jasno...ampak v ĆØem je Å”tos...a je ljudjem dolgĆØas...ni mi rekel da mu poÅ”ljem robo in bo potem plaĆØal...vse regularno...kaj ima od tega ???

OĆØitno iÅ”ĆØe toĆØno doloĆØeno stvar, in jo je paĆØ naÅ”el na google-u, pri tebi?
Valjda se prej plaĆØa, potem pa dobiÅ” blago, a ni to normalno?
ƈe ti nakaže na OR, in navede namen plaĆØila, ni nobene panike, je vse sledljivo...


Zelo nerodna situacija, Kupec ti posreduje po mailu neke podatke o plaĆØilu, kurir stoji pred vrati, ti pa Å”e nimaÅ” denarja na raĆØunu!??
Kurir odnese robo denar pa pride ĆØe pride!?
Sem samo razmiŔljal, da je kljub temu potrebno biti malo previden.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sap99



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 22:21
Prispevkov: 4
Kraj: Slovenija

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 26, 2014 14:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fjaka je napisal/a:
da ne odpiram nove teme, bom tukaj vpraÅ”al ĆØe ima gdo izkuÅ”nje s podobnim primerom...
na domaĆØi oglas na AK in Bolhi se mi je javil tipĆØek iz Å vedske (?)...brez nekih komplikacij in vpraÅ”anja hoĆØe kupiti od mene eno komponento...na maile odgovarja zelo hitro...torej zahteva od mene banĆØne podatke (bank transfer) in adreso in pravi da bi že jutri nakazal denar...poslal bi svojega agenta-kurirja da dvigne robo...torej osebno sem prepriĆØan da na podlagi IBAN in SWIFT kode ne more pridet do vdora v raĆØun...ali pa...jutri bom poklical na banko da sliÅ”im iz prve roke...
mail potencialnega "kupca" je anthonymary@...........
vnaprej hvala


anthonymary@...je precej podobno mojemu "kupcu" anothymary90@gmail.com
Very Happy

Imam en oglas tu in na bolhi, zanimanje iz tujine je pa kar veliko Rolling Eyes :
-richmond.chris11@gmail.com
-wesley.roger2@gmail.com
-sophia.johnson998@gmail.com

Nisem nobenemu odgovoril in ne vem kak naĆØin bi te radi n... .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 26, 2014 14:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tega me ni strah...po EU zakonu mora denar znotraj EU biti nakazan v 24 urah...bank to bank...torej, ĆØe jutri zjutraj nakaže, je denar na moji banki v torek...
_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 26, 2014 14:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V "EU" da, ne pa pri nas. Gorenjska banka ponavadi ĆØaka 3 dni, preden nakaže v tujino.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 3 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe