Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

BrezžiĆØne sluÅ”alke (wireless headphones)
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
klasicni



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 2:49
Prispevkov: 59
Kraj: Slovenske Konjice

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 05, 2010 15:08    Naslov sporočila: BrezžiĆØne sluÅ”alke (wireless headphones) Odgovori s citatom

Pozdravljeni!

RazmiŔljam o nakupu Sennheiser RS 180.
V glavnem rad bi imel dobre brezžiĆØne Å”luÅ”alke, pri katerih je poleg zvoĆØne reprodukcije pomemba tudi udobnost in zmerna teža. Pozna oz. ima kdo ta model?

PriporoĆØate morda katere druge?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 05, 2010 16:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri nakupu brezžiĆØnih sluÅ”alk vzami v zakup pluse in minuse:)

Meni je vedno AKG nekoliko bolj prepriĆØal kot Sennheiser (skozi celoten rang).

http://www.akg.com/personal/Wireless,pcatid,5,_psmand,1.html

Å e tole si poglej.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
klasicni



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 2:49
Prispevkov: 59
Kraj: Slovenske Konjice

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 05, 2010 18:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za predlog. Sam sem tudi gledal AKG, ampak ti modeli so že nekje od januarja 2007. Sicer vem da pri zvoku tehnika nima toliko veze, samo mogoĆØe jo pa ravno pri wireless ima?!? Sennheiser-jeva RS 170 in RS 180 pa sta dobila precej dobre ocene, ter pohvaljen wireless prenos...

Problem pri nas je da tega nimaÅ” kje sprobat (oz. ne vem kje bi to bilo možno), pa se moram paĆØ odloĆØit na podlagi nasvetov in ocen izdelkov.

ImaŔ Ŕe kak bolj utemeljen argument v prid AKG? Vsako mnenje Ŕteje Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 05, 2010 20:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

SliÅ”al brezžiĆØnih AKGjev Å”e nisem, pravtako ne sennhesierjev, tako da tukaj si sam..

Sennheiser mi po veĆØini igra preveĆØ razvleĆØeno(dražji modeli, ne pa tisti elitni), in-ear sluÅ”alke iz njihovega programa so res boge.

AKG zveni nekoliko bolj odprto, je pa vse stvar okusa, in o okusih se ne razpravlja Razz
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cariblanco



Pridružen/-a: Ned Maj 2010 15:48
Prispevkov: 5
Kraj: Zagreb

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 13, 2010 08:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja imam sennheiser RS 120 i super sam zadovoljan sa njima,tako da ti mogu preporuĆØiti one prve u tvom postu lp

http://www.sennheiser.com/sennheiser/home_en.nsf/root/private_headphones_hifi_wireless-headphones_009920
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
klasicni



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 2:49
Prispevkov: 59
Kraj: Slovenske Konjice

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 13, 2010 13:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@cariblanco Hvala za priporoĆØilo.

Imam pa Ŕe eno vpraŔanje glede tvojih sluŔalk. Glede na to da so odprt model kot tudi RS 180, me zanima ali prihaja iz njih veliko zvoka?

Npr. Ali so moteĆØe za nekoga ki zraven tebe spi ali pa hoĆØe v tiÅ”ini brati knjigo, ĆØe bi imel nastavljeno neko srednjo glasnost?

RazmiÅ”ljam o tem da bi mogoĆØe moral vzeti zaprti model RS 170, ĆØeprav bi raje imel RS 180...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
osmi



Pridružen/-a: Sre Jun 2010 23:36
Prispevkov: 6
Kraj: Straža

PrispevekObjavljeno: Sre Jun 09, 2010 23:41    Naslov sporočila: Re: BrezžiĆØne sluÅ”alke (wireless headphones) Odgovori s citatom

Živjo klasiĆØni!
Si že nabavil sluŔalke, jaz se zanimam za RS170?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
klasicni



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 2:49
Prispevkov: 59
Kraj: Slovenske Konjice

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 10, 2010 00:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja sem nabavil... v Grazu ker pri nas (Ŕe) nimajo. Kupil sem pa prav RS170.

OdloĆØil sem se za RS170, ker je marsikdo na forumih napisal, da pri posluÅ”anju Å”e vedno "prihaja ven" nekaj zvoka pri modelu RS180. Glede na to da je bil pogoj nesliÅ”nost za okolico, sem vzel RS170.

Moram reĆØt da sva oba (s punco) zelo zadovoljna Very Happy
Dobra reptrodukcija zvoka, prenos zvoka je brez kakrŔnihkoli prekinitev, lep desig, kakovostna izdelava, domet po celem stanovanju...

Edina pripomba, ki jo imam je to, da postane v njih po nekaj ĆØasa malo toplo, kar je pa verjetno normalno za vsak "zaprt" model... Težko ocenim to, ker so to moje prve malo boljÅ”e sluÅ”alke, drugaĆØe posluÅ”am vse prek zvoĆØnikov.

V glavnem moje potrebe v celoti in super zadovoljijo!

ƈe te Å”e kaj zanima ti kr vpraÅ”aj!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Viktor



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 13:18
Prispevkov: 108
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 10, 2010 01:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne priznam wireless sluŔalk.
Njihov zvok ne preseže navadnega žepnega radioaparata, ki v najdaljŔi osi meri 12 cm.
Da si se vsaj malce poglobil v sluÅ”alke in njihovo filozofijo ter Å”el na head-fi.org forum bi paĆØ ugotovil koliko je to brezsmiselno.
Hifi in wireless sluŔalke nimajo med sabo nobenega stika.
Niti 1000 eur za ene me bi prepriĆØalo v morebitno kakovost wireless sluÅ”alk.
Zapravljanje denarja.
Obup 100%.
Edini naĆØin da to ugotoviÅ” je da uprabiÅ” kakovosten ojaĆØevalnik za sluÅ”alke, potem izgleda kot da bi raĆØunalniÅ”ke zvoĆØnike vezal na Naim Supernaita.
_________________
If everything seems to be OK, you have obviously overlooked something!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
klasicni



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 2:49
Prispevkov: 59
Kraj: Slovenske Konjice

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 10, 2010 02:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsak po svoje Cool

Wireless sluŔalke za mene predstavljajo le mir in tiŔino, ko je to potrebno. Za vse ostalo pa poskrbi mastercard.... emmm mislim Hi-Fi Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
osmi



Pridružen/-a: Sre Jun 2010 23:36
Prispevkov: 6
Kraj: Straža

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 11, 2010 00:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za odgovor klasicni!
Me veseli da si zadovoljen z njimi in me veseli da si kupil prav te.
Zanima me namreĆØ in bi te prosil, da mi tudi izmeriÅ” notranjo odprtino sluÅ”alk. Stvar je v tem, da nisem nikjer zasledil podatka o velikosti odprtine za uhelj. Bojim se, da bi mi bile premajhne in bi me tiÅ”ĆØale, kar bi povzroĆØalo boleĆØa uÅ”esa po doloĆØenem ĆØasu.
Edini prodajalec v Sloveniji ki sem ga zasledil je spletna trgovina Demise-pc http://www.demise-pc.si/product_info.php/manufacturers_id/70/products_id/2887 vendar ko sem povpraŔeval po dimenzijah sem dobil povrŔen, kot z google translate prveden (podobno kot sam opis na njihovi strani) odgovor, brez dimenzij po katerih sem spraŔeval.
Tako, da bi te lepo prosil, ĆØe mi izmeriÅ”, da vem ĆØe bojo primerne zame.
Rekel si da si jih kupil v Gratzu, zanima me kje in koliko so stale ĆØe mi zaupaÅ”?
Hvala za odgovor!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
klasicni



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 2:49
Prispevkov: 59
Kraj: Slovenske Konjice

PrispevekObjavljeno: Pet Jun 11, 2010 03:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Rade volje pomagam...
Velikosti odprtine za uhelj: viÅ”ina 5,5 cm Å”irina 3,8 cm. To so skrajne toĆØke vidnega roba v notranjosti, ampak ko si jih natakneÅ” je Å”e malce veĆØ prostora.

Kupil v Electronic4you Graz za 148,69 EUR. Še isti dan sem jih videl (kakih 10-15 kom) v MM Graz za približno 160,00 EUR. Pri nas, kot sem povedal jih ni bilo nikjer na zalogi, jaz sem jih pa nujno rabil Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Mac



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 15:19
Prispevkov: 108
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Jun 24, 2010 13:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Recommended retail price za RS 170 je 199,00 ā‚¬, torej je nakup pomagal "lahkotnosti bivanja" Cool Big bang jih ima sicer tudi že na zalogi od sredine meseca.

RRP za RS 180 je pa 249,00 ā‚¬ (te so odprte, glasnost nastavljiva za vsako kapsulo posebaj in imajo Å”e malo udobnejÅ”e žametne blazinice)

Odvisno, kako se meri odprtina, bi bile mere med navedenimi s strani klasiĆØnega in 6 x 4 cm. So pa uÅ”esne pene pri obeh oblikovane malo v zaobljen trikotnik, da se prilagajajo obliki uhljev in niso povsem okrogle ali ovalne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
osmi



Pridružen/-a: Sre Jun 2010 23:36
Prispevkov: 6
Kraj: Straža

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 26, 2010 02:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem se kar odloĆØil in kupil rs170 Very Happy. Zadevo preizkuÅ”am par dni in sem zadovoljen z odprtinami sluÅ”alk, samo obliko, itd.
Imam pa en problem, in bi te vpraÅ”al Klasicni, ĆØe je pri tebi kaj podobnega?
NamreĆØ v desni sluÅ”alki se mi pojavlja stalno prisoten, komaj zaznaven brum, ki se ga sliÅ”i brez glasbe ali pri zelo majhni glasnosti.
Brum je prisoten ne glede na pozicijo odajnika ali sluÅ”alk, ne glede na vir glasbe ne glede ali je sploh kaj prikljuĆØeno na oddajnik.
Izgine samo v primeru, ko izklopim oddajnik, tako da je nedvomno problem v oddajniku.
VpraŔal bi te Ŕe kako je z dometom sluŔalk pri tebi?
Meni predstavlja razdalja 5m že kar problem in mi zaĆØnejo prekinjati.
Res pa je, da živim v stari hiÅ”i, kjer so zidovi cca 50 cm in iz polnega materiala, tako da ĆØez en zid Å”e nese, ĆØez dva pa že teÅ”ko Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
klasicni



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 2:49
Prispevkov: 59
Kraj: Slovenske Konjice

PrispevekObjavljeno: Sob Jun 26, 2010 21:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja mislim da vem o ĆØem govoriÅ”... Ko imam na mute se sliÅ”i nekaj, vendar to se res nikakor ne sliÅ”i pri kakrÅ”nem koli posluÅ”anju audio virov. Zdi se mi da je boljÅ”e, ĆØe daÅ” volume na sluÅ”alkah na minimum in poslediĆØno toliko veĆØ na receiverju. Probaj pa povej ĆØe se tudi pri tebi kaj pozna.

Kaj se tiĆØe dometa, pa jaz v 70m2 velikem stanovanju nimam nobenega problema, ne glede na stene. Je pa novogradnja... tako da bo verjetno res kriv tvoj zid Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe