Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

4K TV
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 23, 2014 10:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bom izkoristil kar tole temo za svoja vpraÅ”anja. 4K me ne zanima, Å”e 3d je verjetno zelo redko uporabljena stvar, ampak veĆØina jih to paĆØ ponuja.

Na kaj je treba sploh biti pozoren pri izbiri tv? Koliko Hz je npr. priporoĆØljivo? Jaz se zanimam za bolj majhnega 55".
ƈe sem prav razumel ima Samsung najboljÅ”i smart tv, sony pa najboljÅ”o sliko?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
brunoland



Pridružen/-a: Tor Jan 2014 15:26
Prispevkov: 41
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 23, 2014 10:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Full hd ima najboljŔo sliko Panasonic (plazme).
Smart je sicer bolj slab.
Ne vem pa kako je s podporo formatov.
Predno se odloĆØiÅ” poglej teste tv-jev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 23, 2014 10:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Katere teste je dobro prebrat? Testov je veliko in so kar pozitivni Smile
Kaj pa npr. twin tuner, je to za snemanje al zakaj to prav pride? Ne vem sicer kdaj sem nazadnje kaj snemal s tvja Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 23, 2014 10:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najbolj pozoren je treba biti na tip zaslona in pa seveda moznosti, ki jih ponujajo v TV skozi nastavitve. Delno tudi frekvenco, ki kontrolira Motionflow. Lahko pa se zgodi, da tega sploh ne bos uporabljal, ker bos ugotovil, da tisto dodatno sintenticno filanje slikc med posameznimi realnimi slikcami povzroca efekt soap opere. Tko da ta frekvenca je bol tko tko.

Pri meni steje odzivnost, najbolj pa kvaliteta slike, da uspem dobiti naravne barve, da je premikanje hitro in brez zatkanj. Da je crna res crna in ne nek srebrno siv zmazek. Pomembno je tudi, da ima TV moznost nastavitev barv, kontrastov in ostalih zadev za vsak vir posebej (TV, HTPC, Bluray...). Verjetno to ima vecina. Nekomu lahko pomeni veliko tudi dodatek kot je Ambilight.

Smart TV je zame osebno bah, neuporabna zadeva, ker je neprimerljivo pocasnejse kot pa ce uporabljam HTPC, ki je veliko bolj funkcionalen.

3D je tudi bol tko tko. Mogoce zanimiv za pogledat ene parkrat. Potem se pa navelicas, saj ni to tisti 3D, ki ga imamo v naravi okrog sebe. Tudi utruja prej kot kaj druga.

Bi se strinjal, Sony ponuja odlicno sliko. Sploh najvisji modeli. Lanskoletni model W905 je bil superiornejsi v sliki kot trenutni W955. Z W905 modelom sem uspel dobiti res odlicne kontraste in natur barve.

Kaj je razlika? W905 je imel PSA panel od Samsunga, W955 pa ima sedaj IPS panel od LGja. Kaj to pomeni?
IPS zagotavlja slabsi kontrast crne in je pocasnejsi. Omogoca pa malo boljsi vidni kot kot PSA. W905 je imel tudi Quantum dot tehnologijo, katere W955 nima. Zakaj je Sony to opustil je pa najverjetneje povezano s stroski izdelave panela.

Kar se tice pa primerjave v salonih. To je prakticno nemogoce. Ker za TV si moras vzet cas. V salonih so ponavadi default nastavitve ali pa so nastavitve nasponane do konca, da pridejo do izraza in da TV izstopajo od ostalih. Uporabljati TV doma zahteva popolnoma drugacne nastavitve. Sam sem se z nastavitvami slike ubadal kar nekaj casa, da sem prisel do zeljenih in s katerimi sem zadovoljen. Sedaj jih ne diram vec. V salonih dobis en tak grob obcutek in predstavo o dimenziji TVja. Veliko pa je treba seveda prebrati po netu, kaj se od kaksnega TVja lahko pricakuje in kaj ne.

Ce te zadnji zep v hlacah zuli pa se stegni do OLED. To je pa najboljse in izognes se vseh problemov, ki jih imajo LED displayi.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 23, 2014 11:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja 3d filme je dobro ĆØe bo znal streamat, ker wd tv live ne vem ĆØe to zmore. Zato sem se tudi zagrel za samsunga.

Glede tele ĆØrne se pa veliko govori, morm dejansk nekam pogledat, ĆØe je to res tako oĆØitno. Kater cenovni rang je pa že dovolj dober, da je ĆØrna približno ok?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 23, 2014 11:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ponavadi najvisji razred LED, pa se tam odvisno od proizvajalca do proizvajalca in seveda tipa panela, kaj lahko dobis. Sam imam veliko boljso crno na W905, ki je top model Sony 1080p kot prej na top modelu LG plazme.

En zanimiv video o razliki LED in OLED. Sicer je komercialni video, ni tako radikalna razlika kot zelijo prikazat. Zanimivo pa je, da so poudarjeni elementi kje je OLED superiornejsi od navadnih LEDov in kje lahko pricakujes izboljsave.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 23, 2014 11:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa to potem pride do izraza tudi pri obiĆØnem signalu tv ponudnika al samo na zelo redkih posnetkih?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 23, 2014 11:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam kabelsko od Telemacha in dosti programov je ze v Full HD in Da, pride do izraza ravno pri teh programih in seveda pri gledanju Full HD filmov preko HTPC ali pa BluRaya.

Moram pa rect, da je tudi pri SD programu Sony W905 odlicen. Me prav nic ne moti sedaj, ko je zadeva skalibrirana.

Naslednja stopnicka od tu je po moji izkusnji zgolj samo OLED.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 23, 2014 11:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo to je pa prihodnost. 4K je ze history. Smile

LG to unveil 8K TV at CES

Ampak se sprasujem o smislu, da se to tisci na "miniaturne" 55" ekrane na 8K. Za 8K (33,2mio pixlov) rabimo ogromen display, posebno ukrivljeno hiso, da tak zaslon postavimo not in nato sele lahko dozivimo ultimativno izkusnjo. Najbljse kar zgraditi hiso okrog ukrivljenega displaya Smile.

lp, d.


Nazadnje urejal/a delfinus Tor Dec 23, 2014 11:48; skupaj popravljeno 3 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Zuluf



Pridružen/-a: Pet Nov 2012 16:46
Prispevkov: 677
Kraj: bunga bunga

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 23, 2014 11:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mislil sem na oled/led pri kabelskih programih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 23, 2014 11:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zal sem na OLEDu vedno gledal FullHD programe in BluRay filme, tako da prakticne izkusnje s SD programom na OLED nimam. V FullHD je OLED balzam za oci. Tam je moja ugotovitev -> to je to.

Verjetno pa je pri SD programu pac maximalno dobro kot je je lahko za SD dobro. Spekulativno recem, da ni slabse kot je na najboljsih LED TV, prej stavim, da je boljse, ker OLED je pac tehnologija, ki je superiornejsa od LEDa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 23, 2014 12:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zuluf je napisal/a:
mislil sem na oled/led pri kabelskih programih.

Pa preberi si moj prispevek na prvi strani kjer sem navedel nekaj dejstev o ponudbi, in sploŔnem stanju pri nas glede 1080p, 4K,8K.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 830
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 23, 2014 13:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

longplay je napisal/a:
Za prave cinemafile velja: kakÅ”na je diagonala slike takÅ”na je razdalja gledanja. Razmerje 1:1. Vidnost ĆØloveÅ”kega polja ne sme biti izven platna, ali zaslona. Mora pa pokrivati celotno povrÅ”ino gledanja. VeĆØja je razdalja gledanja bolj se oĆØi napenjajo, in hitreje utrudijo. Enako velja za velikost slike manjÅ”a je slabÅ”e je za oĆØi. Glede ponudbe sem že neÅ”tetokrat zapisal in obrazložil NI GA TELEKOMUNIKACIJSKEGA GIGANTA V DRŽAVI KI BI LAHKO PONUDIL 4K VSEBINO SAJ LE TA ZAHTEVA MIN 50 Mb/s PRETOKA MINIMALNE VARIABILNE HITROSTI SAMO ZA SLIKO KJE JE PA Å E ZVOK. NAJHITREJÅ I PRETOK JE FIKSNI BERI OMEJEN 4Mb/s PREKO OPTIKE ZA 1080P TA PA ZAHTEVA NEKJE 18Mb/s SAMO ZA SLIKO ƈE DODAMO ZVOK PA NEKJE 23Mb SKUPAJ. TELEKOMUNIKACIJSKA PONUDBA ODPADE IN JE TUDI NE BO NIKOLI V NAÅ I DRŽAVI V TAKÅ NI OBLIKI KOT BI MORALA BITI . 2K, 4K, 8K SO VIDEOFILSKI (FILMSKI FORMATI) IN KOT TAKI SO ZANIMIVI LE ZA TE. ENAKO VELJA KOT ƈE BI NEKOGA SILIL KI LE OBƈASNO POSLUÅ A LOKALNI RADIO PREKO RADIO BUDILKE V HI-FI VODE Z VISOKOLOƈLJIVIMI POSNETKI GLASBE. MAJHNA DRŽAVA, ZASTARELOST, NI PONUDBE, NI UPORABNIKOV TO JE ZAƈARAN KROG.
V DRŽAVI NIMAMO NITI ENEGA DISTRIBUTERJA KI BI PONUJAL OPTIƈNE NOSILCE Z VISOKOPRORAƈUNSKIMI FILMI. BLITZ IN CONTINENTAL STA IZGINILA Z TRŽIÅ ĆˆA.
VIDEOTEKE SO VSE PO VRSTI IZUMRLE. VSE KAR JE OSTALO JE TORRENT Z RIP MKV ZMAZKI. PRED 10 LETI SI DOBIL FILM ŽE 4 MESECE PO IZDAJI SEDAJ ƈAKAÅ  NA NJEGA LETO IN POL NA PARTISU PO KINO IZDAJI. PA Å E TO NA ENO BLESAVO KOMEDIJO KI SI JO MORAÅ  IZLUÅ ĆˆITI IZ NEVEM KAKÅ NEGA FORMATA DA SPLOH DELUJE.
ZA NAMEƈEK PA SI GA Å E LAHKO SAM PREVEDEÅ  Z PODNAPISI.
ƈEZ Å EST LET BOSTE ŽE LAHKO DOMA GLEDALI FILM SAM DOMA V MESECU DECEMBRU NA POP TV NA VAÅ EM 4K ZASLONU ZA 400 EU KI BO 576.P LOƈLJIVOST DVIGNIL NA 2160P. SUPER PONUDBA.



moje vprasanje okoli 4k vsebine je bilo bolj kot ne SARKASTICNO, tvoj odgovor pa 100% na mestu......pogreje me ker "providerji signala oglasujejo TV-je 4k, vsebine zanje pa ni pri nobenem providerju......kdo dela tepca iz koga.....
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 23, 2014 13:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Res je to. Se vecje norce se pa dela industrija, ki uporabnikom 4K (kmalu ze 8K) predstavlja kot uber top tehnologijo. Gre pa samo za dvig resolucije in nic druga. Toliko ostalih faktorjev je potrebnih, da je ta tehnologija sploh izrabljena. Kot ze receno 4K par let prehiteva infrastrukturo in ostale obstojece tehnologije. Da ne govorimo o vsebinah, ki so skoraj neobstojece. In da ne govorimo o sami kakovosti slike. Visja resolucija je zgolj eden izmed majhnih kamenckov v mozaiku izboljsanja kakovosti slike. Sploh ne bom omenjal ostalih znatno pomembnejsih lastnosti, ki jih mora imet TV.
Prav tako je po mojem mnenju visja resolucija popolnoma nepotrebna za povprecna gospodinjstva. Ob nakupu je potrebno ustrezno preuredit notranji prostor, kjer je TV postavljen ali pa kupiti res velik TV (75"+). V nasprotnem primeru nimamo prav nic od tega.
lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 23, 2014 16:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nekorekten komentar. Vedno se za tako znatna sredstva kupuje najnovejÅ”o tehnologijo. Vsi, ki se za tehniko zanimate, ste že videli paralelno HD in 4K sliko. Kot ste videli je zaradi zahtevnosti 4K na le-tem veliko bolje obdelana, procesirana, upsamplana slika HD in je zato znatno boljÅ”a. NiÅ”ne modele, kot so predragi OLED, kateremu Å”e stojala ne dajo zraven za 2,4Kā‚¬, ampak mi ga rinejo posebej ali eden edini, relativno dragi Sony LED, ki pa ni obiĆØajni backlite LED, ampak eden redkih direkt. Le-ta pa daje trenutno v HD najcenejÅ”o in najboljÅ”o sliko, žal samo na 40". Je pa za zastareli format HD predrag pa amen. Ko sem pred mnogimi leti kupil Samsung HD v Munchnu Å”e ni bilo sledi o oddajah, danes je že pol na voljo v HD, torej malo sreĆØe pri nabavi Å”e danes služi. Ukrivljeni monitorji so ĆØista neumnost, to je le za gledanje od blizu v garsonjerah. V dnevni sobi iz 5-6 metrov na 65" je optimalna slika in tekst na ravnem ekranu, ukrivljeni pa so samo za gledanje ĆØisto od blizu, pri gledanju od strani, recimo dve osebi ali veĆØ, to moti Å”e veliko bolj. Plazme so pa itak mimo, tista kao ĆØrna, naj pa kar bo naprej ĆØrna.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Video oprema Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Naslednja
Stran 2 od 16

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe