Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Ebay global International shipping

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ury



Pridružen/-a: Pon Nov 2012 17:46
Prispevkov: 26
Kraj: Dramlje

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 26, 2013 16:10    Naslov sporočila: Ebay global International shipping Odgovori s citatom

A ima kdo izkuŔnje s tem prevoznikom iz USA ?
Ne na ebay-u(ni odgovora) in ne prodajalec, mi ne znata razložiti, kako je s temi dodatnimi zneski, ki se vidijo na sami strani.

http://www.ebay.de/itm/VINTAGE-1977-MARANTZ-170DC-STEREO-POWER-AMPLIFIER-/121182122869?pt=Vintage_Electronics_R2&hash=item1c37047375#shId

PoÅ”tnina 66ā‚¬ se mi zdi malo iz Amerike. Ponavadi so za tako težo okoli 100ā‚¬.

Potem pa tale nejasnost. Import duties: 137$. A kdo ve mogoĆØe, a so tu zajeti DDV in uvozna taxa, ki jo moram plaĆØati v Sloeveniji, ali kako ?
Kolikor vem, teh dajatev ne more plaĆØati noben drug v mojem imenu, ali se motim?

Hvala
LP UroÅ”
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 26, 2013 17:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

VeĆØina transportnih podjetij ti avtomatsko obraĆØuna vse dodatne stroÅ”ke, carino+DDV+takso.
V tem primeru je 137$ kar realen znesek, plaĆØal boÅ” pa seveda ti, ko boÅ” kliknil za nakup. Wink
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 26, 2013 17:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Samo ena opomba, a to te ne moti? "This is designed to be powered by 120Vac only."
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 26, 2013 18:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

poÅ”tnina je nekje na spodnji meji ponavadi je res malo manj samo ĆØe je prodajalec napisal da ti za to ceno poÅ”lje je to njegov problem, ne tvoj, razen ĆØe bo potem izsiljeval veĆØ ali pa ti ne poÅ”lje ampa..na vse to boÅ” plaĆØal par procentov carine in ddv-skupaj cca 30% protivrednosti in to je tistih cca 137 ali koliko usd ti je izraĆØunal ebay

Velikokrat je trafo tako navit z primarjem 2x 110oz 12 in potem vezan za 220/230, problem je bolj v frekvenci, meni so amaeriki trafoti tudi za 230 v vedno troÅ”ili veliko na prazno in se greli, tudi glasnejÅ”i so bili kot bi priĆØakoval, zato sem ponavadi dal trafo navit pri nas in bil veliko bolj zadovoljen, druga opcija je loĆØilni trafo ali autotransformer pa ga prikljuĆØiÅ” takega kot je...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ury



Pridružen/-a: Pon Nov 2012 17:46
Prispevkov: 26
Kraj: Dramlje

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 26, 2013 22:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kar se trafotov tiĆØe, me ne skrbi. Zanima me, ĆØe ima kdo izkuÅ”nje s tem transportom ?

LP UroÅ”
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ury



Pridružen/-a: Pon Nov 2012 17:46
Prispevkov: 26
Kraj: Dramlje

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 26, 2013 22:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe seÅ”tejem vse te transportne stroÅ”ke in carinske dajatve se mi Å”e vedno zdi v mejah normale(cca 100ā‚¬). Skrbi me to, da je ta seÅ”tevek na njihovi strani Å”e vedno miÅ”ljen samo za transport po USA + poÅ”tnina do SLO.
Potem bom pa dobil amp na carino v SLO, in mi bodo raĆØunali ves ta omenjeni stroÅ”ek + 22% uvoznega DDV-ja + 4,5% carine. To je pa velika razlika v ceni.

A ima kdo izkuŔnje s tem ??

LP UroÅ”
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 26, 2013 23:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ĆØe malo prebereÅ” pojasnila o teh imprort stroÅ”kih in tralala:

Pitney Bowesā€™s estimates may not always reflect actual costs to Pitney Bowes; actual shipping and/or import costs may be more or less than the estimates. However, subject to your compliance with these Terms, your payment of the GSP Item price and quoted Programme Fees during checkout represents the total amount of Shipping and Import charges for a GSP Item to be purchased, shipped to the delivery address specified by you, cleared by customs, and delivered to (or made available for pickup at) the delivery address that you specify. You will not request, and you will not receive, a refund for the difference, if any, between Programme Fees paid by you and actual costs to Pitney Bowes in the event that actual shipping and/or import costs are less than the amounts paid by you.

IzkuÅ”enj s tem nimam, razumem pa to kot delivery na tvoja vrata. PaĆØ plaĆØal boÅ” tistih 500ā‚¬ za komplet, kako pa bodo to spravli do tebe, je pa nihov problem. S tem, ko boÅ” plaĆØal vse tiste predvidene stroÅ”ke, boÅ” hkrati poblastil Pitney Bowes za tvojega uvoznika. ƈe bo stroÅ”ek transporta in uvoza manjÅ”i od plaĆØanega, razliko poberejo oni. PlaĆØaÅ” paĆØ priĆØakovano ceno stroÅ”kov in ĆØakaÅ” na paket. Brez doplaĆØil (ddv, takse, Å”pedicija, carina, malca za kurirja itn.. ).

Edino za neskladnost uvoženega z lokalnimi standardi in predpisi pa odgovarjaŔ sam. (CE??)

Tako si to jaz razlagam, izkuŔenj kot že povedano nimam.


http://pages.ebay.co.uk/shipping/globalshipping/buyer-tnc.html#programfees
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Sep 26, 2013 23:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ne vem kaj ti tu ni veĆØ jasno, ti jim plaĆØaÅ” ojaĆØevalec plus tistih 66 eur oz koliko paĆØ natanĆØno to je in ĆØakaÅ” obvestilo z carine. vmes boÅ” verjetno dobil Å”e tracking info ki je bolj tako tako, ponavadi kaže da je vse Å”e nekje v ZDA pa ti javijo da je na carini in da posredujeÅ” dokumentacijo

Tam ti bodo izstavili raĆØun in to je cena za ojaĆØevalec in prevoz kot osnova za carino, davek in par eur za posredovanje in obrazce recimo max Å”e 10 eur in to je to, sedaj pa matematika kolik je konĆØni znesek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Slinch



Pridružen/-a: Ned Jul 2009 16:17
Prispevkov: 467
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 27, 2013 00:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ravno to, kar piŔeŔ, je narobe. Velja za navadno poŔiljanje, ne pa tole v tem primeru.

ury, kot je napisal NCC2000. PlaĆØaÅ” vse (cena ampa + poÅ”tnina + davek/carina). Paket ne gre ĆØez naÅ”o carinsko poÅ”to, ker so uvozne dajatve poravnane že pri kurirski službi. Ti pa vrnejo razliko, v kolikor so dejanski stroÅ”ki nižji, oziroma moraÅ” doplaĆØati, ĆØe so sluĆØajno stroÅ”ki viÅ”ji. Ponavadi so sicer z izraĆØunom precej natanĆØni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
audiofrik



Pridružen/-a: Pet Dec 2008 17:19
Prispevkov: 1491
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 27, 2013 08:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

se posujem z pepelom, na ta naĆØin Å”e nisem uvažal, ĆØeprav v bistvu ni niĆØ drugaĆØe,vsi stroÅ”ki približno normalni oz prevoz res poceni glede na težo, ne vem sicer kdo odgovarja ĆØe gre kaj narobe, sicer pa je zato PayPlal,skratka z plaĆØilom postane skrb prodajalca da dobiÅ” kupljeno in to v opisanem stanju drugaĆØe paĆØ zahtevaÅ” vrnitev kupnine in zavrneÅ” kupljeno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Sep 27, 2013 09:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Teh 137 bi bilo, ĆØe bi bilo. Ko bodo zbidali na konĆØno ceno, bodo uvozne dajatve odmerjene v procentu od nabavne cene plus poÅ”tnine (transporta). Torej ĆØe se edini, zmagaÅ”, ĆØe ne paĆØ greÅ” viÅ”je. ƈe te to zares goni, potem pojdi na sofortkaufen in ne ĆØakaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Les Rockets



Pridružen/-a: Tor Nov 2012 14:21
Prispevkov: 36
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 20, 2014 12:42    Naslov sporočila: Moje izkuÅ”nje - komentar Odgovori s citatom

Zdravo,
sicer dokaj pozno komentiram tole zadevo, link na Marantza je na sreĆØo v ĆØasu pisanja tega prispevka Å”e živ, je pa pri meni situacija sledeĆØa:
v primeru, da najdem artikel, ki je zame zanimiv, ne glede na "licitacijo" ali "kupi zdaj" in da prodajalec objavlja take stroÅ”ke, kot je navedeno v izhodiÅ”ĆØu te teme, napiÅ”em prijazno sporoĆØilo prodajalcu, da je za zaraĆØunavanje uvoznih dajatev v Sloveniji pooblaÅ”ĆØena zgolj in samo slovenska carina in da sem pripravljen zadevo kupiti/staviti le v primeru, ĆØe prodajalec te stroÅ”ke umakne. V 75% zadeva obrodi sadove, žal pa se nekateri celo sprenevedajo, ĆØeÅ” "nisem vedel" ali pa "gre za samodejni sistem eBay-ja" in podobno ... Skratka, ĆØe prodajalec popravi nastavitve, me zadeva Å”e naprej zanima, v nasprotnem primeru pa prodajalec dobi dvojko ... Zavedam pa se dejstva da so skuÅ”njave vĆØasih precejÅ”nje, vsaj z moje strani.
Biser med takimi prodajalci je bil model, ki je sicer te dajatve umaknil in hkrati za toĆØno isti znesek poveĆØal poÅ”tnino ... Torej vemo kam pes taco moli, kajne?
Lep pozdrav,
Les Rockets.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 20, 2014 14:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ocenjevati je možno žal Å”ele po konĆØani transakciji.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cink



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 23:51
Prispevkov: 164
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 20, 2014 14:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Les Rockets

Taka nabava preko ebay dejansko deluje. PoÅ”iljatelj plaĆØa vse stroÅ”ke - tudi ddv in carino in stroÅ”ke carinjenja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Ostalo Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe