Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

zamenjan visokotonec

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
multiscan



Pridružen/-a: Čet Avg 2008 18:00
Prispevkov: 43
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 02, 2012 23:54    Naslov sporočila: zamenjan visokotonec Odgovori s citatom

Tweeterji so Å”lo po gobe. ZvoĆØniki ne ne vem kaj, ITT Nokia Imperion, 70W/120W, 8 ohm

Visokotonca sem vzem ven in na lov za drugimi. Conrad, nimajo na zalogi, lahko naroĆØijo al pride en tweeter 70ā‚¬ Shocked

Terna, Monacorjev tweeter pride cca 30ā‚¬. Ker sem zakuril oba moram tudi menjat oba Rolling Eyes

Prevež za tako stare zvoĆØnike? Tako se mi zdi.......Za nekaj veĆØ kot 100ā‚¬ dobiÅ” že rabljene. Ampak trenutno ni budgeta za to Sad

V garaži najdem par tweeterjem Infinity Reference 5000cs. SimpatiĆØni tweeterĆØki, v avtu lepo igrali.


Priklopim, delajo. Zvok Å”ibek v spodnjem frekvenĆØnem pasu, sliÅ”im luknjo v delu med srednjetoncem in visokotoncem, sikajo lepo, mogoĆØe celo malo preveĆØ. Ma., za nekaj ĆØasa bo že....

ZvoĆØniki (ITT) so v osnovi 8 ohmski, bas, srednjetonec, visokotonec. Vsak po 8 ohm, kompleten box 8 ohm? Tako piÅ”e.......

TweeterĆØki, ki sem jih sedaj dal za zamenjavo so 4 ohmski, stari je bil 8 ohmski. OjaĆØevalec Marantr sr 7500- 6 ohmov

Ga bom skuril, ĆØe bom nabijal?
Kako se raĆØuna impedanca zvoĆØnika, ĆØe je vmes kretnica?
1/8+1/8+1/8 nikakor ne more znest 8 ohmov. Tega se spomnim Ŕe iz Ŕole.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 03, 2012 06:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Seveda ga boÅ” skuril. Si one prve, boÅ” tudi druge.

Po Murphyjevem zakonu - po nekaj tednih previdnosti boÅ” dobil lažni obĆØutek varnosti -- in premaknil gumb preko peklenske meje - in ajs !

To, da so 4 omski pomaga, ker ga kretnica reže viÅ”je, zato imaÅ” 'luknjo' med srednjimi in visokimi toni. To ga tudi Å”ĆØiti. VpraÅ”anje pa je, koliko je robusten ta visokotonec.

OjaĆØevalci iz sedemdesetih let kot za stavo kurijo visokotonce, s sodobnimi ojaĆØevalci pa se to skoraj ne dogaja veĆØ. Razen ĆØe nekdo sadistiĆØno opazuje kako ojaĆØevalec grgra od naÅ”ponanosti in ĆØaka kaj se bo zgodilo...
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 03, 2012 07:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ej, folk, ki rad nabija - zakaj si ne nabavite zvoĆØnike, ki so primerni ?
Saj se dobijo tudi rabljeni za male pare.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
multiscan



Pridružen/-a: Čet Avg 2008 18:00
Prispevkov: 43
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 03, 2012 07:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

a zaradi ohmske razlike pride do luknje med visokotoncen in srednjetoncem? Kako jo lahko zmanjŔam?
Ja tista magiĆØna meja. Le kako vedeti do kod se lahko gre, da ni preveĆØ. OjaĆØevalec ni ojaĆØevalec stare Å”ole iz 70-ih

Ja ĆØe se bo pokadilo se bo. Tako ali tako se mrazmiÅ”ljal o drugih zvoĆØnikih. Želel bi imet samostojeĆØe, pa kat sem že prej rekel ni Å”e budgeta za to. Niti ne vem kaj gledat. Kaj rabljenga....
Kaj pa ojaĆØevalec? ga lahko skurim z temi ohmi?


Primerni zvoĆØniki za nabijanje za male pare naj bi bili pa?

Jah, pa sej zvoĆØnikov nisem zakuril z nabijanjem. Je bil en fajn link na youtube.....zaĆØne z viskimi frekvencami, pa se pol spuÅ”ĆØa......pa dolg ne zaĆØne piskat, pa si lahko misliÅ”
Eh ja, kar je, je
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 04, 2012 17:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

multiscan je napisal/a:
a zaradi ohmske razlike pride do luknje med visokotoncen in srednjetoncem? Kako jo lahko zmanjŔam?
Ja tista magiĆØna meja. Le kako vedeti do kod se lahko gre, da ni preveĆØ. OjaĆØevalec ni ojaĆØevalec stare Å”ole iz 70-ih

Ja ĆØe se bo pokadilo se bo. Tako ali tako se mrazmiÅ”ljal o drugih zvoĆØnikih. Želel bi imet samostojeĆØe, pa kat sem že prej rekel ni Å”e budgeta za to. Niti ne vem kaj gledat. Kaj rabljenga....
Kaj pa ojaĆØevalec? ga lahko skurim z temi ohmi?


Primerni zvoĆØniki za nabijanje za male pare naj bi bili pa?

Jah, pa sej zvoĆØnikov nisem zakuril z nabijanjem. Je bil en fajn link na youtube.....zaĆØne z viskimi frekvencami, pa se pol spuÅ”ĆØa......pa dolg ne zaĆØne piskat, pa si lahko misliÅ”
Eh ja, kar je, je


'Luknjo' lahko zmanjŔaŔ z ustreznejŔim visokotoncem ali s spremembo vrednosti elementov na kretnici. To slednje zahteva nekaj znanja, ki ga ne ti ne jaz nimamo.
BoljÅ”a opcija je nabaviti ustrezne zvoĆØnike.

Indiana Line ima po novem DJ serijo zvoĆØnikov in že za okoli 300ā‚¬ imaÅ” par s katerim so vrtne veselice, DJ home party-ji, plesi v telovadnicah - piece of cake. In brez glavobolov drugi dan. Pri nas ni uvoznika (na hrvaÅ”kem je). Ma ti ne rabi, ker je proizvajalec v Italiji.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
orc.perc



Pridružen/-a: Sre Nov 2009 22:05
Prispevkov: 527
Kraj: Posr.Park

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 03, 2012 13:37    Naslov sporočila: bump... Odgovori s citatom

Živjo, zanima me surogat za to enoto, oz. nekaj podobnega:



MogoĆØe se da na osnovi nizkotonca najt ustrezno menjavo, podatek dB/m/W je kljuĆØen, a ne??

Hvala in razburljiv dan...
_________________
-1/3oct.REar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 03, 2012 14:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim da je Wigo sam proizvajal te enote. Lahko pa so ekvivalent Peerless KO10DT ali morda Sipe DT25/40RT ali kaj podobnega. Oba imata okoli 90dB/1m/1W/2.83V. VeĆØ ti ne morem pomagati.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
orc.perc



Pridružen/-a: Sre Nov 2009 22:05
Prispevkov: 527
Kraj: Posr.Park

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 03, 2012 14:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Super, tnx!
Kaj pa so tiste Ŕtevilke, 25/150?

A je naĆØin, da se fajntjuna", ĆØe recimo na koncu en od driverjev (hf, lf)dominira, oz. kaj je najbolj preprosta reÅ”itev?

p.s.:zamenjal bi obe (l,d) enoti.

Kaj takega?
http://www.ebay.de/itm/Hochtoner-f-BRAUN-a-d-s-CM7-Lautsprecher-Paar-Pair-/110981507524?pt=Lautsprecher_Selbstbau&hash=item19d70369c4
_________________
-1/3oct.REar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
diyfreak



Pridružen/-a: Pon Okt 2011 23:29
Prispevkov: 489
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 04, 2012 00:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Multiscan: že Ambasador ti je kar lepo opisal pa bom Å”e jaz, ki se z zvoĆØniki ukvarjam lahko reĆØem vsakodnevno. Za enak fr. rez se mora pri 4 ohmskem zvoĆØniku uporabit dvakrat veĆØji kondenzator, Å”pula pa dvakrat manjÅ”a. Seveda ti to brez meritev ne pomeni adekvatne zamenjave ampak tako nekako je po Å”olsko. Glede izraĆØuna impedance zvoĆØnika , ĆØe je vmes kretnica, pa bo kar držalo , da ĆØe so vsi zvoĆØniki 8 ohmski bo tudi konĆØna vrednost 8 ohm-ov ravno zaradi tega, ker je vmes kretnica ki vsakemu od zvoĆØnikov doloĆØi svojo delovno fr. .Kakor pa dva zvoĆØnika igrata isto fr. in sta vezana vzporedno pa se impedanca prepolovi - zaporedno dvakrat poveĆØa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
diyfreak



Pridružen/-a: Pon Okt 2011 23:29
Prispevkov: 489
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 04, 2012 00:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Orc.perc omenjena zamenjava za tvoje boxe se mi zdi absolutno predraga.
Ponavadi je potrebno tweeterja atenuirat - duÅ”it - da pridemo na isto odzivnost z bassrednjetoncem. To se naredi z dvema uporoma - en zaporedno, drugi vzporedno - L pad . ƈe koga zanima lahko pripopam L pad lestvico.
Lp Dani
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
orc.perc



Pridružen/-a: Sre Nov 2009 22:05
Prispevkov: 527
Kraj: Posr.Park

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 04, 2012 00:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aha, vsekakor bi prosil ĆØe pripopaÅ” to L lestvico.

Å e zgodbica: kako leto nazaj sem na Bolhi zasledil prodajo enega! zvoĆØnika, gre za Dual 142, bojda z prenovljeno kretnico, blabla..., v glavnem, naredil sem neumost in tipu povedal, ko me je spraÅ”eval, ĆØe imam sam tak , ta drugi! zvoĆØnik, da potrebujem samo visokotonec. TipĆØek se je razjezil, da je to bilo od dedka ali nekaj, kaj bom jaz kopal in da ni Å”anse, da mi proda zvoĆØnik.

UberpatitiĆØno
_________________
-1/3oct.REar
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
micko666



Pridružen/-a: Čet Jun 2012 10:54
Prispevkov: 92
Kraj: Medvode

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 04, 2012 08:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@orc.perc

Temu se reĆØe nadpovpreĆØen sentimentalizem. Ljudje prodajajo stvari, katere nikakor noĆØejo prodati. Morda jih dajo na bolho samo zato, da jih ljudje lahko obĆØudujejo oz. zaradi kakÅ”nega podobnega razloga Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
diyfreak



Pridružen/-a: Pon Okt 2011 23:29
Prispevkov: 489
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 10, 2012 17:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

l-pad kalkulator :http://www.europe-audio.com/lpad_calc.asp?id=
Upam da bo marsikomu v korist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe