Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Moj 5.1 sistem
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Ajinta



Pridružen/-a: Sre Okt 2012 0:18
Prispevkov: 44
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 31, 2012 01:34    Naslov sporočila: Moj 5.1 sistem Odgovori s citatom

Pozdravljeni, torej letos poleti sem se odloĆØil za prenovo moje sobe in polek po naroĆØilu narejene mize, stola in vitrine za nekaj mojih maket sem se odloĆØil da si omislim svoj prvi "pravi zvoĆØniÅ”ki sistem" kajti do sedaj sem uporabljal logiteckove palastik fantastik Å”katlice za 100 eur.

Tole je seznam opreme, ki jo uporabljam:

receiver: Harman Kardon AVR 165
http://eu.harmankardon.com/harman-kardon-product-detail-eu/avr-165.html

CD player: Harman kardon HD990

Center: Magnat quantum center 51
Spredaj levo,desno: Magnat quantum 557
http://www.magnat.de/fileadmin/user_upload/Produkte/Quantum_550_03.pdf?PHPSESSID=710ac6c59780610b312ef9314e5e6cda

Zadnji zvoĆØniki: Magnat supreme 100 (trenutno ĆØakam na Quantum 553 iz NemĆØije)

Subwoofer: Cerwin Vega LW-10x

RaĆØunalnik in CD player sta povezana na receiver vsak preko svojega optiĆØnega kabla, ali bi bilo skuĆØajno bolje uporabiti analogni kabel za cd player? Za kable pa sem kupil obiĆØajen kabel za zvoĆØnike debeline 4mm po žici.

Zanima me kaj menite o tej konfiguraciji, ter ĆØe sem kje brcnil v temo, ker sem nov na tem podroĆØju, jaz sem z sistemom zelo zadovoljen, vem pa da niĆØ ni popolno zato me zanima, kaj bi lahko bilo bolje. Seveda za podoben denar ker vsi vemo , da se Aston Martin pelje bolje od Cliota hehe.

Nekaj slik mojega sistema:
























_________________
"How hard can it be?" Jeremy Clarkson-Top Gear


Nazadnje urejal/a Ajinta Sre Okt 31, 2012 16:01; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
MitjaF



Pridružen/-a: Sob Okt 2009 16:56
Prispevkov: 414
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 31, 2012 03:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DobrodoŔel na forumu.Upam, da ti malo kritike ne bo"vole vzel"
Kar se tiĆØe opreme nisi niĆØ v temo brcnil, kar pa se tiĆØe postavitve, je pa druga pesem.
Sedaj nimaÅ” veĆØ Logitech raĆØ. zvoĆØnikov, in tak sistem kot ga imaÅ”, zahteva tud malo bolj resno postavitev.ƈe si že sedaj zadovoljen, boÅ” ob primerni postavitvi toliko bolj, sploh kar se posluÅ”anja glazbe tiĆØe.
Verjamem, da je zdajÅ”na postavitev kompromis zaradi majhnega ekrana, ampak poiskusi najti reÅ”itev, kjer bodo zvoĆØniki bolj oddaljeni, vsaj 1.5-2m.
Malo vpraÅ” googla o postavitvi zvoĆØnikov, pa boÅ” potem videl kaj lahko popraviÅ”.
Kar se tiĆØe povezave, uporabljaj coax. digitalni kabel, probaj pa tudi z analogno povezavo, saj ima tvoj CD player boljÅ”i DAC kot AVR.Zna bit boljÅ”e, ĆØe ima AVR solidne analogne vhode.Ta CDP je "full hud" in ti bo lahko služil tudi ko boÅ” kupoval boljÅ”o (dosti boljÅ”o) opremo.To si full dobro kupil.Tudi PC za muziko priklopi prek coax digital (ĆØe zvoĆØna ima) na HD990.
Pa veliko uživanja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 000000000
Tadej



Pridružen/-a: Pet Jan 2009 21:02
Prispevkov: 52

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 31, 2012 09:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fant je lahko vesel, da ima Å”e tako veliko sobo. Jaz imam (vsaj na videz) manjÅ”o sobo, potem si pa predstavljajte svobodo pri postavitvi Very Happy - samostojeĆØi zvoĆØniki odpadejo, dobra postavitev nizkotonca pa je tudi otežena Sad Kar se tiĆØe oddaljenosti zvoĆØnikov, je pa tako... ne vemo natanĆØno, kje v prostoru sedi posluÅ”alec, ko posluÅ”a glasbo ali filme - bližje ekranu, ali nekje na sredini sobe (jaz se pri gledanju filmov pomaknem nazaj). Glede na pohiÅ”tvo, ta postavitev izgleda kar vredu, se je treba zavedati, da soba ni namenjena samo reprodukciji glasbe, ampak je hkrati Å”e delovni in bivalni prostor Smile

Sem priverženec optike, za povezavo PC-ja z receiverjem, za Cd player se pa lahko poizkusi Å”e s coax (vpraÅ”anej pa je, ĆØe bi bila razlika zaznavna) ali analogno kablovje, da izkoristimo dac na cd predvajalniku.

Sedaj manjka Ŕe en tv nad mizo, namesto tiste police, tako kot imam jaz.

Mimogrede, lepa zbirka maket Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ajinta



Pridružen/-a: Sre Okt 2012 0:18
Prispevkov: 44
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 31, 2012 12:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede postavitve sem že razmiÅ”ljal postaviti center na polico kjer je bojna ladja, glavni razlog da ga nisem pa je ta da potem ne bi imel kam dati najveĆØje in najdražje makete, pa Å”e kabel bi grdo Å”el po sredi stene, kar mi ni vÅ”eĆØ, zato sem za vsak zadnji zvoĆØnik porabil 10 metrov kabla v 4x5 sobi.
NajveĆØji problem mi je povzroĆØal sub, ki je najlepÅ”e zvenel zadaj med omaro in steno ampak je pri glasnosti nad -40db zaĆØela vibrirati cela omara, bolje da ne spraÅ”ujete kaj se je dogajalo ko sem priÅ”el na okoli -20db s kakÅ”no orkestralno glasbo ko iz ĆØiste tiÅ”ine zabobnijo bobni, omara je zaropotala kot bi na dvoriÅ”ĆØu ustrelil tank, tako da sem po poizkuÅ”anju naÅ”el pozicijo v kotu, ki je edina, kjer se lepo sliÅ”i in ne trese.

Glede analognega kabla pa imam v predalu vivankotovega (tisti malo bolÅ”i prepleteni z zlatimi konektorji, ki so v big bangu po 30 eur) in si bom vzel ĆØas in ga priklopil da vidim razliko. glede optike pa za oba raĆØunalnik in cd uporabljam tisti kvadratni priklop s pokrovĆØkom, sa je coax, ki izgleda kot ĆØinĆØ malce drag kar se kabla tiĆØe in se malce bojim dati 80 eur za polmtrski kabel, ki morda ne bo naredil razlike, ĆØe pa ima kdo izkuÅ”njo z njim proti "navadni" optiki mi lahko svetuje.
_________________
"How hard can it be?" Jeremy Clarkson-Top Gear
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 31, 2012 14:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Preden boÅ” dajal neke veĆØje denarje z7a kablovje poskuÅ”aj optimirati postavitev, se bo namreĆØ neprimerno bolj poznalo!
Sedaj imaŔ dokaj uravnotežen sistem nekoliko boljŔega vstopnega razreda in uravnoteženost lahko smatraŔ kot kompliment.
UporabljaÅ” pa optiĆØni vhod in to je OK in niĆØ ne spreminjaj!
Ni mi pa posebej jasno kaj je s tvojim video delom?Pomeni, da uporabljaŔ oni mali monitor? Potem pa seveda težko govorimo o uravnoteženosti audio in video dela opreme! Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 31, 2012 15:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsak mesec kar prihraniÅ” od plaĆØe - daÅ” za en kabel. V roku dveh let boÅ” verjetno naÅ”el optimalno kombinacijo.

Potem so tu specialni resonatorji, ki jih postaviÅ” na zvoĆØnike - to je Å”ele izboljÅ”ava zvoka. Pa Å umanov generator ne pozabi - nepozabno izboljÅ”anje!

Vmes se spraviÅ” na kondenzatorje v risiverju, pa tiste v kretnici zvoĆØnikov.

Tako boÅ” sigurno izjemno razumno potroÅ”il nekaj tisoĆØ evrov, hahaha
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 31, 2012 16:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne zafrkavaj se, te bo kdo Ŕe resno vzel! Twisted Evil
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ajinta



Pridružen/-a: Sre Okt 2012 0:18
Prispevkov: 44
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 31, 2012 17:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa najbolŔ da si Ŕe preamp na lampe nardim in ravno ko mi bo vse ratalo, mi bo pa pipa v kopalnici spustola in mi vse skurla hehe...malo smeha ne Ŕkodi.
_________________
"How hard can it be?" Jeremy Clarkson-Top Gear
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
siroliver



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 12:34
Prispevkov: 998
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 31, 2012 17:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Citiram:
Ni mi pa posebej jasno kaj je s tvojim video delom?Pomeni, da uporabljaÅ” oni mali monitor?


Tudi mene zanima
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ajinta



Pridružen/-a: Sre Okt 2012 0:18
Prispevkov: 44
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 31, 2012 18:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zaenkrat ja vendar se zna zgoditi da v prihodnosti kupim 27 inĆØnega tale je 21,5 za internet in gaming je dober saj ima izredno lepe barve vendar je za filme malo majhen sploh kadar jih ne gledam sam.
_________________
"How hard can it be?" Jeremy Clarkson-Top Gear
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 31, 2012 21:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:
Ne zafrkavaj se, te bo kdo Ŕe resno vzel! Twisted Evil


saj.. priĆØakujem reakcijo tistih ki z vso resnostjo to poĆØnejo. Ko kupijo napravo - po možnosti brez posluÅ”anja - se najprej odpre pokrov in zamenja vse 'po svoji podobi'
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Ajinta



Pridružen/-a: Sre Okt 2012 0:18
Prispevkov: 44
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 01, 2012 01:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem za svojega harmana v big bangu zahteval da mi ga prikljuĆØijo, ĆØe ne drugega si nisem predstavljal koliko je 5x95 wattov, woffer je malo rabljen od kolega, ki ga je nespametno kupil ker živi v bloku tako da si lahko predstavljate da je bil naĆØeloma neuporaben, player sem kupil glede na odliĆØne rezultate testov in ugodno ponudbo, tako da je edini del kompleta, ki sem ga kupil "na blef" center, ki pa glede na to da je iz iste serije kot samostojeĆØa zvoĆØnika, ne more pokvariti zvoĆØne slike.
_________________
"How hard can it be?" Jeremy Clarkson-Top Gear
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Ajinta



Pridružen/-a: Sre Okt 2012 0:18
Prispevkov: 44
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 07, 2012 13:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam Å”e eno vpraÅ”anje za vas, trenutno imam raĆØunalnik povezan preko optiĆØnega kabla direktno na receiver, vendar ima kolikor sem sliÅ”al moj player boljÅ”i DAC kot receiver in glede na to me zanima, ĆØe bi bilo sluĆØajno bolje priklopiti digitalni kabel iz raĆØunalnika na player, ki ima vhode za signal ali bi bilo to slabÅ”e ker imam player povezan analogno saj se mi zdi da tako zveni najbolje.
_________________
"How hard can it be?" Jeremy Clarkson-Top Gear
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 07, 2012 13:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hej,

najbolj pravilna metoda prikljucitve je tocno taksna, ko si sam ugotovil, da ti nekaj bolje zveni. Sam delam vedno isto in pac ugotovim kaj je na daljsi rok boljse in na koncu tisto tudi ostane.

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CRV



Pridružen/-a: Sre Jun 2011 9:37
Prispevkov: 338
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 07, 2012 14:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Gledam tele Magnate in sem ugotovil,da so identiĆØni zvoĆØnikom firme HECO ,ki so tudi nemÅ”ki !!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> DomaĆØi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe