Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Genalex KT77 reissue
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
JAZZZ



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 12:32
Prispevkov: 2770
Kraj: POSAVEC

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 21, 2011 19:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tromba je napisal/a:
Jazzz,


poslušam cele albume, seveda.

Tudi na squeezu je to možno. Najveè pa poslušam internetno radijsko postajo Jazz Wyoming, ki je sponzorirana. Kvaliteta posnetkov je na dokaj visoki ravni.


Tromba. Saj vem, kaj se da na SB. Pri predvajanje posameznih skladb je SB(ali HD sistemi) v veliki prednosti. Tudi nakljuèno poslušanje skladb se ne da primerjati s CDjem. To vem in èe bi to delal, CDP ne bi prišel v poštev.
Radia(kakršnegakoli) doma na sistemu ne poslušam nikoli. Pri tisoèih plošèah? Še v avtu se to zgodi poredkoma.

Kaj pa primerjava boxa enega izvajalca(recimo Albert Ayler-7 CDjev v lièni škatlici s polno dodatkov). Že ko ga vzameš v roko veš, da bo to Aylerjev dan(ali noè). Mièkeno drugaèe, kot èe odpreš predalèek na disku, kjer je polno njegovih skladb. Verjemi. Wink

Da ne govorim o zbirki Kuryokhinovih CDjev (ruski avant jazzovski pianist), ki sem jo preko zvez dobil iz Rusije in ki je še nisem zasledil v prodaji nikjer na netu. Pa Document (8 CDjev ruskega jazza) firme LEO...
_________________
"There are two kinds of fools. One says-this is old and therefore good. The other says-this is new and therefore better." Bob Katz
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
tromba



Pridružen/-a: Pon Jul 2008 21:37
Prispevkov: 741
Kraj: Okolica LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 21, 2011 19:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam pa v planu kakšen soliden gramofon.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tromba



Pridružen/-a: Pon Jul 2008 21:37
Prispevkov: 741
Kraj: Okolica LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 22, 2011 17:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mestnmu Puju se opravièujem zaradi nenehnega ugovarjanja njegovim postom, kar je bilo povsem nepotrebno in neproduktivno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domĹľale

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2011 09:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sprejeto. No big deal..Saj sva Ĺľe dorekla.
Prosil bi te, da samo potrdiš slišano. Namreè.

KT77 šele na solidnih folijskih driverjih pokaže kaj vse zmore!
Veè kot priporoèljiva za ribbone, saj ti ne poznajo artefaktov v zvoku, ki so posledica delovanja tuljave v dinamiènem tvitu.
Ta lampa je, žal, preprosto prezahtevna za dinamiène tweeterje, ki so pri reprodukciji visokih tonov zaradi svoje zasnove dosti manj suvereni napram dobremu ribbonu(imam tudi par ribbonov, ki si tega naziva ne zaslužjo, so pogojno uporabni samo za dipolno postavitev, torej, da so obrnjeni proti steni, ker uporabljeni na ta naèin "osvetlijo" bolj grobe nianse èinel).
EL34 in 6L6 lampi sta za dinamiène tvite zato primernejša, ker te pomanjkljivosti zasnove dinamiènega tvita preprosto skrijeta.

Moram poudarit, da sem bil do sedaj pristaš dinamiènih tvitov, vseh varijant legendarnega 25mm Audaxa(ki je desetletja nazaj prvi predstavil 25cm tvit) in njegovih dostojnih "naslednikov", nekaterih modelov Seas ov.
En par dinamiènih tvitov mi sicer še služi v sistemu, vendar sem jih radikalno stišal napram folijskim.
Na ta naèin služijo zgolj niansiranju visokih tonov, ker imam še vedno malce klasiènega predsodka, da bi moji ribbonci znali morda biti malèek sterilno zveneèi, èeprav niso. Embarassed
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tromba



Pridružen/-a: Pon Jul 2008 21:37
Prispevkov: 741
Kraj: Okolica LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2011 13:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja,

preskok v kvaliteti zvoka je s temi folijci velik. Tudi KT77 se v tvojem sistemu obnesejo odlièno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domĹľale

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 24, 2011 09:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

tromba je napisal/a:
Ja,

preskok v kvaliteti zvoka je s temi folijci velik. Tudi KT77 se v tvojem sistemu obnesejo odlièno.

"Skrivnost" je v kombinaciji obeh folijskih driverjev.
Folijski driverji praviloma zahtevajo kompleksne kretnice, minimalno 12dB, praviloma pa 24dB, drugaèe lahko pride do poškodb folije. Samo, èe je rezna frekvenca dosti višja od predpisane, bo folijec to brez škode prenesel.
Tako debate o folijcih na forumih.
Bending wawe Lineaum zaradi svoje BW zasnove brez problema "prenese" 6dB kretnico!
Njegovo DIY verzijo so tovarniško prodajali z 6dB kretnico! Kompleksnejša ga "ubije".
Po nekaterih debatah o Lineaumih na forumih, naj bi Lineaum celo šel pod tovarniško deklariranih 2500Hz!
Enako rezno ima tudi RT002, ker pa sem ga rezal dosti višje, sem lahko brez škode za driver dal tudi nanj samo 6dB kretnico in tako dobil v konèni konsekvenci redkost, ki ji pri ribbonih skoraj ni para.
Od 2500Hz do 40000Hz je dušenje obeh folijcev samo 6dB, kar je toliko kot niè!
Best crossover is no crossover.

Od vseh 7 driverjev na kanal imata samo dva, ki sem jima doloèil obstransko vlogo-niansiranje ozadja in basov, 12dB kretnico, vsi ostali pa samo 6dB.
Kljub temu celoten sedemsistemec delujejo kohezivno, kot si slišal, vsi driverji v njem zvenijo kot en sam driver, plus, vtis, da zvoènik pri reprodukciji "izgine" se je še poveèal!
Slišal sem že Lowtherje, ki so premogli manj kohezije.

Zvok ni vrhunski, saj ne vem èemu bi sploh rekel vrhunski zvok, kaj bi doloèalo vrhunskost, èe je faktor vpliva sobe lahko do 60-70%?
V postavitvi ali kopiranju neke kupljene vrhunskosti ne vidim izziva.

Morda sem ravno zato osnovne podmene, vprašanja, prièakovanja in cilje gradnje zvoènika in sistema v celoti, že na zaèetku zastavil popolnoma, popolnoma drugaèe, kot je to v navadi(hotel sem narest nekaj tistega, kar zaradi nekih splošnih preprièanj zmotno velja za nemogoèe), modulno.
Plus, da morajo biti absolutno"all rounderji", ne pa da so boljši za ene zvrsti glasbe, za druge pa ne
Samo ta pristop mi omogoèa nadgradnjo, dogradnjo in spremembe v sistemu brez radikalne menjave komponent.
Tako lahko sistem nadgrajujem skozi raziskovanja in uèenje, to pa je tisto, kar je za moje pojme, poleg poslušanja glasbe, sprošèujoèe in zabavno.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
tromba



Pridružen/-a: Pon Jul 2008 21:37
Prispevkov: 741
Kraj: Okolica LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 25, 2011 18:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Yes!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domĹľale

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 09, 2011 17:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

KT77, na 6L6 ojaèevalcu, zakljuèek.

Sedaj so se KT77 že "udomaèile", zapekle in zanimivo, potem, ko so dobile preproste silikonske tube damperje, so izginili še zadnji znaki rahlo tranzistorskega zvoka, ki je oèitno bolj posledica mikroscilacij.

Ostalo je tisto veè, kar karakterizira Genalex KT77- hibrid med EL34-6L6 lampami.
Super hitrost, precizni, kontrolirani basi z globino do pekla, visoki toni zraèni in do nebes in bogato srednjetonsko podroèje ob katerem EL34 lampe skoraj zardevajo in seveda vse to prelito z lampaško uglajenostjo in zelo nelampaško živahnostjo in slamom.

Najpomembneje je, da so vse te z malce pretiravanja navedene kvalitete pri KT77 Genalex zelo uravnotežene, prav nobeno frekvenèno obmoèje niti najmanj ne izstopa.
Kot lastniku "neEL34" ojaèevalca se mi dobesedno reži kako lepo KT77 "fejka" EL34 pluse.
Za kaj takega rabi KT77 samo damperje in v ojaèevalcu in gainu ter dejanskim napetostim(ne tovarniško deklariranim napetostim, ki niso vedno toène) signalnih lamp prilagojene signalne lampe.
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Stran 9 od 9

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe