Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Po zagonu mp3 igral popolnoma drug komad
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 03, 2024 13:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Z nalaganjem videa na YouTube se vsak uporabnik, hoĆØeÅ” - noĆØeÅ” strinja s pogoji YouTuba. ƈe mu niso vÅ”eĆØ, lahko paĆØ nalaga drugam. Tako da to povozi vsakrÅ”ne nadaljnje opombe avtorja - ti pravno nimajo prav nobene veljave - razen ĆØe gre za izvirnega avtorja dela, in mu YouTube odobri objavo pod Creativity Commons licenco - ampak mora biti ta navedena s strani YouTuba, ne v opombi, ali pa je kar domnevana, ker je itak ā€œzastonjā€.

To o ā€œzastonjā€ delih in njihovi rabi v komercialne namene je zdaj zelo pogosto sicer tudi pri subjektih, ki zakonodajo seveda poznajo, a se nanjo poserjejo. Imamo kup medijev, ki cele ĆØlanke, ali pa posamezne dele, fotografije in videe enostavno snamejo z družabnih medijev in spletnih strani, in avtorja niti obvestijo ne, kaj Å”ele, da bi ga kot komercialni medij vpraÅ”ali o honorarju. Ko lastnik seveda razburjeno zahteva honorar ali umik, najprej hlinijo preseneĆØenost, da je komu to sploh napaĆØno ravnanje, nato bluzijo o tem, da gre pri kraji pravzaprav za isto kot za objavo povezave, samo bralcu so prihranili en klik, tako da je ā€œfair useā€. Po nadaljnjem teženju Å”ele ukradeno umaknejo - ampak takrat gre že za tri dni star ĆØlanek, na platformi imajo že kup novih, prav tako ukradenihā€¦ In se jim to vedenje v bistvu splaĆØa tudi ob posameznikih, ki honorar iztožijo - v kar se pa velika veĆØina seveda ne spuÅ”ĆØa.
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
peterca



Pridružen/-a: Tor Nov 2013 14:20
Prispevkov: 33
Kraj: Žabjek

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 03, 2024 14:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem ukradel vso glasbo, ki jo posluŔam
in vse filme, ki sem jih lahko pogledal.
Edini stvari, ki sem jih kupil sta violina in vozniŔki izpit.

Saj veste, kako zaĆØne recept za cigansko torto?

- "UkradeŔ Ŕest jajc..."
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 03, 2024 15:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bwaze je napisal/a:
Z nalaganjem videa na YouTube se vsak uporabnik, hoĆØeÅ” - noĆØeÅ” strinja s pogoji YouTuba. ƈe mu niso vÅ”eĆØ, lahko paĆØ nalaga drugam. Tako da to povozi vsakrÅ”ne nadaljnje opombe avtorja - ti pravno nimajo prav nobene veljave - razen ĆØe gre za izvirnega avtorja dela, in mu YouTube odobri objavo pod Creativity Commons licenco - ampak mora biti ta navedena s strani YouTuba, ne v opombi, ali pa je kar domnevana, ker je itak ā€œzastonjā€.

Recimo ja. ƈeprav vĆØasih lahko odloĆØijo, da pogojev nisi sprejel (recimo ĆØe uporabiÅ” program za prenaÅ”anje iz YouTube jih nikjer ne vidiÅ”). Drug problem je da potem ĆØe uporabiÅ” tujo vsebino pod CC licenco v svojem videu bi bila s tem ko naložiÅ” video licenca krÅ”ena (sicer bi lahko, ĆØe upoÅ”tevaÅ” vse pogoje licence, ki pa so v navskrižju z YouTube pogoji). Tako da je kar komplicirano in veliko sivih con. Jaz zato gledam bolj praktiĆØno glede na avtorjeve želje in tveganje. Googlove želje me pa ne ganejo. So me že dosti zamorili da bi jim vse serverje zažgal.

Seveda, licenca je taka kot je oznaĆØeno da je, ĆØe ni niĆØ napisano velja "vse pravice pridržane".

Bwaze je napisal/a:
To o ā€œzastonjā€ delih in njihovi rabi v komercialne namene je zdaj zelo pogosto sicer tudi pri subjektih, ki zakonodajo seveda poznajo, a se nanjo poserjejo. Imamo kup medijev, ki cele ĆØlanke, ali pa posamezne dele, fotografije in videe enostavno snamejo z družabnih medijev in spletnih strani, in avtorja niti obvestijo ne, kaj Å”ele, da bi ga kot komercialni medij vpraÅ”ali o honorarju. Ko lastnik seveda razburjeno zahteva honorar ali umik, najprej hlinijo preseneĆØenost, da je komu to sploh napaĆØno ravnanje, nato bluzijo o tem, da gre pri kraji pravzaprav za isto kot za objavo povezave, samo bralcu so prihranili en klik, tako da je ā€œfair useā€. Po nadaljnjem teženju Å”ele ukradeno umaknejo - ampak takrat gre že za tri dni star ĆØlanek, na platformi imajo že kup novih, prav tako ukradenihā€¦ In se jim to vedenje v bistvu splaĆØa tudi ob posameznikih, ki honorar iztožijo - v kar se pa velika veĆØina seveda ne spuÅ”ĆØa.

Ja to je res. Tudi iz TikTok, YouTube, ali Twitter predvajajo posnetke na TV. Dvomim da pridobijo dovoljenje. Lahko da je kaj tudi "fair use", ampak to je odvisno od tega kako dobre odvetnke imaÅ”. Velike založbe izsilijo da ni niĆØ "fair use". Veliki mediji izsilijo da je vse "fair use". Itak posamezniki redko tožijo. Veliki pa dovolj da samo zagrozijo.

Sicer je Å”e en problem tukaj, ĆØe želijo mediji poroĆØati o nekem dogodku in pokazati posnetek preprosto ni ĆØasa da bi se zmenili z avtorjem. Avtor bi recimo dobil nekaj 1000 mailov. Pa se strinjam da bi si avtor zaslužil plaĆØilo.

Ni ravno dobro da avtorske pravice zavirajo Å”irjenje znanja in informacij. ƈe gre za umetniÅ”ka dela, pa so zelo pomembne da se umetniki lahko preživljajo s tem.

Sam sem tudi že želel kontaktirati avtorja za dovoljenje da nekaj uporabim z drugaĆØno licenco, pa nisem dobil odgovora. Pogosto je v neko delo vpletenih toliko ljudi da je preprosto nemogoĆØe. Lahko da jih sploh ne moreÅ” kontaktirati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 03, 2024 18:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

peterca je napisal/a:
Jaz sem ukradel vso glasbo, ki jo posluŔam
in vse filme, ki sem jih lahko pogledal.
Edini stvari, ki sem jih kupil sta violina in vozniŔki izpit.

Saj veste, kako zaĆØne recept za cigansko torto?

- "UkradeŔ Ŕest jajc..."

Laughing
Dober vic, samo zakaj bi kupil violino? No, pa saj bi bil verjetno denar od prodaje ukradenih bakrenih žlebov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tomahawk



Pridružen/-a: Sre Okt 2013 23:02
Prispevkov: 95
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 04, 2024 00:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Neverjetno, kako se je tema oddaljila od bistva.
Še enkrat prosim admina, da zbriŔe vse skupaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Stran 3 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe