Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

HI-FI Ljubljana - 2023
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, sreĆØanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 16, 2023 16:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

matej je napisal/a:
Jaz zdaj ĆØakam, da se digitalna Å”katla elektriĆØno stabilizira nazaj. Se bom malo naĆØakal (high-end sindrom Rolling Eyes). ambasador, si bil letos v Ljubljani?

Ne. Ni zneslo.
Sem se pa dogovarjal za sejem v VarŔavi (konec oktobra) a je tudi padlo v vodo. Zakaj varŔava? Ker se tam Ŕe vidi in sliŔi normalne naprave, pa tudi ta sejem zelo raste.
Pri Minhenskem sejmu mi je Å”lo v nos kako se je z leti zreduciral na premalo hifija za povpreĆØne avdiofile. Tudi je izginilo veliko Å”tevilo proizvajalcev od KEF-a, MonitorAudia naprej cela rajda.
Tako da me vedno manj mamijo sejmi z 'megabuck' sistemi. Itak da to ni za nikamor, pa Å”e niti približno niso vredni toliko denarja. Naprimer eden boljÅ”ih na tem sejmu je bil MBL: vse lepo in prav, fascinira tisto 'zgoraj'. ƈe pa te to ne zmede, lahko sliÅ”iÅ” slabo resolucijo basa, ki je nesorazmerna s tistim 'zgoraj' in denarjem.
Izgovori na razstavni prostor ne pijejo vode, sploh pa ne minhenski.
To z basi postaja vedno bolj moteĆØe, nikakor da se izkopljejo iz tega neglede na denar. Vse je copy-paste 'truga' z luknjo. Temu tudi primerni zvoki.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Čet Nov 16, 2023 16:08; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 16, 2023 16:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nedavno pred ljubljanskim HiFi sreĆØanjem je bilo tudi HiFi dogajanje v Warsawi, oziroma Warsaw Audio Video Show.
Za primerjavo, v srebrni sobi je tako cenovno izgledalo:

Cenik

Ni malo 212K ā‚¬. Interesantno med viÅ”jimi postavkami je kablaža, ca 85K ā‚¬.

Slike so preneŔene iz My-Hienda, Leo Yeh.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 16, 2023 16:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@goldprof;
nisi ujel poante. Moti me odsotnost cenovno povpreĆØnega hifija. Ta dragi s svojimi pomanjkljivostmi ne odtehtajo tega da me pritegne obisk sejma.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 17, 2023 09:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Ambasador,

samo za cenovno primerjavo iz prve strani.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1080
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 17, 2023 17:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Cenovno povpreĆØen:
- Teoharov, za moje pojme odliĆØen sistem za vsega skupaj 5k
- Audio Galerija, tt deck sicer najbrž okoli 10k, ampak kakor vem je igral tudi digi za bistveno manj, zvoĆØniki in ferÅ”t pa za tam 3-4k kos
- PTS, ne vem, ĆØe je bil kakÅ”en kos sploh nad 2k
- Sonus Art, Bowersi in Dynaudio za 3k, Marantz za 2k oz. tu nekje
- Wharfedal-e v eni sobi prav tako niso dragi
- Tisti ta mali Russelk K. zvoĆØniki in ta mali Naim
- Kiklop ferŔt koŔta dobre 4k...

Najbrž Ŕe kaj. Treba je priti in posluŔati.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihamusic



Pridružen/-a: Sre Feb 2015 20:17
Prispevkov: 159
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 17, 2023 18:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj:

Å e moje mnenje:

McIntosh je seveda izgledal super impresivno, žal pa je ob mojem 2x obisku bilo prepotihem in obiskovalci MNOGO prenaglas Wink

Zelo se mi je dopadla kombinacija Magico in Constellation,...

In pa Meridian.

Glavna pripomba - fenomenalna nevljudnost posuŔalcev, ki glasno klepetajo - in tudi razstavljalci niso vedno za dober zgled,...

Sicer pa - vse ĆØestitke !

LP : MM
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Eminent



Pridružen/-a: Sre Jul 2022 21:29
Prispevkov: 11
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 17, 2023 19:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na primer eden boljÅ”ih na tem sejmu je bil MBL: vse lepo in prav, fascinira tisto 'zgoraj'. ƈe pa te to ne zmede, lahko sliÅ”iÅ” slabo resolucijo basa, ki je nesorazmerna s tistim 'zgoraj' in denarjem.

Hehehe, to pa zato ker nisi sliŔal GE. Tej so imeli zgoraj vse od MBL in bas od Klipscha
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 574
Kraj: laŔko

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 18, 2023 09:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Ne. Ni zneslo.

Jaz letos nisem nameraval iti, pa me je kolega toliko ĆØasa prepriĆØeval, da me je prepriĆØal. Med posluÅ”anjem velikih, dragih, kompleksnih in neuravnoteženih sistemov se lahko marsikaj nauĆØimo, torej so tudi ti dobrodoÅ”li. Ampak v Ljubljani je bilo dosti tako velikih kot malih.
Poleg tega mi je uspelo sliÅ”ati celotno stran LP ploÅ”ĆØe brez premora in hrupa ā€žobĆØinstvaā€œ, užival sem lahko v klasiki tako piano kot forte, hostese so bile spet prijazne, in v sobi s sistemom, ki me je najbolj pritegnil, sem bil nekaj ĆØasa celo samo jaz in demonstrator. Ha! Pozno kosilo/veĆØerja je bilo pa tudi okusno.
Verjetno je bilo najveĆØ Å”undra res v sobi z McIntoshi (osebno tega ne morem potrditi), ljudje so jo vzeli kot atrakcijo in iz nje naredili distrakcijo. VÅ”eĆØ mi je, da je zadeva nepredvidljiva, nikoli ne veÅ”, kaj te ĆØaka. MogoĆØe bo kakÅ”na soba trenutno zaklenjena, mogoĆØe ti niĆØ ne bo vÅ”eĆØ, mogoĆØe bo ĆØvek v tvoji najljubÅ”i sobi, mogoĆØe te bodo zaparkirali, mogoĆØe bo pa vse super. Ni mi žal, da sem Å”el.
Sicer sem pa vse to napisal že v prvem postu, tako, da naj bo dovolj. Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 18, 2023 19:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP
Hvala, za zelo množiĆØen obisk in pohvale.
Vsi tisti, ki kljub veĆØkratnem obisku naÅ”e sobe niste dobili vsaj malo prostora v ospredju, bomo naredili, upajmo, da bo ĆØasovno zneslo, Å”e "Dneve odprtih vrat v AG" Wink


_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, sreĆØanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Stran 3 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe